Company of Liars / RUSE [1.1 DO ZASSANIA - 1 STRONA]

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Company of Liars / RUSE [1.1 DO ZASSANIA - 1 STRONA]

Post autor: Matio.K »

Strona projektu: http://ww2liars.blogspot.com/

ŚCIĄGNIJ WYDANIE 1.1: http://ww2liars.blogspot.com/p/factions.html


RECENZJE: http://ww2liars.blogspot.com/p/reviews.html

Company of Liars wiele mnie nauczyło i piszę o tym tutaj: http://www.plansza.com.pl/2014/12/przyk ... tanta.html

Profil na BGG: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... y-of-liars

Dałem Wam nieco czasu na zapoznanie się z powyższym materiałem. Teraz kilka słów od producenta/wydawcy i autora w jednym.

"Pierwotnie zamysl pojawił się na początku mojej przygody z kreacją gier planszowych. Była to bardzo uproszczona karcianka i dziś zapewne wysmialbym wlasny projekt, a następnie wrzucil do zapomnianych i porzuconych [specjalny folder w moim kufrze z łakociami - wiem, jestem dziwny :wink: ]. Dzis sam jestem dziadkiem i wiem co dla planszowek dobre. A dobrym jest odejscie od móżdżenia poprzez zasłonięcie danych, ktore można by przeliczyc i zoptymalizować. W RUSE istotniejsze jest przewidywanie i blef zakrojony na skalę globalną - wciąganie oponenta w zasadzki, rekonesans, gra pozorów. Tego we współczesnych tytułach mi brakuje i nie potrafię znaleźć czegos co zaspokoiloby moje widzimisię."

"Długo jednak błąkałem w poszukiwaniu jedynego, słusznego rozwiązania rozgrywki. Całość zmieniała się niezliczoną ilość razy [co świadczy albo o dążeniu do perfekcji, albo o tym, ze autor nie ma spojnej koncepcji], ale w chwili, gdy piszę te slowa sądzę, że wreszcie odnalazlem swoją niszę, a stosowanie podstępu przychodzi w tej grze naturalnie, jako coś kluczowego dla zwycięstwa"


Dalsza część cudem odnalezionych dzienników wojennych sierżanta Boba - wkrótce.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2014, 19:09 przez Matio.K, łącznie zmieniany 22 razy.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Koshiash »

Bez większego - przyznaję - zainteresowania, rzuciłem okiem na karty. Estetyka to rzecz względna (word ma ograniczone możliwości), jednak pojawienia się "Rangers" między sierżantem, oddziałami i spadochroniarzami nic nie tłumaczy :P
Wojpajek
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2004, 15:06

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Wojpajek »

ehh niestety Matio ma problem z robienie zapierających dech w piersiach wersji testowych :P. Z kolei ja robie zapierające dech w piersiach wersje testowe ale nie kończe swoich projektów :/
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: poooq »

Matio.K, rada ode mnie: konwertuj udostępniane dokumenty do .pdf, wtedy nie będzie problemu z "rozsypywaniem" się elementów w nich zawartych, testerzy nie będą edytować plików, tylko je drukować i grać, grać, grać.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

poooq pisze:Matio.K, rada ode mnie: konwertuj udostępniane dokumenty do .pdf, wtedy nie będzie problemu z "rozsypywaniem" się elementów w nich zawartych, testerzy nie będą edytować plików, tylko je drukować i grać, grać, grać.
W sumie juz wczesniej to robilem [pdf znaczy się], ale widać przerwa mi nie sluzy :wink:

A testuje na krolikach doswiadczalnych u siebie w shopie, bądź rodzinie/znajomych - nikt nie musi się więc męczyć z drukiem :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

Aktualizacja :

Wreszcie się ustatkowałem i pozostaje szlifować to com wymyślił do tej pory. No i stworzenie kolejnych armii [rozważam Brytyjczyków i francuski ruch oporu].
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Bri »

Wreszcie się ustatkowałem
Jak mamy to rozumieć? ;)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

Bri pisze:
Wreszcie się ustatkowałem
Jak mamy to rozumieć? ;)
Na planszówkowy sposób :mrgreen:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

Trwają bezustanne, intensywne testy - co ważne nie wydalem jeszcze 1.0, więc jeśli już na tym etapie wygląda to dobrze, pewnikiem dalsze edycje będą tylko uzupełnieniem o nowe jednostki.

Garść przemyśleń : dostaję w tylek we własnej grze :mrgreen:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Senaszel »

Ależ to bardzo dobrze świadczy!
Wingmakers
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

Senaszel pisze:Ależ to bardzo dobrze świadczy!
Dlatego zbieram opinie osób, które już grały.

Moja własna byłaby niezbyt obiektywna z racji tego, że jestem autorem :wink:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

"Miałem pewne opory przed graniem w Ruse, gdyż nie lubię klimatów wojennych. Lecz ta gra mnie pochłonęła. Dobrze zbalansowana, zero losowości i maximum zabawy kiedy miażdży się przeciwnika w militarnym sporze" - Łysy.

Brzmi jak reklamówka, wiem :mrgreen:

Slowa jednego z testerów.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Senaszel »

Kiedy zacząłem czytać twojego posta przed oczami stanął mi Borys Szyc, nachylił się nad monitorem i przeczytał na głos słowa które ty tam umieściłeś, gdy doszedł do autora cytatu odwrócił się i uśmiechnął... Zdałem sobie sprawę że była to halucynacja gdy rozpływał się w powietrzu. Rodzi to dwa pytania:
Po pierwsze Czy Borys Szyc gra w planszówki?
Oraz kiedy będzie wersja PnP taka w jaką grałeś z Łysym?. Chętnie bym w to zagrał. Wiesz zawsze dwóch testerów/ 2 opinie więcej :) RUSE i Genetic to imho dwa najbardziej interesujące projekty odkąd przeglądam ten dział.
Wingmakers
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

Senaszel pisze:Kiedy zacząłem czytać twojego posta przed oczami stanął mi Borys Szyc, nachylił się nad monitorem i przeczytał na głos słowa które ty tam umieściłeś, gdy doszedł do autora cytatu odwrócił się i uśmiechnął... Zdałem sobie sprawę że była to halucynacja gdy rozpływał się w powietrzu. Rodzi to dwa pytania:

Oraz kiedy będzie wersja PnP taka w jaką grałeś z Łysym?. Chętnie bym w to zagrał. Wiesz zawsze dwóch testerów/ 2 opinie więcej :) RUSE i Genetic to imho dwa najbardziej interesujące projekty odkąd przeglądam ten dział.
Testerów jest więcej, dużo więcej, ale nie kazdy odpowiedzial na moją prośbę :)

Grywalna wersja PnP pojawi się z chwilą, gdy uznam to za stosowne. Na chwilę obecną wprowadzam czwartą frakcję [obok Amerykanów, Niemców i ruchu oporu, pojawią się również Brytyjczycy] i balansuję pozostałe. Możliwe, ze pojawię się z RUSE i kilkoma innymi grami na festiwalu w Brzegu :)

Ps. "po 2 partiach z Matiem w Ruse, najpierw jako Aliant nastepnie jako Nazi, musze stwierdzic jest ze to chyba jedna z najciekawszych gier w jakie mialem okazje zagrac :) Bardzo duzy plus za oryginalnosc i za grywalnosc. Nie moge sie doczekac na nową partyjke w Kaflu. Zdecydowane 2x Thumbs up" - Jerex.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: artoro »

W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać(aczkolwiek mam nadzieję, że nie będzie to trwać wiecznie)... :)
Senaszel pisze:RUSE i Genetic to imho dwa najbardziej interesujące projekty odkąd przeglądam ten dział.
:D
Wielkie dzięki za motywację, projekt do pierwszych testów właściwie mam już gotowy(trochę się pozmieniało odkąd pisałem o "Geneticu" ostatnim razem), teraz pozostaje mi tylko zrobić karty i wszystko wydrukować. I właśnie tu tkwi pewien, tymczasowy problem... brak czasu. Aczkolwiek nie oznacza to, że projekt zupełnie porzuciłem, lecz że zajmę się nim dopiero za kilka miesięcy(najpóźniej w czerwcu).
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Senaszel »

Jeśli masz to gotowe do druku to prześlij mi na maila. Jestem chętny testować oba tytuły.

@Matio: Smutaśnie, bo ja nie jadę do Brzegu. + Na Twojej liście frakcji wciąż brakuje Polski!
Wingmakers
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: artoro »

Właśnie chodzi o to, że nie mam...
teraz pozostaje mi tylko zrobić karty
Właściwie to powinienem napisać "aż", bo gra opiera się w głównej mierze na kartach(karty DNA - przy pierwszych testach będzie ich kilkanaście, karty planet - na szczęście potrzeba ich tylko kilku, karty wydarzeń - również niewiele... no przynajmniej przy pierwszych testach oraz karty rozwoju cywilizacyjnego), a tych na dzień dzisiejszy nie mam. Aczkolwiek jeśli je zrobię i nieco zbalansuję, to z pewnością opublikuję je w wersji print&play. Poza tym nie mam jeszcze spisanej instrukcji(mam dość szczegółowo spisany projekt, tzn. wszystkie mechanizmy wraz z opisami, ale ciężko byłoby z nich wywnioskować zasady gry, no i są to tylko zapiski odręczne).
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: artoro »

Właśnie chodzi o to, że nie mam...
teraz pozostaje mi tylko zrobić karty
Właściwie to powinienem napisać "aż", bo gra opiera się w głównej mierze na kartach(karty DNA - przy pierwszych testach będzie ich kilkanaście, karty planet - na szczęście potrzeba ich tylko kilku, karty wydarzeń - również niewiele... no przynajmniej przy pierwszych testach oraz karty rozwoju cywilizacyjnego), a tych na dzień dzisiejszy nie mam. Aczkolwiek jeśli je zrobię i nieco zbalansuję, to z pewnością opublikuję je w wersji print&play. Poza tym nie mam jeszcze spisanej instrukcji(mam dość szczegółowo spisany projekt, tzn. wszystkie mechanizmy wraz z opisami, ale ciężko byłoby z nich wywnioskować zasady gry, no i są to tylko zapiski odręczne).

PS.: trochę odchodzimy od tego tematu, dlatego może lepiej będzie jak przeniesiemy naszą rozmowę tutaj
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

RUSE pojawiło się do ściągnięcia w wersji 1.0 - http://www.sendspace.com/file/qj4cu5

Instrukcja nie wyjasnia jak zlozyc planszy, choc to akurat jest dosc banalne. Nie dopisalem rownież wielu waznych dla gry detali, ktore pewnie uniemozliwią grę, ale jestem tego swiadom, bo nie ma ludzi tak szalonych, ktorzy ściągnieliby, a następnie wydrukowaliby moją grę. Jesli jednak znalazl się jakis smialek, proszę o PW.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: poooq »

Dobra taktyka: 10 w 1.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Senaszel »

:lol: Załapałem 10w1= dobre. Jam drukuje.
Wingmakers
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

Senaszel pisze: Jam drukuje.
Szalony - nie wie na co się porywa.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: artoro »

a ja mam prośbę - przekonwertuj to do pdfa, bo nie wiem jak innym, ale mi te ikonki na kartach się "rozsypały"(dla mnie nie stanowi to dużego problemu, bo jestem w stanie poświęcić te pare minut na naprawienie tego, ale wątpię by inni byli na tyle "szaleni", żeby jeszcze coś poprawiać) :wink:
Obrazek

no i... popraw tę instrukcję, to może znajdzie się więcej szaleńców :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: Matio.K »

artoro pisze:a ja mam prośbę - przekonwertuj to do pdfa, bo nie wiem jak innym, ale mi te ikonki na kartach się "rozsypały"(dla mnie nie stanowi to dużego problemu, bo jestem w stanie poświęcić te pare minut na naprawienie tego, ale wątpię by inni byli na tyle "szaleni", żeby jeszcze coś poprawiać) :wink:
Obrazek

no i... popraw tę instrukcję, to może znajdzie się więcej szaleńców :)
Oj tam, oj tam.

Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniu konwertera PDF, ale poleglem.

A instrukcja? Nie chce mi się ;P
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: RUSE / Podstęp - Matio.K's Production

Post autor: konev »

Matio.K pisze: Oj tam, oj tam.

Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniu konwertera PDF, ale poleglem.

A instrukcja? Nie chce mi się ;P
PrimoPDF. Darmowy. Instaluje się jako drukarka w systemie. Wchodzisz do Worda, drukujesz, wybierasz jako drukarkę PrimoPDF i zapisuje Ci jako PDF.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
ODPOWIEDZ