Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Lords of Hellas

Post autor: kali »

Z drugiej strony mogli wyliczyć przed kampanią wszystkie koszty związane z grą z wszystkimi SG i wraz z marżą podać cenę wsparcia tak aby się opłacało, a kwoty odblokowania kolejnych progów dopasowywać do wysokości aktualnego wsparcia.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

Wyliczenia niczym - nie przymierzając - w bliźniaczym wątku o Leaving Earth.
Ja natomiast nieśmiało wrócę do kwestii mechaniki. Wyżej odbyła się ciekawa wymiana zdań na temat wersji na 2 graczy. Wnioski były takie, że będzie (za) luźno na mapie (pomimo modyfikacji warunków zwycięstwa). I ten wniosek wydaje się sensowny, bo poniekąd tkwi implicite w mechanice area control. Moje pytanie brzmi: jak w takim razie twórcy wyobrażają sobie wersję solo? :roll:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Nie tak hop siup z tym area control. To tylko jedna z czterech strategii wygrania.
Czyli w odróżnieniu od standardowych gier z jednym celem gracze nie muszą się tak rozpychać.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

raj pisze:Nie tak hop siup z tym area control. To tylko jedna z czterech strategii wygrania.
Czyli w odróżnieniu od standardowych gier z jednym celem gracze nie muszą się tak rozpychać.
Ja to rozumiem. Ale czy to oznacza, że można wygrać nie zajmując obszarów? Ot, siedzieć sobie w obszarze początkowym, skupiając się na innych kwestiach? A jak np. akurat się potwór nam nie trafi, to co? Rzecz w tym, czy nie będzie nazbyt łatwo grać (na 2 lub solo), skoro zajmowanie obszarów - które wydaje mi się jednak istotne, nawet jeśli nie musi być kluczowe - będzie przychodziło banalnie?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: shaigan »

A czy nie jest przypadkiem tak, że wersja solo jest dołączona jedynie jako tutorial?

[edit] Przekopałem się i jednak maja być scenariusze po za samouczkiem.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 11:33 przez shaigan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

raj pisze:Nie tak hop siup z tym area control. To tylko jedna z czterech strategii wygrania.
Błąd, to 3 z 4 strategii ;)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: malekith_86 »

mat_eyo pisze:
raj pisze:Nie tak hop siup z tym area control. To tylko jedna z czterech strategii wygrania.
Błąd, to 3 z 4 strategii ;)
możesz to rozwinąć?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

malekith_86 pisze:
mat_eyo pisze:
raj pisze:Nie tak hop siup z tym area control. To tylko jedna z czterech strategii wygrania.
Błąd, to 3 z 4 strategii ;)
możesz to rozwinąć?
1. Kontrola regionów na których jest łącznie 5 świątyń
2. Kontrola dwóch landów - czyli wszystkich regionów w 2 kolorach
3. Jeżeli monument jest zbudowany to wygrywa ten który ma najwięcej regionów z miastami

i 4. Pokonanie 3 potworów.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Wygrywasz kontrolując dwa regiony.
Wygrywasz, kontrolując pięć obszarów z wybudowanymi świątyniami.
Wygrywasz, gdy po ukończeniu Monumentu kontrolujesz najwięcej obszarów z miastami.

Wygrywasz, gdy zabijesz trzy potwory.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

vcrproszek pisze:
olsszak pisze: Dokładnie - to jak gra w Scythe w dwie osoby ;) Berek po mapie, albo każdy robi swoje bezkolizyjnie.
Ponownie nie do końca zgodzę się. Grając w Scythe, bez względu na ilość graczy, warunki zwycięstwa są takie same, w LoH ulegją modyfikacji. Napisał to wcześniej już kwiatech - 3 kontrole nad tetyrotiami/2 monumenty ;) Oczywiście, widać to, że będzie luzniej, ale nie powinien być tak duży jak w Scythe.
Wciąż uważam, że tego rodzaju gry w dwie osoby mijają się z celem :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Chętnych na wersję PL z Zabrze, Gliwic, Katowic i okolic zapraszam do zamówienia zbiorowego:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 06#p938206
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Czy ja dobrze widzę, że addony/stretch goale nie będą miały standardowo tego pre-washa i trzeba będzie za to zapłacić oddzielnie?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

rattkin pisze:Czy ja dobrze widzę, że addony/stretch goale nie będą miały standardowo tego pre-washa i trzeba będzie za to zapłacić oddzielnie?
ariser pisze:A jeszcze taka informacja z komentarzy:
Addon sundrop (cieniowanie) dotyczy core + SG + terenów. Cena dodatków z cieniowaniam będzie wyższa i podają ją na etapie pma.
@Michael Glambeck good question, all SG include sundroop if you picked a sundrop addon or mythic but other miniature addons do not include it, we will update addon prices for sundrop versions soon and you will be able to pick your version in pledge manager.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

SG będą wliczone za addony trzeba będzie dopłacić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

Podobno to ma być kwestia 2-3 GBP:
Not all Add ons are included in Sundrop price (there might be some additions around 2-3 GBP for them in Pledge Manager)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

A plansza do gry jest pokolorowana, czy tylko szkic ołówkiem, a za "około 2-3 GBP" będzie podstawowe RGB?

Co za absurd. Jestem na jak najlepszej drodze do wycofania pledge'a. Narzekałem na KS szajbę, pora samemu sobie dać pozytywny przykład. Nigdy więcej wspierania wydawców, którzy zapomnieli, jak to jest być graczem-odbiorcą, po drugiej stronie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

A o co ci chodzi? nikt ci nie każe korzystać z sundropa...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Ascalogan »

rattkin pisze:A plansza do gry jest pokolorowana, czy tylko szkic ołówkiem, a za "około 2-3 GBP" będzie podstawowe RGB?

Co za absurd. Jestem na jak najlepszej drodze do wycofania pledge'a. Narzekałem na KS szajbę, pora samemu sobie dać pozytywny przykład. Nigdy więcej wspierania wydawców, którzy zapomnieli, jak to jest być graczem-odbiorcą, po drugiej stronie.
Wycofuj, przecież przyślą niepomalowane ;-)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Człowieku a gdzie Ci w standardzie dają cieniowania wszystkich figurek? Normalnie wszędzie dostajesz niepomalowane figurki, tak jak je fabryka wypluła. Tutaj dodatkowo oferowana jest opcjonalna możliwość płatnego pocieniowania figurek. Na wiele rzeczy można narzekać - ale narzekanie na to, to cytując waszmościa już jest absurd ;)

Choć nie ukrywam, też mi się powoli przestają kalkulować koszta - zwłaszcza jak spojrzałem na stronę The Edge:Downfall i zobaczyłem, że za niecałe 500k odblokowane zostało tam to:
Spoiler:
gdzie tu za 150% powyższego wsparcia (~750k) dostaniemy to:
Spoiler:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

mmag pisze:Człowieku a gdzie Ci w standardzie dają cieniowania wszystkich figurek? Normalnie wszędzie dostajesz niepomalowane figurki, tak jak je fabryka wypluła. Tutaj dodatkowo oferowana jest opcjonalna możliwość płatnego pocieniowania figurek. Na wiele rzeczy można narzekać - ale to, cytując waszmościa już jest absurd ;)
Jest pledge a nawet addon, który dodatkowo oferuje sundropa. I super - chcę, to dopłacam, nie chcę, to nie dopłacam. Ale robienie mnie w trąbę, przez mówienie, że dodatkowe rzeczy, które się tam potem "odblokuje", to już bez tego będą, to jest postępowanie, na które się nie godzę.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Przecież tam jest dokładnie napisane co będzie malowane a co nie, nikt tego nie ukrywał ani też później nie zmieniał.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Mimo wszystko będę tutaj robił za adwokata diabła - trzeba przyznać, że od początku, już w drafcie kampanii było napisane że cieniowanie dotyczy podstawki, sg i budyneczków. O dodatkach nie było słowa. Co więcej - jest to też chyba w FAQ. Więc ciężko zarzucić panom z AR, że "nie mówili".

Tym bardziej, że jak by było inaczej, to mogę się założyć, że zaraz by się podniosły głosy dlaczego ja płacę za cieniowanie tyle samo co osoba, która bierze 10 dodatków - toż to by była jawna niesprawiedliwość społeczna ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

To jest takie dzielenie włosa na czworo. A czym u licha są dodatki (addony) jak nie odblokowanym stretch goalami, hę? Ktoś mi chce powiedzieć, że gdyby gra uzbierała 50 funtów, to te dodatki też byłyby oferowane w tych cenach?

Ja widzę wyraźnie "all miniatures", zarówno w opisie pledge'a i na rysunku addona, gdzie jeszcze w nawiasie jest dodane (stretch goals).

Po prostu nie mam ochoty bawić się w dopłacanie co kilka dni, żeby utrzymać spójność pakietu.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Zgadzam się, że ta kwestia jest naciągana, a dojonka AR uczyło się od najlepszych. Hadesa dostaję jako SG, więc rozumiem, że będzie cieniowany, ale za Apolla w PMie już dopłacę. (?) Trochę to będzie słabo wyglądało na planszy, wiec wiadomo, że trzeba grosza dorzucić. Dodatek dla 5-6 to też będzie addon zapewne, ale tam to już nie będzie raczej 2-3 GB tylko, lekko licząc, z 10. Bleh.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie lekko licząc AR policzyło, że każdy wspieracz zostawi ze 200GBP ;P Poziom CMoN normalnie - to się chwali, dobry biznes. Do tego pięknie ubrana, zapewne dobra gra (Adam raczej nie zrobiłby kaszany)... Ale za 200GBP wolę jednak zakupić ze 3-4 równie dobre gry :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ