The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Ks exclusives to zestaw Omega team a w nim:
7 bohaterów
6 kafli
Alternatywne mapy do 7 scenariuszy
Torebki na kości
Dwa stwory i do każdego po 3 karty apokalipsy do każdej grupy scenariuszy

Obok tego to Men of Faith:
Zestaw 5 wyczesanych figurek z ich kartami postaci
Ks exlusive do Apocalyose tj. Dwie figurki z ich kartami.

Najfajniejsze są te torebki i Men of Faith, ale nie ma tam nic co splycaloby rozgrywkę.

Jak ktoś kupi wersję retail to ja bym kupił któreś pudełko drużyny (gamma,beta lub delta), kolejne dwa grzechy, potem apocalypse a potem bym kupił sons of ragnarok za klimat. Ogólnie dazylbym aby mieć wszystkie grzechy.

Pudełka z drużynami oprócz kolejnych kafli i postaci dają kolejnych zawierają nowych akolitow (w podstawce są ich 3 rodzaje a w każdym z trzech team boxes jest dodatkowych dwóch).


WAŻNE:
Niech każdy sobie obejrzy dokładnie całą zawartośc pledge. Szczególnie dashboardy. Część moich musiała zostać uszkodzona przy pakowaniu. Dziś robiłem rozfoliowanie i foty i będę pisał do CMON w tej sprawie.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: wladekbud »

lynwith pisze:
olsszak pisze: 3) Zadanie z pentagramami w "Heaven in lands" - jeśli w momencie wyboru zadania były tylko dwa pentagramy a bohaterów było 4, to musimy po wyczyszczeniu dwóch czekać na kolejne dwa, które się pojawią? Czy zadanie wykonane po wyczyszczeniu dwóch, które są? Na zasadzie jak z zadaniem z Abominacjami??
3. Może w ramach tego też wchodzi element strategii... Jeśli chcemy potem wziąć to zadanie to lepiej nie usuwać pentagramów xD :P
Dla mnie to zbliżona sytuacja do poniższej:

Q: During "Haven's Last Stand" if 4 monsters aren't alive to be marked does the Sin miss out on marking some, or can they mark the next X that are summoned?

A: The Sin player can only mark Monsters that are on the board. If there are fewer than necessary, then fewer will be marked.

Powyższe wyjaśnienie od Thiago z CMON. Ale faktycznie, daje to duże ułatwienie.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Hej,
zrobiłem sobie z ciekawości porównanie cenowe - tj. gdybym nie kupił wersji KS, a chciał teraz to samo w sklepie.

Na KS wydałem - 1125.92 zł

Podstawa 100
Plastic token 20
Sons of Ragnarok dodatek 25
Apocalypse dodatek 40
Men of faith dodatek 20
Delta team dodatek 30
Gamma team dodatek 30
Dice pack 8
Wysyłka 15.475

Z wyżej wymienionych elementów Men of FAITH są KS exclusive, więc go wyłączę z zestawienia.
Za pozostałe na stronie jednego z najtańszych sklepów internetowych zapłaciłbym za nie:
995 zł

W swoim pledge dostałem jeszcze OMega box z KS exclusives, KS exclsuives (2 figurki) do Apocalypse, Beta team oraz 5 pozostałych grzechów.

Za Beta team i 5 pozostałych grzechów zapłaciłbym 625 zł

Podsumowując za zawartość mojego pledge pomniejszoną o KS exclusives w psotaci Omega team box, figurki do Apocalypse oraz Men of Faith zapalciłbym łącznie:
1620 zł

O ile Men of Faith można wycenić (wiem ile zapłaciłem), to kto wie po ile ktoś by sprzedawał Omega team box (100 USD? ;))

Generalnie, kolejny raz potwierdza się opłacalnośc zakupu gier CMON na KS - zapłaciłem o 500 zł taniej a dostałem więcej bo wszystkie dodatki KS w cenie pledge. Nie doliczam tutaj kosztu przesyłki oraz Men of Faith, ale i tak widać, jak bardzo warto było kupić to wszystko na KS :)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2016, 09:23 przez olsszak, łącznie zmieniany 1 raz.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: Rocy7 »

W podstawce sklepowej ma być tylko 2 grzechy z tego co pamiętam.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Rocy7 pisze:W podstawce sklepowej ma być tylko 2 grzechy z tego co pamiętam.
Wiem kalkulacja powyżej to uwzględnia :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: alukard88 »

Jak wygląda kwestia balansu? Czy granie po stronie złego to jest jakieś wyzwanie, czy też jak w posiadłości szaleństwa trzeba się skupić na prowadzeniu historii i nie anihilowaniu badaczy zbyt szybko?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

Wyeliminowanie graczy to główne zadanie złego ;) i nie jest tak jak w descencie że tylko poprzeszkadza bohaterom :D
alukard88
Posty: 92
Rejestracja: 17 paź 2014, 14:04
Lokalizacja: Sochaczew

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: alukard88 »

Dzięki o to mi chodziło, bo zazwyczaj ten zły w tego typu grach to tak jak w papierowych RPG ma przeszkadzać, podnosić poziom, ale musi bardzo uważać, żeby nie uśmiercić graczy (tak przynajmniej było w Posiadłości Szaleństwa, gdzie prawie w dowolnym momencie można było zlikwidować badaczy, a przynajmniej ja miałem takie odczucia).

Ląduje na mojej liście zakupowej, teraz tylko żałować, że KS się nie wzięło :/
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

Swoją drogą- czy rodzaj potwora (avatar, abomination, controller) ma jakieś znaczenie funkcjonalno-fabularne czy też różnice dotyczą tylko statystyk? Przeglądam instrukcję i nic o tym nie ma.
Ciekawi mnie zwłaszcza controller- po co on jest? Dla urozmaicenia figurek czy ma jakąś specjalną funkcję?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

bubu pisze:Swoją drogą- czy rodzaj potwora (avatar, abomination, controller) ma jakieś znaczenie funkcjonalno-fabularne czy też różnice dotyczą tylko statystyk? Przeglądam instrukcję i nic o tym nie ma.
Ciekawi mnie zwłaszcza controller- po co on jest? Dla urozmaicenia figurek czy ma jakąś specjalną funkcję?
Z tego co widziałem tylko maja rózne staty, czasami karty odnoszą się tylko np. do abominacji, albo do kontrolera ale potwory same w sobie nie mają żadnych specjalnych skilli itp itd. O dziwo bohaterowie na początku boją się kontrolera bardziej niż abominacji a to tylko jedna kostka :)
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

AkitaInu pisze: ... boją się kontrolera bardziej niż abominacji a to tylko jedna kostka :)
Abominacja? Chyba masz na myśli Avatara? ;)
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: wladekbud »

AkitaInu pisze: Z tego co widziałem tylko maja rózne staty, czasami karty odnoszą się tylko np. do abominacji, albo do kontrolera ale potwory same w sobie nie mają żadnych specjalnych skilli itp itd. O dziwo bohaterowie na początku boją się kontrolera bardziej niż abominacji a to tylko jedna kostka :)
No co do Kontrolera, to jest mój największy zawód co do reguł gry. Liczyłem na kogoś, kto ma być chroniony przez "SinMastera" za wszelką cenę, bo np. ma wpływ na liczbę przyzywanych potworów. A tu d... Tylko jedna kostka więcej i trochę Kart Grzechu dotyczących samego Kontrolera.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: lynwith »

AkitaInu pisze:
bubu pisze:Swoją drogą- czy rodzaj potwora (avatar, abomination, controller) ma jakieś znaczenie funkcjonalno-fabularne czy też różnice dotyczą tylko statystyk? Przeglądam instrukcję i nic o tym nie ma.
Ciekawi mnie zwłaszcza controller- po co on jest? Dla urozmaicenia figurek czy ma jakąś specjalną funkcję?
Z tego co widziałem tylko maja rózne staty, czasami karty odnoszą się tylko np. do abominacji, albo do kontrolera ale potwory same w sobie nie mają żadnych specjalnych skilli itp itd. O dziwo bohaterowie na początku boją się kontrolera bardziej niż abominacji a to tylko jedna kostka :)
Niby jedna kostka a może rozmnożyć się przy szczęściu nawet do czterech kolejnych ( obecny rekord płonących pięści przy jednej kostce )
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: AkitaInu »

cohlerc1 pisze:
AkitaInu pisze: ... boją się kontrolera bardziej niż abominacji a to tylko jedna kostka :)
Abominacja? Chyba masz na myśli Avatara? ;)
Abominacji :) abominacja ma 3 kostki a controler 4 :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

Lol myślałem o dużym (avatarze) a chodziło o małego ;)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: bubu »

wladekbud pisze:No co do Kontrolera, to jest mój największy zawód co do reguł gry. Liczyłem na kogoś, kto ma być chroniony przez "SinMastera" za wszelką cenę, bo np. ma wpływ na liczbę przyzywanych potworów. A tu d... Tylko jedna kostka więcej i trochę Kart Grzechu dotyczących samego Kontrolera.
Miałem podobne oczekiwania. Że to będzie jakiś istotny element dla fabuły. Zwłaszcza, że na grafikach to właśnie on (ona) jest najczęściej na pierwszym planie a abominacje gdzieś w tle się majaczą.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

Hej,
miał być SOundtrack for download - ktoś wie gdzie go można znaleźć?

K.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
budynwla
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:45

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: budynwla »

olsszak pisze:Hej,
miał być SOundtrack for download - ktoś wie gdzie go można znaleźć?

K.
Update #57 na KS - ścieżki do mp3
https://www.kickstarter.com/projects/co ... ts/1657802

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

To ja polecę jeszcze sountrack z silent hill, zeby nie było mówię o grze ;) Yamaoka daje radę ;D
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: janekbossko »

Zagraliśmy niepełna rozgrywkę w czerwony scenariusz, nie dokończyliśmy bo kolega zalał gre herbata.

Ogolnie wszytskim sie podobalo, lepsze niz Zombicide bo wiecej mozna i wiecej sie dzieje. Brakowalo nam kosci dodatkowych. Rekord gracza Grzechu 12 kosci. Gralismy 90 min 30 min tlumaczenia...wycieranie i ratowanie elementów 45 min.

Ktos wie czy chetnie Cmon wysyła elementy swoich gier w razie reklamacji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: cohlerc1 »

Nie miałem jeszcze reklamacji u nich ale zdaje mi się że ktoś na forum pisał że obiecali mu coś dosłać tylko trochę to trwało
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

janekbossko pisze:Zagraliśmy niepełna rozgrywkę w czerwony scenariusz, nie dokończyliśmy bo kolega zalał gre herbata.

Ogolnie wszytskim sie podobalo, lepsze niz Zombicide bo wiecej mozna i wiecej sie dzieje. Brakowalo nam kosci dodatkowych. Rekord gracza Grzechu 12 kosci. Gralismy 90 min 30 min tlumaczenia...wycieranie i ratowanie elementów 45 min.

Ktos wie czy chetnie Cmon wysyła elementy swoich gier w razie reklamacji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a co chcesz reklamować zalanie herbatą? Kuriozalnie brzmi to pytanie w kontekście Twojej opowieści...

Normalne uszkodzenia tj. jeśli coś w transporcie się uszkodziło albo przy pakowaniu wysyła bez problemu. Ja teraz miałem kilka elementów uszkodznych np. pudełko od Gamma i zareklamowałem i w listopadzie mają słać :)

P.s. Kupcie koledze kubek nie-kapek ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 651 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

Ja się zastanawiam, czy paskudnie krzywo wycięte żetony kwalifikują się pod reklamację ... Patrzeć na to nie mogę ;/
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: olsszak »

pan_satyros pisze:Ja się zastanawiam, czy paskudnie krzywo wycięte żetony kwalifikują się pod reklamację ... Patrzeć na to nie mogę ;/
Na szczęście mam plastiki i kartonowe wylądowały w arkuszach na dnie pudełka z grą. Mogę jednak spojrzeć jak we wtorek wrócę do domu.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 651 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: [KS] The Others - 7 Sins

Post autor: pan_satyros »

olsszak pisze:
pan_satyros pisze:Ja się zastanawiam, czy paskudnie krzywo wycięte żetony kwalifikują się pod reklamację ... Patrzeć na to nie mogę ;/
Na szczęście mam plastiki i kartonowe wylądowały w arkuszach na dnie pudełka z grą. Mogę jednak spojrzeć jak we wtorek wrócę do domu.
no moje maja ok awers i paskudny rewers.
ODPOWIEDZ