Władca Pierścieni - Bitwa o Śródziemie (karcianka FoxGames)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
nienasycenie
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2013, 08:02
Lokalizacja: Poznań

Władca Pierścieni - Bitwa o Śródziemie (karcianka FoxGames)

Post autor: nienasycenie »

Dzień dobry!
Jako początkująca planszomaniaczka mam wątpliwości co do zasad w/w gry. Może znajdzie się ktoś, kto zechce mi pomóc.

JOKER
Co tak naprawdę dają karty oznaczone jokerem? Czy joker może mi zastąpić dowolny symbol, którego brakuje mi do zaatakowania Wroga? A jeśli jokerem oznaczona jest karta specjalna, to czy mogę skorzystać zarówno z jokera, jak i właściwości specjalnej?

KARTY SPECJALNE
Nie rozumiem znacznia dwóch kart, może ktoś mi to przełoży z polskiego na nasze...

GLORFINDEL
Podczas atakuy na wroga, który ma więcej niż 2 symbole, graczowi przysługuje dodatkowy joker (czyli razem 2 jokery). Bez względu na liczbę atakowanych wrogów z dwoma symbolami dodatkowo można wykorzystać tylko jednego jokera.

DRZEWIEC
Podczas ataku na wroga będącego kapitanem, graczowi przysługuje dodatkowy joker (czyli razem 2 jokery). Bez względu na liczbę atakowanych kapitanó dodatkowo można wykorzystać tylko jednego jokera.
ATAK NA WROGA

Poniżej wklejam fragment instrukcji, na której pokazany jest przykładowy atak na wroga:

Obrazek

Jeżeli w mojej drużynie atakującej mam jeden czerwony symbol, to czy mogę nim zaatakować dwóch wrogów, którzy wymagają użycia tego symbolu? Czy dobrze to rozumiem? Jeśli jeden wróg posiada dwa niebieskie symbole, to również ja muszę mieć w drużynie dwa niebieskie. Ale jeśli chcę zaatakować dwóch wrogów, z czego każdy wymaga tylko po jednym czerwonym symbolu, to wystarczy mi też jeden czerwony?

Mam nadzieję, że uzyskam tu pomoc i nie wyjdę na blondynkę, bo jestem ruda. :roll:
oBibook
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2014, 09:22
Lokalizacja: Dark Side of the Moon

Re: Władca Pierścieni - Bitwa o Śródziemie (karcianka FoxGam

Post autor: oBibook »

JOKER
Tak, JOKER zastępuje dowolny symbol.
W instrukcji nie ma informacji o tym, że zabronione jest korzystanie równocześnie z właściwości karty oraz jokera w związku z tym można przyjąć, że jest to możliwe :)

KARTY SPECJALNE

GLORFINDEL
Na karcie Glorfindela występuje Joker, zatem można jej użyć jako dowolny symbol. Dodatkową właściwością tej karty jest to, że podczas ataku na wroga z więcej niż 2 symbolami (czyli wrogowie za 6 i 10 punktów) przysługuje dodatkowy Joker tzn. można wybrać sobie DWA dowolne symbole potrzebne do ataku.

Załóżmy, że atakujemy wroga, który posiada takie symbole: SYMBOL SYMBOL SYMBOL SYMBOL
a w drużynie mamy:
1. SYMBOL SYMBOL
2. Glorfindel

Na karcie Glorfindela mamy Jokera więc możemy zdecydować, że będzie to SYMBOL.
Wróg, którego atakujemy ma więcej niż 2 symbole więc możemy skorzystać z właściwości Glorfindela - przysługuje nam dodatkowy Joker. Przyjmujemy, że będzie to SYMBOL.
W ten sposób za pomocą tych dwóch kart pokonujemy wroga.

"Bez względu na liczbę atakowanych wrogów z dwoma symbolami dodatkowo można wykorzystać tylko jednego jokera."
Oznacza to, że w przypadku ataku na wrogów którzy mają więcej niż 2 symbole, możemy skorzystać z właściwości katy Glorfindela tylko raz.
Np. atakując dwóch wrogów mających 3 symbole, korzystanie z cechy Glorfindela przysługuje nam tylko raz, zatem mamy do dyspozycji nadal 2 Jokery.

DRZEWIEC

Działa analogicznie do karty GLORFINDEL.
Atakując kapitana mamy do dyspozycji Jokera z karty z Drzewcem + korzystamy z cechy specjalnej karty i przysługuje nam kolejny Joker. Ostatecznie przy ataku na kapitana mamy więc 2 Jokery.
Atakując na raz dwóch kapitanów możemy skorzystać z cechy karty tylko raz, więc nadal mamy do dyspozycji 2 Jokery bez względu na to ilu kapitanów będziemy atakować.

ATAK NA WROGA

Zasada jest taka, że jeden symbol bije jeden symbol.
Jeżeli np. atakujesz wrogów z symbolami
1. SYMBOL SYMBOL SYMBOL
2. SYMBOL SYMBOL

aby pokonać tych wrogów musisz posiadać SYMBOL SYMBOL SYMBOL SYMBOL SYMBOL

Odpowiadając na Twoje pytanie:
"jeśli chcę zaatakować dwóch wrogów, z czego każdy wymaga tylko po jednym czerwonym symbolu, to wystarczy mi też jeden czerwony?
Nie - potrzebujesz wtedy dwóch czerwonych symboli.


Miłego grania :)
nienasycenie
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2013, 08:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Władca Pierścieni - Bitwa o Śródziemie (karcianka FoxGam

Post autor: nienasycenie »

Dziękuję za odpowiedź! :-) Po rozegraniu większej ilości partii intuicyjnie wprowadziłam właśnie takie reguły, cieszę się więc, że mają one swoje potwierdzenie w instrukcji. ;-)
rchee
Posty: 4
Rejestracja: 26 gru 2013, 00:52

Re: Władca Pierścieni - Bitwa o Śródziemie (karcianka FoxGam

Post autor: rchee »

Witam. Ja również mam kilka pytań dotyczącej tej gry i byłbym wdzięczny za pomoc:

1.Jeśli użyjemy zdolności Drzewca w drużynie, która atakuje dwóch wrogów z których obaj są kapitanami to czy można rozłożyć po jednym Jokerze na obu wrogów. I jak wygląda sytuacja kiedy jeden wróg jest kapitanem a drugi nie. Czy wtedy też ewentualnie można rozłożyć oba Jokery?
(analogiczna sytuacja z Glorfindelem)

2. Czy korzystając ze zdolności Hobbitów można korzystać ze zdolności specjalnych karty towarzysza którą wzięliśmy do pomocy? Np czy mogę wziąźć kartę Boromira i podwoić sobie jeszcze dodatkowo jakiś swój kolorowy symbol? Czy można w takim wypadku korzystać także z kart z Jokerami? I czy pomimo wykorzystania zdolności Hobbita nadal przysługuje nam Joker z karty Hobbita?

3. Czy przed oddaniem Gandalfa (korzystając z jego umiejętności) można nadal wykorzystać w ataku jego dwa fioletowe symbole?
grzegorz2107
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2014, 09:48

Re: Władca Pierścieni - Bitwa o Śródziemie (karcianka FoxGam

Post autor: grzegorz2107 »

Witam,
zakupiłem tą grę karcianą i mam kilka pytań:
1. czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym polegają karty specjalne które umożliwiają skorzystanie z pomocy innych graczy?
2. na niektórych kartach jest tekst w stylu: "po wykorzystaniu..." co to znaczy wykorzystanie? to oznacza dodanie do drużyny czy atak na wroga?
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ