Warhammer Quest: The Silver Tower

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: wilczur »

Jak widać GW ładuje się w planszówki aż miło..... dla mnie ta pozycja to chyba must have :)

http://www.beastsofwar.com/age-of-sigma ... ge-sigmar/

While it might seem like wishful thinking it appears as if Warhammer Quest may return to the tabletop through the Age of Sigmar. Warhammer Quest: The Silver Tower is rumoured to be coming in May of this year from Games Workshop.

The Silver Tower, seen here from Warhammer: Age of Reckoning, is a tower dedicated to Tzeentch, the Changer of Ways. Thanks to the powers of its patron God it is an ever-changing labyrinth of chambers and corridors which provides us with ample opportunity to go dungeon delving.

According to the rumours the game will feature a range of different heroes with the likes of a Human, Stormcast Eternal, Aelf, Duradin and even an Ogor finding their way onto the tabletop. You will be facing horrors of Tzeentch and other twisted creatures from this hive of madness.

Additional ideas including additional scenarios in White Dwarf as well as expansions on the way if it sells well.

We did say that you should expect something of an Age of Sigmar board game this year. This seems like a good fit if the rumours are true.
- See more at: http://www.beastsofwar.com/age-of-sigma ... kvIt5.dpuf
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: ajfel »

Jeżeli potwierdzi się majowy termin premiery, to będzie kosmiczne tempo wydawnicze. Jesteśmy miesiąc po Deathwatchu, a w czerwcu ma być Lost Patrol i na jesieni sequel Betrayal at Calth...

Mocno mnie ciekawi ile w ta gra będzie miała ze starego WQ.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Wintermute »

Czytalem te newsy pierwszego kwietnia i zastanawialem sie ile z tego prima aprilis, bo to az zbyt piekne...

Ajfel - ja bym odwrocil pytanie - ciekawe ile gra bedzie miala z AoSa :)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: schizofretka »

Ja bym wolał, by wydawali rzadziej, ale lepsze gry. Chociaż nie grałem w większość, to konsensus jest taki, że jedyny tytuł który się broni wśród konkurencji (zapomniwszy o jakości modeli) to b@c, a ja mam alergię na SM niewiele mniejszą niż na SE.

No właśnie: o ile WHQ w Starym Świecie, ze starą stylistyką modeli byłoby na pewno pierwszym full-coop crawlerem w mojej kolekcji, to sigmarines tłuczący się z tymi obecnymi modelami demonów to już zupełnie nie jest oferta dla mnie. Ewidentnie komiksowa stylistyka pod młodsze pokolenia.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2565 times

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Gizmoo »

Stary Warhammer Quest to był najlepszy dungeon crawler w jaki grałem. Siedzieliśmy nie dniami, a tygodniami. Mój Witch Hunter miał wymaksowane wszystkie statystyki. To były piękne czasy... Niestety właściciel WQ wyemigrował do Irlandii i zabrał grę ze sobą. :cry:

Wciąż czekam na reedycje owego młotka, bo obecnie cena oryginalnego WQ jest absurdalna. Ostatnio ktoś sprzedawał na Allegro za bodaj 850 zł. Na E-bayu w dobrym stanie kosztuje ponad 300 dolarów.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: wilczur »

The game is set in the Age of Sigmar world.

Chaos opponents – highlighting Tzeentch.

Modular board with random layout.

Multi mission campaign in box with White Dwarf mission add-ons.

6 Heroes included:

Stormcast Eternal
Ogor
Duardin
Aelf
2 others (unknown)
Chaos Opponents included:

12 Horrors
4 Screamers
2 Flamers
6 Cultists
1 Sorceror
1 Deamon Prince of Tzeentch (boss)


Here’s the Previous rumors:

via SadPanda 4-2-2016

“The working title in the studio is or was Warhammer Quest: Silver Tower.

Will it be the final product name? I don’t know.

The concept is a dungeon crawl in an ever-changing labyrinth of Tzeentch, slaying Horrors (that just turn into more, smaller Horrors) and other creatures of Tzeentch.”

via Darnok 3-31-2016:

“From what I have been told, this WHQ-like game is coming this May. The title seems to be “Warhammer Quest: Silver Tower”, and it comes with hero models for multiple races – including human, Stormcast, Aelf, Duardin and Ogor (and I quote: “amongst others”). There might even be expansions, if the base game sells well.”

A guess of mine: we will at least see some WD additions in form of a scenario. Just remember what we got for B@C or DWO.

I expect something very similar to the Deathwatch boardgame, all in terms of number of models, quality of sculpting and of course price.”

AoS Board Game: “Warhammer Quest: Silver Tower”


The more info comes out, the more it sounds like an Age of Sigmar Hero Quest – which is a good thing. I’d buy it. Based on the board quality of Deathwatch Overkill and Betrayal at Calth, I bet it will be beautiful.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: ajfel »

schizofretka pisze:Ja bym wolał, by wydawali rzadziej, ale lepsze gry. Chociaż nie grałem w większość, to konsensus jest taki, że jedyny tytuł który się broni wśród konkurencji (zapomniwszy o jakości modeli) to b@c, a ja mam alergię na SM niewiele mniejszą niż na SE.
No ja akurat na ten temat mam inne zdanie. W zasadzie jedynym tytułem grubo poniżej oczekiwań okazał się dla mnie Assassinorum: Execution Force.

Co do starego WHQ, niedostępność tej gry sprawiła, że postrzegana jest jako jakiś genialny twór, którym nigdy nie była :-)
Ok, fajny tytuł, nawet bardzo. Fajnie ogarnięta kampania, ale mankamentów też tam było sporo, tak mechanicznych (kompletny brak balansu mdzy bohaterami z podstawki, a dokupionymi później), jak i fabularnych (nowy karciany WQ ma o wiele więcej klimatu Starego Świata, niż to klasyczne łażenie po klasycznych dungeonach w Górach Krańca Świata, gdzie w jednej drużynie maszeruje Wardancer, Kapłan Sigmara i Wojownik Chaosu).

Age of Sigmar to oczywiście zupełnie inna konwencja, raczej nie moja. Ale przy fajnie pomyślanej planszówce na to uniwersum nie będę narzekał.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Wintermute »

Juz niedlugo sie pewnie przekonamy. Plotka mowi o preorderze 14 maja i sprzedazy tydzien pozniej.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: ajfel »

Fotki niewyraźne, ale widać że:
- oprócz figurek sporo jest innych komponentów (karty, moduły planszy, żetony/znaczniki)
- nie wiem ile w tym będzie mechaniki klasycznego WHQ, ale wygląda to na tytuł dość złożony, z nietrywialną mechaniką.
Kilkadziesiąt figurek, kilkanaście modułów planszy, instrukcja 40 stron + księga scenariuszy drugie 40 stron.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Błysk »

I tak nie ufam uniwersum z Age of Sigmar (chociaż figurki ładne). Ja bym się ucieszył z planszowego i o wiele poprawionego Mordheim.

Ciekawe też jak będzie z SCD- obstawiam, że może być mocno droga, ale z drugiej strony komponenty chyba będą solidne.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: ajfel »

Jak dungeon crawler jest dobrze zrobiony, to uniwersum nie jest aż tak ważne;-)

SCD typuję na poziomie Deathwatch: Overkill, taka też pewnie będzie jakość komponentów.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: schizofretka »

Jaka postępowa gra! W skład drużyny wchodzi murzyn, gej, transwestyta i karzeł, w dodatku exhibicjonista ;)

Niemniej ten skaven wygląda fajnie, więc przynajmniej na indywidualne figurki się skuszę. Inna sprawa, że Tzeench jest moim daleko ulubionym bogiem, więc mooooże?

Potwierdzono, że to full coop, czy jest szansa na pvp?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Błysk »

schizofretka pisze:Jaka postępowa gra! W skład drużyny wchodzi murzyn, gej, transwestyta i karzeł, w dodatku exhibicjonista ;)

Niemniej ten skaven wygląda fajnie, więc przynajmniej na indywidualne figurki się skuszę. Inna sprawa, że Tzeench jest moim daleko ulubionym bogiem, więc mooooże?

Potwierdzono, że to full coop, czy jest szansa na pvp?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Czarny Sigmar też zwrócił moją uwagę... :D
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: RE.Lee »

Wygląda fajnie - dawno dobrych Tzeentchowych figurek nie było, a tutaj taka rozpusta. Gra może być przyzwoita. Szkoda tylko, że to AoS.
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Wintermute »

To wiadomo nieco wiecej - fotki widzieliscie, a co zawartosci:

51 figurek
125 euro
Dwustronne kafle z terenem (13)
9 przygod do rozegrania.

Grywalne 2-4 osoby, ale nie wiem czy full coop.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 858
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: for2players »

Wintermute pisze: nie wiem czy full coop.
jeśli będzie full coop, to może uda mi się żonę na zakup namówić ;-)
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: misioooo »

40 stron instrukcji... Tylko zerkając na zdjęcia powyżej umieszczone 80% przestrzeni na stronach zajmują obrazki :) Tekstu będzie na ile... 5 stron? Razem z fluffem... Zasady wyjdą na 3 strony pewnie :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 858
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: for2players »

Czyli u GW nic nowego ;-)
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Wintermute »

misioooo pisze:40 stron instrukcji... Tylko zerkając na zdjęcia powyżej umieszczone 80% przestrzeni na stronach zajmują obrazki :) Tekstu będzie na ile... 5 stron? Razem z fluffem... Zasady wyjdą na 3 strony pewnie :twisted:
Dla scislosci beda diwe ksiazki po 40 stron. Mysle, ze jedna z zasadami a druga na fluff i scenariusze. Tak naprawde zasad w starym quescie wiele nie bylo. Najlepsza byla ksiazka roleplay ze skillami i tabelkami.

Na te chwile spodziewam sie raczej dice festu z ladnymi figurkami. Nie sadze, zeby szli w jakis gleboki rozwoj postaci. Ale - myslac zyczeniowo - widze opcje, na dodatkowe decki z potworami (do starego byly treasure decki), albo oddzielna ksiazke (epub?) z wersja bardziej rozbudowana. Troche na zasadzie e-dodatkow do space hulka.

Hype na gre jest spory, i sadze, ze na jednej podstawce sie nie skonczy...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Wintermute »

No to wiadomo, ze na jednej podstawce sie nie skonczy, bedzie apka, dodatkowe staty dla (pewnie) wszystkich figurek z AoS.

Obrazek

Plotka glosie, ze GW chce z Questa zrobic kolejna linie wydawnicza, obok AoS i WH40K. Ale to jest uzaleznione od (niespodzianka) wynikow sprzedazy podstawki.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: ajfel »

No i bardzo dobrze :-)
Pewnie zaraz parę osób napisze, że wolałoby takie coś dla starego battla. Ok, też bym wolał, ale jak ta podstawka będzie dobrze działać, to chętnie rozszerzę kolekcję o następne zestawy.
Przydałby się jeszcze z czasem porządny Roleplay Book do kampanii, jak w starym WHQ.

Poza tym, tak się składa, że mam starter do AoS, więc będzie okazja wykorzystać ;-)
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Wintermute »

Osobiscie tez nie narzekam:)

Hmm, z tekstu wynika, ze kolejny demon to bedzie jakby Nurgle, osobisvie podstawki do AoSa nie mam, ale jak pojawia sie staty dla kultystow Khorne'a to pewnie kupie, albo same figurki.

Ech, przupomnialy mi sie czasy WD, w ktorych wypuszczali dodatkowe komnaty do starego Questa...

Moze to i wredne jechanie na nostalgii, ale co mi tam. Na mnie dziala :)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: ajfel »

Wintermute pisze: Ech, przupomnialy mi sie czasy WD, w ktorych wypuszczali dodatkowe komnaty do starego Questa...
I do SpaceHulka też :-)
Nie wykluczone, że doczekamy i tego. W końcu White Dwarf ostatnimi czasy też się mocno zmienił: już trzy razy publikowali bonusowe misje do Betrayal at Catlh, były też dodatkowe materiały do Deathwatcha, Spacehulka i Assassinorum.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer Quest: The Silver Tower

Post autor: Wintermute »

Tradycyjnie przy premierze planszowki, w 121 WD numerze beda jakies dodatokwe zasady rozszerzajace.

Wyglada na to, ze dobra zmiana dopadla w koncu GW :)
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ODPOWIEDZ