Gra dla 2os. coś cool:)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: ciupakabrans »

Siemkna,
ponieważ dziś mamy święto Matki Boskiej Pieniężnej, postanowiłem że zakupił bym jakąś nową gierkę. Obecnie mam Carcassone, Puerto Rico, Sabotażyste, Listy miłosne i Dixit.
Nowa gra miała by być przeznaczona przede wszystkim dla 2 os (ja i moja dziewczyna) może być również dla większej ilości osób ale dla dwójki musi być w sam raz:)
Ja mam hopla na punkcie planszówek chodź jestem "świeżakiem", ona troszkę mniej. Podoba się jej carcassone, puerto rico też chodź to już troszkę mniej, listy miłosne to troszkę mało ambitna gra i nie wywołuje u nas jakiś jakiś szczególnych emocji - bez rewelki. Dixit też jej się podoba chodź akurat z nią nie grałem w więcej osób niż 3. Sabotażystę uwielbiam, chodź ona z nami nie grała w tą gre to znajomi za nią szaleją!:)
Szukam czegoś co by było bardzo wciągające i regrywalne, klimat, typ gry - obojętny. Może być planszówka lub karcianka. Ważne żeby było to coś w tej grze, i żeby się chciało grać więcej i więcej. Co do poziomu trudności, skomplikowania to - średni. Czas gry ok. 30-40 min na partię byłby idealny. Jeśli chodzi o cenę to do ok 100zł.
Tych gier jest tyle że naprawdę ciężko coś wybrać, najchętniej to kupił bym cały sklep;p Mam kilka tytułów na oku, ale jestem otwarty na propozycje:) Oto one:

1.rój
2.6 bierze
3.jaipur
4.Race for the galaxy
5. innowacje
6. mr jack pocket
7. Pokolenia
8. pandemia

PS. Dwie ostatnie gry trochę przekraczają mój budżet - przede wszystkim pokolenia, ale pojawiły się na tej liście, bo często widziałem te tytuły w innych tematach.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: mig »

ciupakabrans pisze: 1.rój
2.6 bierze
3.jaipur
4.Race for the galaxy
5. Pokolenia
6. pandemia
Trochę miszmasz tu jest ;)
Pokolenia są świetne i na dwie osoby chodzą doskonale. Tylko polecić. Ale poniżej 100zł ich nie dostaniesz. To najtrudniejsza z zaproponowanych gier.
RftG jest specyficzne. Jeśli klimat kosmiczny nie odstrasza, to powinno się nadać, ale generalnie chyba lepiej spróbować wcześniej zagrać (na bga, czy keldonie można w necie).
6. bierze to bardzo prosta (choć nie prostacka) gra, ale nie jestem do końca przekonany, czy na 2 osoby będzie równie fajnie co na 4-5... Ale cena jest super atrakcyjna.
Rój to gra mocno szachowa. Jak lubicie logiczne (i dość suche) łamigłowki, to się nada, ale dość mocno odstawje od innych wymienionych.
Jaipur to fantastyczna gra - szybka, ładna, bardzo dobra.
Pandemii nie polecę (nie lubię kooperacji), ale ponoć jest fajna;)
Z Twojego wylazu brałbym Pokolenia lub Jaipur.

Z innych ładnie chodzących na 2 osoby: Zamki Burgundii (brzydka jak noc listopadowa, ale genialna - może być nieco ponad pudżetem;), Splendor, Serce Smoka, Summoner Wars i Neuroshima Hex (jak lubicie naparzanki;), Famiglia. I jeszcze mający genialne recenzje Longhorn.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Pixa »

Jaipur jest fajny i sympatyczny, reguly bardzo proste (ale mozna cos tam pokombinowac). Partia zabiera okolo 20 minut. Gra ladnie wykonana, ale nie jest jakos super regrywalna. Ot, dobra pozycja.

Race for the Galaxy - bardzo regrywalna, sporo strategii. Na poczatku maly paraliz decyzyjny - w stylu "no i co ja mam teraz robic". Z czasem gra staje sie jednak bardzo intuicyjna. Poziom trudnosci sredni. Ja bardzo lubie. Czas gry to ok. 20 minut.

Mig polecil Summoner Wars (szczegolnie wzialbym pod uwage Master Seta, ale zestawy startowe po ok. 80 zl tez sie nadadza na poczatek; zawsze mozna dokupic dodatkowe armie za 30 zl) i Neurshime Hex. Obie gierki sa bardzo fajne i mega regrywalne - w Hexa walnalem juz okolo 100 partii i dalej lubie te gre. Sa to jednak gry typowo konfrontacyjne - nie wiem czy takie lubicie. Czas gry to lekko ponad godzina w SW i 30 minut w Hexa.

Ze swojej strony polece Suburbia - ciekawa gra w budowanie miasta, poziom max srednio skomplikowany. Gra sie przyjemnie.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: ciupakabrans »

hehehe masakra z tym podjęciem decyzji:)
"Powiem" tak, na dzień dzisiejszy odpadają gry które nie są dostępne od "ręki" u mnie w miejscowości w hobbicie, a chciałbym kupić grę już dziś na weekend:)
-Zamki Burgundii
-Summoner Wars(mocno przekracza budżet)
-jeszcze doszedł jaipur którego sam wymieniłem:)

Czytam teraz trochę o Neurshime Hex, w hobbicie dostępna ta wersja 3.0 - i myślę, myślę:) - zastanawiam się czy luba by polubiła "naparzankę":)
Co do Race for the Galaxy - tyle się oczytałem i wydaje mi się że gra jest bardzo super:) tylko nie wiem jak by ją przyjęła moja luba:)
Oczytałem się też trochę o pandemii i trochę mnie intryguje ta kooperacja - w sabotażyście też występuje kooperacja co akurat wpływa u mnie na + w pandemii.
Z drugiej strony myślę też że jakbym już w ostateczności miał nadszarpnąć mój budżet (pokolenia, pandemia), to mocno bym się zastanowił nad "rokoko". Dużo pozytywnych opinii wyczytałem na rebel'u + tematyka ciuszków itp, w sam raz dla kobitki:)

Ale to nie zmienia faktu że nadal mam dylemat...;/
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Pixa »

Zestaw startowy Summoner Wars kosztuje 80 zl. Race mi osobiscie sie bardzo podoba, dziewczyna podchodzi na zasadzie "moge zagrac bez wstretu" :-) W Hexa natomiast nie zagra wcale, bo nie lubi negatywnej interakcji.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: rattkin »

Zobacz Pośród Gwiazd, Król i Zabójcy, być może Waleczne Piksele
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Bea »

Osadnicy: Narodziny Imperium, troszkę przekracza budżet, ale gra jest świetna i bardzo regrywalna przy tym ładnie wydana.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: TV3 »

Pandemia - bardzo dobra.
Mr Jack - bardzo dobry (przy czym myślę o wersji po prostu: Mr Jack. W Pocket nie grałem).

W pandemię można zagrać więcej partii pod rząd wg mnie. Mr Jack wymaga trochę większego móżdżenia i po 2-3 partiach raczej czas na przerwę dla odparowania mózgu. W Pandemii czasem czy się pójdzie w lewo, czy w prawo nie jest aż tak istotne. W Jacku jeden poważny błąd może spowodować przegraną, więc trzeba moim zdaniem bardziej uważać i myśleć, co się robi.
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: ciupakabrans »

@Pixa w hobbicie niestety jest tylko Summoner Wars: Master Set na zamówienie i dodatkowo w cenie 169zł...;/
Z dziewczyną w sumie nie grałem jeszcze w gre gdzie była by negatywna interakcja, więc nie wiem jakby przyjęła HEXa, choć wydaje się całkiem ciekawą gierka. Pandemia też mi się wydaje że może być fajna, a co do Mr. Jacka to na rebel'u wiele osób pisze że Pocket jest to najlepsza wersja mr jacka. Osadnicy też mają całkiem ciekawe opinie tylko ta kaska;/
Zastanawiam się jeszcze nad Król i Zabójcy, też dobrze o niej piszą i wydaje się taka całkiem całkiem.
A jak z tą grą "rokoko"? Bo nikt tego nie skomentował, a wydaje mi się że dla dziewczyny może być grą ciekawą, przede wszystkim przez tematykę:)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Bea »

ciupakabrans pisze: Osadnicy też mają całkiem ciekawe opinie tylko ta kaska;/
Tu kupisz za 119 zło tylko, więc niewiele więcej niż twój budżet :)
http://3trolle.pl/3696-Osadnicy-Narodziny-Imperium.html
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: ciupakabrans »

Bea pisze:
ciupakabrans pisze: Osadnicy też mają całkiem ciekawe opinie tylko ta kaska;/
Tu kupisz za 119 zło tylko, więc niewiele więcej niż twój budżet :)
http://3trolle.pl/3696-Osadnicy-Narodziny-Imperium.html
oo dzięki, tylko tak jak pisałem wcześniej chciałem coś dziś kupić u siebie w hobbicie na weekend żeby pograć bo spędzimy z dziewczyną trochę czasu razem:)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: mig »

Rokoko jest bardzo fajne, ale w tej kategorii trudności i skomplikowania to imho znacznie fajniejsze są Pokolenia (i Epoka Kamienia;)

Król i Zabójcy też jest ok, ale imho od innych branych pod uwagę (RftG, Pokolenia, Rokoko itd) mocno odstaje i znacznie szybciej się nudzi.

Przypominam, że w część z tych gier można zagrać w necie, żeby zobaczyć czy przypadką do gustu (Jaipur, 6.bierze, Stone Age, RftG, Rój itd).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Fuser.exe
Posty: 740
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 25 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Fuser.exe »

Jeśli ma być 30-40 minut to ja bym brał Splendor.
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: ciupakabrans »

ok. godzina zakupu nadchodzi nieubłaganie a ja dalej nie wiem co:) Oto dzisiejsza lista z których prosił bym o ostateczne doradzenie co kupić:
-jaipur
-Race for the galaxy
-pokolenia
-neroshima hex
-pandemia
-mr jack pocket
-król i zabójcy
-splendor
-rokoko.
Fuser.exe
Posty: 740
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 25 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Fuser.exe »

To moze napisz co jext dla ciebie najwazniejsze bo jaipur i rokoko to gry na calkiem rozne okazje.
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: pieczkins »

Poczytaj o Metallum jeszcze. Gra imo zdecydowanie niedoceniana.. Dużo negatywnej interakcji.. Mojej drugiej połówce przypadło do gustu. Agricola Chłopi i zwierzyniec też jest ok.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 444
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: grabol »

Jak stać to bierz coś z nowości! Osadnicy: NI albo Five Tribes! Nam na 2 os. bardzo podpasowały Innowacje.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Bea »

ciupakabrans pisze:ok. godzina zakupu nadchodzi nieubłaganie a ja dalej nie wiem co:) Oto dzisiejsza lista z których prosił bym o ostateczne doradzenie co kupić:
-Race for the galaxy
-splendor
.
To ja bym brała jedną z ww. Race jest bardziej skomplikowany i wymagający, taki na średnim poziomie zaawansowania, bardzo regrywalny. Trzeba jednak spamiętać sporo ikonek.
Splendor jest bardzo prosty, ale mechanika wciąga.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Pixa »

ciupakabrans pisze: -Race for the galaxy
-neroshima hex
Bralbym cos z tych dwoch. RftG potrafi na poczatku troche przytloczyc, ale generalnie gra jest miodna. Hex jest za to easy to learn, hard to master. Obie bardzo regrywalne. A zamiast Mr Jack-a popatrz na Listy z Whitechapel - swietna gra dedukcyjna, mnostwo emocji (szczegolnie 1vs1)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: mig »

ciupakabrans pisze:ok. godzina zakupu nadchodzi nieubłaganie a ja dalej nie wiem co:) Oto dzisiejsza lista z których prosił bym o ostateczne doradzenie co kupić:
-jaipur
-Race for the galaxy
-pokolenia
-neroshima hex
-pandemia
-mr jack pocket
-król i zabójcy
-splendor
-rokoko.
Jeśli nawalanka to tylko Neuroshima
Jeśli gra w dedukcyjna to Mr Jack Pocket (lepsze od Króla i Zabójców).
Jeśli mozesz nieco przekroczyć budżet to Pokolenia. Jeśli wolałbyś nie to Jaipur lub Splendor.

Kup Pokolenia ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Maxxx76 »

Polecam 7 Ronin oraz D-Day Dice :-)
To tak dla większego zamętu :-)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: TV3 »

ciupakabrans pisze:Czas gry ok. 30-40 min na partię byłby idealny.
Pixa pisze:popatrz na Listy z Whitechapel - swietna gra dedukcyjna, mnostwo emocji (szczegolnie 1vs1)
... gdzie 30-40 minut zajmuje czasem samo przygotowanie do zbrodni w czasie jednej nocy... :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: Pixa »

Fakt, listy to 1-1.5 h gry
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: ciupakabrans »

Dzięki Wam za pomoc !!:) kupiłem ostatecznie mr jacka pocket - super gierka trochę trzeba pokminic, szybka gra, może trochę i za szybka ale chce się więcej!:) myślę że za niedługo kupię jeszcze coś cięższego, albo Osadnicy: Narodziny Imperium albo pokolenia. Mr jack jest naprawdę fajny ale teraz widzę że jest troszeczkę za mało "skomplikowany", ale polecam:)
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gra dla 2os. coś cool:)

Post autor: ciupakabrans »

Chciałem jeszcze tylko napisać że naczytałem się dużo o Osadnikach i strasznie się napaliłem na tą grę. I musiałem ją kupić! Grałem na razie tylko raz z dziewczyną i muszę stwierdzić że gra jest po prostu EXTRA!!! Pierwszy raz widziałem że moja luba się tak wczuła w grę! Początek był ciężki bo niby zasady proste ale trzeba było to wszystko skumać po 2giej rundzie już praktycznie opanowaliśmy wszystko i grało się super!!! Polecam! Gra póki co ląduje u mnie na pierwszym miejscu!!!:)
ODPOWIEDZ