Sylwester 08/09

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Sylwester 08/09

Post autor: JAskier »

W tym temacie mile widziane relacje z sylwestra. Szczególnie ciekawe mogą być te, gdzie gry wyszły niejako "przez przypadek" bo towarzysze zabawy na codzień nie są graczami. Ja jeszcze przedsylwestrowo dodam, że do takiej ekipy się wybieram. Zabieram z sobą Barbarossę, Blefuja, Halli Galli i Fallinga. Zobaczymy czy cokolwiek uda się przemycić...
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sylwester 08/09

Post autor: kisio »

Właśnie pakuję Agricolę, Pandemica, Im Schatten des Kaisers, Bohnanzę z dodatkiem oraz Prawo Dżungli. Znajomi mają Mystery of the Abbey i Shadows over Camelot. Szykuje się interesujące spotkanie :)
A w drugim pokoju będą spali Mikołaj (lat 0,5) i Szymon (lat 1,5).
Do siego roku :)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Sylwester 08/09

Post autor: kolderek »

ja spakowałem, Sabotażystę, FBI, Mustanga i Formula Motor Racing - wszystkie karcianki bo znajomi mają malutki stół i większa gra nie bardzo by się zmieściła. :)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sylwester 08/09

Post autor: JAskier »

No to Panie i Panowie pełen sukces. Gry bardzo się spodobały. Zagraliśmy 2x w Halli Galli, 1x w Blefuja i 1x w Barbarossę. Największy "szał" zrobiła ta pierwsza pozycja, a salwy śmiechu przy niej były ogromne. Pytano nawet o cenę gry, po której usłyszeniu, niestety wszyscy zrobili wielkie oczy. Gry oceniono jako intrygujące i ludzie nie wiedzieli, że wogóle tego typu gry istnieją. Na koniec (o 5.00 rano) dziękowano nie tylko za przyjście, ale również za przyniesienie gier :wink: . Słowem: sukces.
wajwa
Posty: 2228
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 256 times
Been thanked: 402 times
Kontakt:

Re: Sylwester 08/09

Post autor: wajwa »

Sylwester to zabawa , zatem my bawiliśmy się przy Le Havre , które zarazem zakończyło (od 23:00) Stary Rok jak i rozpoczęło ( do 2:00) Nowy Rok :D
Do Siego !
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Sylwester 08/09

Post autor: kolderek »

a u mnie niestety nie wypaliło z grami :/ siedzieliśmy przy stole popijaliśmy wódkę, jedliśmy jakieś przekąski, i oglądaliśmy w telewizji jak się bawią we Wrocławiu lub w Warszawie. Na pytanie czy zagramy w coś odpowiedzią była cisza :/ nie udało się.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: MsbS »

U mnie udało się Coloretto i 6.bierze. Niestety potem Trivial Pursuit sparaliżowało stół na 3 godziny :roll:
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Sylwester 08/09

Post autor: folko »

Giganten, Collosseum, Her der Ziegen, Rumis x4, Czarownice, Clifhanger... to wynik wczorajszego sylwestra ;)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Sylwester 08/09

Post autor: draco »

Space Alert x 4, Santiago, Blef x 2, nieskończone RftG
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Neurocide »

U mnie się to na dwa dni rozłożyło: Bohnanza x2, dnia drugiego zaś Bacchus Banquet x5 oraz Agricola x1
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sylwester 08/09

Post autor: kisio »

kisio pisze:Właśnie pakuję Agricolę, Pandemica, Im Schatten des Kaisers, Bohnanzę z dodatkiem oraz Prawo Dżungli. Znajomi mają Mystery of the Abbey i Shadows over Camelot. Szykuje się interesujące spotkanie :)
A w drugim pokoju będą spali Mikołaj (lat 0,5) i Szymon (lat 1,5).
Do siego roku :)
Udało się zagrać w: Mystery of the Abbey, Bohnanzę, Prawo Dżungli i Pandemica. Całkiem udany wieczór i noc :).
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sylwester 08/09

Post autor: bartek_mi »

a ja spedzalem sylwestra zgodnie z zazlozeniem - lekkie planszowki, wino i pogadanki
6 osob. zakres wiekowy 25 - 50 lat. zaawansowanie planszowkowe rozne - wszyscy znali tylko carcassonne i nie byli w nastroju na nauke (stad t2r odpadl bo tlumaczenie zasad o 2 to ponad moje sily :) )

pogralismy w:
carc+dodatki (przy 6 graczach straaaaszna gra)
metro
tsuro
i przeboj wieczoru - pitchcar :)

niestety zamowione po swietach RftG nie dotarlo na czas...
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Andy »

Przed północą zacząłem partię w Race for the Galaxy z robotem, skończyliśmy już w Nowym Roku. Był remis 36 do 36 w tie-breaku też remis 5:5.

Tym samym przerwałem pasmo porażek z robotem. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: skanna »

U nas w planach była planszówkowa noc, niestety, zanim wróciłam z pracy, to towarzystwo się w telewizor wpatrywało (nadrabianie zaległości filmowych na dvd). A że wróciłam akurat na noworoczny toast, w dodatku z lekka wypluta po dwóch koncertach (że też ludziom się chce na koncert w Sylwestra iść), to i się nie upierałam, żeby grać koniecznie. Za to dziś nadrabiamy - było Wasabi, RftG, Puerto Rico*, a wieczór się jeszcze nie skończył. Przed nami jeszcze dwa dni zanim goście sylwestrowi wrócą do domu, więc i sporo planszówkowych planów :).


*w nawiązaniu do relacji Wajwy z grania świątecznego - faktycznie, nawet x-dziesiąta rozgrywka w PR nie oznacza, że wszyscy dokładnie znają wszystkie zasady - właśnie się pan mąż na mnie nazbdyczyli i kazali uznać wygraną w grze sprzed paru miesięcy, bo go niby w błąd wprowadziłam :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Sylwester 08/09

Post autor: salmunna »

bartek_mi pisze:stad t2r odpadl bo tlumaczenie zasad o 2 to ponad moje sily
Ha, no to ja tłumaczyłam Fasolki około 5 nad ranem.
Gra się chyba spodobała bo kiedy się kładłam spać o 7 to jeszcze grali.
I właśnie sobie przypomniałam, że chyba w ogóle nie powiedziałam o trzecim polu :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Sylwester 08/09

Post autor: mst »

Podczas naszego rodzinnego, 3-pokoleniowego Sylwestra i Nowego Roku zdecydowanym przebojem była gra Pow Wow. Graliśmy także w Blokusa, Snow Tails, Halli Galli, Ka-Ching!, Take it to the Limit i Sushizock im Gockelwok. :)
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 15:13 przez mst, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: MsbS »

Nowy Rok minął mi zdecydowanie "planszówkowiej", niż Sylwester, choć kameralnie (ja i Żonka). Najpierw dwie partyjki Mystery Rummy: Al Capone, a potem dwie Caylus Magna Carta. Tego drugiego ciut się obawiałem - dla nas dwojga to był debiut, ja przedtem czytałem instrukcję. Graliśmy według zasad dla początkujących, spodobało się na tyle, że po pierwszej partii Małżonka zaproponowała drugą (no bo skoro już to wszystko wyciągnęliśmy na stół...). Coś czuję, że to będzie dobry rok! :D
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Blue »

U mnie 1xpolowanie na robale, 3x Jungle speed, 2x futboll ligretto. Sylwester był w górach(wyjazd na narty) osób ok 24, a jak graliśmy to były pretensje, że nie imprezujemy z resztą ;]. Także zbyt wiele nie pograliśmy, wziąłem tylko małe karcianki, bo niestety ale miejsca na coś poważniejszego u mnie w torbie nie było, a dojechałem na miejsce PKS-em.

Pojawiały się pytania o ceny, no i oczywiście rozdziabione buźki. Doszło do nieszczęścia w ferworze walki o totem- uszkodzona karta :/, ale na szczęście się powstrzymałem i nie zjadłem na śniadanie sprawcy :D.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Deem »

O ile sam Sylwester nie był w ogóle planszówkowy o tyle Nowy Rok zaczął się od mocnego uderzenia - na stole (a raczej, z racji braku takowego w wystarczających rozmiarach, na podłodze) zadebiuowała War of the Ring. Helmowy Jar upadł, Legolas, Boromir i Pippin poswięcili się dla sprawy, ale Powiernik wrzucił pierścień do Szczeliny Zagłady :D
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Sylwester 08/09

Post autor: zara2stra »

Jedyna gra w którą grałem w sylwestra to była logiczna układanka pt. "Jak Zmieścić Arkham Horror z Czterema Dodatkami w Dwóch Pudełkach" ;) Udało się to całkiem nieźle, a nawet zostało miejsca w zapasie: http://www.boardgamegeek.com/image/416203 i http://www.boardgamegeek.com/image/416205.

Za to w nowy rok spotkałem się z kuzynką i jej rodzinką zamieszkałą w Niemczech - ach co to za luksus - prawie w ogóle nie musiałem tłumaczyć żadnych zasad ;) (właściwie jedynie różnice pomiędzy TtR które znają, a TtR:Europa w które graliśmy). Na stole zawitały: Blefuj, Marrakech (budzący powszechne zainteresowanie) i właśnie TtR: Europa.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Tommy »

No ja sylwestra miałem w sumie nieplanszówkowego, ale spędzałem kolejne 2,5 dni na miejscu (piękny dom przyjaciół - kominki i inne umilacze a do tego odludzie i cisza cudowna) - stad wiedziałem, że śpieszyć się nie musimy.

W sumie nie było tak jak myślałem, ale udało się:

4 x Agricola
1 x Książęta Florencji
1 x Scrabble
1 x Osadnicy z Catanu + Rycerze

(z czego moja lepsza połowa wygrała 3 Agricole, Książęta i w Osadników też nie miała równych :shock: )

PS. Jak Carrom to planszówka to na siłę uznając, że ping pong też :wink: , to można powiedzieć, że padło jeszcze z 20 meczyków w ping ponga :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Filip z Lublina »

nam się jedynie udało zagrać w mafię(tradycyjną, nie wydaną). było wesoło a dodatkowym utrudnieniem była jedna pijana koleżanka, która nigdy nie chciała zamykać oczu i trzeba było kombinować;P
generalnie był rock'n roll. planszówek njet.
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 19 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Filip z Lublina »

chociaż teraz sobie przypominam, że wieczorem w Nowy Rok wróciliśmy z Lubą na miejsce zbrodni i zostałem bezczelnie ograny w osadników przez świerzą krew. cieszę sie za to niezmiernie bowiem doszło mi paru stałych i zawsze chętnych graczy, którzy, standardowo, "nie wiedzieli, że takie gry istanieją";P
Raubritter
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2008, 23:08

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Raubritter »

Stary rok pożegnaliśmy pędząc z olbrzymimi prędkościami czyli Formula D zagościła na naszym stole. Na torze tłoczno, bo aż dziesięć formułek było. Zabawy było co nie miara :)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Sylwester 08/09

Post autor: Ryu »

U mnie od. ok. 22.00 do 4.30 --> MAFIA... Z przerwami na "jednego", sałatki itp. ;)
ODPOWIEDZ