Cry Havoc (G. Rodiek, M. Oracz, M. Walczak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 311 times
Been thanked: 526 times

Re: Cry Havoc

Post autor: kaszkiet »

Z ciekawostek - Portal wrzucił na FB jak wyglądała pierwsza wersja Cry Havoc:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Bary »

Pewnie plansza ładniejsza... [emoji14]
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Marx »

Zatem oryginalnie było pięć frakcji? Tak należy interpretować okładkę?

A jednak nie, BGG podaje 4 frakcje.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Cry Havoc

Post autor: ariser »

Marx pisze:Zatem oryginalnie było pięć frakcji? Tak należy interpretować okładkę?

A jednak nie, BGG podaje 4 frakcje.
5 mogło być kiedy to była gra osadzona w klimacie bodajże wojen napoleońskich. ;) Jednym słowem dość odległe czasy projektowe.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: misioooo »

ariser pisze:
Marx pisze:Zatem oryginalnie było pięć frakcji? Tak należy interpretować okładkę?

A jednak nie, BGG podaje 4 frakcje.
5 mogło być kiedy to była gra osadzona w klimacie bodajże wojen napoleońskich. ;) Jednym słowem dość odległe czasy projektowe.
Można sobie gdybać... Oryginalnie Multiuniwersum było grą o rozwożeniu pizzy (serio) :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
xbor
Posty: 244
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Cry Havoc

Post autor: xbor »

Czy wersja w sklepie Portalu zawiera jakieś dodatki, czy po prostu marża jest tak wysoka w porównaniu z innymi sklepami?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Cry Havoc

Post autor: ariser »

Wersja z przedsprzedaży Portalu ma 8 kart celów jako ekstrasy. Będą d kupienia w sklepiku Portalu później.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Bary »

xbor pisze:Czy wersja w sklepie Portalu zawiera jakieś dodatki, czy po prostu marża jest tak wysoka w porównaniu z innymi sklepami?
W sklepie wydawnictwa gra jest w SCD. Inne sklepy obniżają tę cenę, Portal nie może (chyba że chce zrazic do siebie sklepy sprzedające jego gry bezsensowną konkurencją).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: crsunik »

Wersja ze sklepu Portalu zawiera dodatkowe karty celów
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kisun »

Bary pisze:W sklepie wydawnictwa gra jest w SCD. Inne sklepy obniżają tę cenę, Portal nie może (chyba że chce zrazic do siebie sklepy sprzedające jego gry bezsensowną konkurencją).
Ciekawe że Lacerta jakoś nie obawia się zrażonych bo nową pandemię mają w przedsprzedaży za 99zł a SCD to 139zł. Da się? Myślę że należy tu rozdzielić przedsprzedaż w celach raczej reklamowych od zwykłej sprzedaży gdy już gra wejdzie na rynek. Wtedy faktycznie było by to trochę nie tego. Ale przy przedsprzedaży? Jakiś dystrybutor się obrazi i co? Nie będzie sprzedawał gier jednego z najbardziej znanych i cenionych wydawnictw? To straci na tym dużo więcej niż zarobił by na tych kilkudziesięciu potencjalnych klientach których ewentualnie "podkradli" mu przy tejże przedsprzedaży.
Myślę że Portal ma takie, a nie inne, ceny gier w sklepiku nie z powodu obawiania się kogokolwiek. Mają prawo, oczywiście i nie zamierzam tu nikomu wytykać cen, jednak nie sądzę by chodziło o dbanie o sprzedawców. Jakie to powody to już zostawiam do przemyślenia tym którzy lubią takie rozważania ;)
"Errare humanum est"
toblakai
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Cry Havoc

Post autor: toblakai »

Kisun pisze:
Bary pisze:W sklepie wydawnictwa gra jest w SCD. Inne sklepy obniżają tę cenę, Portal nie może (chyba że chce zrazic do siebie sklepy sprzedające jego gry bezsensowną konkurencją).
Ciekawe że Lacerta jakoś nie obawia się zrażonych bo nową pandemię mają w przedsprzedaży za 99zł a SCD to 139zł. Da się? Myślę że należy tu rozdzielić przedsprzedaż w celach raczej reklamowych od zwykłej sprzedaży gdy już gra wejdzie na rynek. Wtedy faktycznie było by to trochę nie tego. Ale przy przedsprzedaży? Jakiś dystrybutor się obrazi i co? Nie będzie sprzedawał gier jednego z najbardziej znanych i cenionych wydawnictw? To straci na tym dużo więcej niż zarobił by na tych kilkudziesięciu potencjalnych klientach których ewentualnie "podkradli" mu przy tejże przedsprzedaży.
Myślę że Portal ma takie, a nie inne, ceny gier w sklepiku nie z powodu obawiania się kogokolwiek. Mają prawo, oczywiście i nie zamierzam tu nikomu wytykać cen, jednak nie sądzę by chodziło o dbanie o sprzedawców. Jakie to powody to już zostawiam do przemyślenia tym którzy lubią takie rozważania ;)
Może po prostu różne firmy mają różne podejście do współpracy ze swoimi partnerami. Wydaje mi się, że nie ma jedynej słusznej drogi - jeżeli takie podejście działa to czemu to zmieniać.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: kwiatosz »

Kisun pisze: Myślę że Portal ma takie, a nie inne, ceny gier w sklepiku nie z powodu obawiania się kogokolwiek. Mają prawo, oczywiście i nie zamierzam tu nikomu wytykać cen, jednak nie sądzę by chodziło o dbanie o sprzedawców. Jakie to powody to już zostawiam do przemyślenia tym którzy lubią takie rozważania ;)
Portal zaczynał jako wydawnictwo erpegowe. Co najmniej jedno wydawnictwo erpegowe było znane z tego, że upadło z powodu sprzedawania taniej niż sklepy - sklepy przestały sprzedawać, bez dystrybucji wydawnictwo upadło.

Wydawnictwa nie są od tego, żeby konkurować ze sklepami - bo to różne ogniwa tego samego łańcucha. W czasach Internetu ciężej wyciąć dystrybucję, ale ja, będąc sklepem, chętnie zrezygnowałbym z zysków na sprzedaży jednej gry aby zapewnić dbanie o odpowiedni model biznesowy ze strony wydawnictwa.

Natomiast co do "kilkudziesięciu klientów" - 51. Stan w przedsprzedaży kupiło ponad tysiąc osób.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kisun »

kwiatosz pisze:Natomiast co do "kilkudziesięciu klientów" - 51. Stan w przedsprzedaży kupiło ponad tysiąc osób.
Jeżeli już tak sobie miło polemizujemy :) to proszę nie naginać mojej wypowiedzi. Oczywiście że ponad 1000szt a nawet 2000szt bo sprzedawali i w angielskim sklepiku. Jednak piszę o cenach niższych w przedsprzedażach od SCD a z tego co mi wiadomo akurat 51st był w przedsprzedaży w cenie sugerowanej. Wiem, wiem były bajery ekstra, ale jednak.
Nawet jeżeli jakiś wydawca sprzedał by więcej sztuk to znaczy że: po pierwsze gra jest bardzo dobra więc się też będzie sprzedawać w innych sklepach, po drugie reklama - wydawnictwo lokuje środki w różny sposób w reklamę i rozgłos jeżeli nawet sprzedają dajmy na to 500szt w cenie niższej niż SCD to te sztuki jako pierwsze będą widzieć inni, potencjalni chętni, którym gól urośnie a dodając pkt pierwszy sprzedaż raczej wzrośnie niż spadnie nawet w tych niby poszkodowanych sklepach. Po trzecie budowanie marki a raczej przychylności do danego wydawnictwa, to wymaga wielu lat ale jeżeli klienci polubią markę to następnym razem łatwiej wydadzą kasę i tu też sklepy zyskają. Nie można patrzeć na marketing tylko krótko terminowo. Proste? Bardzo proste ;)
Jednak nie zamierzam się kłócić bo faktycznie każde wydawnictwo ma swoją specyfikę i układy z dystrybutorami i może faktycznie Lacerta ma je lepsze niż Portal? Jednak by nie było że tak chwalę wydawnictwo L właśnie na filmiku z unboxingiem Pandemii Cthulhu słyszę że ta cena będzie trochę wyższa już od 23 sierpnia a nie za 34dni jak sugeruje licznik w sklepie.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: kwiatosz »

Kisun pisze:
kwiatosz pisze:Natomiast co do "kilkudziesięciu klientów" - 51. Stan w przedsprzedaży kupiło ponad tysiąc osób.
Jeżeli już tak sobie miło polemizujemy :) to proszę nie naginać mojej wypowiedzi.
Nie widzę w jaki sposób nagiąłem Twoją wypowiedź - napisałeś, że to może być kilkudziesięciu klientów, ja podałem przykład, że może być wielokrotnie więcej. Natomiast może czegoś nie dostrzegam i jeśli faktycznie nagiąłem Twoją wypowiedź - przepraszam.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Cry Havoc

Post autor: schizofretka »

Jeśli ktoś chce wersję angielską z kartami promo, to:
1.Składa preorder w ulubionym sklepie
2. Składa w przyszłości preorder w Portalu
3. Kupuje kopię z Essen
4. Czeka na dostępność promosów w sklepie Portalu/BGGStore
5. Źadna z powyższych odpowiedzi nie jest poprawna?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Cry Havoc

Post autor: metyu »

nie jestem pewien, ale 2,3,4? ;)






i co wygrałem?! :D
Kal-El83
Posty: 1150
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 132 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Kal-El83 »

Ja obstawiałbym 1,2,3,4 ... Przy czym o ile w 1 ulubiony sklep będzie prowadził takową przedsprzedaż ;)

E: aaaaa, nie doczytałem że z kartami promo. To zostaje 2,3 i 4
Ostatnio zmieniony 13 sie 2016, 10:35 przez Kal-El83, łącznie zmieniany 1 raz.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Cry Havoc

Post autor: crsunik »

Promo nie są dodawane do przedsprzedaży w innych sklepach niż sklep Portalu. Jak chcesz je mieć w chwili kupna to 2 lub 3. Przy czym 2 możesz już teraz zrobić. 4 pewnie za kilka miesięcy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Cry Havoc

Post autor: schizofretka »

A 2) jest potwierdzone dla edycji en? Bo na stronie sklepu nie znalazłem info (inna sprawa, że nie przyszło mi do głowy, że angielski sklep to nie to samo, co polski.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Portal Games »

crsunik pisze:
Chodzi mi o to, kiedy w me ręce trafiłaby angielska wersja zamówiona u was w przedsprzedaży ;) I czy karty promo także są do niej dodawane. I jeszcze ewentualnie czy reczone karty promo w języku angielskim dostępne będą później do kupna w waszym sklepie?
Angielskie preordery wysyłamy na początku września. Karty promo oczywiście są dodawane do każdej kopii preorderowej. W sklepie na pewno też się pojawią - ale nie ma konkretnej daty kiedy to nastąpi ;)
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

Strach się trochę odezwać widząc nastawienie do Portalu w wątku wydawnictwa, ale spróbuję - we wtorek przyszła kurierem paczuszka, dziś ostrożny unboxing i na razie bugoli nie stwierdzono. Spodziewałem się trochę mniejszej planszy (6 częściowa). Dodatkowe 8 kart są kartami terenów (wtasowywane do tych talii) z dodatkowymi punktami za np. najwięcej zajetych terytoriów danego rodzaju z punktacją na poziomie 3-4 punktów, więc mogą być języczkiem u wagi, ale same raczej nie będą rozstrzygać. Z tego co na szybko przeczytałem po wylosowaniu są okazywane (nie są tajnymi celami), następnie są odkładane obok planszy (gracz ciągnie kolejna kartę) i każdy może próbować spełnić wymagania na koniec gry
Ostatnio zmieniony 26 sie 2016, 13:12 przez dgd79, łącznie zmieniany 1 raz.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Cry Havoc

Post autor: piogar »

Prosze jak najszybciej rozgrywac partie i opisywac wrazenia :) !
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Cry Havoc

Post autor: Portal Games »

dgd79 pisze:Strach się trochę odezwać widząc nastawienie do portalu w wątku wydawnictwa, ale spróbuję - we wtorek przyszła kurierem paczuszka, dziś ostrożny unboxing i na razie bugoli nie stwierdzono. Spodziewałem się trochę mniejszej planszy (6 częściowa). Dodatkowe 8 kart są kartami terenów (wtasowywane do tych talii) z dodatkowymi punktami za np. najwięcej zajetych terytoriów danego rodzaju z punktacją na poziomie 3-4 punktów, więc mogą być języczkiem u wagi, ale same raczej nie będą rozstrzygać. Z tego co na szybko przeczytałem po wylosowaniu są okazywane (nie są tajnymi celami), następnie są odkładane obok planszy (gracz ciągnie kolejna kartę) i każdy może próbować spełnić wymagania na koniec gry
Potwierdzamy - wszystkie egzemplarze zamówione u nas w przedsprzedaży zostały wysłane. Premiera sklepowa - 7 września.
Hazegiant
Posty: 240
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Re: Cry Havoc

Post autor: Hazegiant »

piogar pisze:Prosze jak najszybciej rozgrywac partie i opisywac wrazenia :) !
Podpisuje się obiema rękami :) Co prawda już zamówiony preorder, ale jestem ciekaw co mnie czeka ;D
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Cry Havoc

Post autor: dgd79 »

Postaram się opisać wrazenia, ale niestety pierwsze gry dopiero w przyszłym tygodniu
ODPOWIEDZ