Co dalej kupic?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Co dalej kupic?

Post autor: Nelusa »

Hej.
Wczoraj zakupiłam
SUSHI GO (super gra)
SMALL WORLD (zaraz bede grala).

Gry które juz mam:
- CV,
- Cvilizacje,
- Jaipur,
- Carcassonne (nie przepadam za ta gra),
- Patchworg,
- O moj zboze,
- Hactrick,
- Potwory w Tokyo (wielka szkoda ze nie da sie grac w dwojke),
- Rój.
Gry z pociagami odpadaja! Jakos nie moge sie do nich przekonac.


Ciekawia nas gry ekonomiczne, strategiczne jakies fantazy.
Moze jakies nowosci?

Gre bede kupowala w maju :D Ale juz chce zaczac poszukiwania. Bardzo mi sie spobaly gry planszowe. Najczesciej mam mozliwosc grania z chlopakiem dlatego poszukuje gier, w ktore dwoch graczy moze swietnie sie bawic.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: Co dalej kupic?

Post autor: kisiel365 »

Jeżeli grasz głównie w 2 osoby - koniecznie zerknij na 7 cudów świata: pojedynek i dodatek do niego pantheon.
Rozstrzał w tych posiadanych masz niezły i opis oczekiwań okrojony, ale spróbuję strzelać:
- Pola Arle (twórcy Patchworka) to niezła 2-osobowa strategia
- jeżeli jakieś abstrakcyjne jak Rój - polecam Quarto albo Abalone

Myślę, że ułatwisz zadanie, jeżeli napiszesz czy lubisz w grze losowość, interakcję negatywną czy kości. Czy szukasz gry wyłącznie dla 2 osób (względnie 2+ ale dobrze działającej na 2) czy zdarza Ci się grać w więcej osób? Jaki stopień skomplikowania jest dla ciebie akceptowalny? Te z listy nie są złożone. Czy chcesz coś o podobnej złożoności czy jesteś gotowa wskoczyć poziom wyżej? Czy jakieś konkretne mechaniki przypadły Ci do gustu?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Nelusa
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2016, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co dalej kupic?

Post autor: Nelusa »

Racja. Troche mamy rozstrzelane te gry. Najczesciej gramy w dwojke ale gry jak najbardziej dla 2+ graczy
Sami nie wiemy czego szukamy. Jak narazie gralismy troche w to troche w tamto. Ale podobaja nam sie gry gdzie jest troche kombinowania i myslenia. Zaczynalismy od 7 cudow swiata pojedynek i ta gra nas akurat zniechecila. Po dwoch partiach sprzedalismy.
Zastanawialam sie nad Tzolkinem, kakao, agricola. Nie wiem czy nie beda za skomplikowane?
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: Co dalej kupic?

Post autor: ozon »

Tzolkin i Agricola to cięższy kaliber. Kakao jest lżejsze i krótsze - w 2 osoby zajmuje nam ok. 20 min. Polecam Ci kakao chyba najlepiej pasuje do tego co już masz.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Co dalej kupic?

Post autor: RunMan »

Zerknij na Istambuł i Lords of Waterdeep.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: Co dalej kupic?

Post autor: kisiel365 »

1. Istambuł rzeczywiście dobry, szczególnie z dodatkiem Mokka i Bakszysz. Dobrze działa również na 2 graczy.
2. Tzolkin jest cieższy niż te tytuły, które macie, ale jest świetny. Zdecydowanie polecam. Złożoność jak w Agricoli, Kawernie czy Polach Arle.
3. Agricolę bym akurat odpuścił, ponieważ dopiero z dodatkami może się równać z Kawerną, a wcześniej wspomniane Pola Arle, to taka bardziej rozbudowana Kawerna dla 2 graczy.
4. Kakao jest takie dość mocno carcassonowate, poza tym szału nie ma i jest mało regrywalne i ma wiekszy sens w 4, a nie 2.

Skoro sami nie wiecie, co tak naprawdę oczekujecie od gry, to raczej bym odpuścił nowości, ale jak cię ciekawi to chyba obecnie szał jest na Orleans, Troyes (polskie wydania), Feast For Odin, Great Wester Trail, Railroad Revolution. Z tego roku świetną grą dla 2 graczy jest Santorini (3D, logiczna, regrywalna, śliczna).

Może warto sięgnąć wpierw po średnio złożone klasyki (pełen przekrój):
- Concordia jest ciekawą strategią z prostymi zasadami, małą losowością, ale wymagająca głebszej strategii.
- Osadnicy: Narodziny Imperium albo 51 Stan: Master Set (w zależności czy klimat Bluebyte'owych Settlersów czy Falloutowe post-apo)
- Rosyjskie Koleje (Russian Railroads), Szczęść Boże (Coal Baron) - worker placement
- Zamki szalonego króla Ludwika albo Suburbia - pattern matching
- Puerto Rico, Hansa Teutonica
- Neuroshima Hex (tylko parzysta ilość graczy)
- Pięć Klanów (Five Tribes)
- Roll for the Galaxy, Marco Polo - strategiczne kości
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tych(y)
Been thanked: 12 times

Re: Co dalej kupic?

Post autor: gregos »

Do tego co napisałaś powinny pasować Zamki Burgundii (w każdą ilość graczy działa bardzo dobrze).
ODPOWIEDZ