Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Samuel Bailey pisze: Some ideas for FS floating around that would have been cool to see.

Have a second core set with 4 new races and new map titles. This would add a lot of variety to the mix, and also give components for larger games or even multiple games at once out of 2 sets.

I would do Necrons, Tyranids, Tau, and Dark Eldar. I know a lot of people like Imperial Guard, but it feels like there would be a lot of overlap with the Space Marine faction with all its Imperial infrastructure.

A new world type could be Relic worlds, which gives you a relic asset. Relic assets can be spent during a combat round to add temporary guns or shields to your side, allowing you the extra little something you needed to eliminate a unit or win a battle.

Tyranids have one building type, which counts as a City, a Factory, and a Bastion. They cant build Hives normally, but their dominate order would destroy all buildings on a world and replace them with a Hive. For their combat deck they could have weaker cards than other factions, but have combos that allowed them to play extra cards during a round of combat, allowing you to possibly overwhelm your opponent with a swarm of cards.

Their Advance order (Combat Strains), if it started a combat, could allow them to choose a combat upgrade still in their upgrade pile and have one copy of it start in their combat hand to represent the various strains particular broods have. This card would return to the upgrade pile at the end of combat.

Their Strategize (Adaptive Evolution)order could allow them to swap out one purchased upgrade card for one card in their upgrade pile of the same tier, giving them a varied and well tailored combat deck.

Necrons could focus on surviving fights even when routed, but have poor morale, and also on utilizing Relic tokens in interesting ways. They would have a fair number of combat cards that would allow their routed units to escape to friendly worlds, allowing them an long term economic advantage as while they would lose fights, their units would almost never actually die.

Wish the chance was there to develop these more, but alas, I can not.

Cheers, Forbidden Stars fans. Your joy of the game gives me joy.
https://boardgamegeek.com/thread/160404 ... ent/page/1

Facet już miał w głowie pomysł na świetny dodatek, samodzielną grę. Jeśli wina z licencją stoi po stronie FFG/Asmodee i stracili ją przez te miniaturki w nikogo-nie-obchodzącym świecie RuneWars to mam nadzieję, że bardzo negatywnie odbije się to na ich wynikach finansowych. Tyle świetnych gier bez przyszłości na dodatki - Zakazane Gwiazdy, Warhammer Quest, Wh40k Conquest...
b_sk
Posty: 59
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: b_sk »

Jeśli w sprawę jest zamieszane GW to można śmiało założyć, że wszystko co złe pochodzi od nich. Na 90% dobrze trafisz. :wink: Irytujące posunięcia biznesowe FFG to małe piwo przy tym co potrafi robić GW.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bardok »

Wina równie dobrze może leżeć po stronie FFG - po co mają płacić niemałą kase za licencje, skoro mogą wydać to "za darmo" w Terinoth czy innym losowym patatajstwie. GW jakie jest każdy widzi, ale mają problemy finansowe, a licencje i hity od FFG zapewniają im niezły przychód z którego ciężko żeby zrezygnowali skoro wcale nie robią podobnych planszówek, tylko idą w swoim kierunku. Mogą spokojnie wydawać gry w swoim stylu w WH40k i jeszcze orać kasę na licencji. Po co mieliby rezygnować? Konkurencja? Bez sensu.

Ja dalej trzymam kciuki, że to tylko negocjacje, bądź po prostu zastój w tej dziedzinie FFGowego królestwa :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: xelos80 »

Może GW planuje wejść z planszowki bo widzi że tutaj jest spora kasa. Coś mi się chyba słyszało że mają jakąś wydać. Po prostu nie chcą mieć sobie konkurenta który dodatkowo ma już dużo większe doświadczenie w planszowkach.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bardok »

Tylko, że oni ciągle robią planszówki! Betreyal at Calth, Lost Legion, WHQ Silver Tower, coś o pojedynkach Knightów, dodatek do Betreyal at Calth... uwierzyłbym prędzej jeżeli zrobiliby choć jedną zbliżoną gameplayem do tego co robi FFG. No i pamiętajmy, że rozstanie może ich bardziej zaboleć niż FFG (ci i tak mają dość licencji i nawet nie zauważą), a GW straci kasę z licencji i zostanie z "może-uda-się-zrobić-coś" :P
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

Na jeszcze jedną grę z uniwersum zawsze jest miejsce, zaryzykowałbym też twierdzenie, że im więcej gier utwierdza uniwersum, tym lepiej dla właściciela praw. To taki wniosek ogólny.

A szczególny jest taki, że może po prostu FFG się jakoś przejechało na współpracy z autorem FS i to o niego personalnie chodzi?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bardok »

Dokładnie! Czym więcej gier tym licencja zyskuje, czym licencja zyskuje tym bardziej można negocjować. Nie zapominajmy też o jednym - oni mają na pewno podpisany kontrakt, który zabezpiecza ich w jakiś sposób przed zabraniem im licencji - jednak FFG też porobiło niezłe inwestycje - wydali pełno gier, rozwinęli uniwersum i teraz tak po prostu ktoś im to zabierze zostawiając z ręką w nocniku? Nie sądzę. To jest US, tam zabezpieczasz się przed wszystkim.

Może to po prostu czas negocjowania kolejnej umowy, przedłużenia kontraktu? Może najzwyczajniej w świecie teraz w planach jest co innego, a teraz czekają? Przecież nie mogą wszystkiego robić naraz. Szczególnie, że w ostatnim czasie WH i WH40K miało dosyć sporo pozycji, wtedy nikt nie płakał, że Terinoth leży odłogiem :P

ps. I hate Terinoth! :P
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: misioooo »

Może FFG przerzuca się na coś "tańszego" (gdzie za licencję nie bedzie musiało bulić)? Np... Cthulhu - ostatnio bardzo modny temat i licencja bez opłat.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

b_sk pisze:Jeśli w sprawę jest zamieszane GW to można śmiało założyć, że wszystko co złe pochodzi od nich. Na 90% dobrze trafisz. :wink: Irytujące posunięcia biznesowe FFG to małe piwo przy tym co potrafi robić GW.
Jeśli miałbym zakładać możliwe scenariusze to ja widzę trzy:
- GW absurdalnie podniósł koszty licencji
- GW nie daje licencji "konkurencji", czyli FFG złamało warunki licencji wchodząc w RuneWars
- gry na licencji Warhammera nie dawały dostatecznych dochodów

Pierwszy jednoznacznie wskazuje na winę GW, drugi na winę FFG, trzeci wydaję mi się mało prawdopodobny, bo już od kilku lat wydają gry Warhammera, więc jeśli mieli dać sobie spokój, to zrobiliby to jeszcze za czasów Inwazji.

A skąd w ogóle pewność, że są problemy z licencją a nie z panem Bailey? Wiele na to wskazuje. Brak zapowiedzi na genconie odnośnie Warhammera Quest, Zakazanych Gwiazdy i przede wszystkim Conquesta. O ile te dwa mogłyby przejść bez echa "bo tak", tak brak zapowiedzi w związku z Conquestem już jest kiepskim zagraniem. Myślę, że za miesiąc-dwa zobaczymy stosowne oświadczenie jak w przypadku Call of Cthulhu LCG, czyli że nie będzie więcej dodatków. To czy podadzą przyczynę to inna sprawa. Ewentualnie dowiemy się, że na chwilę obecną nie mogą nic więcej powiedzieć, co rzeczywiście może oznaczać że trwają jakieś rozmowy albo że po prostu nie chcą stracić potencjalnych nabywców i będą tak gadać jeszcze przez rok. Ale po co wtedy zwalnialiby projektanta ZG.
Myślę, że niestety możemy się przyzwyczajać do stanu, że FFG nie wyda więcej gier spod znaku Warhammera. Nie sądzę też, by załóżmy po kilku miesięcznej przerwie w licencji z powodu ewentualnych negocjacji nagle FFG wznowiło Conquesta czy zaczęło wydawać dodatki do starych gier. Scena turniejowa tego LCGa już dawno by się rozpadła do tego czasu.
Dla mnie to przykra wiadomość. Mogę spokojnie powiedzieć, że gry w uniwersach Warhammera stanowią 50% moich wszystkich karcianek, planszówek, figurek i mimo sympatii do gier FFG to nie będę nagle kupował klona ZG w świecie RuneWarsa, jeśli takowy powstanie, bo uniwersum ma dla mnie bardzo duże znaczenie. Gdyby nie gry Cthulhu od FFG to pewnie przestałbym wchodzić na ich stronę główną w związku z powyższym.
Najgorsze w tym wszystkim, że najbardziej poszkodowani będą gracze (no może niektórzy devsi ucierpią bardziej, jak autor ZG). GW przechodzi małą rewolucję, FFG ma dużo innych licencji, tylko my dostaniemy mniej gier Warhammerowych w FFG-owym stylu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bary »

kwiatosz pisze: A szczególny jest taki, że może po prostu FFG się jakoś przejechało na współpracy z autorem FS i to o niego personalnie chodzi?
Nie sądzę. Inne tytuły na licencji WH też stoją.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

Hmm, ale Warhammer Quest wyszedł całkiem niedawno, a jeszcze niedawniej dwa dodatki do niego z tego co kojarzę. No ale może mi się okrutnie mylić, bo wypadłem z obiegu ostatnimi czasy :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sirafin »

Za miesiąc z kawałkiem stuknie rok. To długo jak dla szybkiej, kooperacyjnej karcianki, której żywotność opiera się na scenariuszach. Gra wręcz krzyczy o nowe historie, więc brak choćby zapowiedzi jest niepokojący. "Dodatki" które wyszły, to dwie maleńkie paczki z kilkoma kartami, dające po jednym nowym bohaterze.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

Och, no to po prostu irytujące. Robią reedycje tego, co każdy (czyli ja ;) ) już od dawna ma na półce, a jak się coś nowego pojawi to taka sytuacja :(
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bardok »

Jest w sumie jeszcze jeden scenariusz - działanie marketingowe. Myślę, że po plotkach sprzedaż Zakazanych Gwiazd i WHQ sięgnęła zenitu, w końcu wszyscy pamiętamy co się stało ze Starcraftem i ludzie mogą kupować nawet jako "inwestycje" to. Co dla nas też może być dobre, bo przy zalożeniu, że jdnak licencja zostaje, a jedynie nie chcieli wypuszczać dodatku bo się słabo sprzedało tak teraz mogą się o niego pokusić :)

Ot takie gdybanie..
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Gromb »

Ha... ha... ha... wiesz pomyślałem dokładnie o tym samym!

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Bardok pisze:Jest w sumie jeszcze jeden scenariusz - działanie marketingowe. Myślę, że po plotkach sprzedaż Zakazanych Gwiazd i WHQ sięgnęła zenitu, w końcu wszyscy pamiętamy co się stało ze Starcraftem i ludzie mogą kupować nawet jako "inwestycje" to.
Mogłoby to mieć miejsce odnośnie planszówek, ale myślę, że spowodowałoby to dokładnie odwrotny efekt przy karciance. Karcianki mają to do siebie, że mają się najlepiej, dopóki są organizowane turnieje i regularne dodatki, żeby ludzie nie znudzili się oklepanymi schematami talii. Czuję, że kiedy ogłoszą oficjalny koniec Conquesta, to forum sprzedam/wymienię będzie zalane ofertami tej właśnie karcianki. Ja sam mam, ale na razie zbyt mi się podoba by ją sprzedawać.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: kempy »

Przypominam, że w wrześniu zeszłego roku FFG kupiło od AEG całe IP Legend of the Five Rings. To oznacza, że są właścicielami marki i mogą z nią zrobić cokolwiek. Na przyszły rok zapowiedzieli powrót karcianki w formacie LCG, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby cała para poszła w przygotowywanie Rokugańskich planszówek, kontynuuację RPG'a czy może nawet mini (Clan Wars 2.0!?).

I zakup ten pewnie sporo kosztował, więc w zamian ścięli łorhamery.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: costi »

Erpeg to już wychodzi.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 722
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: kempy »

costi pisze:Erpeg to już wychodzi.
Gdzie?

Jedyne co FFG do tej pory zrobiło to tyle, że podręczniki wydane wcześniej przez AEG wrzuciło do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej i to jeszcze z brakami (vide Atlas of Rokugan).

Do tej pory nie wyszło pod szyldem FFG kompletnie nic nowego z logiem L5R (nie licząc stoiskowych banerów na ostatnim Gen Con. :D )
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bardok »

Mogłoby to mieć miejsce odnośnie planszówek, ale myślę, że spowodowałoby to dokładnie odwrotny efekt przy karciance. Karcianki mają to do siebie, że mają się najlepiej, dopóki są organizowane turnieje i regularne dodatki, żeby ludzie nie znudzili się oklepanymi schematami talii.
Zgadza się. Niestety przez ten brak wieści mogą zarżnąć Conquest wtedy kiedy się zaczął porządnie rozkręcać :/
I tutaj niestety jest największy domysł na to, że to koniec, bo sami zdają sobie przecież z tego sprawę...
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

kempy pisze:Przypominam, że w wrześniu zeszłego roku FFG kupiło od AEG całe IP Legend of the Five Rings. To oznacza, że są właścicielami marki i mogą z nią zrobić cokolwiek. Na przyszły rok zapowiedzieli powrót karcianki w formacie LCG, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby cała para poszła w przygotowywanie Rokugańskich planszówek, kontynuuację RPG'a czy może nawet mini (Clan Wars 2.0!?).

I zakup ten pewnie sporo kosztował, więc w zamian ścięli łorhamery.
Zgoda. Pytanie tylko na ile marka ma znaczenie przy kupowaniu planszówek/karcianek, bo nie oszukujmy się, ale L5R przy Warhammerze to jak Battlestar Galactica przy Star Wars. Szczerze, to nie słyszałem o tym, aż do ogłoszenia tego przez FFG na swojej stronie głównej.
Swój pierwszy kontakt ze współczesnymi planszówkami miałem kupując Warhhamer Invasion. Nie kupiłem tego dlatego, że to karcianka. Nie kupiłem tego dlatego, że to gra produkcji FFG. Kupiłem to dlatego, że znałem świat Warhammera.

Nie mówię, że gry z tego uniwersum będą złe, bo spodziewam się, że będą dobre, jak to w jakości FFG. Chodzi o to, że sama zamiana pod względem IP jest bardzo cienka. Pewnie lepiej być właścicielem marki niż licencjobiorcą i stąd taka decyzja, ale na pewno nie dlatego, że L5R to jakaś zmiana jakościowa na lepsze.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

Przy czym FFG to USA - tam sytuacja Warhammer/L5K jest inna, z tego co się orientuję to L5K jest, albo było, bardzo popularną marką. Natomiast erpegami to rządzą tam DDki, oni nie dostali swojej Jesiennej gawędy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bardok »

Mimo wszystko zgadzam się z użytkownikiem Aryann, że L5K raczej nie ma takiej silnej marki jak Warhammer. Dlaczego? Popatrz na gry mobilne/pc/konsole - znajdziesz bez liku gier w świecie WH/Wh40, a L5K? Prawie nic.

Także definitywnie nie jest to kewstia przejścia na lepsze, ot może tańsze (licencja).
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

No z tym bez liku to jednak przesada, zielone światło na gry niezależnie od ich jakości dopiero niedawno poszło, wcześniej to było co, Blood Omen? Bardzo nędznie z tym było. A jak Wick zbierał kasę na nową edycję 7th Sea to to pobiło rekord Kickstartera dla erpegów - i sam Wick mówił pokazując na sukces "O tę grę ludzie pytają nawet częściej niż o L5K", a samo L5K karciane tylko Magicowi ustępowało popularnością.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Bardok »

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_G ... ideo_games

Jest tego naprawdę dużo! Dodaj do tego fakt, że warhammer fantasy miał nawet swojego pełnoprawnego MMORPG, strategie, strzelanki - bez liku :)
Plus gier planszowych jest masa mimo wszystko. Ja wcale nie twierdzę, że L5K nie ma swoich dokonań, jednak do WH daleko.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
ODPOWIEDZ