Aeon's End - kolejnosc zakupu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 93
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 65 times
Been thanked: 26 times

Aeon's End - kolejnosc zakupu

Post autor: shahiye »

Czesc,

moze ktos podrzucic/napisac mini poradnik co kupic i w jakiej kolejnosci?
Czy Legacy jest ok na poczatek? Do nauki zasad i ogolnie do "ogrania sie"?
Czy Legacy i podstawka maja te same karty?

Dzieki
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End - kolejnosc zakupu

Post autor: aeiou871 »

shahiye pisze: 05 lut 2021, 14:32 Czesc,

moze ktos podrzucic/napisac mini poradnik co kupic i w jakiej kolejnosci?
Czy Legacy jest ok na poczatek? Do nauki zasad i ogolnie do "ogrania sie"?
Czy Legacy i podstawka maja te same karty?

Dzieki
Legacy jest bardzo ok na początek, bo reguł jest mniej niż w podstawce i kampania jest łatwiejsza niż przeciętne rozgrywki w innych częściach serii. Karty w Legacy różnią się od kart z innych podstawek w wersji polskiej, ale w grze bez tasowania nie jest to aż tak istotne. Polecam wejście w AE przez Legacy, potem zwykła podstawka, później War Eternal, a na końcu dodatki.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End - kolejnosc zakupu

Post autor: Scamander »

Ja bym powiedział, że jeśli głównie zależy ci na regrywalności to lepiej kupić podstawowy AE, natomiast jeśli chcesz sprawdzić czy ten system jest dla ciebie i masz fundusze żeby później ewentualnie iść głębiej to Legacy będzie świetnym intrem.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Aeon's End - kolejnosc zakupu

Post autor: aeiou871 »

Absolutnie zgadzam się z każdym słowem kolegi wyżej - jeśli chcesz sprawdzić jak podchodzi Ci ta gra, to lepiej kupić zwykłą podstawkę. Jeśli nie odstraszają Cię gry typu legacy i chcesz wejść w AE ze świadomością, że zaczynasz od względnie mało regrywalnej części, to Legacy jest dobrym wprowadzeniem.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Aeon's End - kolejnosc zakupu

Post autor: SwistakCZC »

Ja zacząłem od podstawki, dokupiłem Legacy, bo to fajna mechanika i liczę na trochę fabuły, żeby bardziej poczuć klimat tego uniwersum noooo i pewnie za jakiś dłuższy czas jak przejdę dokupię któreś z pozostałych rozszerzeń- War Eternal albo któryś z 4 (?) pozostałych mniejszych żeby rozszerzyć zakres dostępnych kart, magów i nemesis.
sirDuch
Posty: 9
Rejestracja: 17 paź 2020, 11:51
Been thanked: 6 times

Re: Aeon's End - kolejnosc zakupu

Post autor: sirDuch »

Mam wszystko co wyszło dotychczas w PL i gdybym miał wybierać to najlepsza jest Wieczna Wojna. Jest samodzielnym dużym dodatkiem, więc nie potrzeba podstawki by w nią grać, a ma ciekawsze Nemezis i nieźle pomyslane karty. Legacy jest wielce spoko, ale IMO nie jest to najlepszy zakup na początek - wcale też nie ma mniejszej ilości zasad, wręcz przeciwnie. Dysponując tym budżetem kupił bym podstawkę + Wieczną Wojnę - większa regrywalność i bardzo satysfakcjonująca do kupy ilość postaci, Nemezis oraz wszelkich kart.
ODPOWIEDZ