Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: zuberro »

Cześć, nadszedł moment w którym udało mi sie uzbierać dobrą sumkę na, zakup gry. Problem w tym, że obejrzałem już tysiące recenzji, przeczytałem setki wpisów na forum i dalej nie wiem na co się zdecydować. Może pomożecie? Gram tylko na 2 osoby więc sporo gier odpada.. deckbuildery też odpadają (mam ascension, predatora, aliena). Myślałem o czymś z klimatem podobnym do Eldritch horror w którego sporo gramy ostatnio. Szukałem jakiegos fajnego dungeon crawlera ale albo powyżej 3 osób albo cena zabija.. Typowe gry dwuosobowe też odpadają mamy magica, ashes, spoils, wh: inwazje itd.

Na liście mam np.:
War of the ring - długa rozgrywka
Star Wars rebelia - nie wiem czy jestem aż takim fanem sw
Shadows of birmstone - za duzo rzucania kostkami
Pathfinder Mummys Mask- dodatki...

Myskalem tez o zombicide ale to nie ten puap cenowy. Ech.....może znacie jakieś inne fajne gry tego typu, ktore mieszczą sie w cenie albo polecicie którąś?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2364
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: karawanken »

Do SW Rebelia nie trzeba być wielkim fanem SW. Kolega na neutralny stosunek do tych filmów ale przy grze świetnie się bawił. Poza tym polecam Wojnę o Pierścień - tu znowu ja nie jestem wielkim fanem a gra mi się bardzo podoba. U mnie gra trawa przeciętnie 3 godziny, więc nie jest dramatycznie. Może zainteresujesz się Heros of Normandie, która również bardzo polecam.
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: zuberro »

Dzieki, Heroes of Normandie mam i dla nas jest super. Zastanawiam sie juz chyba miedzy sw rebelia a war of the ring. Macie moze jakies doświadczenia z shadows of brimstone? Czy ta losowość jest na prawdę taka wkurzająca? I czy to jest tylko turlanie kostkami i nic wiecej?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: rastula »

Jak ci War of the ring za długie to weź Bitwę 5 armii.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: ariser »

Zgadzam się z rastulą. :) Jeśli chodzi o SW:R vs Wojnę o Pierścień to powiem tyle, że moja żona kijem nie dotknie Rebelii, a WoPa sama czasem zaproponuje, mimo że oba uniwersa są jej dość obojętne. Ja osobiście uwielbiam obie te gry. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: Dellas »

A może MiddleEarth Quest? Przygodówka wszyscy na jednego. Jeden gra Sauronem reszta bohaterami. Rozgrywka do 2-3h dla 2-4 graczy. Bardzo klimatyczna gra z przygodówek najlepsza w jaką grałem. Dla tych co uwielbiają Tolkiena dodatkowy walor.
Skoczek15
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2016, 09:59

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: Skoczek15 »

Bitwa Pięciu Armii to gra dla dwóch graczy
oparta na Hobbicie™ autorstwa J.R.R. Tolkiena.
Jej ceny wahają się do 270 do 350 zł. Zależy jaki sklep
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: c08mk »

Runebound 3-cia Edycja warto też sprawdzić. Klimat buduje się dość dobrze, mechanika gry też dobrze chodzi. Rozgrywka do 3 godzin. W przyszłości dużo dodatków.

Jeżeli jesteście już ogranymi graczami to Mage Knight może być właśnie tą grą którą szukasz. Niektórzy piszą, że jest bez klimatu ... dla mnie jest tam mocny klimat fantasy ... ale może po prostu mam lepszą wyobraźnię. Mechanika Mage Knight jest sprytnym połączeniem różnych typów mechanik w niewielkich proporcjach co daje naprawdę niezły efekt. Długa rozgrywka.

Przy dobrych rabatech można je kupić poniżej 300zł
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: zuberro »

Sprawdze mage knighta ale boje sie ze bedzie ciut za skomplikowany. Runebound to tez dobry pomysl dzieki! Bitwy pieciu armii nie znam poczytam i sprawdze. Dzieki wam za propozycje

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
mångata
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2016, 16:04

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: mångata »

Rozważając kupno Runebound miej na uwadze drażniącą losowość i praktycznie zerową interakcję (szczególnie w grze 1 na 1).
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: Elemenek »

Ja mam podobny dylemat. Rozważam Descenta 2 edycje, gdzieś słyszałem że w dodruku księga przygód ma zostać zastąpiona scenariuszami kooperacyjnymi, jednak nie wiem czy to prawda. Descent na 2 osoby myślę ze traci trochę na klimacie.
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: zuberro »

mångata pisze:Rozważając kupno Runebound miej na uwadze drażniącą losowość i praktycznie zerową interakcję (szczególnie w grze 1 na 1).
Racja to jest jednak problem..

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: mat_eyo »

Ja się dziwię, że tak kurczowo trzymasz się JEDNEJ gry za 300 zł. W tej kwocie spokojnie można mieć ze trzy takie gry ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: c08mk »

W Runebound 2 edycja faktycznie jest spora losowość. W Runebound 3 edycji losowość nie jest dominująca, jest jej nawet mniej niż w EH które piszesz że ogrywasz ostatnio. Intrrakcja za to faktycznie niewielka.

Descenta nie proponowałem ale skoro już się pojawił to mogę powiedzieć że tam jest dużo więcej rzucania kośćmi, aczkolwiek przygoda jest przednia.

Mage Knight wydaje się skomplikowany ale to jest pierwsze wrażenie. Instrukcja jest szczegółowa i trochę ciężka ale nie ma problemów z jej implementacją w grze. MK jest najlepszy na 1-2 graczy ze względu na długość rozgrywki. Przy większej ilości graczy gra się za bardzo przeciąga.
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: zuberro »

No więc po wszytskich analizach zdecydowałem się na Wojnę o Pierścień. Stwierdzilem ze jakos znajdę te 5 godzin w tygodniu :) a tak na marginesie powiecie co sądzicie o Runewars na 2 osoby? W dice tower z tego co pamiętam troche ją pojechali

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2364
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: karawanken »

zuberro pisze:No więc po wszytskich analizach zdecydowałem się na Wojnę o Pierścień. Stwierdzilem ze jakos znajdę te 5 godzin w tygodniu :)
Spokojnie zmieścicie się w 3, no chyba, że nad każdym ruchem zastanawiacie się 5 minut :D
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: Leszy2 »

No nie wiem. Pierwsza rozgrywka u mnie trwała 7 godzin. Po dwudziestu zeszliśmy do 3,5. + setup
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: zuberro »

.... wow...

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: ariser »

U nas pierwsza 4 godzinki z lekkim hakiem, a już przy 3ciej rozgrywce zeszliśmy spokojnie do 3,5h + setup. Z ciekawości Leszy - ile gracie średnio tur +/-?
PS No i świetny wybór z WoPem :D.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Scythe ?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: zuberro »

Scythe na 2 osoby ponoc nie jest najlepsza

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: misioooo »

zuberro pisze:Scythe na 2 osoby ponoc nie jest najlepsza
Najlepsze nie jest, ale bardzo dobre :) Zwłaszcza, że na BGG są już warianty gry w 2/3 osoby z wykorzystaniem Automy (bota) jako dodatkowego gracza (albo kilku).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: Leszy2 »

ariser pisze:U nas pierwsza 4 godzinki z lekkim hakiem, a już przy 3ciej rozgrywce zeszliśmy spokojnie do 3,5h + setup. Z ciekawości Leszy - ile gracie średnio tur +/-?
Nie mam pojęcia, nie liczę. W każdym razie karty schodzą zawsze do zera.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: dziobanes »

Mogę polecić od siebie 3 tytuły:
1. Warhammer Quest: Silver Tower - kooperacja, ciekawe wydarzenia losowe, rewelacyjny system zarządzania kośćmi, figurki powalają ilością szczegółów (jak to Games Workshop) , ogólnie szybka miła, momentami może trochę zbyt łatwa (na początku szczególnie) ale są momenty gdy potrafi tak pozytywnie zaskoczyć, że rozgrywka śni się po nocach :shock: :mrgreen: dodam jeszcze, że to nr 1 mojej żony

2. Runewars - tutaj dużo walki, planowania, ale jest też element przygody (wysyłasz bohaterów na misje, szkolisz, zdobywasz ekwipunek), dla nie których to niepotrzebny element gry, dla mnie to czyni grę bardziej "Epicką" . W Runewarsie 2 rozgrywki praktycznie nigdy nie będą takie same, dzięki świetnie zaplanowanemu systemowi tworzenia planszy. Niektórym może przeszkadzać dość duża losowość walki, którą jednak da się nieco ograniczyć poprzez karty taktyki, w które warto inwestować. Dla mnie to nr 1 :D

3. Descent z aplikacją Road to Legend (darmowa, jedynie ostatni dodatek płatny) . Przyjemna przygoda, losowość też spora (rzuty kośćmi),trzeba dobrze dobrać klasy postaci, żeby miło pograć.

4. Space Cadets: Away Missions - nie grałem , ale mam na celowniku. Kooperacja, nietypowy klimat, świetnie wykonane, tylko cenowo chyba trochę przekracza 300.
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Gra do ok 300 zł na 2 osoby

Post autor: Wontzki »

Wojna o Pierścień to nasz konik jeżeli chodzi o grę dla dwóch osób. Gra jest bardzo rozbudowana i świetnie realizuje rozgrywkę na dwóch płaszczyznach - z jednej strony próbujemy przeprowadzić lub upolować drużynę Froda, a z drugiej natomiast próbujesz obronić swoje twierdze lub podbić parę twierdz przeciwnika. Rozgrywka jest długa to prawda, ale gra jest warta wydanych pieniędzy. Czas biegnie przy niej błyskawicznie.
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
ODPOWIEDZ