Euro dla 8-10 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Euro dla 8-10 graczy

Post autor: MaxiCas »

Szukam jakiejś gry planszowej dla większego grona w stylu euro.
Jakieś worker placement, tiles placement, coś w stylu KeyFlower, żeby nie zajmowało przy 8 graczach 2 metrów kwadratowych powierzchni. Proste, na godzinkę-dwie, ale nie prostackie, żeby można było pomyśleć.
Jedyne co znalazłem co powiedzmy chociaż trochę odpowiada moim oczekiwaniom to carcassonne z dodatkowymi zestawami meepli. Może ktoś coś jeszcze zna?
Nesmeer

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: Nesmeer »

7 cudow swiata z dodatkiem do 8 osob, chociaz z miejscem moze byc roznie, zalezy jak kto karty rozklada.


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
th0m4s
Posty: 133
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:52

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: th0m4s »

zupełnie poważnie najlepiej wypadnie 2 razy cos 4-5 osobowego...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: garg »

Masters of Commerce (albo nowe wydanie po tytułem Panic on Wall Street). Obsługuje do 11 graczy, ale da się zagrać nawet w 14 osób, tylko trzeba dorobić kilka komponentów. Dolna granica sensownego grania to 6 osób.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: genek »

garg pisze:Masters of Commerce (albo nowe wydanie po tytułem Panic on Wall Street)..
Ale to miało być euro, a nie gra w obstawianie rzutu kostką
euro w 8 graczy i w 2h to chyba ciężki orzech do zgryzienia. Euro zwykle maja to do siebie, że z iloscia graczy czas rośnie
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: MaxiCas »

Usuńmy już nawet czas rozgrywki z wymagań :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: garg »

genek pisze:
garg pisze:Masters of Commerce (albo nowe wydanie po tytułem Panic on Wall Street)..
Ale to miało być euro, a nie gra w obstawianie rzutu kostką
euro w 8 graczy i w 2h to chyba ciężki orzech do zgryzienia. Euro zwykle maja to do siebie, że z iloscia graczy czas rośnie
To JEST euro. Zagraj i zobaczysz. Główną mechaniką są negocjacje.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: genek »

Grałem i zobaczyłem, to nie żadne euro. Już pomijając, ze negocjacje nei oznaczają euro to główną mechanika są zakłady. Zakladasz sie z innym graczem o to co wypadnie na kostce. Tam nie ma żadnego planowania, rozmyślania nad ruchem itp tylko upływajacy czas na zawarcie zakładów i rzut kością.
Jak usuniemy czas to cywilizacja się nada, teraz znana jako megacywilizacja. Choc to nie jest łatwa gra i zajmuje sporo czasu, coś koło 10h. Ale jak najbardziej euro, które da sie zagrać w 8.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: sqb1978 »

Caverna jest do 8 graczy jeśli dobrze pamiętam
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: garg »

genek pisze:Grałem i zobaczyłem, to nie żadne euro. Już pomijając, ze negocjacje nei oznaczają euro to główną mechanika są zakłady. Zakladasz sie z innym graczem o to co wypadnie na kostce. Tam nie ma żadnego planowania, rozmyślania nad ruchem itp tylko upływajacy czas na zawarcie zakładów i rzut kością.
Jak usuniemy czas to cywilizacja się nada, teraz znana jako megacywilizacja. Choc to nie jest łatwa gra i zajmuje sporo czasu, coś koło 10h. Ale jak najbardziej euro, które da sie zagrać w 8.
Powiedz to tym, którzy wygrywają, bo lepiej planują i negocjują :mrgreen: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: genek »

garg pisze: Powiedz to tym, którzy wygrywają, bo lepiej planują i negocjują :mrgreen: .
Nie ma takich ludzi. Przecież tam cena akcji i tak zależy od rzutu kostką. W ruletce też powiesz, ze ktos lepiej planuje, bo zaplanował położyć na czerwone, które akurat wypadło w 7 na 10 przypadków?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: garg »

genek pisze:
garg pisze: Powiedz to tym, którzy wygrywają, bo lepiej planują i negocjują :mrgreen: .
Nie ma takich ludzi. Przecież tam cena akcji i tak zależy od rzutu kostką. W ruletce też powiesz, ze ktos lepiej planuje, bo zaplanował położyć na czerwone, które akurat wypadło w 7 na 10 przypadków?
Nie pisałbym tego, gdybym nie widział na własne oczy. A że gra najlepiej działa w pełnym składzie (11 osób, a zdarzało mi się w zespołach 2-osobowych w łącznie 22 osoby), więc może stąd nasza różnica zdań. Bo chyba nie miałeś okazji grać w tak dużej grupie?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: Chaaber »

Odlotowy wyścig, też chyba obsługuje do 8 osób.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: kisiel365 »

Reasumując największe prawdziwe tytuły euro kończą się na 7 graczach. Reszta to głównie imprezówk i europodobne mechanizmy.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: MaxiCas »

niestety tego się obawiałem...
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: genek »

garg pisze:Bo chyba nie miałeś okazji grać w tak dużej grupie?
Nie. Ale to tylko większy chaos i tyle. W black jacku też mozesz planować. Nazywa się to liczeniem kart i polega na tym, że wykorzystujesz statystyczną przewagę przy lepszym układzie kart. To nie sprawia, ze black jack jest euro grą.
kisiel365 pisze:Reasumując największe prawdziwe tytuły euro kończą się na 7 graczach. Reszta to głównie imprezówk i europodobne mechanizmy.
Nie, no właśnie taka megacywilizacja to zdecydowanie porządne euro tylko myślę, że to pewnie nie jest do końca to o co chodzi autorowi wątku.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: garg »

genek pisze:
garg pisze:Bo chyba nie miałeś okazji grać w tak dużej grupie?
Nie. Ale to tylko większy chaos i tyle. W black jacku też mozesz planować. Nazywa się to liczeniem kart i polega na tym, że wykorzystujesz statystyczną przewagę przy lepszym układzie kart. To nie sprawia, ze black jack jest euro grą.
Zgadzam się, że Black Jack nie jest eurogrą. Z resztą posta już się nie zgadzam.

Przy pisaniu doktoratu mój promotor skutecznie i raz na zawsze wyleczył mnie z używania analogii jako dowodu. Ja też zachęcam Cię do ostrożności przy posługiwaniu się taką figurą retoryczną :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: genek »

Bo to nie jest dowód tylko przykład. To nic dziwnego, ze cie z tego leczył skoro używałeś to jako dowodu. Poza tym nie bardzo wiem z czym ty sie tu chcesz nie zgadzać. Z tym, że liczenie kart polega na wykorzystaniu statystycznej przewagi? To jest fakt.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1449 times
Been thanked: 1104 times

Re: Euro dla 8-10 graczy

Post autor: garg »

genek pisze:Bo to nie jest dowód tylko przykład. To nic dziwnego, ze cie z tego leczył skoro używałeś to jako dowodu. Poza tym nie bardzo wiem z czym ty sie tu chcesz nie zgadzać. Z tym, że liczenie kart polega na wykorzystaniu statystycznej przewagi? To jest fakt.
Przykład na co? Jaki jest związek pomiędzy Black Jackiem i Masters of Commerce?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ