Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 482
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 857 times
Been thanked: 204 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Wielce Imponujące Budowle - gra po prostu ok. Nic nie sprawiło, żebym chciał ją zatrzymać na półce, wsród innych abstraktów.
Skymines - poszło w świat na mathandel
Pandemic Iberia - jw. PAndemici to chyba nie moj typ gier (mechanicznie).
Deep Sea Adventrure - inne push your luck sprawdzają się lepiej
Hero Realms + 2x dod. kampanijne - przeszedlem dwa razy w rozny sposob i roznymi postaciami i polecialo w swiat zeby cieszyc kogos innego. Sobie zostawilem drugi egzemplarz podstawki wraz z malymi dodatkami
Awatar użytkownika
Marokin21
Posty: 99
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 62 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Marokin21 »

Wielka pętla z dodatkiem Peleton - bardzo przyjemna gra wyścigowa. Pewnie gdyby miała w sobie jakieś asymetrie to została by ze mną. A tak okazała się trochę zbyt lekka jak na moją grupę, mimo to będę ją dobrze wspominał.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 412
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 606 times
Been thanked: 402 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: kuleczka91 »

Agricola Wersja dla graczy + Talia A i B - bo nigdy nie pokochałam się z tą grą, zresztą chyba jak z każdą grą Uwego...Ostatnio zagraliśmy z ciekawości rozgrywkę i uznałam, że i tak w to nie będę grała, bo mi niczego nie urywa, a jak padają propozycje w co gramy to nikt nie wspominał o Agricoli. No i dzięki pozbyciu się tego zrobiło mi się miejsce na regale na Rats of Wistar xD.

Kolejowy szlak płomienna czerwień - ogólnie nie urzekła mnie niczym ta gra, zwykły kurzołap.

Osadnicy Narodziny Imperium: Poprzez historię - kupiłam to kiedyś z nadzieją, że zagramy, ale po otwarciu pudełka było jedno wielkie rozczarowanie, że więcej tam powietrza niż zawartości. Dodatek tak sobie leżał latami na szafie i stwierdziłam, że spróbuję się tego pozbyć, bo nie zanosi się na to żebyśmy chcieli w to zagrać.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 811
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 382 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: kurdzio »

Kaskadia - świetny abstrakt ale wkurzało mnie odrzucanie losowych kafli na początku rozgrywki (przy graniu na 2 osoby). Mając w kolekcji Calico, Doniczki i nową Ostoję (gdzie punktowanie miejscami jest jak w Kaskadii) coś musiało wylecieć. Mogę trochę tęsknić :mrgreen:

Pagan - ze smutkiem ale 3 partia była ostatnią. Gra nie podeszła mojej połowie, a mi tak ją obrzydziła że jedyne wyjście to była sprzedaż. Cieszę się że nie mam w zwyczaju wchodzić w gry all-in, bo miałbym o wiele więcej do sprzedawania :)

Mindbug - doceniam mechanikę ale gra utwierdziła mnie w przekonaniu że w pojedynkowe karcianki wolę grać na PC.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 261
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 16 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Poochacz »

Oathsworn: Into the Deepwood - jedna z najlepszych gier jeśli nie w ogóle najlepsza w jakie grałem ale jak dla mnie jednorazowa. Niech zdobywa serce kolejnego gracza.

Folklore: the Affliction - opadł hype z historii po kilku scenariuszach... no i jednak irytacja z nieudanego kulania kośćmi się równocześnie powiększała. Ostatecznie gra powędrowała na sprzedaż.

Agemonia - jak dla mnie nic ciekawego, walka płytka, system wydarzeń na planszy może zarąbać cały scenariusz bo nagle wrogowie spawnują się zewsząd.
targa
Posty: 54
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: targa »

Poochacz pisze: 12 maja 2024, 10:08 Folklore: the Affliction - opadł hype z historii po kilku scenariuszach... no i jednak irytacja z nieudanego kulania kośćmi się równocześnie powiększała. Ostatecznie gra powędrowała na sprzedaż.
Patrz, a ja się ciągle wahałem, czy od Ciebie tego nie kupić ;).
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 261
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 16 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Poochacz »

targa pisze: 13 maja 2024, 21:22 Patrz, a ja się ciągle wahałem, czy od Ciebie tego nie kupić ;).
Można by pewnie to wszystko podregulować homerulesami ale już ich i tak za dużo nawprowadzałem i już lekkie znużenie tym tematem odczuwałem. Jak będę miał okazję u kogoś zagrać to zagram ale na tyle mam wąską kolekcję gier że nie odczuwam potrzeby trzymania FoA na półce :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3361
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2025 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

targa pisze: 13 maja 2024, 21:22
Poochacz pisze: 12 maja 2024, 10:08 Folklore: the Affliction - opadł hype z historii po kilku scenariuszach... no i jednak irytacja z nieudanego kulania kośćmi się równocześnie powiększała. Ostatecznie gra powędrowała na sprzedaż.
Patrz, a ja się ciągle wahałem, czy od Ciebie tego nie kupić ;).
Spokojnie, jeszcze się pojawi. Ja choćby mam komplet, do którego chcę przysiąść w końcu, więc jak się uprę to pewnie szybko przejdę.

A ostatnio sprzedałem zestaw Escape roomów(W krainie Czarów, 7th Sea SideQuest i Kryminalne Zagadki). Standardowo zaliczone i poszly w świat. Tutaj muszę powiedzieć, że ceny odsprzedaży takich gier są kuriozalnie niskie i nie opłaca się kupować nówek. Sam i tak odkupuje od kolegi po przyzwoitej cenie, ale i tak pozbycie się tego jest upierdliwe. Same gry spoko acz żadna, którą bym mógł nawet polecić. Kraina Czarów zakrącona i sporo zagadek typu domyśl się co autor chciał, 7th Sea za proste, a KZ miały nudną zagadkę kryminalną(ot ktoś zginął i kto go zabił, NUDA). Kolejną grą był Darwin z dodatkiem, którego sprzedałem tylko dlatego, że kupiłem komplecik angielski z KS. Gra mi się bardzo podoba i z chęcią do niej siadam, a że żonie również to same plusy. Nie mogę się doczekać sprawdzenia dodatku oraz promosków.

Niedługo przejdę też Oathsworna, więc trafi na sprzedaż. W domu niestety dalej ogrom pudeł i co się odkopię to przyjeżdża kolejny KS. Choć limitu ostre staram się trzymać w tym roku na zakup, to zamówione gry sprzed lat spływają.
Yooreck
Posty: 141
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 27 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Yooreck »

Sprzedałem Age Contrived po jednej grze. Myślałem, że to będzie miłe średniej ciężkości euro z ładnymi komponentami, a było po prostu nudnawo…

Dostałem planszetki metalowe, które de facto nie mają sensu - lepiej z nich wyciągać niż strzelać, wiadomo, że to miał być bajer, ale mógłby być chociaż funkcjonalny. Reszta wydania ładna, ale w zasadzie można brać retail.

Sama mechanika po prostu ok, czyli wg BGG 6/10 - głównie sprowadza się do wykładania kafli na monumenty, a piękna mapa, na której wydaje się, że dużo się może dziać, prawie nie ma znaczenia. Niektórzy mówią, że można chodzić i zbierać bonusy, ale nadal to jakoś z mało dla mnie.
ODPOWIEDZ