Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

ariser pisze:Addon sundrop (cieniowanie) dotyczy core + SG.
Oraz terenu (miasta itd).
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

raj pisze:
ariser pisze:Addon sundrop (cieniowanie) dotyczy core + SG.
Oraz terenu (miasta itd).
Racja, trochę poplątałem. Poprawiłem już, żeby nie wprowadzać w błąd.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: cezner »

Odrywając się trochę od tej dyskusji na temat ilości plastiku jaki jest/będzie dokładany.
Jest mowa o tym, ze będzie dwustronna plansza (jedno z SG). Czy gdzieś jest napisane, że ta druga plansza to będzie np lepsza dla 2-3 graczy czy nic nigdzie na ten temat nie ma?
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

cezner pisze:...Czy gdzieś jest napisane, że ta druga plansza to będzie np lepsza dla 2-3 graczy czy nic nigdzie na ten temat nie ma?
Kurcze super by było - szczególnie na dwoje :)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

kwiatech pisze:
cezner pisze:...Czy gdzieś jest napisane, że ta druga plansza to będzie np lepsza dla 2-3 graczy czy nic nigdzie na ten temat nie ma?
Kurcze super by było - szczególnie na dwoje :)

Nie nastawiałbym się na dobrą rozgrywkę w 2 osoby - tak jak było z Blood rage ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

olsszak pisze: Nie nastawiałbym się na dobrą rozgrywkę w 2 osoby - tak jak było z Blood rage ;)
Na szczęście ta gra nie ma nic wspólnego z blood rage :) + jest szansa, że ten FinalSG to będzie kronos, który da opcję 1 vs all. Z ostatecznym werdyktem, czy gra dobrze chodzi o 2os będzie trzeba poczekać aż dotrze do nas i ludzie ten tryb zweryfikują. Cyklady również "słabo" chodzą na 2os, ale wielu osobom to nie przeszkadza. W PLO najlepiej gra się na 3-4os, ale to nie oznacza, że tryb na 2os jest beznadziejny :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

olsszak pisze:
kwiatech pisze:
cezner pisze:...Czy gdzieś jest napisane, że ta druga plansza to będzie np lepsza dla 2-3 graczy czy nic nigdzie na ten temat nie ma?
Kurcze super by było - szczególnie na dwoje :)

Nie nastawiałbym się na dobrą rozgrywkę w 2 osoby - tak jak było z Blood rage ;)
Biorąc pod uwagę wariant na dwoje graczy + inne warunki zwycięstwa to wydaje mi się, że będzie lepsza na dwoje niż BR.
Muszą być spełnione dwa warunki:
1. Zdobyć 3 a nie dwie kontrole nad landami.
2. 2 monumenty muszą być w pełni wybudowane
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Jeśli nie będzie innej mapy to nie widzę tego na 2 osoby. Za dużo miejsca na mapie. Będzie źle tylko inaczej

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Ech, jak ogłosili, że będzie polska wersja to się na poważnie zacząłem przyglądać. Niestety cena powala, zreszta i tak bardziej interesuje mnie The Eadge :D
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

Zadałem pytanie odnośnie drugiej strony mapy. Zobaczymy czy odpowiedzą bo od wczorajszego rana czekam na odpowiedz na pytanie odnośnie mieszania wersji językowych i do tej pory cisza... :evil:
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

No i załatwili mnie i mój portfel tą wersją polską.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Właśnie przejrzałem sobie jeszcze raz kampanię The Edge. Tam jednak ludzi dostali 2x więcej podczas oblokowanych SG, z bardzo prostego powodu: SG były 2 x "tańsze". Przykład: odblokowanie figurki Lord of terror 25k (Loh - 1 monster 40k), oblokowanie 4 figurek crow cultist squad 25k (w LoH odblokowanie 6 figurek 80k).
Rozumiem, że Edge jest inną grą, gdzie można nawciskać bardzo dużo figurek, a LoH to zupelnie inna gra, gdzie figurkom nie wystarczy dodać tylko statystyk, ale trzeba uwzględnić je w mechanice gry i w balansie.
Wiem, że to zabrzmi jak płacz rozpuszczonego gracza z zachodu, ale mimo wszystko, uważam, że aktualny content obdlokowany w LoH przy tej kwocie wsparcia jest praktycznie skończony i nic oprócz Chirona + kilka figurek, nie dostaniemy więcej. Ile jeszcze LoH może uzbierać ? 200k ? 300k ? Ok, to dostaniemy za to 5-6SG (tutaj proszę wstawić obrazek smutnej żaby).
Dlaczego wywalam tutaj żal, a bo nabrałem smaka po deklaracjach AR, że maja tyle SG gotowych i są przygotowani na kampanię.
Dla podniecenia ognia żalu, wklejam prostą matmę z komentarzy:
Lord of underground -> 250K pounds for 6500 sponsors
Lord of the sun -> 19.5 pounds
250k pounds / 6500 sponsors = 38.46 pounds
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Matematyka trochę od czapy. Bo w przypadku apollo te 25 funtow idzie stricte na apolla, a w przypadku tych 250tys funtow trzeba jeszcze sfinansowac podstawke i potencjalne sg dla ponad 2500 wspierajacych

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

vcrproszek pisze:
Lord of underground -> 250K pounds for 6500 sponsors
Lord of the sun -> 19.5 pounds
250k pounds / 6500 sponsors = 38.46 pounds
A co to niby ma być?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

crsunik pisze:Matematyka trochę od czapy. Bo w przypadku apollo te 25 funtow idzie stricte na apolla, a w przypadku tych 250tys funtow trzeba jeszcze sfinansowac podstawke i potencjalne sg dla ponad 2500 wspierajacych
Tylko z twoich słów nic nie wynika :)
1) 19,5 funta, a nie 25 ;)
2) co to znaczy, ze w przypadku 250tys funtów trzeba jeszcze sfinalizowac podstawke ? przeciez "koszt dodatku" hadesa, to były SG z poziomiu od 200k do 450k, podstawka była ufundowana na poziomie 50k, co ma do tego te 250k ? :)
3) jakie potencjalne SG dla 2500 ? jak ich jest 6500
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

UWAGA dla zamówień zbiorowych!!!

Hi,

Sorry you can choose only 1 language per retailers pledge.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: olsszak »

crsunik pisze:Jeśli nie będzie innej mapy to nie widzę tego na 2 osoby. Za dużo miejsca na mapie. Będzie źle tylko inaczej

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Dokładnie - to jak gra w Scythe w dwie osoby ;) Berek po mapie, albo każdy robi swoje bezkolizyjnie.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

olsszak pisze: Dokładnie - to jak gra w Scythe w dwie osoby ;) Berek po mapie, albo każdy robi swoje bezkolizyjnie.
Ponownie nie do końca zgodzę się. Grając w Scythe, bez względu na ilość graczy, warunki zwycięstwa są takie same, w LoH ulegją modyfikacji. Napisał to wcześniej już kwiatech - 3 kontrole nad tetyrotiami/2 monumenty ;) Oczywiście, widać to, że będzie luzniej, ale nie powinien być tak duży jak w Scythe.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Te wasze wyliczenia świadczą o zupełnym braku zrozumienia dla matematyki i ekonomii.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

raj pisze:Te wasze wyliczenia świadczą o zupełnym braku zrozumienia dla matematyki i ekonomii.
Czyli mam rozumieć, ze dodatek nie kosztował wspierających 250k ?
Poza tym proszę, jak uważasz się lepszego w matmie to napisz, co źle ludzie liczą i ich popraw, a nie nabijaj licznika postów bezsensu.
Jestem bardzo ciekaw, ile wg Ciebie kosztował ten dodatek per wspierający.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

vcrproszek pisze:
crsunik pisze:Matematyka trochę od czapy. Bo w przypadku apollo te 25 funtow idzie stricte na apolla, a w przypadku tych 250tys funtow trzeba jeszcze sfinansowac podstawke i potencjalne sg dla ponad 2500 wspierajacych
Tylko z twoich słów nic nie wynika :)
1) 19,5 funta, a nie 25 ;)
2) co to znaczy, ze w przypadku 250tys funtów trzeba jeszcze sfinalizowac podstawke ? przeciez "koszt dodatku" hadesa, to były SG z poziomiu od 200k do 450k, podstawka była ufundowana na poziomie 50k, co ma do tego te 250k ? :)
3) jakie potencjalne SG dla 2500 ? jak ich jest 6500
Niech będzie i 19.5. Nadal idzie to stricte w calosci na dodatek dla osoby, która to wspierze.

Chodziło mi o to, że przyrost funduszy kampanii z 400 do 650 tys gbp to de facto ponad 2500 nowych base pledge. I to nie jest tak, że twórcy mają 250k gbp na wydanie na nowy dodatek tylko dla obecnych wspierajacych. Z tych nowych 250k trzeba odjac koszt sg i core boxow. Dlatego ta prosta matematyka którą przedstawiles jest nietrafiona.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1158
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

vcrproszek pisze:
raj pisze:Te wasze wyliczenia świadczą o zupełnym braku zrozumienia dla matematyki i ekonomii.
Czyli mam rozumieć, ze dodatek nie kosztował wspierających 250k ?
Poza tym proszę, jak uważasz się lepszego w matmie to napisz, co źle ludzie liczą i ich popraw, a nie nabijaj licznika postów bezsensu.
Jestem bardzo ciekaw, ile wg Ciebie kosztował ten dodatek per wspierający.
Upraszczając maksymalnie:

- Kwota wsparcia wzrosła o 250k, dzięki 2500 nowych osób wspierających podstawkę za 100$.
- Za te 250k trzeba dać tym 2500 osobom podstawkę, wszystkie odblokowane WCZEŚNIEJ sg plus do tego NOWE sg dla wszystkich (już nie tylko 2500 ale 6500) wspierających.
Więc stwierdzenie, że te 250k idzie tylko i wyłącznie na nowe sg jest kompletnie bez sensowne...
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Heh, oczywiście, że ten dodatek nie kosztował wspierających 250k.

Prosta logika - osoba, która złożyła pledge na samym początku nie dodała później ani grosza.
Gdyby kampania osiągnęła tylko 439k to i tak ta osoba zapłaciła tyle samo co w momencie gdy kampania osiągnęła 650k.
Czyli to nie jest tak, że dodatkowo ludzie zapłacili 250k za ten dodatek.

Po prostu za tę samą cenę wpłacający dostali więcej.
Co to oznacza?
To oznacza, że koszt jednostkowy sprzedawcy spadł dostatecznie aby opłacało mu się zwiększyć sprzedawaną zawartość bez podnoszenia ceny.
Innymi słowy masowość produkcji spowodowała, że wyprodukowanie jednostki towaru stało się tańsze.

Natomiast szacowanie jakichkolwiek konkretnych kosztów w tym momencie jest zupełnie bez sensu, gdyż konkretne progi są ustalane na bieżąco. Gdyby kampania miała mniejsze powodzenie to całkiem możliwe, że ten dodatek byłby dostępny już na poziomie 500k.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 10:59 przez raj, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

Absolutnie zgadzam się :) Dzięki !
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5217
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 278 times
Been thanked: 899 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

A swoją drogą, masz rację, że mogłem sobie tamtego wcześniejszego posta odpuścić i od razu napisać konkrety. Mea culpa.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ