Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: Scythe

Post autor: buhaj »

W zasadzie jego ton niczym nie róznił sie od twojego. To takie bezstronne stwierdzenie - bez urazy :wink:
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4059
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

buhaj pisze:W zasadzie jego ton niczym nie róznił sie od twojego. To takie bezstronne stwierdzenie - bez urazy :wink:
Jeżeli tak rzeczywiście bylo to nie mialem takiego zamiaru. Wedlug mnie wyrazilem jakas opinie o grze. Kolejny post pod moim juz byl w troche innym stylu ;)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Sebs »

Ton byl normalny, nie chcialem nikogo urazic. Chcialem ci pokazac troche bezpodstawne narzekanie bo wg mnie na odbior gry wplywa tez jej wyglad i wykonanie. Gra z bardzo dobra mechanika ale z beznadziejnym wykonaniem na pewno bedzie sprawiala mniej frajdy i odwrotnie.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Tutaj muszę się nie zgodzić. Zamki z Burgundii są brzydkie jak noc listopadowa, a sprawiają wiele frajdy :)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Sebs »

A gdyby mialy bardziej przystepna grafike, wykonanie na poziomie scythe to pewnie byly by wyzej w rankingu i wiecej ludzi by w to gralo.

To o co mi chodzi, to to ze oprocz mechaniki na ocene i pozycje gry wplywa tez wyglad. I dla mnie bez sensu jest pisanie ze bez figurek czy z innymi grafikami gra byla by nizej, bo to jest integralna czesc gry i bez tego to bylby po prostu inny tytul.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: EMI_NAT »

Jestem święcie przekonany, że tutaj nikt nikogo nie chce urazić, natomiast każdy ma to prawo by swoją opinię i odczucia wyrazić.
Skoro mogą się pojawiać "słodkie" komentarze to i te "kwaśne" chyba też.

Dla mnie również jest to średni produkt w pięknym opakowaniu i tyle w temacie. :)
W moim odczuciu źle zainwestowałem 300 PLN, najwyraźniej miałem zbyt wygórowane oczekiwania w stosunku do tej gry. Cena (mega) też jest z kosmosu i powinna kształtować się na standardowym poziomie gier planszowych.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4059
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Sebs pisze:A gdyby mialy bardziej przystepna grafike, wykonanie na poziomie scythe to pewnie byly by wyzej w rankingu i wiecej ludzi by w to gralo.

To o co mi chodzi, to to ze oprocz mechaniki na ocene i pozycje gry wplywa tez wyglad. I dla mnie bez sensu jest pisanie ze bez figurek czy z innymi grafikami gra byla by nizej, bo to jest integralna czesc gry i bez tego to bylby po prostu inny tytul.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
A widziałeś na który miejscu są zamki ? Z resztą, ja uważam że nie wyglądają tak źle :) Jednak najlepszym tego przykładem jest stara cywilizacja, dłuuugo była w top 3 o ile pamiętam a zrobiona była chyba w paincie ;)

Tak czy siak nie obrażam się, tylko po prostu mi ten Twój komentarz nie pasował do dyskusji więc luz.

I zgodzę się Sebs że na ocenę wpływają grafiki, coraz bardziej ale koniec końców jeżeli mechanika jest średnia a grafiki przepiękne to przedłuża to hype tylko o jakiś kawałek czasu, potem koniec końców wyłazi że granie po raz 20 w tą grę nie ma sensu. Nie piszę tutaj o scythe, tylko tak ogólnie.

Ja sam nie chciałem narzekać bo nie mam powodu :) Chodziło mi tylko że mimo wszystko grafiki i figurki windują ocenę ludzi (amerykanów zwłaszcza) a niekoniecznie taka gra na tak wysoką pozycję zasługuje, w mojej ocenie. Ot co :)

Tak czy siak pewnie tego nie unikniemy, plastik w euro, super znaczniki itp itd a cena rośnie. Dla fanów euro, bo jednak scythe to euro, to niekoniecznie ma znaczenie :)
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yanoo »

EMI_NAT pisze:W moim odczuciu źle zainwestowałem 300 PLN
Bo ja wiem... przy obecnym hype'ie nie powinno być problemu z odsprzedaniem, a jak masz promki to pewnie jeszcze zarobisz :twisted:
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

średnia gra + doskonała oprawa = gra ponadprzeciętna :)...


ja tam lubię Scythe - ludzie z którymi grałem też, dodatek zamówiony... dziękuję dobranoc, zapłaciłem 300 zł ale z monetami :)...
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Sebs »

rastula pisze:średnia gra + doskonała oprawa = gra ponadprzeciętna :)...


ja tam lubię Scythe - ludzie z którymi grałem też, dodatek zamówiony... dziękuję dobranoc, zapłaciłem 300 zł ale z monetami :)...
Wlasnie mialem pisac, ze wg mnie do gier powinny byc dostepne dodatki tak jak w scythe (metalowe monety, realistyczne znaczniki, wieksza plansza). Dzieki temu podstawowa wersja gry bedzie tania, a jak ktos chce odpicowac sobie swoj egzemplarz to doplaci kolejne 300zl.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Gambit »

Wszyscy grają w Scythe. Zagrałem i ja...i zrecenzowałem...jakby to kogoś interesowało :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1030 times

Re: Scythe

Post autor: RUNner »

Przyjemna recenzja. :)
Szkoda, że nie przetestowałeś trybu solo, bo zawsze taka opcja jest dla mnie dodatkowym atutem jeśli chodzi o zakup gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

Runner solo działa bardzo solidnie i... Nie jest łatwo, nawet na niższych poziomach Automy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: EMI_NAT »

misioooo pisze:Runner solo działa bardzo solidnie i... Nie jest łatwo, nawet na niższych poziomach Automy.
Tym bardziej, że szybko w kartach Automy rośnie jej pozycja na torze siły mając na tym polu znaczną przewagę. Zdobycie gwiazdek za walki lub max na torze siły jest niemal pewne.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1577
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 206 times
Been thanked: 605 times

Re: Scythe

Post autor: Ayaram »

Gambit pisze:Wszyscy grają w Scythe. Zagrałem i ja...i zrecenzowałem...jakby to kogoś interesowało :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Chwila, moment, uno momento, bo czegoś chyba tu nie do końca rozumiem... Jaki jest sens odpowiadania twierdząco na pytanie "czy kupiłbym grę" w sytuacji, gdy jej nie masz i jej nie kupiłeś? :|
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Ayaram pisze: Chwila, moment, uno momento, bo czegoś chyba tu nie do końca rozumiem... Jaki jest sens odpowiadania twierdząco na pytanie "czy kupiłbym" w sytuacji, gdy jej nie masz i jej nie kupiłeś? :|
Taki sam, jak odpowiadanie na pytanie "czy bym kupił", gdy grę już ma / dostał. Myślę, że trzeba je postrzegać głownie w interpretacji "stosunek cena/jakość", a nie w bezpośredniej interpretacji "czy Gambit kupi(ł)". Brzmienie pytania jest nieco mylące.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

Pytanie CZY by kupił jak najbardziej ma sens, skoro jej nie ma. A ponieważ Gambit odpowiedział, że tak, kupiłby, to należy się spodziewać, że wkrótce będzie miał tę grę w swojej kolekcji.
Bo jeśli nie będzie miał, to wniosek prosty: coś chyba naściemniał w odpowiedzi na pytanie, czy by kupił.

Myślę, że ta ciekawa sytuacja może być takim papierkiem lakmusowym szczerości jego odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Gambit »

Ayaram pisze:Chwila, moment, uno momento, bo czegoś chyba tu nie do końca rozumiem... Jaki jest sens odpowiadania twierdząco na pytanie "czy kupiłbym grę" w sytuacji, gdy jej nie masz i jej nie kupiłeś? :|
Może faktycznie akurat w tej sytuacji pytanie nie jest najszczęśliwiej sformułowane. Generalnie chodzi o to, że w momencie, gdy miałbym kasę, która mógłbym bez problemu wydać na Scythe, to kupiłbym te grę.
Trolliszcze pisze:Pytanie CZY by kupił jak najbardziej ma sens, skoro jej nie ma. A ponieważ Gambit odpowiedział, że tak, kupiłby, to należy się spodziewać, że wkrótce będzie miał tę grę w swojej kolekcji.
Bo jeśli nie będzie miał, to wniosek prosty: coś chyba naściemniał w odpowiedzi na pytanie, czy by kupił.
Myślę, że ta ciekawa sytuacja może być takim papierkiem lakmusowym szczerości jego odpowiedzi ;)
Raczej papierkiem lakmusowym moich finansów :) Scythe trafiło na mój zakupowy radar. Jednak jest na nim również masa innych gier. Niestety jak wiadomo, pojemność portfela jest skończoną wielkością. Czasem skończoną za szybko :)
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: lerhit »

Tym się nie martw Panie Gambicie. Pan Trump pewnie też powiedziałby, że kupiłby, by po chwili o tym zapomnieć. ;) Dziś w papierkach lakmusowych najważniejsze jest to, że poprzez zmianę koloru mogą stać się dla nadawcy szczerą hiperbolą. :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Gambit »

lerhit pisze:Tym się nie martw Panie Gambicie. Pan Trump pewnie też powiedziałby, że kupiłby, by po chwili o tym zapomnieć. ;) Dziś w papierkach lakmusowych najważniejsze jest to, że poprzez zmianę koloru mogą stać się dla nadawcy szczerą hiperbolą. :)
Jest poniedziałek...siedzę w pracy...możesz jaśniej? :)
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: lerhit »

Nic osobistego. Kolega napisał o papierku lakmusowym i mnie naszła głupia refleksja, że kłamstwo ujawnione w przekazie, nie dyskredytuje autora, a nawet wzmacnia go na tyle, że może zostać prezydentem USA :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Gambit »

lerhit pisze:Nic osobistego. Kolega napisał o papierku lakmusowym i mnie naszła głupia refleksja, że kłamstwo ujawnione w przekazie, nie dyskredytuje autora, a nawet wzmacnia go na tyle, że może zostać prezydentem USA :)
No dobra. Teraz nie wiem, czy się wkurzyć, bo Trump, wkurzyć bo niby kłamstwo, czy ucieszyć, bo prezydent USA :)
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: lerhit »

Mnie twoja recenzja jak zawsze ucieszyła. Zażartowałem ogólnie - z czasów naszych i nikogo obrazić nie chciałem.
PS: A jak byś kiedyś startował to głos mój masz jak w banku. ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5243
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1851 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Gambit »

lerhit pisze:Mnie twoja recenzja jak zawsze ucieszyła. Zażartowałem ogólnie - z czasów naszych i nikogo obrazić nie chciałem.
PS: A jak byś kiedyś startował to głos mój masz jak w banku. ;)
Ja nie miałem zamiaru sie obrazić...:)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1030 times

Re: Scythe

Post autor: RUNner »

Ufff, przebrnąłem przez cały ten wątek i się zastanawiam nad zakupem. Aktualnie mogę mieć nowy egzemplarz za 252zł więc cena jest chyba korzystna.
W większości opinii da się odczuć lekką nutę niezadowolenia odnośnie właśnie zbyt wysokiej ceny. Nawet sam Pan Gambit chyba to sugerował tym "kręceniem" z zakupem. Przynajmniej jak tak zrozumiałem końcowe wnioski :)
Lubię ładnie wydane gry i to jest dla mnie duży plus Scythe. Ale i tak najważniejsza jest zabawa, bo samo "opakowanie" to zdecydowanie za mało, żeby wydać tyle PLnów. Lubię gry z elegancko zaprojektowaną mechaniką, ale też z uzasadnioną losowością. Czyli w zasadzie coś z pogranicza euro i ameritrashu, z przewagą tego pierwszego. Wydaje się, że Kosa powinna mi się spodobać, ale czy regrywalność trzyma odpowiedni poziom? Jest syndrom chęci zagrania kolejnej partii?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ