Mage Wars Academy... czekać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
outees
Posty: 14
Rejestracja: 23 sty 2015, 23:24

Mage Wars Academy... czekać?

Post autor: outees »

Witam. Zastanawiam się czy zainwestować w Mage Wars podstawkę czy poczekać na academy. Kusi mnie academy bo się bardziej wpasowuje w moje wymagania (krótszy czas gry, podobieńśtwo do mtg, plansza mi nie jest konieczna do zabawy). Obawiam się jednak, że może będzie to gra zbyt mocno uproszczona - coś na zasadzie hearthstone do mtg, który przy uproszczeniu rozgrywki spłycił ją niesłuchanie. Z drugiej strony, nie zawsze uproszczenie możliwości upraszcza samą grę (w szachach wystarczy ogarnąć kilka figur by znać zasady... ale nie upraszcza to możliwości).

Orientuje się ktoś, kiedy ruszy sprzedaż/przedsprzedaż w polskich sklepach? (nie interesuje mnie kupno za granicą). Info o zagranicy do 11 listopad chyba, więc miałem nadzieję, że przedsprzedaż już się pojawi ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Mage Wars Academy... czekać?

Post autor: Zaan84 »

Ja też miałem taki dylemat bo sama realizacja Mage Wars bardzo mi odpowiada. I byłem bardzo bliski zakupu jednak wieść o nadchodzącej wkrótce Akademii mnie powstrzymała. Dlaczego? Ano dlatego, że gra będzie krótsza i prostsza. Wsystko zależy od tego z kim masz zamiar grać i kiedy. Jeżeli (tak jak ja) jesteś ograniczony czasowo (2 godziny Arena kontra ok 40 min Akademia) to wybór jest prosty. Ja wolę zagrać sobie wieczorkiem po pracy niż musieć czekać do weekendu żeby rozłożyć plansze. No i ja będę grał z moją lejdi która aż tak bardzo w tej cały planszowkowy świat się nie angazuje Więc będzie jej łatwiej opanować zasady.
Jeżeli chodzi o uproszczenie zasad to wydaje mi się że rozgrywka jest o parę oczek bardziej złożona niż Heartstone. Same akcje na kartach wnoszą więcej złożoności aniżeli w karciane Blizzarda. Może puki dostępni będą tylko dwaj magowie to nie będzie to gra bardzo urozmicona Ale raczej nie trzeba mieć magicznej kuli żeby wiedzieć że dodatki na pewno są w planach rzczej prędzej niż później.
Do tego można dodać cene, która może zamknąć się poniżej 100 zł. Ale to już akurat spekulacje, zobaczymy jak zachowa się wydawca. Na razie chyba nic nie wiadomo na temat wydania gry w Polsce.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ