Eklund ale nie Pax

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Degohl
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2021, 08:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Eklund ale nie Pax

Post autor: Degohl »

Hej
Jako że Paxy bardzo przypadły mi do gustu to chciałbym sprawdzić inne gry Eklunda. Któraś jest szczególnie godna uwagi? Zastanawiałem się nad czymś z serii Dominanta (wstępnie kieruję się w stronę Greenland) albo którymś Biosem (myślałem o Genesis chociaż słyszałem że to bardziej symulacja niż gra). High Frontier odpuszczam na starcie ze względu na ciężkość. Główne wymagania to czas gry do 2h i żeby dobrze działała solo i na 2 osoby. No i żeby była dostępna w którymś z polskich sklepów, chyba planszomania ma wszystkie z wymienionych.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 970 times
Been thanked: 215 times

Re: Eklund ale nie Pax

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Degohl pisze: 20 kwie 2023, 09:49 Hej
Jako że Paxy bardzo przypadły mi do gustu to chciałbym sprawdzić inne gry Eklunda. Któraś jest szczególnie godna uwagi? Zastanawiałem się nad czymś z serii Dominanta (wstępnie kieruję się w stronę Greenland) albo którymś Biosem (myślałem o Genesis chociaż słyszałem że to bardziej symulacja niż gra). High Frontier odpuszczam na starcie ze względu na ciężkość. Główne wymagania to czas gry do 2h i żeby dobrze działała solo i na 2 osoby. No i żeby była dostępna w którymś z polskich sklepów, chyba planszomania ma wszystkie z wymienionych.
To pewnie któraś z karcianek - tylko sprawdź która lepiej działa na dwie osoby (Greenland, czy Neanderthal). Natomiast wg mnie seria BIOS jest słaba na dwie osoby i łatwo występuje efekt kuli śnieżnej, zwłaszcza w Origins. Już od 3 osób rozwijają skrzydła.
Paradoksalnie High Frontier może Ci najlepiej podejść, bo ma świetny tryb solo, a i na 2 też gra się całkiem przyjemnie. Nie zrażałbym się opiniami o trudności - gra ma świetny wariant uproszczony już w instrukcji, po którym łatwo przeskoczyć do "pełnej" gry. Jedyny mankament to czas trwania, bo 4h na pierwsze rozgrywki to takie realne minimum.
O solo w BIOSach się nie wypowiem, bo w żadną nie grałem w tym trybie.
ODPOWIEDZ