Realtime

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Realtime

Post autor: ko2a »

Bry
Ostatnio popomogliscie w wyborze deckbuildingu i padlo na dominiona. Swietna rzecz.

Teraz szukam czegos z realtimem.
Szukan typowej planszowki w ktorej bedziemy czuc presje i ekscytacje poprzez wykonywanie zadan.

Mielismy ucieczke ale coop :(
Ze znalezionych to ciezarowka przez galaktyke (jak sprawa z regrywalnoscia? Dziala na 2 os?)
Co jeszcze pominelismy?

Tylko po pl.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Realtime

Post autor: Nataniel »

Wg mnie najlepsza gra czasu rzeczywistego to Brawl (aka Fight). Wiele osób chwaliło też Ligretto Football, ale jakoś mi nigdy nie przypadło do gustu.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Realtime

Post autor: KubaP »

Ja kocham Herosów, ale to tylko w dwie osoby.

Ciezarowka przez Galaktyke ma super klimat i dziala swietnie w kazdym skladzie. I zdecydowanie są zadania i presja i w ogóle. Dobry wybór.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Realtime

Post autor: schizofretka »

Ciężarówką ... rządzi, zdecydowanie polecam. Regrywalność jest bardzo duża; potrzeba przynajmniej kilkunastu rozgrywek by regularnie dolarywać w jednym kawałku i zarobić na chleb sprzedając te rury, a potem można dołączyć dodatki, których jest dużo i są wredne... Nie wszystko jest chyba w PL, ale zależność językowa nikła - nażwy kart + instrukcja, nic tajnego. Kompletu tego co wyszło do śmierci nie ogram. Mą również jedną super zaletę: zestaw handicapów (chyba drugi dodatek), czyli utrudnień i ułatwień dla poszczególnych graczy, pozwalając latać jednocześnie doświadczonym pilotom i nowym graczom.

Polecam również inną grę tego autora z olbrzymią presją czasu: Space Alert (Rebel wydał, jeśli dobrze pamiętam?).


Sent from my iPad using Tapatalk
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Realtime

Post autor: Rafalm »

Zdecydowanie popieram Ciężarówką przez Galaktykę. Świetna zabawa, działa praktycznie w każdym składzie. Zerknij też jeszcze na wspomniany już Space Alert, a dodatkowo Space Cadets: Dice Duel (tu masz team vs team), Time 'n' Space czy Piratoons.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Realtime

Post autor: ko2a »

CpG bez dodatkow starczy na dluzszy czas?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Realtime

Post autor: louiscyphre »

ko2a pisze:CpG bez dodatkow starczy na dluzszy czas?
Tak. Nie wszystkie karty wchodzą do gry, Twój statek też będzie wyglądał inaczej za każdym razem. Możesz zmienić ilość rund: dodać 4 rundę lub np. zagrać 2-2-3 zamiast 1-2-3. Kombinacji jest wiele. Potem wystarczy dokupić "Dodatkowe Modele" za jakieś 50zł i masz główkowanie od nowa.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Realtime

Post autor: c08mk »

Brawl - szybko się w to grało. Możesz kupić talie albo wydrukować samemu. Strona pnp z plikami do gry to chyba cheapass. Tylko na 2 osoby.

Space Alert - pojedyncza rozgrywka jest w miarę szybka. Zazwyczaj gra się więcej partyjek po kolei. Po jednej jest pewien niedosyt, że jednak coś można było zrobić lepiej. Gra na 4-5 osób jest najlepsza ale można grac nawet solo.

XCOM - dłuższa gra, tak na 1-3 godz. Ładne wykonanie jak to u FFG. Gra się z appką i nawet nie jest to złe jak na początku myślałem, jest klimacik. 1-4 osób, dobrze grywalna solo.
ODPOWIEDZ