Gra dla 3-latki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Gra dla 3-latki

Post autor: xilk »

Witam. Po raz pierwszy chyba będę potrzebował rady ;)

Potrzebuję gry dla 3-latki, do tej pory układała raczej puzzle, ale z nimi nie miała problemów :D

Teraz myślałem o jakiejś grze planszowej, ale na pewno:
1) Nie chcę żadnej gry typowo edukacyjnej. Rozumiem rozwijanie pamięci, komunikacji z innymi osobami w czasie gry, ale nie chcę żadnych gier na wiedzę ;)
2) Będzie ona grała raczej z rodzicami, osobiście myślałem o jakiejś grze z kooperacją, by nauczyła się dzielić i współpracować :) (ktoś mi podpowiedział grę "Potwory do szafy" i wstępnie jestem za).
3) Gra raczej dla 2-3 osób, choć jak będzie propozycja dla większego grona, to też się nic nie stanie.
4) Wolałbym, aby gra nie znudziła się za szybko ;)

Osobiście czytałem o grze Potwory do szafy. Ktoś inny sugerował też Pszczółki. Znam tę grę, ale taj jest rywalizacja, a nie współpraca, choć też nie jest to zła gra.
burzykovski
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2015, 13:54

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: burzykovski »

Może Myszki w opałach od Lucrum games? Są dwa warianty trudności, ten prostszy według wydawcy to 5+ ale jak 3 latka kumata to da radę, gra kooperacyjna, ma ładne kostki i figurkę kota, myślę że tematyka fajna dla dzieci =)

http://www.lucrum.pl/lucrum-games/myszki-w-opalach.html

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: kdsz »

W tym wieku moja córka lubiła Tęczę, Misia, pszczoły i miód oraz W ogrodzie. Ta ostatnia jest grą kooperacyjną, niestety dosyć drogą, ale wartą swojej ceny. Największym hitem były jednak Nogi stonogi. Wciąż zresztą w nie gramy, choć minęły 3 lata
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: xilk »

burzykovski pisze:Może Myszki w opałach od Lucrum games? Są dwa warianty trudności, ten prostszy według wydawcy to 5+ ale jak 3 latka kumata to da radę, gra kooperacyjna, ma ładne kostki i figurkę kota, myślę że tematyka fajna dla dzieci =)
O właśnie, przecież ostatnio czytałem o tej grze :) Też świetny pomysł.
kdsz pisze:W tym wieku moja córka lubiła Tęczę, Misia, pszczoły i miód oraz W ogrodzie. Ta ostatnia jest grą kooperacyjną, niestety dosyć drogą, ale wartą swojej ceny. Największym hitem były jednak Nogi stonogi. Wciąż zresztą w nie gramy, choć minęły 3 lata
Nogi stonogi znam, też o nich myślałem. O reszcie muszę poczytać.

Dziękuję za te propozycje, pewnie z którejś z nich skorzystam :)
Awatar użytkownika
zlodziej_czasu
Posty: 84
Rejestracja: 28 lis 2011, 13:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: zlodziej_czasu »

Z naszą trzylatką gramy z powodzeniem w: „Nogi stonogi”, „Zwierzak na zwierzaku”, „Potwory do szafy”, „Loopin Louie”, „Farma!” od Trefla, „Miś,pszczoły miód”.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Gra dla 3-latki

Post autor: lesar »

A ja dodam Zlot pingwinów
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: Kin@a »

Myszki w opałach są fajne. :)

U nas sprawdziła się też gra "Wio koniku".
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: mig »

W Myszki nie graliśmy, ale u nas hitami u trzylatków były/są: Pszczółki, Looping Louie, Nogi Stonogi, W ogrodzie, Potwory do Szafy, ale też taniutkie i śliczne wydane gry Trefla (Pizza, Na Straganie, ZOO, Farma).
Testowaliśmy też (tzn gramy z obecną pięciolatką, a trzylatek nam towarzyszy) Dzieci z Carcassonne, Mumia.Wyścig w bandażach, Magiczny Labirynt, Z drogi śledzie, Katamino, Zamek Kasteliny i okazywały się jednak trochę za trudne.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
kaskal
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2013, 00:02

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: kaskal »

Ja bym dodała dobble ta gra sprawdzi się u 3 latki i będziecie grać z przyjemnością jeszcze przez następnych kilka lat.

Ze swoimi dziećmi grałam też w Wio koniku, zwierzak na zwierzaku (nam się nie sprawdził), i dzieci z Carcassonne w które gramy już 2 lata, a zaczynałam też z 3 latką i 4,5 latkiem.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: mig »

U moich trzylatków z kolei Dobble tak srednio zaskoczyły. Za to całkiem niezle sie przyjęła ich wersja dla dzieci, tzn Dobble Kids.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: Coin22 »

Nogi stonogi za trudne dla mojego 3.5 latka, nie kuma po co ma rzucać kostkami drugi raz i jakie ma zostawić.
Potwory się super sprawdzają, dobble Kids też mamy ale na razie nie wciągnął się.
Spoko mu się też grało u znajomych w ratuj króliczki.

Sa też kółka i spółka które wkrótce planuje młodemu zakupić.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1930
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Gra dla 3-latki

Post autor: tomuch »

Wątek trochę przykurzony - czas go odświeżyć.

Z moją 3-latką (z dodatkowymi 2. miesiącami) gramy w Kolorowe biedronki, Potwory do szafy, Pizzę. Do tego ze SmartGames Dzień i noc, Króliczek. Wszystkie świetnie się sprawdzają, chociaż ostatnio szaleje na punkcie biedronek.
Zastanawiam się teraz nad Dobble. Mamy "dorosłą" wersję, ale chciałbym kupić tę dla dzieci. Czekać lepiej na 1.2.3 (3+) czy brać wersję Kids (ta jest 4+). Tematyka lepsza w Kids, wydaje mi się też, że ogarnie. Jakie macie doświadczenie w tym temacie?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ