Medioevo Universale (Nicola Iannone, Michele Quondam)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Medioevo Universale (Nicola Iannone, Michele Quondam)

Post autor: kastration »

Ktoś wsparł/zamierza kupić/czytał instrukcję choć w wersji alfa i ma jakieś wnioski? Cena wydaje się "od czapy", ale kto wie, czy nie wyjdzie z tego coś ciekawego. Ciekawe, czy będzie w Polsce do kupienia gdzieś, czy raczej zaporowo na polski rynek (niestety pewnie tak się stanie).
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Medioevo Universalis

Post autor: mauserem »

kastration pisze:Ktoś wsparł/zamierza kupić/czytał instrukcję choć w wersji alfa i ma jakieś wnioski? Cena wydaje się "od czapy", ale kto wie, czy nie wyjdzie z tego coś ciekawego. Ciekawe, czy będzie w Polsce do kupienia gdzieś, czy raczej zaporowo na polski rynek (niestety pewnie tak się stanie).
Bardzo byłem ciekaw tego - średniowiecze w totalnym podejściu. Projekt mało racjonalny - kiedy zobaczyłem "nasze" rodzime Mocarstwa od razu pomyślałem o MU. Cena na Gioxchix.it zabijała. Co do samej rozgrywki - to wyglądało na stworzone przez ekipę maniaków dla nich samych - rozgrywki po kilka dni, na wielkiej planszy na kilku stołach. Jesteśmy juz za starzy na takie "jazdy" :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Medioevo Universalis

Post autor: mmag »

Też się przez jakiś czas przyglądałem, ale stwierdziłem, że to jest jednak "zbyt..." w każdej kwestii. Zbyt drogie, zbyt wielkie do rozłożenia w normalnych warunkach, zbyt złożone, zbyt wiele komplikacji i liczenia (to kosztuje tyle, ale pod warunkiem, że masz katedrę, no chyba że masz młyn i jesteś papieżem...),zbyt długie, do tego kości w walkach... i z mojej strony pas :P Z jednej strony coś by chciało tego spróbować, ale wywalić tyle kasy, by pudło finalnie pewnie zbierało kurz? Niet...

Jestem też ciekawy alternatywnych, bardziej "eurowych" zasad, które twórcy zapowiedzieli dodać do gry, ale jako, że nie wiadomo jak one będą wyglądały finalnie i co zmienią w rozgrywce...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: Medioevo Universalis

Post autor: Galatolol »

Przyjrzałem się tej grze raz jeszcze i rzeczywiście porównanie z Mocarstwami wydaje się bardzo trafne, więc ją wyrzuciłem z radaru.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Medioevo Universalis

Post autor: warlock »

Gra pojawiła się w ofercie planszostrefy - https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Medio ... rsale/9279 - cena oczywiście zaporowa, o samej grze nie wiem absolutnie nic, ale przyznam szczerze, że widok dziesiątek figurek średniowiecznych rycerzy na mapie Europy to coś pięknego :D. Choć oczywiście mechanicznie to może być kasztan okrutny. Ciekawe, czy komuś będzie dane w to zagrać. :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Medioevo Universalis

Post autor: mauserem »

Jejuniu! :mrgreen:
przez moment zacząłem o tym myśleć - w dodatku jakiś reklamowy applet na stronie planszostrefy zaproponował mi wzięcie tego molocha na raty (?! :shock: )
hyhy jako zakup zbiorowy, dla grupy, do grania raz w roku, w ramach jakiegoś święta....
... akysz!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 575 times
Been thanked: 932 times

Re: Medioevo Universalis

Post autor: Galatolol »

W ramach święta zagrać w grę pokroju Mocarstw? :twisted:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Medioevo Universalis

Post autor: rastula »

czekamy na dodatki ;D
Awatar użytkownika
velo333
Posty: 112
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times

Re: Medioevo Universale (Nicola Iannone, Michele Quondam)

Post autor: velo333 »

W środę będę miał przyjemność zagrać, więc dam znać co i jak ;) Może nawet zrobię jakąś reckę - zobaczymy o której zaczniemy (i skończymy) grać :)
Staram się być bardziej graczem niż kolekcjonerem :P https://boardgamegeek.com/user/velo333
-5% grybezpradu.eu, -11% planszostrefa.pl
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Medioevo Universale (Nicola Iannone, Michele Quondam)

Post autor: rabitto »

Hej
Odkopuję temat bo udało mi się nabyć Medioevo z włoskiego sklepu.
Podzielicie się wrażeniami z rozgrywki, jesteście w posiadaniu jakichś spolszczeń do gry? Nie ukrywam że w moim gronie z angielskim jest dosyć krucho tym bardziej, że instrukcje są dość zawiłe.
Czekając na Europa Universalis planujemy zagrać wcześniej w Medioevo... Pomożecie? :)
ODPOWIEDZ