The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-Build

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-Build

Post autor: Bea »

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-Building Game
Słyszał ktoś coś więcej o tej grze? Kolejny klon Dominiona, czy może różni się czymś istotnym? Grał ktoś może?
http://boardgamegeek.com/boardgame/1271 ... the-ring-d
Cytat z opisu w jednym ze sklepów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Figas »

Wszystko spoko. Tylko dlaczego grafiki to kadry z filmu?!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Bea »

Figas pisze:Wszystko spoko. Tylko dlaczego grafiki to kadry z filmu?!
Żeby dobrze się sprzedawało w Empiku?
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: tajemniczy_padalec »

Tak naprawdę, to jest to kwestia tego, od kogo kupiono licencję. Chodzą słuchy, że z Tolkien Estate bardzo ciężko się czasem dogadać, więc może kupienie licencji na filmowego Władcę (od New Line Cinema) było łatwiejsze? Może po udzieleniu licencji FFG, Tolkien Estate chwilowo nie był zainteresowany dalszymi licencjami? Poza tym, Powrót Króla był w kinach 10 lat temu, więc i koszta takiej licencji nie są już aż tak wysokie, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka zdawać?

Z drugiej strony, argument z Empikiem też jest niezły. Film jest rozpoznawalny pośród "non-gamerów", więc i to miało pewne atuty. Widać wyraźnie, że WizKids szuka opcji podpięcia się pod różne pop-kulturowe lokomotywy (Batman, całe uniwersum DC - komiksy znów są dziś w modzie), a w wersji filmowej Tolkien dziś jest równie popularny (jeśli nie bardziej) niż w wersji literackiej.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: grucha »

Właśnie obejrzałem filmiki (bgg) z recenzją i przykładową partyjką i gra wygląda ciekawie.
Początkowo obawiałem się, że mamy tylko jedną "walutę" zarówno do kupowania kart i do walki i gra ogranicza się do jej nabijania, ale oglądając relacje z gry można zauważyć sporo różnych ciekawych zagrań i kombosików więc nie jest to takie łatwe i monotonne.
Nadal pozostaje nam pasjansowy styl rozgrywki ale karty wrogów w mniejszym lub większym stopniu wprowadzają elementy interakcji (zazwyczaj jest to wywalanie kart z ręki przeciwnikowi)
Gra ma klimacik i na pewno chętnie w nią zagram.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: rastula »

ja tam czekam na ten tolkienowski Quarriors

http://boardgamegeek.com/boardgame/1309 ... lding-game
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: dustptb »

rastula pisze:ja tam czekam na ten tolkienowski Quarriors

http://boardgamegeek.com/boardgame/1309 ... lding-game
To nie ma co czekać tylko kupować: http://www.rebel.pl/product.php/1,1770/ ... -Game.html ;)
Sam też się zastanawiałem nad kupnem, ale opinie na bgg oraz filmiki z rozgrywki przekonały mnie, że tak naprawdę chcę Quarriors! a z kooperacji w świecie Tolkiena wystarczy mi Władca Pierścieni LCG.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: rastula »

dustptb pisze:
rastula pisze:ja tam czekam na ten tolkienowski Quarriors

http://boardgamegeek.com/boardgame/1309 ... lding-game
To nie ma co czekać tylko kupować: http://www.rebel.pl/product.php/1,1770/ ... -Game.html ;)
Sam też się zastanawiałem nad kupnem, ale opinie na bgg oraz filmiki z rozgrywki przekonały mnie, że tak naprawdę chcę Quarriors! a z kooperacji w świecie Tolkiena wystarczy mi Władca Pierścieni LCG.

o i widzisz - uległem zepsuciu i już zamówiłem ;-)

gra wzbudziła kilka kontrowersji. szczególnie co do poziomu instrukcji (powstaje, lub już powstała nowa) i kilku błędów edytorskich ( niejsności na kartach), ale to są raczej mniejsze sprawy, które przy świadomym uzytkowaniu można obejść...

co do kooperacji, to tez spotkałem się z ciekawą opinią [http://www.youtube.com/watch?v=7ZA4NZHayko], że kooperacja w tej grze jest doć specyficzna i gra najlepiej sprawdza się gdy gracze co prawda walczą z Sauronem, ale świadomie dążą też do osiągnięcia jak najlepszego wyniku ( co fajnie odpowiada duchowi książki, gdzie wspólny wróg jednoczył bohaterów o różnych celach)

zobaczymy
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 324
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: cboot »

rastula pisze:o i widzisz - uległem zepsuciu i już zamówiłem ;-)

gra wzbudziła kilka kontrowersji. szczególnie co do poziomu instrukcji (powstaje, lub już powstała nowa) i kilku błędów edytorskich ( niejsności na kartach), ale to są raczej mniejsze sprawy, które przy świadomym uzytkowaniu można obejść...

co do kooperacji, to tez spotkałem się z ciekawą opinią [http://www.youtube.com/watch?v=7ZA4NZHayko], że kooperacja w tej grze jest doć specyficzna i gra najlepiej sprawdza się gdy gracze co prawda walczą z Sauronem, ale świadomie dążą też do osiągnięcia jak najlepszego wyniku ( co fajnie odpowiada duchowi książki, gdzie wspólny wróg jednoczył bohaterów o różnych celach)

zobaczymy
Czekam na opinię z pierwszej ręki (pewnie nie w tym wątku już). Gra też mnie zainteresowała, ale z opinii na BGG trudno wyczuć.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: RUNner »

Ponieważ lubię wszystko co ma związek z Władcą Pierścieni, grę oczywiście nabyłem. Po przejrzeniu kart i przeczytaniu instrukcji zapowiada się lekka pozycja posmarowana klimatem tolkienowskim. Pasuje mi to, bo łatwiej będzie namówić graczy na coś takiego niż na choćby WP: LCG czy MEQ. Mechanika jest prosta i tak jak napisano wcześniej - jest jeden zasób wokół którego należy budować swoją talię. Jestem ciekaw jak to się sprawdzi w rozgrywce.

O samych kartach można napisać niewiele. Są to wycięte sceny z filmu co nie każdemu przypadnie do gustu, osobiście zdecydowanie wolę rozwiązania zastosowane w WP: LCG. Niemniej gra kosztowała mnie 80zł więc nie będę się czepiał grafik. Co mnie zdenerwowało to źle zaplanowane pudełko. Niby są przegródki na karty, ale gdy stosujemy koszulki to już nie da się skorzystać z tego dobrodziejstwa, bo robi się zbyt ciasno.

Kolejnym plusem jest zamknięty format gry, więc wydatek jest zasadniczo jednorazowy. Zasadniczo, bo już jest dostępna druga część, ale nie mam pojęcia czy obie części można ze sobą łączyć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Vester »

Autorzy twierdzą, że można.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: RUNner »

W sumie to tak jak w Thunderstone więc nic dziwnego że można łączyć. Tyle że main deck się pewnie bardzo powiększy i ciężko go będzie utrzymać w pionie ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Rune »

Ja również nabyłem swój egzemplarz i przyznaję, że jestem bardzo zadowolony. Wcześniej zamierzałem kupić DC Comics Deck-Building Game ale długo była niedostępna w rodzimych sklepach i Lord trafił się w atrakcyjnej cenie i nie żałuję zakupu. Wykorzystane grafiki z filmu zdecydowanie bardziej przyciągają niedzielnych graczy (co sprawdziłem w ostatni weekend). Dzięki temu jest szansa na częstsze wyprawy do krain Śródziemia. Do wypraski nie mam uwag i uważam, że jest całkiem dobrze rozplanowana. Jedyny ścisk zauważyłem przy kartach Archenemys ale da się spokojnie żyć.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Rune »

Grafiki to rzecz jasna kwestia gustu ale gdyby ktoś się wahał to proszę spojrzeć na unboxing, widać wszystko, jak jest ;)
http://piratnaplanszy.blogspot.com/2013 ... ozoic.html

Dla fanów deckbuildingów, którzy nie kupili DC Comics, to może okazać się prawdziwy must have w cenie ok. 90 zł.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Aduanath »

A ja mam w planach kupić, ale od razu z koszulkami. I teraz moje pytanie: jaki wymiar mają karty? :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Rune »

standard 63,5 x 88
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Aduanath »

Dziękuję za szybką odpowiedź :) . Gra zamówiona, niestety koszulek nie było, trza szukać gdzieś indziej :D
Teraz oczekiwanie na paczuszkę... :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Rune »

Koszulki najlepiej w wersji ultra-fit aby w niektórych miejscach zbyt dużego ścisku nie było ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Aduanath »

ja tylko FFG toleruję, ale doświadczenie ze wsadzaniem kart w koszulkach w pudełka, w których nie ma wiele miejsca, też już posiadam :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: RUNner »

Gdyby ktoś miał potrzebę spolszczenia kart Arcywrogów, przygotowałem wkładki:
http://www.sendspace.pl/file/e69d334c1a83cf64f9da3ba

Szału nie ma, ale na moje potrzeby jest to wystarczające rozwiązanie. Gra raczej nie ukaże się w wersji polskiej więc trzeba sobie jakoś radzić. W przygotowaniu mam spolszczenie wszystkich kart występujących w grze, a zawierających jakiś angielski tekst.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Adamso97
Posty: 91
Rejestracja: 02 mar 2013, 14:30

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: Adamso97 »

W grę jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale powiem coś na temat grafik. Moim zdaniem używanie scen z filmów lub gier jako grafiki na kartach to niezbyt dobre rozwiązanie natomiast tutaj wyszło to bardzo dobrze. Pamiętacie może tą starą kolekcjonerską karciankę LOTR TCG od Deciphera? Tam również na kartach zastosowano sceny z filmu i wyglądało świetnie. Zresztą sama gra była bardzo dobra. Szkoda, że dziś już nie jest produkowana i ciężko ją gdziekolwiek zdobyć.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: RUNner »

Zgodnie z obietnicą umieszczam spolszczenie wszystkich kart (oprócz Arcywrogów).
Do pobrania tutaj -> http://www.sendspace.pl/file/ee04dacc8744d3690063b7e

Gdy w tekście pojawiała się nazwa karty, to pozostawiałem ją w wersji angielskiej. Wyjątek zrobiłem tylko dla kart korupcji. Zresztą, plik można sobie dowolnie edytować według własnych potrzeb.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: RUNner »

Ponieważ chcę grać znacznie częściej niż mogę z małżonką, postanowiłem pomyśleć nad wariantem solo. Wczoraj przetestowałem taki oto pomysł: Setup gry oraz jej przebieg jest standardowy. W każdej rundzie gracz dobiera 5 kart i zastanawia się co kupić ze ścieżki, lub zabić arcywroga.
Zasady gry jednoosobowej:
- czas rozgrywki jest przewidziany na 20 rund. Można go sobie odmierzać kostką k20, lub znacznikiem życia z Magica.
- po tym czasie punkty liczymy normalnie, czyli wszystkie karty (zawierające PZ) w naszej talii dają nam punkty.
- odejmujemy od wyniku końcowego wartość punktów zwycięstwa arcywrogów których nie zdołaliśmy pokonać.

Zasada opcjonalna, do przetestowania:
- po każdym zagraniu karty, która pozwala zaatakować innego gracza, odkrywamy 5 kart z talii głównej. Jeśli wśród odkrytych kart nie ma żadnej karty ze słowem kluczowym Obrona, atak się udał i otrzymujemy 1 gratisową rundę gry. Odkryte karty przekładamy na spód talii.

W pierwszej rozgrywce uzyskałem wynik 83, ale nie udało mi się pokonać Lurtza więc końcowa punktacja to 73.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
adam4444
Posty: 26
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:35
Lokalizacja: Sochaczew

Re: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-B

Post autor: adam4444 »

Witam,

trochę odświeżę temat. Ostatnio zauważyłem, że nie mam gry z mechanizmem deck building (pomijając Piętaszka), w związku z tym rozpocząłem poszukiwania takowej. Najbliżej mi do Rune Age, ale z powodu braku dodatków w wersji pl raczej odpada. W związku z tym zacząłem zastanawiać się nad wersją angielską Rune Age, ale.... skoro tak to może jednak warto LOTR:TFotRDB, ponieważ ten klimat zdecydowanie bardziej mi podchodzi.

Po przydługim wstępie, mam następujące pytania:

1. jakie macie spostrzeżenia po ograniu gry?
2. jak oceniacie możliwość stworzenia / grania stworzonym wariantem solo?
3. czy posiada ktoś "z grubsza" lu "z całości" przetłumaczoną instrukcję?
4. mógłby ktoś opisać pokrótce jak w to się gra (jakieś fazy, etapy, rundy, ilość tur, etc.)?
5. ewentualnie jeśli ktoś może porównać z rune Age - jak to wypada?

Pozdrawiam
4444
ODPOWIEDZ