[Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

[Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Arisek »

Witam ,mam pytanie gracie coś w Sosnowcu;)? Jeżeli nie to można od 1 paz sie spotykac w gronie max 10 osób u mnie na mieszkaniu i nawalac w jakies planszówki:) chyba ze juz macie miejscówe i gracie to proszę zdradzic;)
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Jasne, jest graczy i to sporo, ale podzieleni na grupy, niektórzy trochę poukrywani ;)
Tutaj http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =sosnowiec już ten temat poruszaliśmy, teraz mamy spotkania na Pogonii i Maczkach. Przeważnie 4-5 osób, piątki czasami inne dni. Z mojej strony mogę zaprosić na Zagórze, mam nadzieję że wtedy Maczki i może Pogoń wybiorą się do mnie 8)
Ale jakby co to nie omieszkam też skorzystać z zaproszenia. :D
Masz już jakąś grupę planszomaniaków, w co lubisz grać?
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Arisek »

magole pisze:Jasne, jest graczy i to sporo, ale podzieleni na grupy, niektórzy trochę poukrywani ;)
Tutaj http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =sosnowiec już ten temat poruszaliśmy, teraz mamy spotkania na Pogonii i Maczkach. Przeważnie 4-5 osób, piątki czasami inne dni. Z mojej strony mogę zaprosić na Zagórze, mam nadzieję że wtedy Maczki i może Pogoń wybiorą się do mnie 8)
Ale jakby co to nie omieszkam też skorzystać z zaproszenia. :D
Masz już jakąś grupę planszomaniaków, w co lubisz grać?
mieszkam na srodmiesciu i od październik znowu będę na stancji ,studia sie zaczną więc zapraszam do mnie lub chętnie w okolicach sosno dojade gdzieś , ja jestem początkujący , więc o do gier to mi obojetnie,mam grę dooma thebroadgame, cytadele i munchkina i zastanawiam się nad kupnem small worldu;)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Apos »

Gramy :).

Jestem z Centrum, więc możemy się dogadać - czasami brakuje nam graczy albo nie mamy miejsca. Zastanawiamy się nad regularnymi spotkaniami w tygodniu w pubie Pod Spodem obok urzędu (jest tam w miarę spokojnie i mają dobre stoły pod planszówki), ale to w domu gra się najprzyjemniej :).
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Arisek »

ja mówie że można w moim mieszkaniu od 1 paz grac;)
kesur
Posty: 62
Rejestracja: 24 lut 2012, 17:11
Lokalizacja: Sydney NSW
Kontakt:

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: kesur »

Musisz mieć sporo miejsca, dużyyyy stół/stoły i conajmniej 2 gry żeby grać w 10 osób :)
Ja na osiedlu akademickim w DA1 mam niewiele miejsca i dużżżżyyy stół i parę gier do wyboru :D
Jeżeli studiujesz na żylecie to ci mogę kiedyś pokazać :wink:
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Arisek »

jeżeli chodzi o moje mieszkanie to mam stoł taki zeby rozlozyc 2 duze planszówki ,a tłoku tez nie lubie max 6 osob :) a studiuję Farmacje gdzie wasze DS są? jaka dzielnica sosnowca można jutro sie na jakieś granie po południu umówić,jak cos pisz na priv
Kamtosz
Posty: 56
Rejestracja: 09 wrz 2012, 11:19

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Kamtosz »

Zapraszam na pierwszy mini-festiwal (15-25 osób) do Incognito w Siemianowicach Śląskich
w najbliższy poniedziałek (1.X.2012) od ok 17:30

Lista gier:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=18966
Można zgłaszać wszelkie propozycje i życzenia co do gier.

Dojazd z Sosnowca busem 91 z przesiadką w Siemianowicach, lub przez Katowice np. busem nr 5

Na pewno będzie stół do nowej Edycji "Gry o Tron", "Wysokiego Napięcia", "Puerto Rico" i Gier Ekonomicznych, oprócz tego szlagierowi "Osadnicy" do 6 graczy i "Carcassonne" w aż 3 odsłonach. W przerwach rozruszanie szarych komórek przy "Pentago"i, zważywszy na popularność gry, może nawet mały turniej.

w razie pytań, czy deklaracji przyjazdu -można pisać na prv
Do zobaczenia ;)
krajarek
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2012, 14:37

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: krajarek »

Hm, skoroście z Zagłębia, to może Dąbrowa Górnicza by Wam pasowała. Spotkania wokół stołu planszówkowego będą miały miejsce w każdy pierwszy czwartek miesiąca w dąbrowskiej Sztygarce. Można zaczynać od rana (powiedzmy: 10) i grać do 19. Najbliższe spotkanie 8 listopada (pierwszy czwartek wypada 1 XI, ale sami rozumiecie...)
Więcej info (z czasem) na www.histogry.blogspot.com
KLUB GIER HISTORYCZNYCH http://histogry.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Hmmm, pomysł fajny, do Dąbrowy nie mam daleko. Niestety godzinowo mi nie pasuje :(
Za to pomysł który podsunął Apos ze spotkaniami w pubie Pod Spodem bardzo mi się spodobał :)
Fajne byłoby takie miejsce w którym wiadomo byłoby że co tydzień gracze się spotykają. Takie są w Gliwicach (MDK i liga), mają je Katowice (ŚKF i Oko Miasta).
Przydałoby się i w Zagłębiu :)
krajarek
Posty: 10
Rejestracja: 04 paź 2012, 14:37

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: krajarek »

Godziny trudno tak sklecić, żeby każdemu pasowało. Na razie jest to czwartek raz w miesiącu do zamknięcia muzeum (w czwartek to jest jedyny dzień, kiedy muzeum pracuje dłużej). Jak będą chętni, rzecz można zmodyfikować/rozbudować. Ale generalnie musi to być dzień. Poza nocą muzeów, nocą w muzeach tylko straszy:-)
KLUB GIER HISTORYCZNYCH http://histogry.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Spoko, rozumiem. Mi niestety najbardziej pasują godziny wieczorno-nocne. Wcześniej trzeba się uporać z obowiązkami a dopiero potem mogę myśleć o przyjemnościach :D
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Apos »

magole pisze:Spoko, rozumiem. Mi niestety najbardziej pasują godziny wieczorno-nocne. Wcześniej trzeba się uporać z obowiązkami a dopiero potem mogę myśleć o przyjemnościach :D
Zgadzam się. Również preferuje godziny "po pracy".

Co do "Pod Spodem": może uda nam się rozruszać ten pub? Rozmawiałem z właścicielem i sam zaproponował, że może wyznaczyć jeden dzień na spotkania planszówkowe. Osobiście byłbym za znalezieniem jednego dnia w tygodniu.
Rozumiem że magole ma własną ekipę z którą grywa regularnie w weekendy, ale nie w tygodniu.
Arisek męczy mnie na PW o takie spotkania ;).
To może coś uda się ustalić wspólnymi siłami?
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Arisek »

Mi pasuję tylko wtorek lub niedziela:P
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Też jestem za jakimś dniem roboczym, przeważnie gramy w piątki czasami inne dni tygodnia, ale jak się umówimy na jakiś dzień stały, to priorytet będzie miało PodSpodem. Wtorek mi pasuje :)
Awatar użytkownika
Arisek
Posty: 71
Rejestracja: 18 wrz 2012, 20:18
Lokalizacja: Sosnowiec/Strzelce Op

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Arisek »

jak coś jutro gramy w Cyklady u mnie ( 3 miejsca są): )
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Apos »

magole pisze:Też jestem za jakimś dniem roboczym, przeważnie gramy w piątki czasami inne dni tygodnia, ale jak się umówimy na jakiś dzień stały, to priorytet będzie miało PodSpodem. Wtorek mi pasuje :)

Jestem tego samego zdania. Wtorek na dzień dzisiejszy pasuje. To o której godzinie się spotykamy? 18:00?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Apos pisze: Jestem tego samego zdania. Wtorek na dzień dzisiejszy pasuje. To o której godzinie się spotykamy? 18:00?
Ja pewnie dopiero na 19tą się wyrobię.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Apos »

19 jak najbardziej mi odpowiada :). Dzisiaj mogę podejść do Pod Spodem i zarezerwować stolik.

Mogę zabrać ze sobą Na chwałę Rzymu albo RFTG (jeżeli dojdzie z Mathandlu na czas).
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Apos pisze:Mogę zabrać ze sobą Na chwałę Rzymu albo RFTG (jeżeli dojdzie z Mathandlu na czas).
Super, to piszę się na obie. Coś zabrać z mojej listy?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Apos »

magole pisze:
Apos pisze:Mogę zabrać ze sobą Na chwałę Rzymu albo RFTG (jeżeli dojdzie z Mathandlu na czas).
Super, to piszę się na obie. Coś zabrać z mojej listy?
Proponowałbym łatwą w wytłumaczeniu grę, z czasem gry 60-90 minut. Z Twojej listy znam tylko Puerto Rico, które poniekąd spełnia te wymogi. Weź co uważasz za stosowne, tak chyba będzie najlepiej :). Dzisiaj dotarł do mnie RFTG w którego z chęcią zagrałbym jutro.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Wygląda na to że mogę być wcześniej, troszkę po 18-tej, ktoś jeszcze będzie, może być wcześniej?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 990
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 376 times
Been thanked: 804 times
Kontakt:

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Apos »

magole pisze:Wygląda na to że mogę być wcześniej, troszkę po 18-tej, ktoś jeszcze będzie, może być wcześniej?
Od 18:00 jestem wolny i mogę przybyć wcześniej.
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: magole »

Apos pisze:
magole pisze:Wygląda na to że mogę być wcześniej, troszkę po 18-tej, ktoś jeszcze będzie, może być wcześniej?
Od 18:00 jestem wolny i mogę przybyć wcześniej.
Super, to postaram się być wcześniej :)
Kamtosz
Posty: 56
Rejestracja: 09 wrz 2012, 11:19

Re: [Sosnowiec]Ludzie poszukiwani

Post autor: Kamtosz »

A tak ogólnie, to pasowałyby wam Siemianowice Śląskie w weekend? O ile co tydzień jest granie w poniedziałki, to co miesiąc będzie tam teraz "większe granie" - taka pseudoimpreza cykliczna z planszówkami. OStatnio było nas 20 i super byłoby więcej osób skołować- w tym z zagłębia :)
ODPOWIEDZ