Łotry (Grzegorz Pietras)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Łotry (Grzegorz Pietras)

Post autor: Dwntn »

Witam,

Jako że nie ma jeszcze wątku, to otwieram dyskusję poświęconą grze debiutującego wydawcy, jakim jest Spell Games. Łotry autorstwa Grzegorza Pietrasa to karciana gra konfrontacyjna (reklamowana także jako gra ekonomiczna ;) ) w której gracze będą wzajemnie starali się podbierać sobie ciężko zarobione złoto, zagrywając na siebie tytułowych Łotrów - zawadiaków jakich mało.


Obrazek

Gra oczarowała jakością wykonania. Jak natomiast z grywalnością ? O tym możecie się przekonać z lektury mojej recenzji (link poniżej).

Zapraszam do dyskusji !

Recenzja gry Łotry

- K.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1543
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Furan »

,,Zalety

– klimat średniowiecza pozbawiony otoczki fantasy;"
Nareszcie ktoś normalny!
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: playerator »

Jak się ta sympatyczna gra skaluje?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Dwntn »

playerator pisze:Jak się ta sympatyczna gra skaluje?
Graliśmy na dwie i trzy osoby. Nie było widać różnicy. Przy setupie nie ma zmian w zależności od ilości osób biorących udział w rozgrywce.

- K.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Flogiston »

To i ja dorzucę swoją recenzję ;)

http://planszotaur.pl/lotry-recenzja/
playerator pisze:Jak się ta sympatyczna gra skaluje?
Moim zdaniem na 2 osoby nie ma sensu grać. Temat rozwinąłem w recenzji.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: koczkodan »

prosta przyjemna gra tylko ta ruchoma planszetka z punktacja w polaczeniu z przesuwaniem zetonow potrafi zirytowac...
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: sidmeier »

Jeśli gra jest taka jak okładka, to odpalam zaraz sapera na komórce.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Błysk »

Łotry dostałem na Mikołaja. Muszę powiedzieć, że gra jest bardzo ładna, ale jeszcze nie grałem.

Na + napisana ręcznie przez autora gry z podziękowaniem za kupno i życzeniami udanej gry. Mały gest, ale bardzo, bardzo miły. Pierwsza rozgrywka pewnie koło weekendu.

A i mnie się podoba humor z pudełka jak i z zakładki. Marketingowo to może być strzał w stopę jak ktoś nieobyty w Internetach to weźmie do ręki, ale dla mnie to jest świetne.

EDIT: Zagrałem dzisiaj pierwsze dwie gry na dwóch graczy. Mam wrażenie, że na 3/4 graczy będzie chodziła o wiele lepiej, na dwóch może być spoko, ale może też być kula śnieżna.

W pierwszej grze graliśmy na 50 pkt. Mój przeciwnik zdobył 50 kiedy ja miałem 25, ale zaczynałem się rozkręcać. Po prostu miałem same drogie karty przez całą grę, a co wystawiłem, to traciłem.

W drugiej grze graliśmy do 100 i mój przeciwnik pierwszy zebrał 50, ale udało mi się go dogonić, ale znowu tak się rozkręciłem, że przeciwnik stracił prawie cały stół i się poddał, bo miałem dużo kart na ręce.

Zobaczymy co będzie później. Mam wrażenie, że na większą ilość graczy ta kula śnieżna nie zaistnieje tak mocno.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: adalbert »

Dostałem grę w piątek. Otwieram, a tu - oprócz samej gry oczywiście - dwie zakładki i kartka świąteczna z życzeniami od autora - piękny gest.
Mam nadzieję niedługo odpalić.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: bartekb8 »

A ja się dziwię jak można było zepsuć bądź co bądź ładną i klimatyczną grafikę z okładki tej gry taką ohydną czcionką. Wygląda to okropnie, nie pasuje i zdecydowanie odcina się od ilustracji, kolorystyką, stylistyką i tą dziwną żółtą aurą. No ale nie po okładce grę się powinno oceniać :wink:
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 424
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 169 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Asia - On Table »

Gra jak na debiut bardzo udana ! Postanowiłam również podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Potwierdzam również ,że na dwie osoby nie działa tak samo dobrze jak na cztery.

https://www.youtube.com/watch?v=jVv2zIgBNnc

Obrazek
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Miszon »

My mamy odmienne odczucia. Na 4 osoby już raczej nigdy nie zagram, gra ciągnie się w niskonczoność, w takim czasie to wolę zagrać w jakąś "poważniejszą" planszówkę ciężkości Puerto Rico, a nie w karciankę która ma być dynamiczna i raczej lekka. Na 3 osoby problem blokowania siebie nawzajem i atakowania prowadzącego też występuje ale nie od samego początku tylko jakoś od 7/10 gry i aż tak nie wydłuża rozgrywki i nie irytuje. I taki wariant jest lepszy.
Na 2 osoby nie grałem ale tam z kolei mniej interakcji z tego co kolega mówił ale też lekki efekt śnieżnej kuli.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 424
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 169 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Asia - On Table »

w naszym podstawowym składzie na cztery osoby nikt nie ociągał się i rozmyślał [ bo to bardzo prosta gra ] więc rozgrywka przebiegała płynnie. Odnośnie "lekki efekt śnieżnej kuli" na dwie osoby to wcale nie jest "lekki" :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Łotry od Spell Games

Post autor: Miszon »

Nie chodzi o ociaganie się z ruchem tylko o to, że długimi minutami punktacja stała w miejscu, bo jeśli ktoś tylko trochę wysforował się do przodu, to reszta go atakowała. I tak w kółko. To było straszne irytujące, zwłaszcza na samym początku a potem jakoś w połowie gry wyniki stały w miejscu, albo bardzo wolno poruszały się do przodu. Więc co z tego że ruchy przebiegają płynnie skoro nic się nie dzieje, nie przybliża się koniec gry.
Przez to gra trwała u nas prawie 2 godziny :-/. Jeśli lekka gra w której faktycznie nie ma za dużo myślenia trwa tak długo, no to po prostu masakra jest. Za mało gry jak na tak długi czas, ziew na maxa w ostatniej fazie.
Na 3 osoby trwa jakoś godzinę, też nieco za długo, ale jeszcze do przeżycia.

No i przegięta jest jedna karta, takiego brzydala na M.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ