Strajk! (NCK)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Strajk! (NCK)

Post autor: Karol Madaj »

Na BGG znajduje się profil gry "Strajk!":

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/145400/strajk

Jest to klimatyczny wyścig "deck buildingowy" na planszy :D

Niebawem więcej informacji.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Rune »

No to pięknie, jak deckbuilding w stoczni, bądź pod sejmem to ja na pewno się piszę ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Odp: Strajk! (NCK)

Post autor: przemoo99 »

Proponuję zrobić jedną kartę superbohatera... Taką z wąsami :-)
A poważnie to też się piszę :-)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Rune »

No to spójrz na opis w profilu na BGG - "wałęsa token" - speszal ability skok przez płot ale to już mój autorski pomysł ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: ram »

Pomysł świetny.
Mam tylko nadzieję, że na planszy zaznaczycie miejsce skoku przez płot :D
47
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: kisio »

Kontrowersyjny temat, zobaczymy co wyjdzie z gry.
Wg mnie kolejne miejsce , gdzie "przyklepywana" jest niejasna przeszłość TW.
PS.
I to przez pracownika IPN (mam rację?).
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4084
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: lacki2000 »

kisio pisze:Kontrowersyjny temat, zobaczymy co wyjdzie z gry.
Wg mnie kolejne miejsce , gdzie "przyklepywana" jest niejasna przeszłość TW.
PS.
I to przez pracownika IPN (mam rację?).
Zależy jakie będą karty i mechanika - ta ostatnia (wg opisu z BGG) wręcz nachalnie sugeruje ,że Wałęsa był popychadłem sterowanym przez różne grupy zainteresowań, w które wcielają się gracze. Ale mogłem coś źle zrozumieć bo mój angielski jest kiepściejszy względem tego zagranicznego angielskiego...
W każdym razie mam grę na oku ze względów ideologiczno-historycznych :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Karol Madaj »

Gra "Strajk!" koncentruje się na historii kilkunastu dni sierpnia 1980 roku. Do gry dołączone będzie obszerne opracowanie historyczne tematu napisane przez dra Grzegorza Majchrzaka z IPN autora książki "Kryptonim 333. Internowanie Lecha Wałęsy w raportach funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu". Jak wszystkie moje gry, tak i ta, ma zainteresować tematem i zainspirować do samodzielnych poszukiwań w bogatej literaturze autorstwa między innymi moich kolegów z Biura :wink:
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: kisio »

Karol Madaj pisze:Jak wszystkie moje gry, tak i ta, ma zainteresować tematem i zainspirować do samodzielnych poszukiwań w bogatej literaturze autorstwa między innymi moich kolegów z Biura :wink:
8)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: FortArt »

W latach 1980-89 Lech Wałęsa był niekwestionowanym przywódcą Polaków. "Portret nieznanego mężczyzny z wąsem z II połowy XX wieku" wisiał w setkach polskich domów. Gra, która ma pokazywać tamte strajki tak właśnie powinna go pokazać, jako przywódcę, którym wtedy był. Niezależnie od tego co kto z nas dziś sądzi o Lechu i jak bardzo negatywnie ocenia jego dorobek nie tylko prezydencki.

Po sukcesie Kolejki ta gra może być kolejnym hitem eksportowym. Świat powinien zobaczyć kawałek historii dumnego narodu walczącego z komunizmem, a nie nurzać się w obecnym polskim piekiełku. Ale o to jestem spokojny, Karol Madaj robi gry, dobre gry, nie politykę.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Hiu »

Ostatnio gralem w Kolejke z Iranczykiem, ktory kupil gre na amazonie ;) Po tym jak wytlumaczylem, dlaczego zrobilismy gre o kolejkowaniu :) stwierdzil, ze gra zyskala 10x wiecej klimatu oraz zazyczyl sobie dodatek (wraz z Letniskiem) :)

Co do Strajku - troche obawiam sie tego deckbuildingu...
Idac tym tropem - zrobmy gre kosciana (typu Quarriors) - temat - jak rozpetalem II wojne swiatowa ;) ewentualnie - Wojny plemion.
To nie sarkazm.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Karol Madaj »

Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Hiu »

Jest szansa dowiedziec sie czegos wiecej o grze zanim zloze preorder?
Instrukcja?
Przykladowe karty?
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: macike »

Deckbuilding to coś o pokładach statków ze stoczni? :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Karol Madaj »

Hiu pisze:Jest szansa dowiedziec sie czegos wiecej o grze zanim zloze preorder?
Instrukcja?
Przykladowe karty?
No, przydało by się. Gra jest stosunkowo prosta. Mechanicznie to rodzaj wprowadzenia do deckbuildingu. Co do kart, to większość jest unikatowa i nawet karty o takim samym działaniu mają różną grafikę. Za oprawę graficzną odpowiedzialne są autorki grafiki do Kolejki. Ja nie mam u siebie żadnych grafik, ale mam nadzieję, że Narodowe Centrum Kultury niebawem coś wrzuci. Podpowiem im przy okazji.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: MattCarnall »

A czy gra będzie zawierała specjalne karty akcji, takie jak:

Kryptonim Bolek - dostajesz dodatkowe punkty za współpracę z ciemną stroną. Wtasuj do decku. Jeżeli ta karta pojawi się spowrotem na ręce, na koniec gry zostajesz zdemaskowany Uwaga! Karta Nocna Zmiana niweluje powyższe działania.

Zapewne gra będzie miodna :oops:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: walkingdead »

Hiu pisze:Jest szansa dowiedziec sie czegos wiecej o grze zanim zloze preorder?
Instrukcja?
Przykladowe karty?
O właśnie,jestem ciekawa kart!Czy będzie dużo tekstu na kartach,jaka będzie grafika.
Myślę,że to może być przełomowa gra w kwestii zwerbowania moich rodziców do świata planszówek. :wink:
Od zawsze grywało się u nas w karty (nawet i teraz choć spotkania znacznie rzadsze),ale jak dotychczas,żadna z posiadanych przeze mnie gier specjalnie nie zdobyła uznania rodziny.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: mig »

walkingdead pisze:
Hiu pisze:Jest szansa dowiedziec sie czegos wiecej o grze zanim zloze preorder?
Instrukcja?
Przykladowe karty?
O właśnie,jestem ciekawa kart!Czy będzie dużo tekstu na kartach,jaka będzie grafika.
Myślę,że to może być przełomowa gra w kwestii zwerbowania moich rodziców do świata planszówek. :wink:
Ja tez w pierwszej chwili pomyślałem sobie ze to świetne na wciagniecie rodziców do grania (Kolejka nie chwycila), ale kiedy doczytalem ze wsród elementów gry jest "znacznik Wałęsy" to już jasne dla mnie było, ze moj pomysl nie ma szans na sukces :/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: sipio »

Na dniach będzie rzut okiem w GamesFanatic
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2081
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 147 times
Been thanked: 392 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: walkingdead »

mig pisze:
walkingdead pisze:
Hiu pisze:Jest szansa dowiedziec sie czegos wiecej o grze zanim zloze preorder?
Instrukcja?
Przykladowe karty?
O właśnie,jestem ciekawa kart!Czy będzie dużo tekstu na kartach,jaka będzie grafika.
Myślę,że to może być przełomowa gra w kwestii zwerbowania moich rodziców do świata planszówek. :wink:
Ja tez w pierwszej chwili pomyślałem sobie ze to świetne na wciagniecie rodziców do grania (Kolejka nie chwycila), ale kiedy doczytalem ze wsród elementów gry jest "znacznik Wałęsy" to już jasne dla mnie było, ze moj pomysl nie ma szans na sukces :/
Ja mam w swojej skromnej kolekcji dość specyficzne pozycje, więc byłam w stanie zrozumieć,że to nie każdemu może się spodobać.
Liczyłam,że cos osadzonego w naszej rzeczywistości bardziej przypadnie im do gustu.
A z ciekawości,co było nie tak z "Kolejką"? :wink:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: mig »

walkingdead pisze:
mig pisze:
walkingdead pisze: O właśnie,jestem ciekawa kart!Czy będzie dużo tekstu na kartach,jaka będzie grafika.
Myślę,że to może być przełomowa gra w kwestii zwerbowania moich rodziców do świata planszówek. :wink:
Ja tez w pierwszej chwili pomyślałem sobie ze to świetne na wciagniecie rodziców do grania (Kolejka nie chwycila), ale kiedy doczytalem ze wsród elementów gry jest "znacznik Wałęsy" to już jasne dla mnie było, ze moj pomysl nie ma szans na sukces :/
Ja mam w swojej skromnej kolekcji dość specyficzne pozycje, więc byłam w stanie zrozumieć,że to nie każdemu może się spodobać.
Liczyłam,że cos osadzonego w naszej rzeczywistości bardziej przypadnie im do gustu.
A z ciekawości,co było nie tak z "Kolejką"? :wink:
ja rownież mam specyficzne, ale koniecznosc - jak sadze - wcielenia sie w postać L.Walesy byłaby dla moich rodziców nie do pokonania:)
A Kolejka? Hmm... Chyba grafika. Moi rodzice to wiekowe osoby (roczniki lat 30tych), raczej konserwatywni i chyba grafiki na kartach wydały im sie zbyt awangardowe:) już nie mówiąc o tym, ze na moje zaangazowanie w planszowki patrzą jak na objaw kryzysu wieku średniego:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: rastula »

Jak nam Niemce w zupę Matkami i Ojcami naplują o aj-waj , rzopen schmertz doskwiera jak ta lala, ale jak zrobimy grę z postacią gościa - może jedynego od czasów Curie ( taka francuska chemiczka dla świata) , który jest kojarzony z Polską to szybciutko pokrzyczymy, że "Bolka" wspierać nie będziemy ...

nie, nie będę dyskutował o tym czy podpisał czy że ma oddać 100 milionów...chodzi bardziej o ducha co w narodzie gra... ducha mendowatego straszliwie, który na wieki skazał nas na bycie tym najmniejszym narodem pośród wielkich...a nie , przepraszam naród nasz wspaniały - tylko ludzie jakieś takie mendy :(


a tu to już wredna prowokacja z mojej strony

Obrazek
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: JimmyPL »

rastula pisze:Jak nam Niemce w zupę Matkami i Ojcami naplują o aj-waj , rzopen schmertz doskwiera jak ta lala, ale jak zrobimy grę z postacią gościa - może jedynego od czasów Curie ( taka francuska chemiczka dla świata) , który jest kojarzony z Polską to szybciutko pokrzyczymy, że "Bolka" wspierać nie będziemy ...

nie, nie będę dyskutował o tym czy podpisał czy że ma oddać 100 milionów...chodzi bardziej o ducha co w narodzie gra... ducha mendowatego straszliwie, który na wieki skazał nas na bycie tym najmniejszym narodem pośród wielkich...a nie , przepraszam naród nasz wspaniały - tylko ludzie jakieś takie mendy :(


a tu to już wredna prowokacja z mojej strony

Obrazek
+1 bo najlepiej pokrzyczeć o Bolku, przecież prościej, przecież Polak to nie mógł być bohaterem świata, na bank sprzedał na bank Bolek... ręce opadają

Edit: żeby nie było OT - to dobrze widzieć Polską grę opartą na chlubnych wydarzeniach w dziejach naszego kraju. Zapowiada się ciekawie i czekam na więcej szczegółów. Zresztą szukając informacji o grze natknąłem się na przetarg, więc co ciekawe gra została wyłoniona w przetargu
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4084
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: lacki2000 »

JimmyPL pisze:+1 bo najlepiej pokrzyczeć o Bolku, przecież prościej, przecież Polak to nie mógł być bohaterem świata, na bank sprzedał na bank Bolek... ręce opadają
-1 bo lepiej naiwnie wierzyć w bohaterów świata "walczących" z komunizmem - nawet w tej grze jest (prawdopodobnie) sugestia, że Wałęsa był pionkiem w rękach wielu rozgrywających... 8)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Strajk! (NCK)

Post autor: Al_Dente »

rastula pisze:Jak nam Niemce w zupę Matkami i Ojcami naplują o aj-waj , rzopen schmertz doskwiera jak ta lala, ale jak zrobimy grę z postacią gościa - może jedynego od czasów Curie ( taka francuska chemiczka dla świata) , który jest kojarzony z Polską to szybciutko pokrzyczymy, że "Bolka" wspierać nie będziemy ...

nie, nie będę dyskutował o tym czy podpisał czy że ma oddać 100 milionów...chodzi bardziej o ducha co w narodzie gra... ducha mendowatego straszliwie, który na wieki skazał nas na bycie tym najmniejszym narodem pośród wielkich...a nie , przepraszam naród nasz wspaniały - tylko ludzie jakieś takie mendy :(
[/img]
Duch ten bardziej chyba zapisany w Twoim wyobrażeniu o tym narodzie (nie wiem skąd przeświadczenie o skazaniu - ale życie w takim przeświadczeniu na pewno narodowi ani Tobie nie pomoże), ale jakkolwiek ludzie bywają małostkowi i zawistni, to Ty w swoim poście mieszasz tą skłonność do małostkowości i zawiści z zezwoleniem na przyklepywanie prawdy nieprawdą tylko po to, żeby... no właśnie... co? Promować Polskę??? Aha, zapominasz też o innym bardzo znanym Polaku.

Jako, że ani twój ani mój post nie tyczy się bezpośrednio gry strajk, proponuję, jeśli chcesz, przenieść dyskusję na priv lub do innego wątku (choć z mojej strony nie będzie trwała długo). W każdym razie pisanie że Polacy są małostkowi i zawistni i skazani na nieistnienie bo nie chcą się z godzić na (w ich odczuciu) kłamstwo o historii Polski, to wrzucenie do jednego wora dwóch różnych rzeczy. A Polacy, jako naród zrobili również sporo wielkich rzeczy.

To ostatnia moja wypowiedź w tym wątku niezwiązana z grą.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 19:39 przez Al_Dente, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ