BSG Exodus

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
AkuaMarek
Posty: 47
Rejestracja: 20 kwie 2014, 23:22

BSG Exodus

Post autor: AkuaMarek »

Witam, czy istnieje jakiś sklep oferujący np. dodatek exodus do BSG? Bo wszędzie jest on opisany jako "niedostępny"? :)
Czy dodatek ten wraz z "pegasusem" można stosować w formie podstawki? Jak wiele one zmieniają mechanikę gry? Czy są warte wydania pieniędzy (słyszałem że podstawka jest the best).
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8787
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2696 times
Been thanked: 2370 times

Re: BSG Exodus

Post autor: Curiosity »

AkuaMarek pisze:Witam, czy istnieje jakiś sklep oferujący np. dodatek exodus do BSG? Bo wszędzie jest on opisany jako "niedostępny"? :)
Faktycznie, nawet w sklepie Galakty go nie ma.
AkuaMarek pisze:Czy dodatek ten wraz z "pegasusem" można stosować w formie podstawki?
Nie da rady, podstawka jest wymagana.
AkuaMarek pisze: Jak wiele one zmieniają mechanikę gry?
Jest kilka nowości. Pierwszy i chyba najważniejszy to plansza pościgu cylońskiego, która zmienia mechanikę dokładania statków wroga na planszę. Wywala się z talii kryzysów rozstawienia Cylonów i zaczynają tymi rozstawieniami zarządzać ikony z normalnych kryzysów. Gdy skoczymy, niezestrzeleni Cyloni nie "znikają", tylko przenoszą się na planszę pościgu i mają swoje przygotowania do skoku. Gdy dotrą do końca, wskakują nam nagle na planszę główną. Dodatkowo, plansza pościgu dodaje kolejną lokalizację dla Cylonów, jedną z częściej używanych.

Prócz tego, w Eksodusie znajdziesz nowe mechaniki: traumę i sprzymierzeńców oraz nowe zakończenie "Mgławicę Jońską" (nawet okay, od czasu do czasu z nią gramy), karty Osobistych Celów i karty Ostatecznej Piątki (też nie używamy). Dochodzi nowa karta pozycji, CAG (dowódca viperów), który w swojej turze może także poruszać nieobsadzonego vipera. Dostajemy nowe, szybsze vipery (MK VII)
AkuaMarek pisze:Czy są warte wydania pieniędzy (słyszałem że podstawka jest the best).
TAK!
AkuaMarek pisze:Pozdrawiam :)
So say we all
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
AkuaMarek
Posty: 47
Rejestracja: 20 kwie 2014, 23:22

Re: BSG Exodus

Post autor: AkuaMarek »

No właśnie Pegaza zamówiłem na promocji w CDP (130 zł) bo zauważyłem braki Exodusa (i co teraz wymyślę). Nigdzie nie idzie go dostać!
A jak się ma sprawa "Świtu"? Najbardziej zależałoby mi na nowych postaciach bo lubię grać za każdym razem inną postacią.

Co do pytania o "Pegasusa" i podstawkę to chodziło mi bardziej o to, czy można wtasować takie elementy jak: postacie, nowe karty ale np bez New Caprica cisnąć podstawkę tylko (ponoć strasznie łatwa dla ludzi gra się robi) :)
Z doświadczenia "Talismana" wiem że postacie z dodatków stają się zbyt OP w stosunku do podstawowych charków. Albo trafi się karta nakazująca zrobić albo użyć coś czego dany dodatek nie zawiera ;)

Nie grałem niestety jeszcze co podkreślę na 5/6 osób ale gra robi niesamowite wrażenie (nawet na 4). A jak mam grono ludzi oglądających serial to atmosfera zrobiła się jeszcze lepsza :)
ODPOWIEDZ