Tortuga 2199 - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
modec
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2020, 23:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: modec »

mordajeza pisze: 20 gru 2020, 20:05
To dopiero pierwsza partia, więc trudno o daleko idące wnioski, ale tak od połowy atakowaliśmy się bardzo często. Potencjalna nagroda w postaci 2pkt + ew. odbicia sektora + b. duże straty u przeciwnika (1pkt za walkę, strata sektora, spalenie niezłej karty) była baaaardzo kusząca. Jedna spektakularna akcja i cała sytuacja na planszy może się całkowicie odmienić - to jest duży plus tej gry. Zwłaszcza, że u nas akurat 3/4 potyczek wygrywał atakujący (obrońca ma przewagę, ale nie atakujesz przecież, jak nie masz odpowiednich kart na ręku).
No u nas wszyscy bardzo dobrze czyścili sobie talie z tych słabych kart, więc nie zdażały więc ciężko jest znaleźć taki moment. :P Ale faktycznie w wypadku zwyciestwa nagrody są naprawde solidne

W sumie mam pytania co do zasad:
- czy akcja ataku kończy rozgrywkę ?
- czy gracz latający "płaszczką" na stałe ma bonus 2 kart w rezerwie czy tylko gdy ma tą kartę na ręku, a jeżeli druga opcja to czy w takim razie musi czekać aż ponownie będzie miał tą karte aby dobrać 2 naraz?
- czy u was sektor laboratorium ma nadrukowaną literę "P" zamiast "R" dla akcji sektora, co różni się z rysunkiem w instrukcji ?
siwymortis
Posty: 15
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:20
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: siwymortis »

Jak prowadzicie walkę, to atakujący określa ilość kart iloma atakuje np. 4 karty. Czy obrońca może wyłożyć więcej, czy musi do tylu ile było zapowiedziane w ataku?
modec
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2020, 23:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: modec »

siwymortis pisze: 21 gru 2020, 21:40 Jak prowadzicie walkę, to atakujący określa ilość kart iloma atakuje np. 4 karty. Czy obrońca może wyłożyć więcej, czy musi do tylu ile było zapowiedziane w ataku?
Obrońca może więcej :P
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 459
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 261 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

modec pisze: 20 gru 2020, 20:36
Spoiler:
W sumie mam pytania co do zasad:
- czy akcja ataku kończy rozgrywkę ?
- czy gracz latający "płaszczką" na stałe ma bonus 2 kart w rezerwie czy tylko gdy ma tą kartę na ręku, a jeżeli druga opcja to czy w takim razie musi czekać aż ponownie będzie miał tą karte aby dobrać 2 naraz?
- czy u was sektor laboratorium ma nadrukowaną literę "P" zamiast "R" dla akcji sektora, co różni się z rysunkiem w instrukcji ?
- Tak, atak kończy turę (s. 15, ramka na samym końcu opisu tej akcji)
- Płaszcza nie zwiększa limitu na stałe, to jej akcja specjalna - można ją zagrać i zarezerwować drugą kartę, do czasu aż nie wróci z powrotem na rękę, z rezerwy możemy dobierać jedną kartę.
siwymortis pisze: 21 gru 2020, 21:40 Jak prowadzicie walkę, to atakujący określa ilość kart iloma atakuje np. 4 karty. Czy obrońca może wyłożyć więcej, czy musi do tylu ile było zapowiedziane w ataku?
Obrońca, po deklaracji atakującego, decyduje ile zagrywa kart. Może więcej.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2020, 23:38 przez adrturz, łącznie zmieniany 1 raz.
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

adrturz pisze: 21 gru 2020, 22:18
modec pisze: 20 gru 2020, 20:36
Spoiler:
W sumie mam pytania co do zasad:
- czy akcja ataku kończy rozgrywkę ?
- czy gracz latający "płaszczką" na stałe ma bonus 2 kart w rezerwie czy tylko gdy ma tą kartę na ręku, a jeżeli druga opcja to czy w takim razie musi czekać aż ponownie będzie miał tą karte aby dobrać 2 naraz?
- czy u was sektor laboratorium ma nadrukowaną literę "P" zamiast "R" dla akcji sektora, co różni się z rysunkiem w instrukcji ?
- Tak, atak kończy rozgrywkę (s. 15, ramka na samym końcu opisu tej akcji)
- Płaszcza nie zwiększa limitu na stałe, to jej akcja specjalna - można ją zagrać i zarezerwować drugą kartę, do czasu aż nie wróci z powrotem na rękę, z rezerwy możemy dobierać jedną kartę.
siwymortis pisze: 21 gru 2020, 21:40 Jak prowadzicie walkę, to atakujący określa ilość kart iloma atakuje np. 4 karty. Czy obrońca może wyłożyć więcej, czy musi do tylu ile było zapowiedziane w ataku?
Obrońca, po deklaracji atakującego, decyduje ile zagrywa kart. Może więcej.
Czy na pewno atak kończy turę? Zastanawiam się, czy ten wskazany przez ciebie akapit nie odnosi się ogólnie do całej tury, gdzie atak jest jedną z akcji w turze. W angielskiej wersji instrukcji jest napisane "After a player finished performing all of their actions...".
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 459
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 261 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adrturz »

gPapryk pisze: 21 gru 2020, 23:14
adrturz pisze: 21 gru 2020, 22:18
modec pisze: 20 gru 2020, 20:36
Spoiler:
W sumie mam pytania co do zasad:
- czy akcja ataku kończy rozgrywkę ?
- czy gracz latający "płaszczką" na stałe ma bonus 2 kart w rezerwie czy tylko gdy ma tą kartę na ręku, a jeżeli druga opcja to czy w takim razie musi czekać aż ponownie będzie miał tą karte aby dobrać 2 naraz?
- czy u was sektor laboratorium ma nadrukowaną literę "P" zamiast "R" dla akcji sektora, co różni się z rysunkiem w instrukcji ?
- Tak, atak kończy rozgrywkę (s. 15, ramka na samym końcu opisu tej akcji)
- Płaszcza nie zwiększa limitu na stałe, to jej akcja specjalna - można ją zagrać i zarezerwować drugą kartę, do czasu aż nie wróci z powrotem na rękę, z rezerwy możemy dobierać jedną kartę.
siwymortis pisze: 21 gru 2020, 21:40 Jak prowadzicie walkę, to atakujący określa ilość kart iloma atakuje np. 4 karty. Czy obrońca może wyłożyć więcej, czy musi do tylu ile było zapowiedziane w ataku?
Obrońca, po deklaracji atakującego, decyduje ile zagrywa kart. Może więcej.
Czy na pewno atak kończy turę? Zastanawiam się, czy ten wskazany przez ciebie akapit nie odnosi się ogólnie do całej tury, gdzie atak jest jedną z akcji w turze. W angielskiej wersji instrukcji jest napisane "After a player finished performing all of their actions...".
Tak, przepraszam, miałem na myśli koniec tury gracza (atakującego).
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: gPapryk »

adrturz pisze: 21 gru 2020, 23:38
gPapryk pisze: 21 gru 2020, 23:14
adrturz pisze: 21 gru 2020, 22:18

- Tak, atak kończy rozgrywkę (s. 15, ramka na samym końcu opisu tej akcji)
- Płaszcza nie zwiększa limitu na stałe, to jej akcja specjalna - można ją zagrać i zarezerwować drugą kartę, do czasu aż nie wróci z powrotem na rękę, z rezerwy możemy dobierać jedną kartę.



Obrońca, po deklaracji atakującego, decyduje ile zagrywa kart. Może więcej.
Czy na pewno atak kończy turę? Zastanawiam się, czy ten wskazany przez ciebie akapit nie odnosi się ogólnie do całej tury, gdzie atak jest jedną z akcji w turze. W angielskiej wersji instrukcji jest napisane "After a player finished performing all of their actions...".
Tak, przepraszam, miałem na myśli koniec tury gracza (atakującego).
Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że czytając ten fragment w instrukcji angielskiej, wynika z tego, że atak nie kończy od razu tury gracza, czyli po ataku, jeśli atakujący nie przegrał, można by jeszcze wykonać akcje pozostałymi kartami na ręce i dopiero po wykonaniu wszystkich akcji i nie mając już co zagrać to odrzucić wszystko do odrzuconych i dobrać nowe karty. Co myślicie o tym?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RasTafari »

gPapryk pisze:Co myślicie o tym?
Jest jak piszesz, jak pokonasz obrońcę i masz jeszcze karty na ręce możesz wykonywać kolejne akcje.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RUNner »

Póki są karty na ręce, atakujący który wygrał potyczkę, może coś jeszcze zrobić jeśli chce.
Ja mam pytanie odnośnie zakończenia gry poprzez podbój Tortugi. Jeśli ktoś to zrobi, pozostali gracze mają po jednej turze i liczymy normalnie punkty? Czy wygrywa uzurpator, chyba że ktoś inny dobije do 15 punktów w ostatniej turze?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: gPapryk »

Tak, atakujący może kontynuować swoją turę, jest nawet przykład opisany na stronie 17.

Uzurpacja też jest dobrze opisana. Gdy ktoś podbije Tortugę to każdy następny gracz wykonuje swoją ostatnia turę. Jeśli ktoś z nich w swojej ostatniej turze zdobędzie 15 punktów to wygrywa. Jeśli nikt nie zdobędzie 15 punktów w tym czasie to na końcu wygrywa osoba z największą liczbą punktów wpływu.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RasTafari »

RUNner pisze:Ja mam pytanie odnośnie zakończenia gry poprzez podbój Tortugi. Jeśli ktoś to zrobi, pozostali gracze mają po jednej turze i liczymy normalnie punkty? Czy wygrywa uzurpator, chyba że ktoś inny dobije do 15 punktów w ostatniej turze?
Jeśli nikt w tej ostatniej turze nie uzyska 15 to wygrywa uzurpator. Jeśli ktoś dobije do 15 podczas tej ostatniej tury to ten gracz wygrywa.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RUNner »

A co jeśli uzurpator ma 12 punktów, podbije Tortugę za co dostanie jeszcze 3 i w sumie ma 15?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
SnoWho
Posty: 172
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: SnoWho »

1. Wygrany zawsze zabiera przegranemu żeton wpływu (I) - co jeśli wygrany ma tylko i wyłącznie żeton wpływu III? Należy go rozmienić, oddać w całości czy nie oddać nic?
2. Czy zagrywając w bitwie kartę mieszaną Krypto/Manewry po jej zakończeniu można wykorzystać krypto z bitwy?
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: gPapryk »

RUNner pisze: 22 gru 2020, 11:18 A co jeśli uzurpator ma 12 punktów, podbije Tortugę za co dostanie jeszcze 3 i w sumie ma 15?
No to wtedy wygrywa, bo podbijając Tortugę ma 15 punktów wpływu, co jest wymagane do automatycznego końca gry.
Coś podobnego jest też w wariancie "agresywnym" na końcu instrukcji, gdzie jest opisane, ze Tortugi nie można podbić jeśli to nie skutkowałoby automatyczną wygraną przez uzurpatora, czyli jeśli by nie miał wtedy przynajmniej 15 punktów po przejęciu kontroli.
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: gPapryk »

SnoWho pisze: 22 gru 2020, 11:37 1. Wygrany zawsze zabiera przegranemu żeton wpływu (I) - co jeśli wygrany ma tylko i wyłącznie żeton wpływu III? Należy go rozmienić, oddać w całości czy nie oddać nic?
2. Czy zagrywając w bitwie kartę mieszaną Krypto/Manewry po jej zakończeniu można wykorzystać krypto z bitwy?
1. Dobrze jest czasem czytać instrukcje w innych językach. W tym przypadku nie chodzi o żeton o wartości "I" tylko ogólnie o punkt wpływu. Jeśli ktoś ma jeden żeton o wartości "III" to go po prostu rozmienia na trzy pojedyncze żetony. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić, ale ostatecznie tak to wywnioskowałem, czytając do tego ang. wersję instrukcji.

2. Nie są używane, przepadają. Jest to opisane w instrukcji przy walce. Jeśli ktoś zagra kartę mieszaną, to do walki działają tylko znaczniki manewrów, a reszta przepada, po walce karty idą od razu do odrzuconych.
mordajeza
Posty: 365
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 173 times
Been thanked: 251 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: mordajeza »

Mam wrażenie, że instrukcja tego nie precyzuje: Czy można podbić sektor kontrolowany przez innego gracza, bez toczenia potyczki, jeżeli jego statek znajduje się w tym sektorze? My graliśmy tak, że nie można - tzn. w takiej sytuacji trzeba odbyć potyczkę z tym graczem (i w przypadku zwycięstwa podbija się też sektor). Z drugiej strony tak sobie myślę, że może pozostawić decyzję o ew. bronieniu sektora graczowi, który go kontroluje? Tzn. wpadasz na mój sektor i mówisz, że będziesz go podbijał. I teraz ja decyduję - mogę pozwolić Ci go podbić LUB mogę próbować go bronić (i wtedy rozgrywamy potyczkę). Jak Wy gracie?
gPapryk
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 12:52
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: gPapryk »

mordajeza pisze: 22 gru 2020, 12:18 Mam wrażenie, że instrukcja tego nie precyzuje: Czy można podbić sektor kontrolowany przez innego gracza, bez toczenia potyczki, jeżeli jego statek znajduje się w tym sektorze? My graliśmy tak, że nie można - tzn. w takiej sytuacji trzeba odbyć potyczkę z tym graczem (i w przypadku zwycięstwa podbija się też sektor). Z drugiej strony tak sobie myślę, że może pozostawić decyzję o ew. bronieniu sektora graczowi, który go kontroluje? Tzn. wpadasz na mój sektor i mówisz, że będziesz go podbijał. I teraz ja decyduję - mogę pozwolić Ci go podbić LUB mogę próbować go bronić (i wtedy rozgrywamy potyczkę). Jak Wy gracie?
No instrukcja stwierdza, że wtedy podbój jest traktowany jako atak i ja osobiście się tego trzymam bo lubię wg zasad :P ale nie widzę przeszkód by zrobić swoje zasady do tego i zrobić po twojemu.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RasTafari »

Instrukcja mówi, że jak stoisz w sektorze, który kontrolujesz a ktoś Cię napada to z automatu jest potyczka między wami ale tak jak gPapryk pisze, myślę że nie będzie problemu jak będziecie grali tak jak uważacie, coś w stylu bronienia albo nie załoganta w Outer Rimach :wink:

My też gramy w "zwykłą" wersję ale do niszczenia kart podczas potyczki u przegranego stosujemy zasadę z wariantu agresywnego, czyli przegrany odrzuca wybraną kartę a nie randomowo :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
modec
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2020, 23:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: modec »

RasTafari pisze: 22 gru 2020, 13:07 Instrukcja mówi, że jak stoisz w sektorze, który kontrolujesz a ktoś Cię napada to z automatu jest potyczka między wami ale tak jak gPapryk pisze, myślę że nie będzie problemu jak będziecie grali tak jak uważacie, coś w stylu bronienia albo nie załoganta w Outer Rimach :wink:

My też gramy w "zwykłą" wersję ale do niszczenia kart podczas potyczki u przegranego stosujemy zasadę z wariantu agresywnego, czyli przegrany odrzuca wybraną kartę a nie randomowo :wink:
Na str. 13 w uwadze na górze jest powiedziane ze próba podboju sektora znajdujące się pod kontrolą gracza w momencie kiedy ten gracz stoi w tym sektorze kończy się potyczką
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RasTafari »

modec pisze:Na str. 13 w uwadze na górze jest powiedziane ze próba podboju sektora znajdujące się pod kontrolą gracza w momencie kiedy ten gracz stoi w tym sektorze kończy się potyczką
Takoż i łaskaw był napisać gPapryk:
gPapryk pisze:No instrukcja stwierdza, że wtedy podbój jest traktowany jako atak
po czym dodał, że nie widzi przeciwwskazań, by grać tak jak mordejeza zapytuje:
gPapryk pisze:
mordajeza pisze:Z drugiej strony tak sobie myślę, że może pozostawić decyzję o ew. bronieniu sektora graczowi, który go kontroluje? Tzn. wpadasz na mój sektor i mówisz, że będziesz go podbijał. I teraz ja decyduję - mogę pozwolić Ci go podbić LUB mogę próbować go bronić (i wtedy rozgrywamy potyczkę).
ale nie widzę przeszkód by zrobić swoje zasady do tego i zrobić po twojemu.
i ja też się pod tym podpisuję bo ważniejsze jest czerpanie radochy z gry niż ścisłe trzymanie się zasad :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
menelobej
Posty: 402
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 92 times
Been thanked: 200 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: menelobej »

A jak rozpatrujecie kartę Górnik? Ma ona dodatkową zdolność mówiącą Usuń tę kartę i pobierz I pkt. wpływu (jakoś tak). Jak graliśmy to ją po prostu usuwaliśmy po zagraniu jak potrzebny był żeton wpływu, ale teraz mnie naszła refleksja, czy nie powinno się to zrobić akcją usuwania karty za opłatą 2 manewrów?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: raiden25 »

menelobej pisze: 27 gru 2020, 16:55 A jak rozpatrujecie kartę Górnik? Ma ona dodatkową zdolność mówiącą Usuń tę kartę i pobierz I pkt. wpływu (jakoś tak). Jak graliśmy to ją po prostu usuwaliśmy po zagraniu jak potrzebny był żeton wpływu, ale teraz mnie naszła refleksja, czy nie powinno się to zrobić akcją usuwania karty za opłatą 2 manewrów?
Pojmane karty usuwa się za darmo, tutaj chyba jest tak samo ale może ktoś będzie miał potwierdzenie w 100%???
kaem87
Posty: 44
Rejestracja: 31 gru 2015, 10:15
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: kaem87 »

Jak rozpatrujecie kartę tożsamości Benjamin Hornigold? Dzięki niemu można rezerwować 2 karty z ręki, co kosztuje 4 kredyty czy rezerwujemy dwie kart z ręki za standardowe 2 kredyty?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RUNner »

menelobej pisze: 27 gru 2020, 16:55 A jak rozpatrujecie kartę Górnik? Ma ona dodatkową zdolność mówiącą Usuń tę kartę i pobierz I pkt. wpływu (jakoś tak). Jak graliśmy to ją po prostu usuwaliśmy po zagraniu jak potrzebny był żeton wpływu, ale teraz mnie naszła refleksja, czy nie powinno się to zrobić akcją usuwania karty za opłatą 2 manewrów?
Nie, nie. Dobrze graliście, nie trzeba za to płacić manewrami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Tortuga 2199 - pytania o zasady

Post autor: RUNner »

kaem87 pisze: 29 gru 2020, 22:10 Jak rozpatrujecie kartę tożsamości Benjamin Hornigold? Dzięki niemu można rezerwować 2 karty z ręki, co kosztuje 4 kredyty czy rezerwujemy dwie kart z ręki za standardowe 2 kredyty?
Należy zapłacić standardowo 2C za każdą z kart.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ