Gry powodujace buyers remorse

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Halloween »

U mnie bylyby to gry, w ktorych cena elementow czesto sie zmienia zarowno w gore i w dół, tym samym można zalowac w obu wypadkach zarowno kupienia jak i czekania za długo a wiec przykladowo Magic.
Dodatkowo gry, w ktorych potrzeba dodatkowych akcesoriow albo wiecej niz jeden ten sam element np.X-wing.

Jaka prawidlowosc jest u was?
Jestem szczegolnie ciekawy gier Legacy, czy po trwalej modyfikacji elementow pojawia sie zal?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Curiosity »

co?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Skid_theDrifter »

"Buyer's remorse" to by był w dosłownym tłumaczeniu "żal kupującego" - tytuł wątku tłumaczy się pewnie na "Gry powodujące żal (w domyśle: z zakupu)".

Temat żalu w zw. z zakupem to niegłupi pomysł, bo powodów do żalu może być bardzo wiele a żal to bardzo silne odczucie, ale nie sądzę, żebyśmy tu nagle odkryli jakiś konkretny tytuł, który powoduje żal po całości - no ale to już taka Halloweenowa konstrukcja tematu.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: EVOCATVS »

A to Halloween taki światowy się reraz zrobił, że po polsku tematu nie pisze, czy może nastąpił u niego jakiś dysonans poznawczy i głupoty w głowie zaczęły ojczyste słownictwo wypierać?
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 117
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: sinbad78 »

Na asapie bym chendżnął ten topik
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Curiosity »

sinbad78 pisze: 06 paź 2020, 23:58 Na asapie bym chendżnął ten topik
Widocznie nie jesteś targetem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: c08mk »

Skid_theDrifter pisze: 06 paź 2020, 23:35 "Buyer's remorse" to by był w dosłownym tłumaczeniu "żal kupującego" - tytuł wątku tłumaczy się pewnie na "Gry powodujące żal (w domyśle: z zakupu)".
Ja bym to przetłumaczył na "wyrzuty sumienia" czyli temat by brzmiał: "Games causing wyrzuty sumienia".
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Skid_theDrifter »

c08mk pisze: 07 paź 2020, 00:23 Ja bym to przetłumaczył na "wyrzuty sumienia" czyli temat by brzmiał: "Games causing wyrzuty sumienia".
Hm, dla mnie wyrzuty sumienia wiążą się bardziej z poczuciem winy, co może być raptem jedynie częścią potencjalnych powodów do żalu.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 342 times
Been thanked: 309 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Chudej »

Dziwny temat, jak gra, którą kupiłem okazuje się nie wpasowywać w mój gust, to wtedy żałuję jej zakupu, nie widzę tu za bardzo innego obszaru do dyskusji poza przytoczeniem konkretnych przykładów, więc oto moje.

Mam dwa takie przypadki: raz kupiłem Coimbrę, bo była ładna promocja w am76, dodatkowo mnie pchnęła do tego zakupu pozytywna recenzja Gambita, ale niestety gra nie zachwyciła i teraz nawet nie bardzo się opłaca jej sprzedawać, bo najwyraźniej każdy wtedy skorzystał z tej promocji, a jak już mam tracić na zakupie, to wolę żeby poleżało na półce, jak nie mam problemu z miejscem (zwłaszcza, że gra nie jest jakaś tragiczna).

Innym przypadkiem jest Forum Trajanum, na które też była fajna promocja, a znając od Felda jedynie Zamki Burgundii i Carpe Diem, kupiłem w ciemno w przekonaniu, że nie mogę się zawieść. Niestety, tutaj wyszła totalna porażka, do tego jak na złość przez tą Coimbrę zacząłem brać oceny Gambita z przymrużeniem oka, a tu znowu okazała się ona trafna :) Bonusem do tego nietrafionego zakupu było, że trafił mi się egzemplarz bez 10 pionków brązowych robotników i chociaż zdążyłem 2 razy zagrać z zamiennikami, to mam szansę zwrócić grę do sklepu i odzyskać pieniądze.

Mam jeszcze taki inny dziwny przypadek, którego zakupu nie żałuję, chociaż większość czynników powinna mnie ku temu skłaniać. Grą tą jest Fire in the Lake od GMT, które kupiłem z ciekawości do COINów i z zainteresowania tematyką. Ani razu nie miałem szansy w to zagrać w 4 osoby (tak jak powinno być), ani razu w to nie wygrałem, gra jest cholernie długa, nie działa na mniejszą liczbę graczy (da się grać, ale wrażenia są słabe), ma przekombinowane zasady, każda akcja jest cholernie skomplikowana, potrafi być mocno losowa przez karty, setup jest koszmarny, nikt z kim grałem nie bawił się zbyt dobrze, ale jednak DALEJ nie żałuję jej zakupu i żyję w nadziei/złudzeniu, że muszę po prostu znaleźć odpowiednich ludzi do tej gry i wtedy jak już zagramy to będzie super.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: rastula »

każda jedna, bo tyle pienieniondzów za tekturę płacić


ps.

trza by jakiś instytut badań nad cierpieniami gracza założyć...im. Helloweena oczywiście
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 867
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Szewa »

Board game która spowodowała u mnie buyers remose to War of Whispers Deluxe.

O ile gra była poprawna, to jej elementy (banery jednostek) były z tak słabego plastiku, że aż mi się smutno zrobiło, że zapłaciłem za to te 20 dolarów więcej.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: kmd2000 »

Przeczytałem pierwszy post tematu i mam teraz reader's remorse.
Proszę o wsparcie emocjonalne.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: piechotak »

Jeżeli walking o board gry to u mnie https://youtu.be/2xR-3jyHGfc :twisted:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1114 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: detrytusek »

Gry to nie ale często mam "Topic remorse" czyli odezwałem się gdzieś i teraz żałuję bo mi się czerwieni na monitorze i w oczy kłuje. Ten będzie najlepszym tego przykładem...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Ogmios
Posty: 32
Rejestracja: 14 sie 2020, 17:09
Been thanked: 4 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Ogmios »

Raczej nie mam tego problemu, bo u mnie decyzja o kupieniu gry rodzi się ciężko, najpierw głeboko sprawdzam informacje o niej. Mam parę tytułów, które może by to spełniły, ale były kupione przy okazji, w zestawach na aukcji, kiedy głównym celem była fajna gra.

Na siłę jakbym poszukał, to bliskie temu byłyby chyba tylko dodatki do Terraformacji Marsa. Trochę mnie rozczarowały stosunkiem zawartości do ceny, ale pewnie to wynik, że podstawka pod tym względem wręcz rozpieszcza.

Z planszówek pewniakiem byłby Scythe, gdybym go kupił, bo odpadł właśnie na etapie rekonesansu. Miałem później okazję zagrać kilka razy i faktycznie gra mi absolutnie nie podeszła, mimo fajnego wyglądu.

Jak wyjdziemy poza planszówki, to na pewno miałbym to z Warhammerem 40k. Zagrałem dwie bitwy w 8 edycji i mnie odrzuciło. Na szczęście do tego celu zakupiłem za grosze trochę starych figurek, żeby w końcu spróbować po lurkowaniu od 3-4 edycji. Mimo wszystko nadal je trzymam, w końcu kupiłem je z myślą o grach w stare edycje.

Bardziej mam "player remorse", jak Chudej wspomniał z Fire in the Lake: gry kupione, często za większą kasę, a do tej pory ledwo ruszone albo nawet nie. Np. Here I Stand, Biosy Phila Eklunda i ukoronowaniem tego jest Twilight Imperium z dodatkami - w ciągu dwóch latach rozegrane może pół tury...
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Gry powodujace buyers remorse

Post autor: Bruno »

Obrazek

Spoiler:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ