Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Na forum Galakty zapytałem o plotki na temat końca licencji FFG na markę Władca Pierścieni. Odpowiedź nie wprost, ale prawdopodobnie na moje pytanie, bo chyba nikt inny o nic podobnego nie pytał, brzmi
Galakta pisze: Umowy licencyjne naszych partnerów nie mogą być publicznie komentowane, dopóki sam partner niczego nie ogłosi. Możemy jednak powiedzieć nieoficjalnie, że plotkom nie zawsze należy wierzyć ;)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karh »

Oby to również oznaczało 2 edycję Middle Earth Quest :)
I was born too late
And I'll never be like you
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Grał ktoś w scenariusz Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem? Jak ogólne wrażenia i czy da radę go przejść solo? :D
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: the_ka »

panoramikzz pisze:Grał ktoś w scenariusz Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem? Jak ogólne wrażenia i czy da radę go przejść solo? :D
Jedne z ciekawszych scenariuszy. Świetny mechanizm prowadzenia śledztwa. Zagrałem kilkanaście razy i jeszcze nie udało mi się go wygrać.
J_a_c_a
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2015, 08:24

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: J_a_c_a »

panoramikzz pisze:Grał ktoś w scenariusz Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem? Jak ogólne wrażenia i czy da radę go przejść solo? :D
Przyjemny scenariusz, dla mnie osobiście wchodzi trochę w klimat Lovecraft`a. Śledztwo interesujące tylko nie rzucaj oskarżeń zbyt szybko, bo Cię mogą przygnieść :wink:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Morderstwo pod Rozbrykanym jest pieruńsko ciężkie, poziom zagrożenia rośnie jak szalony, do pokonania banda rzeźników, wyjątkowo paskudne miejscówki, które strasznie karzą za robienie ich ze strefy przeciwniości... Na czterech graczy wygraliśmy może ze dwa razy na z osiem rozegranych gier. Pierwsze podejście bez znajomości scenariusza raczej skończy się porażką.
Za to połączenie fabularno-mechanicznych rozwiązań - sam cymes! Bardzo fajny scenariusz, choć bawiłbym się lepiej gdyby był kapkę łatwiejszy.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Tony23 »

Skąd pochodzi ten scenariusz? (Pytanie nooba, bo wciąż mecze podstawkę)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 64 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Tony23 pisze:Skąd pochodzi ten scenariusz? (Pytanie nooba, bo wciąż mecze podstawkę)
Z 2015 roku, na jesieni odbył się tzw Fellowship Event, gdzie za ok 100zł dostawałeś matę, promkę oraz ten właśnie ten scenariusz. Spotkania odbywały się w sklepach, które chciały je zorganizować.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1573
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 602 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

A ja odkurzyłem w końcu władka sięgając po następny quest - obawy namiestnika. Początkowo wydaje się to ciekawy, ale szybko odkrywamy, że to zdecydowanie najsłabszy quest do tego momentu w całym WP LCG. Ten quest jest nie tyle trudny, co wkur... Po prostu ilość RNG w tym queście to jest jakaś masakra. Combo, które spokojnie może ci wcisnąć 8 pkt zagrożenia w 1 turze, Spisek i łotr jak się scombi to możemy tasować wszystko i grać od nowa. No i na koniec wisienka na torcie czyli jedna karta z efektem cienia "przegraj grę (odrzuć całą rękę)" tak na wypadek jakbyś zaczął się łudzić, że nic z 1000 różnych bullshitów do tej pory nie weszło to masz szansę wygrać. Nie polecam.
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Lord_Venom »

Miałby może ktoś możliwość wrzucenia skanu polskiej instrukcji z dodatku: Cień i Płomień ?
Oraz Skan karty nr 77 (Erestor) oraz nr 85 (nie znam polskiego odpowiednika) z dodatku Mroki Morii
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 11:59 przez Lord_Venom, łącznie zmieniany 1 raz.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sngt »

Lord_Venom pisze:Miałby może ktoś możliwość wrzucenia skanu polskiej instrukcji z dodatku: Cień i Płomień ?
Hej,
W piątek bede w stanie coś zaradzić w tym temacie. Chyba, ze ktoś inny mnie ubiegnie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja kolekcja - klik
robertklink
Posty: 34
Rejestracja: 16 maja 2013, 19:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: robertklink »

Karh pisze:Oby to również oznaczało 2 edycję Middle Earth Quest :)
Też bym chciał :)
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zomboni »

Lord_Venom pisze:Miałby może ktoś możliwość wrzucenia skanu polskiej instrukcji z dodatku: Cień i Płomień ?
Oraz Skan karty nr 77 (Erestor) oraz nr 85 (nie znam polskiego odpowiednika) z dodatku Mroki Morii
Sprawdź PW. Przesłałem link do instrukcji.
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wirusman »

Szukając gry solo/2 graczy trafiłem na WP LCG. I mam mieszane uczucie czy w chodzić w ten tytuł. Mam już legendary alien/predator, czy ten tytuł nie będzie podobny do serii legendary? Możliwe, że się mylę lecz nie chcę się pakować w następną grę osadzoną tylko na kartach
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

To zupełnie inna bajka. Seria Legendary opiera się na mechanice deckbuildingu w trakcie gry. W WP masz deckbuilding ale przed rozgrywką :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Legendary to jest deckbuilding. LotR LCG to jest bardziej deck/hand management. W legendary cały czas masz przemiał kart i międzyczasie budujesz deck. W LotR na początku składasz deck, a później grasz kartami które wejdą na rękę.

Legendary mam Marvel i inaczej się gra niż w LotR. Marvel jest łatwiejszy i szybszy, zarówno setup jak i gra. LotR w porównaniu jest bardziej złożony i dłuższy. Obydwie mają klimat i w obydwie mi się dobrze gra.

Gra ma dużo rozszerzeń. Więcej niż Legendary całe razem wzięte. Warto się zastanowić czy budżet wytrzyma LotRa, choć akurat nie ma konieczności kupowania wszystkiego aby gra była grywalna
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wirusman »

Jednak większe mieszkanie trzeba będzie kupić
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: esztfke »

Moim zdaniem LOTR ma bardzo dużą regrywalność więc mimo ogromnej ilości dodatków naprawdę nie trzeba mieć wszystkiego. Zresztą było to już tu w wątku wiele razy podkreślane.

Dla mnie osobiście problem jest taki z grą solo, że w podstawce są 3 scenariusze (z czego 1 to taki trochę tutorial, jeden można grać i grać, a ostatni jest baaaardzo trudny solo). Za to można wydrukować fanowskie scenariusze i na samej podstawce grać długo.

Do tego wg mnie pierwszy cykl jest najmniej ciekawy. Teraz mając 3 cykle i sagę - jeśli wracam do początkowych scenariuszy to przykładowo z drugiego cyklu mam ochotę zagrać kilka razy w każdy scenariusz, a z pierwszego cyklu gram tylko w 2 scenariusze.
Moim zdaniem: polowanie na golluma i starcie u stóp samotnej skały są fajne, powrót do mrocznej puszczy niezbalansowany do gry solo, wzgórza emyn muil najnudniejszy scenariusz w jaki grałem w LOTR, podróż do rhosgobel bardzo specyficzny i trzeba bawić się z deckbuildingiem, martwe bagna mają dodatkową mechanikę, która zwiększa mocno losowość.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Z ciekawostek - na ringsdb niejaki Chris Stanford opublikował deck, który jeden z ostatnich scenariuszy - Desert Crossing, przechodzi w całości w fazie planowania pierwszej tury!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

donmakaron pisze:Z ciekawostek - na ringsdb niejaki Chris Stanford opublikował deck, który jeden z ostatnich scenariuszy - Desert Crossing, przechodzi w całości w fazie planowania pierwszej tury!
Skubany. Dowód, że warto znać karty na wylot - wymyślenie kombosa jest ważniejsze od samego grania.

Mam nadzieję, że z jego powodu nie będzie errat.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
renald

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: renald »

Cześć,

planuję poszerzyć kolekcję o kilka dodatków do LOTR (obecnie posiadam Khazad-Dum i parę AP z cyklu Dwarrowdelf). Rada doświadczonych graczy będzie dla mnie bardzo cenna, dlatego proszę o podpowiedzi w kilku kwestiach:

- Czy jest sens kupować wybiórczo dodatki z Sagi (zależy mi na ciekawych przygodach i kartach gracza, niekoniecznie na kampanii i chronologii)?

- Czy gra w taki pojedynczy dodatek (np. Płomień Zachodu) nie będzie w jakiś sposób ułomna (brak kluczowych kart z poprzednich części)?

- Czy dobrze rozumiem, że dodatki te można przechodzić dowolnymi bohaterami, a bohaterów Sagi wraz z przedmiotami rzucić w inne scenariusze?

- Co oznacza ikona pierścienia na niektórych bohaterach? Jest to dodatkowy (czwarty) bohater dla gracza?

- Na jakiejś stronie przeczytałem, że Zaginione Królestwo przeznaczone jest bardziej dla trybu multiplayer (zwykle gram solo). Przeglądając pobieżnie karty nie znalazłem nic, co by to sugerowało. Chodzi o poboczne Questy?

- Co ogólnie polecilibyście do zakupu? Wiadomo kiedy ukażą się Spadkobiercy Numenoru?

Dzięki!
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ravn »

Na LOTR jakos specjalnie sie nie znam, ale swego czasu znalazlem ten przewodnik, dotyczacy ktore dodatki warto kupic (ze wzgledu na silne karty, fajne questy czy tematycznie).
Kazdy dodatek opisany, a na dole TL;DR. Jesli znasz angielski to chyba warto przejrzec.
https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Saga z tego co się orientuję charakteryzuje się tym, że trzeba scenariusze grać po kolei, tymi samymi bohaterami. Nie wiem jak z podchodzeniem do niej nowym deckiem bo nigdy nie próbowałem tak wybiórczo, ale w sumie zastanawia mnie czy można? Czy bardzo by to popsuło grę i balans.

Ikona pierścienia to nowa sfera, którą się dostaje odgórnie, np Frodo we WP, Bilbo w Hobbicie itp. Grasz w takim wypadku 4ema bohaterami. Zasoby z tej sfery możesz wydawać na karty z tego samego koloru lub na neutralne. Czasem wydarzenia wymagają poświęcenia kilku zasobów z tej sfery albo coś się dzieje.
toblakai
Posty: 1285
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 248 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Zdrada Sarumana ograna i muszę przyznać, że oceniam ten dodatek bardzo pozytywnie. Pierwsze dwa scenariusze uważam za udane acz zawiódł mnie delikatnie scenariusz ostatni - Droga do Isengardu. Spodziewałem się czegoś ciekawszego, a scenariusz okazał się jedynie poprawny. Grałem solo - może to była kwestia mojej talii - i po zapoznaniu się z przebiegiem scenariusza nie było większych problemów z kończeniem go sukcesem.

Rozpocząłem również ogrywać 4. cykl - Twórca Pierścienia. Na ten moment rozegrałem kilka partii w pierwszy scenariusz z Głosu Isengardu i jest ciężko :) Jak zawsze, rozpoczynając grę w nowy scenariusz bawię się w budowanie mniej konwencjonalnych talii, aby sprawdzić czy może uda się wykręcić nowe, ciekawe kombosy. Pewnie to było przyczyną dostania batów - sam się o to prosiłem rzucając się na mono Wiedzę :) Ciągle mam chęć stworzenia talii działającej w oparciu o Pułapki, ale nie mogę tego 'skleić'. Brakuje mi pomysłu, ale to jest ta ciekawa część Władcy :)

Do sprawdzenia czeka już kolejna talia, zawierająca w sobie Krasnoludy - dawno nimi nie grałem i chcę zobaczyć jak mi pójdzie. Z założenia nie brałem najsilniejszych bohaterów, aby dać sobie pole do zabawy - ciekawe jak to wyjdzie.
renald

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: renald »

Ravn pisze:Na LOTR jakos specjalnie sie nie znam, ale swego czasu znalazlem ten przewodnik, dotyczacy ktore dodatki warto kupic (ze wzgledu na silne karty, fajne questy czy tematycznie).
Kazdy dodatek opisany, a na dole TL;DR. Jesli znasz angielski to chyba warto przejrzec.
https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/
Tak, znam tę stronę i okazała się bardzo pomocna.

Nie jest to powiedziane wprost, ale autor zdaje się sugerować, że w poszczególne części Sagi można grać wybiórczo:

„All in all, this box is one of the best values you can get for your money. The only downside is that if you are interested in campaign mode, you’ll need to pick up the first two boxes first”

- stąd też moje pytanie.

Tam też znalazłem sugestię, że Zaginione Królestwo bardziej nadaje się na multiplayer.
ODPOWIEDZ