Warhammer Quest: The Adventure Card Game (J. Kemppainen, A. Sadler, B. Sadler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: wilczur »

Czy wiadomo coś na temat wydania przez galakta PL wersji dodatków nowych bohaterów ? czy i kiedy ?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Laki§§5
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2016, 22:25

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Laki§§5 »

Na moje pytanie kiedy można się spodziewać tych dodatków odpowiedzieli: "Sami gorąco wyczekuje my na informację kiedy moglibyśmy je przygotować. Jak tylko cokolwiek będziemy wiedzieć to damy znać!". Ja nie czekałem i kupiłem Zabójcę Trolli w polskim sklepie internetowym. Po 24h od zamówienia już nim grałem :)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Rune »

Bardziej martwi brak informacji o nowym konkretnym dodatku. Sytuacja podobna do tej co kiedyś z Rune Age.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Bary »

Nie nastawiam się, że cokolwiek jeszcze wyjdzie..
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: kamron6 »

A to nie miało być w końcu tak, że przestali wydawać wszystko z warhammera, nie licząc paru rzeczy które już mieli zapowiedziane?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Bary »

kamron6 pisze:A to nie miało być w końcu tak, że przestali wydawać wszystko z warhammera, nie licząc paru rzeczy które już mieli zapowiedziane?
Jest dokładnie tak, jak piszesz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Dabi »

To jest smutne - do byle czego wychodzi po mnóstwo dodatków nawet jak są średnio potrzebne a tutaj gra fajna ale prosząca się o dodatki a tych nie ma.

Licze chociaż na Zabójcę Trolli i Łowcę czarownic po polsku jakoś w najbliższym czasie. Nie chcę mieszać wersji językowych.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Rune »

Bary pisze:
kamron6 pisze:A to nie miało być w końcu tak, że przestali wydawać wszystko z warhammera, nie licząc paru rzeczy które już mieli zapowiedziane?
Jest dokładnie tak, jak piszesz.
No to dupa.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Bary pisze:
kamron6 pisze:A to nie miało być w końcu tak, że przestali wydawać wszystko z warhammera, nie licząc paru rzeczy które już mieli zapowiedziane?
Jest dokładnie tak, jak piszesz.
Czy to jest potwierdzona informacja? FFG napisało tak oficjalnie. Jeśli tak to wielka szkoda bo miałem na tą grę ochotę już od dawna a teraz chyba nie opłaca się kupować.
wedge83pl
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2016, 12:04

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: wedge83pl »

Jeżeli to potwierdzone info to się cieszę że wytrzymałem się z zakupem.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: akahoshi »

wedge83pl pisze:Jeżeli to potwierdzone info to się cieszę że wytrzymałem się z zakupem.
Jak pojawiła się informacja o tej grze, to byłem na nią napalony jak szczerbaty na suchary.
Postanowiłem jednak chwilę poczekać i nie kupować jej zaraz po premierze. To był chyba dobry krok...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Bary »

karawanken pisze:
Bary pisze:
kamron6 pisze:A to nie miało być w końcu tak, że przestali wydawać wszystko z warhammera, nie licząc paru rzeczy które już mieli zapowiedziane?
Jest dokładnie tak, jak piszesz.
Czy to jest potwierdzona informacja? FFG napisało tak oficjalnie. Jeśli tak to wielka szkoda bo miałem na tą grę ochotę już od dawna a teraz chyba nie opłaca się kupować.
Nie jest to oficjalna informacja od FFG. To wnioski, które wyciągnęli gracze na bazie działań wydawnictwa. Żadnych nowych dodatków do Questa, Forbidden Stars i reszty tyułów ze świata WH na GenCon. Zwolnienie osoby pracującej nad dodatkami do FS, informacje od testerów Conquesta, że nie dostali żadnych nowych zestawów do ogrywania (co było normą dla tego tytułu), wejście FFG w strefę GW (RuneWars Miniatures) świadczą, że jest separacja na lini GW-FFG. Czy skończy się rozwodem- na to pytanie dostaniemy oficjalną odpowiedź pewnie na imprezie FFG pod koniec roku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: c08mk »

No i jest oficjalna informacja. Games Workshop no more, a Warhammer Quest jest included. : (
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Bary »

c08mk pisze:No i jest oficjalna informacja. Games Workshop no more, a Warhammer Quest jest included. : (
Skończyło się, nim na dobre się zaczęło.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Ech szczęście w nieszczęściu ni zdążyłem kupić. Teraz trochę bez sensu kupić grę, która wymaga nowych scenariuszy i która nigdy więcej ich nie będzie miała :( wielka szkoda
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Maxxx76 »

Ech, mistrzowie z GW... Szkoda
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: c08mk »

karawanken pisze: ... która wymaga nowych scenariuszy ...
Jak dla gra ma grywalność na klika lat. Nie gram za dużo, a na półkach jeszcze inne tytuły, więc jak kilka razy w roku rozłożę grę to na trochę mi ten tytuł starczy.
Szkoda niestety, że projekt nie będzie dalej rozwijany.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

c08mk pisze:
karawanken pisze: ... która wymaga nowych scenariuszy ...
Jak dla gra ma grywalność na klika lat. Nie gram za dużo, a na półkach jeszcze inne tytuły, więc jak kilka razy w roku rozłożę grę to na trochę mi ten tytuł starczy.
Szkoda niestety, że projekt nie będzie dalej rozwijany.
Też gram rzadko i też pewnie konieczność kupna dodatku z powodu znudzenia scenariuszami odczuł bym dopiero po kilku latach. Jedna zawsze lepiej wiedzieć, że te dodatki w razie czego czekają w sklepie. Teraz chyba bardziej opłaca się zainwestować w Mistfala ( a nie chwila w tego na razie też nie -przynajmniej dopóki nie poprawia błędów), który pewnie niedługo będzie miał dodatki albo a AH LCG.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: aryann »

Maxxx76 pisze:Ech, mistrzowie z GW... Szkoda
Raczej mistrzowie z FFG. Świadomie weszli w bitewniaki X-wingiem i na pewno spodziewali się, że to grozi utratą licencji. Gdyby nie to, gra bez wątpienia byłaby dalej rozwijana.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Dabi »

Raczej mistrzowie z FFG. Świadomie weszli w bitewniaki X-wingiem i na pewno spodziewali się, że to grozi utratą licencji. Gdyby nie to, gra bez wątpienia byłaby dalej rozwijana.
Z X-Wingiem już dawno weszli. Jest to prepaint który nie stanowi modelarsko konkurencji dla gier GW. Nie ta skala, nie te modele i nie ta tematyka.
Za to po GW spodziewam się wszystkiego najgorszego i aż żal mi łamać obietnicę bo chciałem zrobić wyjątek i kupić Blood Bowla. Resztę twórczości olewając skutecznie.
Niech jeszcze dłużej prowadzą swoją durną politykę - więcej gier bitewnych zyska kosztem Warhammerów.
Awatar użytkownika
dratwa6
Posty: 139
Rejestracja: 12 gru 2013, 10:24
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: dratwa6 »

Dlugo juz sledze cala te dyskusje, zaczalem odkad zainteresowala mnie planszowka. I musze powiedziec ze pomimo tego czego sie dowiedzialem na temat FFG i GW kupie ja:) fajnie ze sa tu ludzie tacy jak Berger ktorzy czuja klimat i wrzucaja nowe przygody nawet jesli sa do samodzielnego wykonania.
Czy ma ktos namiar na inne fora gdzie ludzie wrzucaja wlasnorecznie wykonane scenariusze?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Ragathol »

Ok wszystko padło i co dalej?

Skoro gra ma tyle fanów w naszym kraju może warto na tym forum samemu tworzyć scenariusze i kampanie.

Potrzeba:
1. Osoby która ogarnia świat fabularnie (i będzie mogła zredagować nasze wypociny)
2. Osoby która graficznie wszystko poskłada i zrobi gotowe pliki do wydruku
3. Nas wszystkich z pomysłami, ostrą dyskusją i propozycjami.

Baze kart z grafikami mamy po INWAZJI. Fajnie by było gdyby udało nam się stworzyć scenariusz i zrobic np. losowanie na grafiki do kart, które ostatecznie by były umieszczone.

A jeszcze fajniej by było gdyby ktoś miał dostęp do drukarni i miał możliwość wydrukowania wszystkiego. Jestem w stanie zapłacić za całą kampanie jak za normalny dodatek i przypuszczam że inne osoby też by się znalazły. Zebrać kasę od wszystkich i zrobić wydruk masowy.

Ostatecznie nic nas nie ogranicza: więc proszę o pomysły scenariuszy i postaci.
Awatar użytkownika
dratwa6
Posty: 139
Rejestracja: 12 gru 2013, 10:24
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: dratwa6 »

Chetnie sie przylacze do tej idei, musze tylko zagrac w samego WQ zeby miec pojecie ogolne o mechanice celem tworzenia do niej postaci czy misji:)
Ale pomyzl zacny!

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: Krionah »

karawanken pisze:Ech szczęście w nieszczęściu ni zdążyłem kupić. Teraz trochę bez sensu kupić grę, która wymaga nowych scenariuszy i która nigdy więcej ich nie będzie miała :( wielka szkoda
Spoko, pewnie niedługo pojawi się ta sama gra tyle że w świecie Runebounda ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Warhammer Quest: The Adventure Card Game

Post autor: karawanken »

Krionah pisze:
karawanken pisze:Ech szczęście w nieszczęściu ni zdążyłem kupić. Teraz trochę bez sensu kupić grę, która wymaga nowych scenariuszy i która nigdy więcej ich nie będzie miała :( wielka szkoda
Spoko, pewnie niedługo pojawi się ta sama gra tyle że w świecie Runebounda ;)
Wtedy pewnie kupię. Grałem w więcej gier świecie Runebounda niż Warhammera więc ten seting nie zajmuję w moim sercu jakiegoś specjalnego miejsca
ODPOWIEDZ