Martians: A Story of Civilization (Grzegorz Okliński, Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Gambit »

Marx pisze:
orzeh pisze:chce się mylić, jak bardzo chcę żeby to była tylko instrukcja lub że grający coś źle zinterpretował, ale po tym fragmencie mi czułki opadły:
Najokrutniej doskwiera brak jednej akcji - zakup energii.
To chyba jedyna gra jaką znam, w której można się zawiesić!!
Nie możesz zrobić kompletnie nic - pionki zablokowane, co zmniejsza ilość akcji, nie masz zasobów na ich wykupienie, nie masz akcji by zdobyć zasoby ... pętla (na szyi).
Inna sprawa, że przypomina mi się recenzja Gambita, gdzie takich trudności nie stwierdził, a gra dostała ósemkę:
https://www.youtube.com/watch?v=g2zXyGYak0o
Wywołany do tablicy odpowiadam...Nie stwierdziliśmy trudności z energią. Powód był prosty. Na początku gry każdy zobaczył, że z łatwym dostępem do energii krucho, to każdy sobie zbudował Elektrownię. W jednej z gier jedna czy dwie osoby zbudowały nawet dwie elektrownie i nie mieli co robić z energią :) Awaryjnie jest pole RTG, gdzie leży nieco energii, którą można wykorzystać, ale ona się kończy.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: gaseki »

Widzieliście najnowszy update na kickstarterze? Może i się czepiam, ale "macie tu trochę informacji, a teraz zostawcie nas w spokoju bo naprawiamy co spartoliliśmy i jesteśmy zajęci" to trochę kiepska komunikacja z klientem, wg mnie
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

RedImp na FB wrzucił film po niemiecku i info że czekają tylko na dodatki KS (!) i możliwe że w tym roku jeszcze będą wysyłać
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Tomzaq »

To byłaby cudowna niespodzianka przez świętami :D
Who is John Galt?
Posiadam
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: rafaelus »

orzeh pisze:RedImp na FB wrzucił film po niemiecku i info że czekają tylko na dodatki KS (!) i możliwe że w tym roku jeszcze będą wysyłać
Podobnie mówili na Essen, że być może uda się do końca roku :)
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: misioooo »

rafaelus pisze:
orzeh pisze:RedImp na FB wrzucił film po niemiecku i info że czekają tylko na dodatki KS (!) i możliwe że w tym roku jeszcze będą wysyłać
Podobnie mówili na Essen, że być może uda się do końca roku :)
Nie podali, którego roku ;) Więc na pewno się uda "do końca roku", tak samo jak coniektóre tytułu były "do końca tygodnia" :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
arti7667
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2015, 11:37

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: arti7667 »

na początku września miałem okazję porozmawiać z Krzysztofem Wolickim osobiście, powiedział mi wtedy, że jest całkiem prawdopodobne, że wspierający dostaną swoje egzemplarze w grudniu przed świętami i tak, będzie to grudzień tego roku ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: pattom »

arti7667 pisze:na początku września miałem okazję porozmawiać z Krzysztofem Wolickim osobiście, powiedział mi wtedy, że jest całkiem prawdopodobne, że wspierający dostaną swoje egzemplarze w grudniu przed świętami i tak, będzie to grudzień tego roku ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Czyli sklepy wspierające też będą miały grę w ofercie :-)
Veto
Posty: 159
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Veto »

orzeh pisze:RedImp na FB wrzucił film po niemiecku i info że czekają tylko na dodatki KS (!) i możliwe że w tym roku jeszcze będą wysyłać
Cytuję wpis RedImp z FB : "Mamy nadzieje, że już niedługo będzie wysyp filmików w języku polskim. Liczymy, że uda nam się zamknąć sprawę produkcji figurek do gry w nadchodzącym miesiącu a to będzie oznaczać wysyłkę gier jeszcze w tym roku. Poniżej prezentacja z targów w Essen (w języku niemieckim):
https://www.youtube.com/watch?v=wfoX7Me ... e=youtu.be "


Nigdzie nie ma wpisu o dodatkach KS i że możliwe że będą wysyłać w tym roku.
Mogą czekać na meeple do normalnej - nie KS wersji gry.

Kolega orzeh wyciąga chyba zbyt daleko idące wnioski z tego wpisu na FB.

Ja również czekam na swój egzemplarz z w.to, też chętnie zagrałbym znowu w tę grę - ale nie ekscytuję się aż tak żeby przeinaczać neewsy :)
Przy akcji wspierania wydania tej gry podany był termin początku 2017r. Cieszmy się, że wydawnictwo liczy, że uda się zrealizować wysyłkę jeszcze w tym roku - a nie tak jak początkowo planowali. Jesteśmy parę miesięcy do przodu, więc parę tygodni poślizgu nie powinno robić różnicy :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Yavi »

O, mogłem zajrzeć tutaj, bo pisząc artykuł wspominałem o Marsjanach z informacją o premierze w przyszłym roku :O
Niestety RedImp olał mnie zarówno na BGG, jak i na Facebooku, więc musiałem posiłkować się tylko akcją ze Wspieram.to :(
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: crsunik »

Gra jest dostępna w planszomanii (wysyłka w 24h). Czyżby szykowała się wcześniejsza wysyłka do wspierających?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

crsunik pisze:Gra jest dostępna w planszomanii (wysyłka w 24h). Czyżby szykowała się wcześniejsza wysyłka do wspierających?
Wielce prawdopodobne , że są to egzemplarze zakupione na Essen. O ile się nie mylę, była taka możliwość.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: orzeh »

Ależ mnie to nie pozytywnie nastraja że w sklepach już można kupić, a my, wspierający czekamy :-(
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Muad'Dib »

Tak to wygląda, że to egzemplarze z Essen. Tylko z tego co wiem, to są standardowe wersje - retail, nie zawierają bonusòw crowdfundingowych. Nie zmienia to faktu, że mimo wszystko jest to słabe.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

A wiadomo już kiedy gra trafi do wspierających?
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Haloon »

Nie znam się na wydawaniu gier z kickstartera ani wspieram to i mam pytanie. Czy odblokowane cele kampanii ( nowe scenariusze, znaczniki itp.) będą w standarowych egzemplarzach sprzedawanych w sklepach czy tylko w egzemplarzach osob ktore wsparly grę na tych portalach?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

Chyba zależy od tego jaką wersje kupił sklep. Ale mogę być w błędzie.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: the_ka »

Haloon pisze:Nie znam się na wydawaniu gier z kickstartera ani wspieram to i mam pytanie. Czy odblokowane cele kampanii ( nowe scenariusze, znaczniki itp.) będą w standarowych egzemplarzach sprzedawanych w sklepach czy tylko w egzemplarzach osob ktore wsparly grę na tych portalach?
Retail version does not include:

12 cards of hidden goals for the competitive mode
6 new expert cards
4 new regolith examination cards
“Mars One” scenario including 8 event cards
“Mission to Phobos” scenario including 4 event cards
“Refugees” scenario including 4 event cards and 3 neutral colonist miniatures
“Underground colony” scenario
“Touch down disaster” scenario
“Vastitas Borealis” scenario
“The End” scenario
“The Dark Side of Mars” mini expansion including additional board and 4 event cards
“Face on Mars” mini expansion including additional board, tokens and 4 event cards
3D first player marker (the rocket)
3D excavation machine marker
3D cycle marker
12 astronaut miniatures
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Skorzeny »

Do wspierających. To była polskojęzyczna wersja gry, czy ang.? Planszomania oferuje na razie wersję angielską.

Tak patrzę czego nie zawiera retail version i mega żałuję, że przespałem kampanię :(
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

Skorzeny pisze:Do wspierających. To była polskojęzyczna wersja gry, czy ang.? Planszomania oferuje na razie wersję angielską.

Tak patrzę czego nie zawiera retail version i mega żałuję, że przespałem kampanię :(
Spokojnie, bez względu czy gra będzie genialna czy słaba i tak ludzie będą sprzedawali. Jak tryb solo okaże się na bardzo dobrym poziomie to i ja będę szukał używki.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Elemele »

Skorzeny pisze:Do wspierających. To była polskojęzyczna wersja gry, czy ang.? Planszomania oferuje na razie wersję angielską.

Tak patrzę czego nie zawiera retail version i mega żałuję, że przespałem kampanię :(
Nie ma tylko polskiej wersji, jest polsko-angielska. Plansza jest niezależna językowo, a karty i scenariusze będą w dwóch kompletach: PL i Eng
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: malekith_86 »

gra jest dwujęzyczna
polsko-angielska
niemiecko-angielska
francusko-angielska

nie wiem czy w ogóle miała być wersja tylko angielska
z jednej strony jeśli sklepy wsparły to nie ma się co dziwić, że sprzedają grę
ale z drugiej strony moim zdaniem sklepy nie powinny mieć możliwości odbiory gier na essen

patrząc z boku jak się mam czuć [jako wspierający] widząc grę w sklepie w cenie podobnej do kampanii wiedząc że na swoją kopie poczekam jeszcze prawie pół roku?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Wincenty Jan »

Pół roku to pewnie nie
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: playerator »

malekith_86 pisze:...z jednej strony jeśli sklepy wsparły to nie ma się co dziwić, że sprzedają grę...
Temu nie ma się co dziwić. Ale dziwne jest to, że są mechanizmy powodujące, że niektórzy wspierający mają grę sporo wcześniej od innych wspierających. A już maksymalnie dziwne jest to, że ci inni wspierający nie mogą się doczekać jakiejkolwiek choćby wiadomości od - bagatela - 2 miesięcy. Nawet w sytuacji, gdy gra jest już na rynku.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: MARTIANS: A Story of Civilization

Post autor: Yig »

Skorzeny pisze:Planszomania oferuje na razie wersję angielską.
Elemele pisze:Nie ma tylko polskiej wersji, jest polsko-angielska. Plansza jest niezależna językowo, a karty i scenariusze będą w dwóch kompletach: PL i Eng
To na planszomani jest wersja TYLKO po angielsku CZY angielsko-polska??? :shock:
W opisie jest, że tylko po angielsku (instrukcja też).
ODPOWIEDZ