Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

Witam Dorgich forumowiczów :)

Kolejny raz stoję przed zakupem kieszenie wypchane i decyzja do podjęcia :)

Grać głównie będe z lubą w 2 osoby, ale od czasu do czasu też dojdą inne osoby. Napisze może co mamy i lubimy, a także coś co mamy lub i nie, ale nie podeszło.

Carcassonne + Owce + Kupcy, Osadnicy NI , Osadnicy z Catanu , Zombiaki, Waleczne Piksele,. Lubimy

Nie podeszły: Agricola (na 2 osoby strasznie pasjansowa i nudna, jak się rozkręci farma to gra się kończy akurat), Robinson (ma potencjał, ale jakoś nie byłem do niej przekonany). Smallworld (fajny na kilka partii)

Czego szukam teraz ?

W miare dużej dobrze skalującej się na 2 osoby planszówki. Karciankowych mamy dużo, więc odpadają takie w których tworzy sie wszystko z wykladanych kart. MA być plansza.Typy wstepne to:

- Wsiąśc do pociągu - podobno klasyk i to niezły. Z tego co czytałem i oglądałem lepsza europa dzieki późniejszmeu dodatkowi 1912. Dobra na 2 i więcej i jest kupa zabawy. Chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiscie jest warta i przyjemnie się gra, a sama się nie nudzi.

- Stone Age - chyba od poczatku o niej myslalem, ale nie wiem co lepsze czy Stone Age czy Wsiasc do Pociagu.

Dalsze plany:

- Agricola Chłopi - to juz dalsze plany, ale jest o wiele bardzi zywsza niz duza Agricola ? Dobrze się gra ?

- Pandemia jako kooperacja jest niezła w porównaniu do Robinsona ?


Z góry dzięki za porady :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Bary »

Elisek pisze: - Pandemia jako kooperacja jest niezła w porównaniu do Robinsona ?
Z góry dzięki za porady :)
Na pewno wiele lżejsza. Polecam, jeśli chcesz mieć kooperację na szybką, 30-40 minutową partyjkę. Setup też błyskawiczny.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, 14:57 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Tomzaq »

Na dwie osoby to lepiej kupić Stone Age niż TTR.
Who is John Galt?
Posiadam
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

@Bary

Świetnie. Dzięki za radę. Popatrze na Pandemie w takim razie na pewno, a jak wygląda sprawa z innymi COOPami, bo akurat dałem te 2, bo ciekawy klimat, chyba, że są jakieś inne cuda.

@Tomzaq

Hmm... No właśnie sam nie wiem. Strasznie mną rwie jesli chodzi o ten wybór. Niby w klimatach Stone Age mamy Osadników NI, ale to inne gry tak naprawdę. Nie chciałbym, żeby na 2 osoby okazała się zbyt nudna. Wściąść bardzo ładnie wygląa zreszta Stone Age także, ale najwazniejsze żeby było ciekawie i trochę skomplikowanie, ale nie tak, żeby czekać po 5 min na ruch każdej osoby.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Tomzaq »

TTR jest słabe na dwie osoby, za dużo miejsca na planszy i gra jest nudna. Stone Age za to chodzi bardzo dobrze.
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Bary »

Elisek pisze: a jak wygląda sprawa z innymi COOPami, bo akurat dałem te 2, bo ciekawy klimat, chyba, że są jakieś inne cuda.
Jeśli lubisz klimaty Lovecrafta to polecam Eldritch Horror. Od dwóch tygodni zagrywam się w tą grę (zarówno sam jak i z żoną). Jedyna "wada" to długość rozgrywki (jeśli ktoś ma ograniczoną pulę czasu). Klimat i miodność tej gry miażdżą. Żeby tak nie musieć spać, ehhh. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: TV3 »

Pandemia - wg mnie bardzo dobra. Zdecydowanie mniej reguł do ogarnięcia niż Robinson. Bdb na 2 graczy, bdb na 4 graczy.
Stone Age - całkiem przyjemne na 2 (choć im więcej, tym lepiej)
Wsiąść do pociągu - powiedzą Ci pewnie, że jedna wersja działa na 2-3 osób, inna na 4-5 itd. Zainteresuj się może Cesarskim kurierem. Ładniejsze to od "pociągów", zamysł w kontekście mechaniki dość podobny, całkiem przyjemne na 2 (tu też - im więcej, tym lepiej sądzę). Troszkę lżejsze niż Stone age.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

Powiem szczerze, że najlepiej jakby ktoś kto ma obie gry albo grał coś więcej pomógł :)

Wsiąść do Pociągu vs. Stone Age dla 2 osób.

Oczywiście jeśli jest coś w podobnych klimatach to z chęcią usłysze propozycję :)

Cesarski Kurier sprawdzam :)
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

Jeszcze napisze co znalazłem i prosiłbym o opinie:

Szklany Szlak

Ciężarówką przez Galaktyke
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

Stoję teraz przed decyzją co wziąść :) Kolejność wg. info jakie znalazłem jeśli chodzi o gre oraz jej skalowanie do 2

1. Stone Age
2. Szczęść Boże
3. Cesarski Kurier
4. Szklany Szlak
5. Ticket to Ride Europa


Z powyższych gier prosiłbym o radę co będzie:

- Dobre skalowanie na 2 osoby.
- Wymaga strategicznego myślenia, ale nie czekamy na ruch drugiej osoby 5 min, bo tak wiele trzeba kombinować
- Miła dla oka
- Najlepiej w miare niski próg wejścia, ale to nie takie istotne
- Dobrze też jakby setup był w miare szybki
- REGRYWALNA :)

Bardzo proszę o informację i już nie męczę :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Bary »

Proponuję jeszcze zerknąć na Lords of Waterdeep i Magnum Sal. Sam zainteresowałem się tymi tytułami. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: TV3 »

Stone age:
- w 2 osoby w porządku
- odrobina pomyślunku, co kompletować w kontekście tego, co już się posiada; odrobina chaosu, bo punkty przeciwnika niejawne a i swoich chyba nikt na bieżąco nie liczy. Suma (a więc zwycięzca) wychodzi dopiero na końcu gry po ostatecznym podliczeniu
- w zasadzie nie czeka się na ruch drugiej osoby
- rozłożenie gry dość szybkie
- regrywalna

Cesarski kurier:
- w 2 osoby w porządku
- odrobina pomyślunku, jak najefektywniej rozplanować trasy, aby np. nie zostawiać dziur na mapie lub efektywnie wykorzystać pomocnika; mniej chaosu niż w SA (punkty widoczne) - rozgrywka bardziej ogarnięta, ciężar gry odrobinę mniejszy niż SA
- w zasadzie nie czeka się na ruch drugiej osoby (no chyba, że ktoś zamyka trasę z 9 miastami i bierze do tego 5 bonusów - to może potrwać z minutę)
- rozłożenie gry dość szybkie
- regrywalna



... choć swoją drogą - ostatnio patrzyłem i nie wiem, czy te gry (nowe) są obecnie do dostania...
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: adam_k27 »

Stone Age gorąco polecam. Zamiast Szczęść Boże polecam zaś Magnum Sal.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Bary »

adam_k27 pisze:Stone Age gorąco polecam. Zamiast Szczęść Boże polecam zaś Magnum Sal.
A gdybyś miał wybrać między SA a MS?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: microwave »

Z wymienionych +1 dla Stone Age.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

Przypieczętowaliście wybór Stone Age :) To już pewne. Może ktoś ma na sprzedaż ? :D


Co natomiast z Pandemią ? Jednak teraz mam zamiar kupić. Dużo pochlebnych opinii czytałem.

Chociaż nie wiem czy może coś będzie lepsze od Pandemii. Nie musi to być CooP ważne żeby była Plansza i cenowo mieściło się w tej 100, bo Pandemie w KrK mam nową za 90 zł, więc wydatek niewielki, a gra podobno przednia na 2,3,4 osoby jak i dodatki niezłe :)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 26 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: TV3 »

Elisek pisze:Chociaż nie wiem czy może coś będzie lepsze od Pandemii.
Tego już, póki sam nie spróbujesz, nie dowiesz się. Bo to zawsze będzie subiektywna ocena polecającego.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

Jeszcze spytam jak ma się Tzolkin ? :)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: ko2a »

Elisek pisze:Przypieczętowaliście wybór Stone Age :) To już pewne. Może ktoś ma na sprzedaż ? :D


Co natomiast z Pandemią ? Jednak teraz mam zamiar kupić. Dużo pochlebnych opinii czytałem.

Chociaż nie wiem czy może coś będzie lepsze od Pandemii. Nie musi to być CooP ważne żeby była Plansza i cenowo mieściło się w tej 100, bo Pandemie w KrK mam nową za 90 zł, więc wydatek niewielki, a gra podobno przednia na 2,3,4 osoby jak i dodatki niezłe :)
Witam

Jestem po wczoraj po pierwszej grze w Pandemie bez dodatku w 3 osoby.
Mnie bardzo, ale to bardzo zachwyciala poniewaz ... przegralismy z planszą.
Szukałem takiej gry (Robinson - mam wrazenie ze za duzo setup i ew. wdrazanie nowych osoby) dlatego wybor padl na Pandemie.

Powiem szczerze nic mnie i żone tak nie bedzie wkur**** jak przegrana z grą :D Co za tym idzie - kolejne partie :D
Maaro78
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2014, 15:53

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Maaro78 »

Ja ze swojej strony na dwie osoby polecałbym Ticket to Ride Nordic oraz Listy z wchitechapel. Jak dwie osoby te dwie sprawdzają się rewelacyjnie. Ktoś polecał TtR Europa, ta gra jest na min 3 a najlepiej 5 lub 6 jak ma się dodatkowe elementy, niemniej jednak jedna z lepszych gier pod względem grywalności.
Using Tapatalk
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: ko2a »

Maaro78 pisze:Ja ze swojej strony na dwie osoby polecałbym Ticket to Ride Nordic oraz Listy z wchitechapel. Jak dwie osoby te dwie sprawdzają się rewelacyjnie. Ktoś polecał TtR Europa, ta gra jest na min 3 a najlepiej 5 lub 6 jak ma się dodatkowe elementy, niemniej jednak jedna z lepszych gier pod względem grywalności.
zerkin na ostatni post (http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =19&t=4426) i jak masz europe sprobuj na dwie albo 3 osoby zagrac.
Maaro78
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2014, 15:53

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Maaro78 »

Thx za info
Using Tapatalk
cichociemny007
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:03
Lokalizacja: kraków

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: cichociemny007 »

Przyłączając się do tematu, jak ma się Tzolk'in w porównaniu do wyżej poruszonych tytułów - dla 2 osób?
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: zbazyl86 »

Podobnie przyłączam się do tematu z pytaniem Puerto Rico czy Bora Bora? (jako trzecia gra: po Zamkach Burgundii i Stone Age - obie te gry świetne dla 2 graczy (żony) i bardzo polecam przy czym chyba dla graczy rozpoczynających przygody z planszówkami.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Gra 2-4 osób Ticket to Ride, Stone Age itd.

Post autor: Elisek »

Dziękuję wszystkim za porady i podpowiedzi :)

Czekam na dostawę Stone Age i Pandemii, jeszcze po drodze Budowniczowie się trafili :) Ufff.... teraz będzie trzeba znaleźć czas na ogrywanie nowości :)
ODPOWIEDZ