The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
adrianad
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 13:33

The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Post autor: adrianad »

Bardzo mnie zainteresowała gra The Rise of Queensdale (jako coś podobnego do Charterstone) i mam dwa pytania:

1. Czy znajomość angielskiego jest wymagana tylko do przeczytania instrukcji czy będzie też kluczowa w trakcie gry? Czy da się grać z kimś kto nie posługuje się tym językiem?

2. Czy warto dać za nią ponad 300 zł ;)
M_T
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 353 times
Been thanked: 22 times

Re: The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Post autor: M_T »

1. Niestety w grze występują karty (już nie pamiętam, chyba odpala jedna na rozgrywkę), które gracz uzyskuje jak spełni pewien warunek. Zazwyczaj część karty musi przeczytać wszystkim, a część w tajemnicy, tylko dla swojej wiadomości. I niestety ten aspekt gry powoduje, że angielski powinien znać każdy z graczy.
2. Na drugie pytanie odpowiem, że warto. Ale ja to jestem fanatykiem odkrywania contentu w legacy, więc mój osąd jest mocno skrzywiony ;) A nowego contentu, zmian zasad itp. jest sporo.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 435
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 79 times
Been thanked: 519 times
Kontakt:

Re: The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Post autor: crazygandalf »

Potwierdzam. Angielski wskazany. Większość kart czytamy co prawda wspólnie, ale są też takie, które graczy trzymają w ukryciu ze wskazaniem, kiedy mogą je zagrać. Tu niestety angielski wymagany. Gra warta swojej ceny. Łącznie ukończenie jej zajęło nam 15 rozgrywek. Rzadko gram tyle w jedną grę. :D Ilość gier zależna od postępów graczy. Może być nawet więcej.
adrianad
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 13:33

Re: The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Post autor: adrianad »

M_T pisze: 06 gru 2021, 22:43 1. Niestety w grze występują karty (już nie pamiętam, chyba odpala jedna na rozgrywkę), które gracz uzyskuje jak spełni pewien warunek. Zazwyczaj część karty musi przeczytać wszystkim, a część w tajemnicy, tylko dla swojej wiadomości. I niestety ten aspekt gry powoduje, że angielski powinien znać każdy z graczy.
2. Na drugie pytanie odpowiem, że warto. Ale ja to jestem fanatykiem odkrywania contentu w legacy, więc mój osąd jest mocno skrzywiony ;) A nowego contentu, zmian zasad itp. jest sporo.
1. A dużo tego tekstu na tych kartach jest?
2. Masz może do polecenia jeszcze coś w tym duchu?
adrianad
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 13:33

Re: The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Post autor: adrianad »

crazygandalf pisze: 06 gru 2021, 22:56 Potwierdzam. Angielski wskazany. Większość kart czytamy co prawda wspólnie, ale są też takie, które graczy trzymają w ukryciu ze wskazaniem, kiedy mogą je zagrać. Tu niestety angielski wymagany. Gra warta swojej ceny. Łącznie ukończenie jej zajęło nam 15 rozgrywek. Rzadko gram tyle w jedną grę. :D Ilość gier zależna od postępów graczy. Może być nawet więcej.
Czyli angielski początkujący nie wystarczy? Syn ma 10 lat i coś tam już umie, ale wiadomo - nie wszystko i nie płynnie.
M_T
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 353 times
Been thanked: 22 times

Re: The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Post autor: M_T »

Angielski na nich nie jest skomplikowany. Jeśli coś umie, to może sobie poradzi? Może jak dostanie kartę, dostanie trochę czasu na przetłumaczenie ze słownikiem? Najważniejsze by wiedział, jak po angielsku brzmią zwroty: teraz przeczytaj wszystkim na głos oraz teraz przeczytaj dla siebie. Samych kart czytanych w tajemnicy nie jest tak dużo, najwięcej czytacie jawnie - po zakończeniu i przed startem rozgrywki.
adrianad
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2021, 13:33

Re: The Rise of Queensdale - dwa pytania :)

Post autor: adrianad »

M_T pisze: 06 gru 2021, 23:50 Angielski na nich nie jest skomplikowany. Jeśli coś umie, to może sobie poradzi? Może jak dostanie kartę, dostanie trochę czasu na przetłumaczenie ze słownikiem? Najważniejsze by wiedział, jak po angielsku brzmią zwroty: teraz przeczytaj wszystkim na głos oraz teraz przeczytaj dla siebie. Samych kart czytanych w tajemnicy nie jest tak dużo, najwięcej czytacie jawnie - po zakończeniu i przed startem rozgrywki.
Dzięki, no kusi mnie bardzo, pomyślę jeszcze.

A co jeszcze byś polecił w tym klimacie? byle nie kooperacja ;)
ODPOWIEDZ