Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
biedrona
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2014, 23:33

Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: biedrona »

Witam wszystkich.
Chcialabym przedstawic nowa gre planszowa, ktora ukaże sie juz pod koniec wrzesnia lub na poczatku pazdziernika. W innym watku juz troche o niej wspomnialam, ale teraz chcialabym podzielic sie z wami szczegolami dotyczacymi gry. :)
Tytul gry to „Polak jednak potrafi”.
Jest to towarzyska gra planszowa, która w humorystyczny sposób i z przymrużeniem oka opowiada o polskiej rzeczywistości.
Gracze wcielają się w jedną z 6 postaci: emeryta, obywatela, lekarza, biznesmena, polityka oraz turysty – każda z nich w dojściu do mety ma równe szanse.
Uczestnicy gry obierają odpowiednią dla siebie strategię i podejmują ryzyko zarabiania w szarej strefie. Wszystko po to, aby zakończyć rozgrywkę z jak największą ilością gotówki.

Gra trzyma w napięciu, gdyż fortuna kołem się toczy. Postacie biorą czynny udział w grze nawet wtedy, kiedy nie jest ich kolej.
Gra zmusza do myślenia i powoduje, że każdy ruch jest ważny, a przyjęta taktyka pokaże czy udało się pokrzyżować plany innym graczom. To może przynieść zwycięstwo lub porażkę.

„Polak jednak potrafi” to świetna propozycja na spotkania towarzyskie w gronie rodziny lub znajomych, a także dobry pomysł na prezent. Oryginalna i dynamiczna rozgrywka oraz 300 akcji dla 6 postaci sprawia, że nie ma miejsca na nudę, a każda kolejna partia będzie inna.Biedny emeryt lub bankrutujący biznes też mogą wygrać rozgrywkę!
W grze „Polak jednak potrafi” nie trzeba dotrzeć do mety, aby ją wygrać.

Gra zapewnia:
1. dobrą zabawę, dzięki humorystycznym akcjom i oryginalnie przedstawionym postaciom, w które wciela się gracz,
2. proste zasady gry, co umożliwia połączenie jej ze swobodnym spotkaniem towarzyskim,
3. krótką instrukcję, dzięki której można od razu rozpocząć grę.

Jezeli chcecie sie dowiedziec wiecej szczegolow m.in. gdzie i kiedy bedzie mozna kupic gre zapraszam do grona fanow na nasz fp
https://www.facebook.com/pages/Polak-Je ... 417585[url]
[/url]

pozdrawiam i w raczki caluje :* I.biedrona
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Karit »

A po co to słowo JEDNAK w tytule gry? Samo "Polak potrafi" też fajnie brzmi i wszyscy przecież wiemy że potrafimy :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: kdsz »

Karit pisze:A po co to słowo JEDNAK w tytule gry? Samo "Polak potrafi" też fajnie brzmi i wszyscy przecież wiemy że potrafimy :)
Nie wiem dlaczego chcesz skracać tytuł? Ja bym go jeszcze wydłużył do "Polak mimo wszystko potrafi"! Tak zatytułowana gra pokazuje niedowiarkom, że my Polacy, wszyscy ilu nas jest, robimy dobrą robotę, chociaż przecież zmagamy się z wieloma przeciwnościami - Ruscy na wschodzie i Niemiaszki na zachodzie, ciężki klimat (zimno w zimę, gorąco latem), TV koduje transmisje, benzyna drożeje, rodzi się coraz mniej dzieci itp. itd.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: vojtas »

Serio? Już sam pomysł na grę to dla mnie oznaka jakiegoś kompleksu niższości narodowej.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Peter128 »

Jakieś konkrety? Jakieś wydawnictwo się pod tym podpisuje? Może instrukcja w formacie pdf, spis komponentów, cokolwiek? Czy to kolejny eurocash bez sensu?
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: adam_k27 »

Użytkownik biedrona już zaczął polecać swoją grę w dziale "co kupić"
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 84#p566384
biedrona pisze:To Ja mam cos idealnego dla siostry ;) gra jest niestety jeszcze niedostepna, ale bedzie ja mozna kupic juz pod koniec wrzesnia max. na poczatku pazdziernika :) tytul gry to Polak jednak potrafi. Spelnia ona chyba wszystkie Twoje wymogi. Tematyka jest dosc luzna i nietypowa chyba jak na gry planszowe, bo dotyczy ona polskiej rzeczywistosci. Jest przeznaczona dla ludzi, ktorzy chca sie rozerwac z rodzina, znajomymi , siostra ;) w weekend, po pracy, na wakacjach, w samochodzie, na grilu… ;) Czas rozgrywki to 30-120 min., od 2 do 6 graczy, przeczytanie instrukcji zajmuje jakies 5 min , ..w skrocie dodam jeszcze ze, ze grajacy wcielaja sie w jedna z 6 postaci: obywatela, emeryta, lekarza, turyste, polityka i biznesmena, ktorzy musza poradzic sobie w polskiej zagmatwanej i absurdalnej rzeczywistosci, niekoniecznie trzeba jako 1 dotrzec do mety, aby wygrac rozgrywke. Gra przeznaczona jest dla osob powyzej 18 r.z. Grafika jest utrzymana w dosc oryginalnej konwencji :D Jezeli chcesz dowiedziec sie wiecej szczegolow m.in. gdzie i kiedy bedzie mozna kupic gre zapraszam do grona fanow na fp
https://www.facebook.com/pages/Polak-Je ... 2324417585

Z gory przepraszam za brak polskich znakow. Pozdrawiam -biedrona.
Stąd wnioskuję że gra jednak chyba powstanie, bo już myślałem że autor zbiera tylko lajki na FB. Z ujawnionych informacji wiadomo że trzeba będzie dotrzeć do mety, ale dotarcie tam jako pierwszy nie gwarantuje zwycięstwa. Podejrzewam więc, że mechanicznie będzie to coś w stylu grzybobrania :lol:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Brylantino »

To faktycznie, Polak potrafi... Wciskać ciemnotę co najwyżej.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Epyon »

30-120 minut to dość szerokie widełki, nawet jak na tytuł dla 2-6 graczy. :P
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: mig »

Szczerze mówiąc i tak ten projekt wydaje mi się sensowniejszy niż Eurocash ;)
Się poczeka na instrukcję, więcej info itd i można będzie coś więcej napisać. Może jednak wyjdzie z tego jakaś zjadliwa całość?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: rattkin »

Tytuł genialny. "Jednak". Haha, no nie mogę. Geniusze copywritingu.
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Bardias »

Ostatnimi czasy jakiś wysyp nowatorskich polskich gier planszowych :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: sqb1978 »

Trochę dystansu proszę państwa. A może gra idealnie się sprawdzi na rautach okraszonych kiełbą i wódką ;)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Odp: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: adam_k27 »

sqb1978 pisze:Trochę dystansu proszę państwa. A może gra idealnie się sprawdzi na rautach okraszonych kiełbą i wódką ;)
Zgodnie ze słowami autora jest to idealna gra na grilla w samochodzie :grin:
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Odp: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: FortArt »

adam_k27 pisze: na grilla w samochodzie :grin:
:lol:
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Odp: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: vojtas »

adam_k27 pisze:Zgodnie ze słowami autora jest to idealna gra na grilla w samochodzie :grin:
Jeśli jest to pick-up, to w sumie dlaczego nie? :lol:
biedrona
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2014, 23:33

Re: Odp: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: biedrona »

vojtas pisze:
adam_k27 pisze:Zgodnie ze słowami autora jest to idealna gra na grilla w samochodzie :grin:
Jeśli jest to pick-up, to w sumie dlaczego nie? :lol:
... no wlasnie troszke fantazji nie zaszkodzi, ja tam z rodzina grilluje w samochodzie i jest calkiem przyjemnie...polecam.. :D

szczegolowe info; komponenty, instrukcja etc. juz niebawem znajdzie sie na fp.

Calusy :P
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: schizofretka »

Game of Life? Tytuł wydaje się tak ironiczny, że wręcz szyderczy w kontekście wstępnego opisu gry...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Blue14
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2014, 21:47

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Blue14 »

Tytułem gry sie nie popisali, zerżnięty z portalu Polak Potrafi, z tym że dorzucili "jednak"
Wstepny opis gry rzeczywiscie dłuższy byc nie moze
Nijak sie ma tytuł do opisu gry. To się natworzył ktoś
a widział ktoś cene? szkoda ze wiecej zł za nia nie chca!!
nie warto ryzykowac za taką cene
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: costi »

kdsz pisze:
Karit pisze:A po co to słowo JEDNAK w tytule gry? Samo "Polak potrafi" też fajnie brzmi i wszyscy przecież wiemy że potrafimy :)
Nie wiem dlaczego chcesz skracać tytuł? Ja bym go jeszcze wydłużył do "Polak mimo wszystko potrafi"! Tak zatytułowana gra pokazuje niedowiarkom, że my Polacy, wszyscy ilu nas jest, robimy dobrą robotę, chociaż przecież zmagamy się z wieloma przeciwnościami - Ruscy na wschodzie i Niemiaszki na zachodzie, ciężki klimat (zimno w zimę, gorąco latem), TV koduje transmisje, benzyna drożeje, rodzi się coraz mniej dzieci itp. itd.
Wiesz co robi ta gra? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Gra na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą grą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

Przepraszam, musiałem :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ogi
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2012, 09:36
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: ogi »

Nie sądze, żeby ta gra była dobra na grilla, palona farba drukarska może wypuszczać jakieś toksyny.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Odi »

Wątek zapowiada się doskonale 8)

Jeszcze trochę, i trafi do kolejnej edycji The best of planszówkowe flejmy & smichy-chichy

:twisted:
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Polak jednak potrafi - nowa gra planszowa

Post autor: Paskudnik »

Odi pisze:Wątek zapowiada się doskonale 8)

Jeszcze trochę, i trafi do kolejnej edycji The best of planszówkowe flejmy & smichy-chichy

:twisted:
Eee, tak łatwo by się tam załapał? Po drodze przecież były znacznie ważniejsze gry budujące inteligencję finansową (naprawdę niezła beczka śmiechu), jak i inne wątki o zarabianiu na grach planszowych... Dzięki wielkie za ten link, zapowiada się przepyszna lektura i już nie mogę się doczekać części drugiej The Best Of ;) :mrgreen:
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ