Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

Witam!
W gry gram, nie kolekcjonuję :)
Szukam czegoś dla mnie i małżonki. Zwykle gramy we dwoje.
To co mamy i się podoba:
Carcassonne + katedry/karczmy (fajne, lekkie i szybkie)
Memoir '44 (tak średnio małżonce, ale dopiero raz zagraliśmy - myślę, że ok będzie!)
Claustrophobia (bardzo się podoba nam obojgu - małpka moja ludzikami potrafiła dwa razy pod rząd wygrać!)
K2 + Broad Peek (dla mnie średnio-dobre, dla żony rewelacja).
Owczy Pęd (głównie z dzieciakami gramy - nie naszymi jeszcze ;P, fajne!)

Horror w Arkham (lubej wogóle nie przypadł)
Jaskinia (obojgu nam nie podeszła za bardzo, raz zagraliśmy i pewnie nie wrócimy do tego tytułu)

Czasu nie mamy na rozgrywki wielogodzinne, coś tak do max ~2h.
Wiem, że tytułów powyżej niewiele, ale zaczynamy przygody z planszami dopiero :) Jakieś tam preferencje się wyłaniają pewnie z w/w gier.

Coś podpowiecie z własnego doświadczenia?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Grishnak
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:46
Has thanked: 1 time

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Grishnak »

Z mojego skromnego doświadczenia i ze względu na opinie gier powyżej, szczerze polecam kolejne dodatki do Carcassonne. Nowe płytki, dłuższa, ciekawsza rozgrywka, a nowe zasady i opcje wraz z nowymi dodatkami, zdecydowanie podnoszą grywalność (co wydawało mi się niemozliwe;))
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: pieczkins »

Świat Dysku: Ankh Morpork. Lekka, łatwa i przyjemna.. No i trochę negatywnej interakcji tez się znajdzie. Do pogrania z drugą połówką też CV się nada. Tu dla odmiany można się pośmiać trochę.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

Tylko czy właśnie to wydłużenie rozgrywki i dołożenie zasad nie komplikuje/wydłuża zanadto gry? Obecnie jest to dla nas ot taka leciutka gra w puzle ;P Czasami nawet punktó nie liczymy, bo widać kto wygrał, hehe. W kilku miejscach czytałem, że zapakowanie do rozgrywki Carcassonne kilku większych dodatków zanadto ją komplikuje i staje się nieco mózgożerna. Nic z lekkości i szybkości nie pozostaje.

--

Świat Dysku... Oboje lubimy Pratchetta :) Do rozważenia. CV nie znam, poszukam, poczytam...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: schizofretka »

Z tego co wiem, większość hardcorowych fanów Carca (tych grających turniejowo) i tak grywa z najwyżej kilkoma dodatkami na raz. Ankh Morpork to fajny dłuższy chwiler, ale na więcej osób - imo we dwie jest kompletnie bez sensu, ja bez czterech bym nawet nie usiadł. Może Dungeon Petz (to cięższe od waszych tytułów, ale dobra instrukcja + przyjazny temat może pomóc się przemóc) lub Galaxy Trucker? Z w miarę lekkich, uniwersalnych gier działających na 2 osoby jest Lords of Waterdeep.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Mikele »

Ticket to Ride: Nordic Countries
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

TtR nie jest czasem typowo "grupową" grą? Czy we 2 osoby nie będzie jakaś taka... ble?
Discworld - sprzeczne opinie wszędzie widzę co do działania na 2 vs horda :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Grishnak
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2014, 12:46
Has thanked: 1 time

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Grishnak »

Nie twierdzę, że należy kupować i pakować do Carca wszystko co jest;) Ja osobiście na teraz gram z dwoma dodatkami (Karczmy + Kupcy) i z wszystkimi zasadami, bo jest jeszcze lekko i przyjemnie. We dwójkę gra kończy się zazwyczaj poniżej godzinki. Ale porównując to z jednym tylko dodatkiem lub z podstawką, jest dużo ciekawiej i dużo zabawniej;)
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Mikele »

Akurat Ticket to Ride: Nordic Countries jest dla 2-3 osób. Ja gram przeważnie w dwie osoby i nie narzekam.
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: pieczkins »

Nordic Countries też zdecydowanie polecam. Co do Lords of Waterdeep gra super, dałbym sobie rękę uciąć, że dziewcze zachwycone będzie.. No i teraz z kikutem bym biegał. ;) Nie podeszła zupełnie i cały czas się zastanawiam dlaczego..
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 970
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: krecilapka »

Nie podeszła zupełnie i cały czas się zastanawiam dlaczego.
Nie jest po polsku ;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Pixa »

Suburbia - budujemy miasto, Jaipur - handlujemy, Stone Age - budujemy cywilizacje, TTR Nordic Countries - budujemy siec kolejowa, Robinson - probujemy przetrwac na bezludnej wyspie, Neuroshima Hex - toczymy bitwy postapokaliptycznymi frakcjami.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

Tak jeszcze podpytam... Jakiś tytuł w stylu Memoir44, tylko ciut bardziej rozbudowany? (nie pełna gra wojenna z tysiącem zasad etc... po prostu bardziej rozbudowany memoir)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: adam_k27 »

Do grania z drugą połówką polecam CV
Awatar użytkownika
RobertO13
Posty: 120
Rejestracja: 01 mar 2013, 12:46

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: RobertO13 »

Trochę z inny typ ale polecam Letters from Whitechapel albo tańsze używane Scotland Yard.
Można też spróbować Ewolucję ale na 2 osoby jest specyficznie...

Oprócz tego jest masa logicznych jak abbalone, blokus...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4485
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: garg »

misioooo pisze:Tak jeszcze podpytam... Jakiś tytuł w stylu Memoir44, tylko ciut bardziej rozbudowany? (nie pełna gra wojenna z tysiącem zasad etc... po prostu bardziej rozbudowany memoir)
Nieco inny, ale będący krokiem do przodu w stosunku do Memoira i nadal "lekkowojenny" jest Manoeuvre.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

RobertO13 pisze:Trochę z inny typ ale polecam Letters from Whitechapel albo tańsze używane Scotland Yard.
Można też spróbować Ewolucję ale na 2 osoby jest specyficznie...

Oprócz tego jest masa logicznych jak abbalone, blokus...
Na listy się czaiłem, ale brak w sklepach... (chyba w tym roku ma wyjść wersja PL?)
Abbalone offboard mamy dostępne (rodzice moi dostali od nas). Jednak jakoś wolimy "inne" gry.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Bea »

Może spróbujcie Summoner Wars?
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Al_Dente »

Podoba mi się wcześniej rzucona propozycja Ankh Morpork, dla was może działać jak trzeba.

Oprócz tego może jakaś kooperacja? Pandemia lub Robinson?
Fuser

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Fuser »

Summoner Wars!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

Lada dzień coś trzeba wyszukać...

Moje typy po zapoznaniu się z podpowiedziami waszymi, recenzjami i innymi informacjami... (kolejność przypadkowa):

1. Robinson Crusoe (załąpię się na przedsprzedaż najnowszej edycji z extrasami, ale na grę trzeba poczekać). - można grać solo, można na 2+. Za bardzo nie znalazłem nic negatywnego o tej grze.
2. Small World - w zasadzie też same pozytywy.
3. Ankh Morpork - tutaj już różnie, jednym na 2 osoby działa inni psioczą. To wolałbym najpierw potestować zanim zakupię.
4. Battlelore 2nd ed. - taki Memoir, tylko sporo bardziej urozmaicony. Klimat fantasy oboje lubimy.

Tyle tytułów ciekawych... Oczy chcą mieć je wszystkie, ale portfel nie pozwala ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Yavi »

3. Ankh Morpork - tutaj już różnie, jednym na 2 osoby działa inni psioczą. To wolałbym najpierw potestować zanim zakupię.
4. Battlelore 2nd ed. - taki Memoir, tylko sporo bardziej urozmaicony. Klimat fantasy oboje lubimy.
Jak coś mam, możemy się kiedyś spotkać i Wam je pokażę. "BL" jest świetny, "Morpork" na dwie osoby wg nas też działa b. fajnie (polecam recenzje obu gier na naszym blogu) ;P Gdybym wiedział, że rozważasz "Świat Dysku" to bym wziął go w niedzielę do Zbyszka.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

Super! Tym BL to Ty i zbayszek mnie jakoś tak zakaziliście ;P
Skorzystamy na pewno. Jednak nie wcześniej niż za dwa tygodnie - w poniedziałek śmigam do żabojadów na tydzień na jakieś szkolenie :/
Masz może też Neuroshimę Hexa?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: Yavi »

Hexa nie mam niestety.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kolejny tytuł do (skromnej) kolekcji

Post autor: misioooo »

Zatem kupuję Hexa :) Taki spontan, heh.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ