Mocarstwa (Wiktor Koliński, Piotr Poławski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5207
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

adalbert pisze:Proponuję trochę wyluzować.
+1
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Wojtek.k »

krecony1 pisze:
Rocy7 pisze:Nie wierze w zbiegi okolicznosci.

Widze, za to, iz pare egzemplarzy do kupna od tworcow

http://allegro.pl/mocarstwa-gra-planszo ... 93447.html
To było oczywiste. Widzę, że sprzedaje się dobrze (poszło 6 sztuk), chyba że... autorzy dalej kupują od siebie :lol:
W sobotę byli z nią na Rzuć kostką i można było ją kupić za ok 320 zł. Może ktoś się skusił, choć szturmu na ich stoisko nie było.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

adalbert pisze: Mówienie, że PrzyjaznyDuszek stosuje argumenty ad personam to kompletne odwrócenie kota ogonem...
to nie bylo do Duszka tylko do Trolla, choc moze to byc ta sama osoba.
Usunięte

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Usunięte »

Rocy7 pisze:
adalbert pisze: Mówienie, że PrzyjaznyDuszek stosuje argumenty ad personam to kompletne odwrócenie kota ogonem...
to nie bylo do Duszka tylko do Trolla, choc moze to byc ta sama osoba.
:cry:
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: jakmis83 »

Wojtek.k pisze: W sobotę byli z nią na Rzuć kostką i można było ją kupić za ok 320 zł. Może ktoś się skusił, choć szturmu na ich stoisko nie było.
Z ciekawości:
Czy było jakiekolwiek zainteresowanie tym tytułem?
Czy twórcy gry próbowali go przedstawić graczom w jakiejś ciekawej formie?
Chociaż pytanie w zasadzie jest zbędne, skoro wszelkie "ohy" i "ahy" zrobił za nich GameTroll...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: jakmis83 »

Rocy7 pisze:Nie wierze w zbiegi okolicznosci.

Widze, za to, iz 20 egzemplarzy wciaz mozna kupic od tworcow a teraz mamy sezon prezentowy

http://allegro.pl/mocarstwa-gra-planszo ... 93447.html
Jest jedna rzecz, którą wezmę w obronę:
Wczytałem się się opis tej gry i tam jak wół stoi, że gra jest STRATEGICZNO-LOSOWA.
A więc drogie Panie i szanowni Panowie, może jeśli ktoś lubi taką mieszankę, niech kupuje, gra i się nią cieszy.
I szanowni, to jest forum o grach, nie atakujmy więc kogoś z tego powodu, że spodobały mu się Mocarstwa.
Koniec końców i Wy i ja wiemy, że są lepsze tytuły.
A dobra gra obroni się sama. Poczekajmy.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: jakmis83 »

@Przyjazny Duszek: w tym wszystkim dziwne i przykre jest to, że na FB, GameTroll usuwał wszelkie negatywne komentarze o tej grze.
Dziwne i zastanawiające, ale skoro Mocarstwa były ich gościem na Rzucie Kostką...
Reasumując: obiektywni powinni być wszyscy, również twórcy oraz ich patron GameTroll.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

jakmis83 pisze: Wczytałem się się opis tej gry i tam jak wół stoi, że gra jest STRATEGICZNO-LOSOWA.
zauwaz, iz opis gry nie konczy sie w tym miejscu.
Spoiler:
jakmis83 pisze:Mocarstwa były ich gościem na Rzucie Kostką...
Reasumując: obiektywni powinni być wszyscy, również twórcy oraz ich patron GameTroll.
tworca nigdy nie bedzie obiektywny;)
jakmis83 pisze: Koniec końców i Wy i ja wiemy, że są lepsze tytuły.
A dobra gra obroni się sama. Poczekajmy.
zgodze sie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze:Ja w Mocarstwa nie grałem i pewnie nigdy nie zagram, niemniej po tej dyskusji zacząłem się zastanawiać, czy to nie będzie wstyd, jeśli przyznam, że fajnie gra mi się w gry z serii Birth of America Academy Games (1775 itd.), szczególnie z początkującymi - lub jak mam ochotę na lajtowy konflikt. Tam też w sumie wszystko od kości zależy...

Ale akurat ta gra fajnie podaje historię poprzez postaci na kartach, dobór sił , świetną mapę. No fajna gra po prostu...:).
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Goldberg »

Widzialem filmiki, dyskutowaliśmy na forum gier strategicznych....ot wieksze i ładniejsze RYZYKO i to wszystko.

Rastula;
Ale akurat ta gra fajnie podaje historię poprzez postaci na kartach, dobór sił , świetną mapę. ----> wymienić ci kilka inych polskich tytułów bardziej skomplikowanych i wymagających więcej od gracza, a robiących dokładnie to samo??

Imho wykonanie i jakosc komponentów na +...a reszta....cóż spóźnili sie z ta gra o ładnych kilka lat....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Rocy7 pisze:
PrzyjaznyDuszek pisze:Fakty
Dla mnie fakty, sa w tej chwili 3:
1) Wydawnictwo ma niesprzedane kopie gry
2) Na forum gry planszowe pojawiaja sie nowe osoby (2 w trakcie kampanii, jedna po) ktore chwala gre a wszystkim, ktorym gra sie nie spodobała odbieraja prawo do wlasnej opinii, twierdzac, iz to hejt.
3) Z braku argumentow merytorycznych, stosuja argumenty ad personam ;) probujac zakrzyczec krytyke. Czekam zwlaszcza na argumenty w kwestii aspektów historycznych Mocarstw.

Gre wsparlo okolo185 osob (choc to liczba niepelna bo tyle bylo wplat co niekoniecznie przeklada sie na wspierajacych), dotarla juz do wspierajacych. Poczekajmy na ich opinie i ich ocene na BGG i innych miejscach.
Rozumiem że 2pkt dotyczy mnie ale tylko w kwestii że pojawiłem się po wydaniu gry. Jak dobrze pamiętam nikomu nie odmówiłem prawa krytyki jedynie wyraziłem swoją opinię o grze. Ktoś tu ładnie stwierdził, że to było doprzewidzenia iż po zakupie gry mogą pojawić się osoby które uznają to za szmirę a inne którym się to spodobało. No kurde przepraszam spodobała mi się ta gra. Cieszy mnie że posługiwanie się argumentami ad personam nie tyczy się mnie. ;) Aspekty historyczne zostały wyjaśnione iż nie jest to lekcja historii a wg mnie inspiracja historią i próba jej jak najwierniejszego odwzorowania z mocnym uwzględnieniem grywalności którą ocenią użytkownicy mocarstw.
jakmis83 pisze:@Przyjazny Duszek: w tym wszystkim dziwne i przykre jest to, że na FB, GameTroll usuwał wszelkie negatywne komentarze o tej grze.
Dziwne i zastanawiające, ale skoro Mocarstwa były ich gościem na Rzucie Kostką...
Reasumując: obiektywni powinni być wszyscy, również twórcy oraz ich patron GameTroll.
Nie jestem rzecznikiem wydawnictwa ani trolli więc ciężko mi się do tego ustosunkować. Mogę powiedzieć tyle że osobiście też mi się nie podoba robienie Korei Północnej z własnych profili czy portali tym bardziej jeśli są one dostępne publicznie.
Rocy7 pisze:
adalbert pisze: Mówienie, że PrzyjaznyDuszek stosuje argumenty ad personam to kompletne odwrócenie kota ogonem...
to nie bylo do Duszka tylko do Trolla, choc moze to byc ta sama osoba.
Powołać komisję Macierewicza !! Bądźmy poważnymi ludźmi.

Gra Mocarstwa jak każda inna może się podobać ale i nie musi. To zależy od indywidualnego upodobania na jakie jej aspekty bardziej zwrócimy uwagę, zależy również od tego jaka mechanika w grze sprawia nam przyjemność. Jestem daleki od oceny a tym bardziej narzucania komuś co powinien lubić czego nie. Szanuję słowa krytyki ale tylko tej konstruktywnej odnoszącej się do faktów i nie ma dla mnie znaczenia czy pisze to wyjadacz z 5k postów czy ktoś kto 2 dni temu założył konto. Jeśli argumenty i opinia są rzeczowe to warto się temu przyjrzeć. Najcenniejsze dla mnie są opinie ludzi którzy grali w daną grę nawet jeśli byli negatywnie nastawieni i swojego zdania nie zmienili, może otworzą mi oczy i udowodnią jaki bubel kupiłem z kolegami. Jak już wspominałem gdyby ktoś chciał zagrać w Katowicach to zapraszam na prv, liczba miejsc ograniczona :P także nie wszyscy na raz. (taki drobny żart).
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Goldberg pisze:Widzialem filmiki, dyskutowaliśmy na forum gier strategicznych....ot wieksze i ładniejsze RYZYKO i to wszystko.

Rastula;
Ale akurat ta gra fajnie podaje historię poprzez postaci na kartach, dobór sił , świetną mapę. ----> wymienić ci kilka inych polskich tytułów bardziej skomplikowanych i wymagających więcej od gracza, a robiących dokładnie to samo??

Imho wykonanie i jakosc komponentów na +...a reszta....cóż spóźnili sie z ta gra o ładnych kilka lat....
Ja chetnie poznam te tytuły wiedzy nigdy dosc.

Bardzo lubie TI ktore ryje momentami mózg i jesli chce bardzo wysilic szare komórki to odpalam ten tytuł. Mocarstwa to miała byc taka średnio skomplikowana gra strategiczna w ktorej fajnie mozna sie dogadywac z qmplami i prowadzic dyplomacje. Jej prostota badz jak niektorzy uwazaja prymitywizm nie przysparza bólu głowy.
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Goldberg pisze:Widzialem filmiki, dyskutowaliśmy na forum gier strategicznych....ot wieksze i ładniejsze RYZYKO i to wszystko.

Rastula;
Ale akurat ta gra fajnie podaje historię poprzez postaci na kartach, dobór sił , świetną mapę. ----> wymienić ci kilka inych polskich tytułów bardziej skomplikowanych i wymagających więcej od gracza, a robiących dokładnie to samo??

Imho wykonanie i jakosc komponentów na +...a reszta....cóż spóźnili sie z ta gra o ładnych kilka lat....
Ja chetnie poznam te tytuły wiedzy nigdy dosc.

Bardzo lubie TI ktore ryje momentami mózg i jesli chce bardzo wysilic szare komórki to odpalam ten tytuł. Mocarstwa to miała byc taka średnio skomplikowana gra strategiczna w ktorej fajnie mozna sie dogadywac z qmplami i prowadzic dyplomacje. Jej prostota badz jak niektorzy uwazaja prymitywizm nie przysparza bólu głowy.
Lewy
Posty: 50
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:56
Has thanked: 122 times
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Lewy »

Według mnie PrzyjaznyDuszek dość uczciwie podszedł do sprawy - mówił jedynie o swoich odczuciach na temat gry, nie zaś że jest ona świetna, odkrywcza i każdy musi ją mieć... Takie jego prawo, nawet jeżeli gra w odczuciu większości z nas jest ultra-losowa, głupia i przestarzała.
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Lewy pisze:Według mnie PrzyjaznyDuszek dość uczciwie podszedł do sprawy - mówił jedynie o swoich odczuciach na temat gry, nie zaś że jest ona świetna, odkrywcza i każdy musi ją mieć... Takie jego prawo, nawet jeżeli gra w odczuciu większości z nas jest ultra-losowa, głupia i przestarzała.
Dokładnie tak jest !!
Co więcej nie staram sie zmienic czyjegos zdania nawet negatywnego o grze. Kazdemu pasuje inna mechanika i to jest piekne bo wymusza to duże urozmaicenie na rynku gier planszowych. Każdy znajdzie cos dla siebie. Wymieniajmy opinie, otwierajmy umysly i poszerzajmy horyzonty. Huh jak patetycznie
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

Pasivk pisze: Zamiast się cieszyć że mamy swoją Polska wielka strategie to krytykujecie gdzie CHOCIAŻ NAWET W TO NIE GRALISCIE. Zagrajcie a potem się WYPOWIADAJCIE
po pierwsze gralem w Mocarstwa, tak samo jak w:
1) Pana Lodowego Ogrodu
2) Lords of Hellas
3) Neuroshima Hex
4) Tezeusza

Oprocz tego mielismy m.in.: Osadnikow czy Artefakty Obcych.

I te gry, nie tylko są świetnymi strategiami, ale mają też polskich autorów. Więc Polską wielka strategie mamy już co na rynku najmniej od 11 lat, w ostatecznosci od 3, jesli nie podzielimy argumentu o epickosci/strategicznosci Neurosimy.

Wiec albo uwazasz, iz Mocarstwa to gra dużo lepsza mechanicznie od wyżej wymienionych (tu prosze o merytoryke), albo ominelo Cie co najmniej jakies 13 ostatnich lat rozwoju gier planszowych (nie tylko polskich).
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Od razu uprzedzam Pasivk wspolnie ze mna zlozyl sie na Mocarstwa. Razem grywamy i gralismy w M. Opowiedziałem mu o tym forum i to jest jego konto jego słowa itp. Nie działamy wspolnie i w porozumieniu :)
Jabberwocky
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2013, 20:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Jabberwocky »

Pasivk pisze:Panowie jaki tu jest ból dupy to się w głowie nie mieści. Raz Polak coś zrobi to zaraz cała zagraja chce tu ten pomysł zniszczyć.
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że mamy w Polsce kilku bardzo dobrych projektantów, którzy już NIE RAZ tworzyli świetne gry? I jakoś nikt nie chciał ich "pomysłu niszczyć"...
Pasivk pisze:Zamiast się cieszyć że mamy swoją Polska wielka strategie (...)
Oj, mocne słowa....
Pasivk pisze:Zagrajcie a potem się WYPOWIADAJCIE
A dopuszczasz taką ewentualność, że ktoś, kto ma na koncie kilkadziesiąt/kilkaset różnych tytułów, a tym samym przeczytał kilkadziesiąt/kilkaset różnych instrukcji potrafi wskazać na podstawie ich lektury mankamenty gry?

Panowie, jedna rada. Skończcie już z tą nachalną reklamą, bo to się robi niesmaczne i na tym forum niestety nie przejdzie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Goldberg »

PrzyjaznyDuszek pisze: Ja chetnie poznam te tytuły wiedzy nigdy dosc.
Od najnowszego do najstarszego (jeli sie nie pomylilem pisze z pamieci);
Semper Fidelis; Bitwa o Lwów
Germania Magna; Border In Flames
1831 For Our Freedom and Yours; Battle Of Grochow
Orzeł i Gwiazda (Ied - w II nie grałem ale ponoc poprawiona i jeszcze ładniejsza)

Gry niezbyt trudne (moze z wyjatkiem Grochowa który jest typowa heksówka) , Semper Fidelis i Germania magna sa sliczne, 1831 tu jest bo lubie hexy a OiG bo bloczki i mapa sa cool.
Ba nawed POLSKA 1920 wydawnictwa TiS jest banalna a ma wiecej strategi niz RYZYKO....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
wirusman
Posty: 1977
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: wirusman »

Rocy7 pisze:
Pasivk pisze: Zamiast się cieszyć że mamy swoją Polska wielka strategie to krytykujecie gdzie CHOCIAŻ NAWET W TO NIE GRALISCIE. Zagrajcie a potem się WYPOWIADAJCIE
po pierwsze gralem w Mocarstwa, tak samo jak w:
1) Pana Lodowego Ogrodu
2) Lords of Hellas
3) Neuroshima Hex
4) Tezeusza

Oprocz tego mielismy m.in.: Osadnikow czy Artefakty Obcych.

I te gry, nie tylko są świetnymi strategiami, ale mają też polskich autorów. Więc Polską wielka strategie mamy już co na rynku najmniej od 11 lat, w ostatecznosci od 3, jesli nie podzielimy argumentu o epickosci/strategicznosci Neurosimy.

Wiec albo uwazasz, iz Mocarstwa to gra dużo lepsza mechanicznie od wyżej wymienionych (tu prosze o merytoryke), albo ominelo Cie co najmniej jakies 13 ostatnich lat rozwoju gier planszowych (nie tylko polskich).
Proszę, nie wypowiadać tych nazw w tym wątku, to są szmiry. Nie mogą równać się z nowoczesnymi planszówkami. Od nich na kilometr trąci meeplem. Jeszcze ktoś by chciał je kupić. Nie można zaśmiecać Polskiej sceny takimi crapami.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Goldberg »

Pasivk pisze: Zamiast się cieszyć że mamy swoją Polska wielka strategie
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ty grałeś kiedys w gry "strategiczne" mam Ci wymienic KILKADZIESIAT innych lepszych gier majacych ze strategia i historia wspolnego 100000% wiecej?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Super
Posty: 408
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Super »

Słusznie ktoś zasugerował wyluzowanie. Wszyscy powinni wyluzować.

Według ogólnie przyjętych kryteriów ta gra jest słaba. Nawet bardzo słaba. Wszyscy już o tym wiedzą. Jednocześnie są ludzie, którzy kupują słabe gry (czego dowodem są nabywcy gier typu Monopoly) z nieświadomości, albo dlatego, że je po prostu lubią. I nie ma w tym nic złego. Tak po prostu jest. Możemy im pokazać gry lepsze, ale czy pójdą tą ścieżką to już tylko ich decyzja. Jeśli bawi ich gra w Mocarstwa, albo w Ryzyko, to tylko można pozazdrościć, że tak łatwo dla nich o rozrywkę.

Więc kto lubi Mocarstwa niech pójdzie w nie zagrać, a kto nie lubi, niech pójdzie zagrać w coś lepszego i przestańmy karmić trole, ups... przepraszam, doświadczonych graczy, którzy kilkadziesiąt ciężkich tytułów ograli, ale dopiero Mocarstwa zrobiły na nich takie wrażenie, że poczuli potrzebę podyskutować o nich na forum i napłodzili ponad 20 postów w kilka chwil.

Ten wątek zaczyna wyglądać jak jakaś fanatyczna dyskusja religijna. Moim zdaniem pora to skończyć i wszystkich do tego gorąco zachęcam. Już tyle zostało powiedziane, że każdy średnio rozgarnięty czytelnik podejmie właściwe wnioski.

A Autorzy odnieśli o tyle duży sukces, że zazwyczaj o słabych grach nikt nie mówi, tylko je omija z daleka, a o Mocarstwach chyba już każdy słyszał. Nie ważne co mówią, ważne żeby mówili? :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

Super pisze:A Autorzy odnieśli o tyle duży sukces, że zazwyczaj o słabych grach nikt nie mówi, tylko je omija z daleka, a o Mocarstwach chyba już każdy słyszał. Nie ważne co mówią, ważne żeby mówili? :)
miarą sukcesu nie jest sama głośność projektu, zwłaszcza iż tutaj głośno jest z uwagi na kontrowersje i sposób ufundowania.

Więc 136 egzemplarzy Mocarstw nazywasz dużym sukcesem?

Jak nazwiesz więc
946 (Wspieram) i 313 z Kickstartera przy grze Pan Lodowego Ogrodu
albo 12 439 wspierających Lord of Hellas?
PrzyjaznyDuszek
Posty: 33
Rejestracja: 10 gru 2017, 13:14

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: PrzyjaznyDuszek »

Super pisze: Według ogólnie przyjętych kryteriów ta gra jest słaba. Nawet bardzo słaba. Wszyscy już o tym wiedzą. Jednocześnie są ludzie, którzy kupują słabe gry (czego dowodem są nabywcy gier typu Monopoly) z nieświadomości, albo dlatego, że je po prostu lubią. I nie ma w tym nic złego. Tak po prostu jest. Możemy im pokazać gry lepsze, ale czy pójdą tą ścieżką to już tylko ich decyzja. Jeśli bawi ich gra w Mocarstwa, albo w Ryzyko, to tylko można pozazdrościć, że tak łatwo dla nich o rozrywkę.

Więc kto lubi Mocarstwa niech pójdzie w nie zagrać, a kto nie lubi, niech pójdzie zagrać w coś lepszego i przestańmy karmić trole, ups... przepraszam, doświadczonych graczy, którzy kilkadziesiąt ciężkich tytułów ograli, ale dopiero Mocarstwa zrobiły na nich takie wrażenie, że poczuli potrzebę podyskutować o nich na forum i napłodzili ponad 20 postów w kilka chwil.

Niepotrzebna złośliwość. I to jest właśnie problem tego forum nie piszesz w co grałeś = amator który zna monopoly i scrabble, pochwalisz się listą gier w które grałeś albo grasz = złośliwość że taki doświadczony a wybrał coś tak słabego.

Grałem w dużo lepsze tytuły, zagrałem w Mocarstwa i nie podzielam opinii że jest to słaba gra mi się ona podobała. Może zwyczajnie nie mam tak wysublimowanego gustu jak autor w/w cytatu ale przecież nie jesteśmy snobami tylko ludźmi którzy znajdują różne sposoby żeby się spotkać i razem spędzić czas. Jak już wielokrotnie pisałem chciałem się podzielić moimi wrażeniami odnośnie M. a że nie wbiłem się w falę krytyki no trudno ... ale prosił bym by to uszanować i powstrzymać się od kpin. Reprezentujmy pewien poziom kultury.

Nie zaglądam nikomu na półki jakie ma tytuły, nie oceniam czy granie w wojne jest dla niego frajdą czy, czy szuka łatwej, słabej, skomplikowanej, trudnej gry ... niech każdy gra w to co lubi. Po co to robić ? Może żeby nadrobić jakieś braki czy kompleksy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2576
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: polwac »

jakmis83 pisze:@Przyjazny Duszek: w tym wszystkim dziwne i przykre jest to, że na FB, GameTroll usuwał wszelkie negatywne komentarze o tej grze.
Dziwne i zastanawiające, ale skoro Mocarstwa były ich gościem na Rzucie Kostką...
Reasumując: obiektywni powinni być wszyscy, również twórcy oraz ich patron GameTroll.
Dla mnie od tej totalnej wpadki GameTrolla z Mocarstawmi ich "patronat" już nic nie znaczy.
Jeden z większych kanałów o dość dużym zasięgu w Polsce...można by rzec dojrzały kanał na YT a zaliczyli tak fatalną wpadkę jeśli chodzi o ich wizerunek i autorytet.
Od tego czasu oglądam ich czasami, ale z większym dystansem do ich opinii.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ