Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Ayaram pisze:BTW. jak przechowujecie karty spotkań? Bo pudło już zaczyna nie ogarniać ciężaru... ;)
Ja właśnie w niedziele skleiłem sobie pudełko o takich samych wymiarach jak pudełko od podstawki. Wstawione dwie duże przegrody i spokojnie mi się tam 3-4 cykle zmieszczą - będę sukcesywnie dodawać małe podziałki na poszczególne talie :) Teraz tylko muszę uzupełnić zapasy tektury introligatorskiej żeby dosztukować wieczko i później jakaś okleina dla walorów estetycznych.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Ayaram pisze:A ja dalej nie ogarniam jakim cudem Galakcie się opyla wydawanie dużych dodatków bez wydawania jednocześnie małych...
Nie wiem, ale strzelam, że Galakta woli zdecydować z góry, że wydaje duże pudełko wraz z drukiem oryginalnym, licząc na wyprzedanie się tytułu w ciągu kilku następnych lat. W przeciwnym razie pozostaje czekać na nieznany termin dodruku (co grozi niedopuszczalną dla tej gry dziurą w serii) lub zrezygnować definitywnie z polskiej edycji.
Deluksy są ważniejsze, bo dają szanse na sprzedaż następujących po nich sezonów. I choć musimy długo czekać na kolejne scenariusze, to i tak dobrze, że wydawca ciągnie całe przedsięwzięcie.

Gdyby plotki o Arkham Horror LCG okazały się prawdą to już w polską edycję bym nie zainwestował, ale za stałe podtrzymywanie WP LCG przy życiu Galakcie dziękuję i wspieram portfelem, jak tylko mogę.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Cześć. Oni mają jakąś polską wersję strony z polskimi cenami? W jednym ze sklepów karcianych spotkałem plastikowy podajnik na karty powiedzmy w normalnej cenie około 29 złotych, gdzie na ww. stronie koszt był jakieś 3 razy wyższy. Więc jakieś źródło z normalnymi cenami musi być.

Angielska wersja jest coraz trudniej dostępna. Ostatnich Nigthmarów do Sagi czy Voice of Isengard nie ma i nie ma informacji kiedy będą.

Co do jakości DNŻ, to jak dla mnie też jest dużo lepiej niż kiedyś.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1575
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 603 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Sol pisze:Cześć. Oni mają jakąś polską wersję strony z polskimi cenami?
tutaj

w sumie to fajne, pomysł zatwierdzony ;)
tomb pisze:Nie wiem, ale strzelam, że Galakta woli zdecydować z góry, że wydaje duże pudełko wraz z drukiem oryginalnym, licząc na wyprzedanie się tytułu w ciągu kilku następnych lat. W przeciwnym razie pozostaje czekać na nieznany termin dodruku (co grozi niedopuszczalną dla tej gry dziurą w serii) lub zrezygnować definitywnie z polskiej edycji.
Deluksy są ważniejsze, bo dają szanse na sprzedaż następujących po nich sezonów. I choć musimy długo czekać na kolejne scenariusze, to i tak dobrze, że wydawca ciągnie całe przedsięwzięcie.
Nie no ja nie narzekam ;) Chociaż w sumie to mi rybka, ta gra i tak ma już tyle dodatków, że to generalnie różnica pomiędzy "przeogromna regrywalność", a "mózg roz...walony regrywalność".

I jasne, ok, obsuwy, tylko, że przy tym tempie wydawanie małych dodatków to my tu mówimy już o latach.
gregee123
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:43

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gregee123 »

Sol pisze:
Angielska wersja jest coraz trudniej dostępna. Ostatnich Nigthmarów do Sagi czy Voice of Isengard nie ma i nie ma informacji kiedy będą.
W rebelu masz jeszcze 2 szt. nightmare do voice. 3 pierwsze koszmarki do ring makera też były ale się skończyły. Trzeba było pilnować ;) Mają też barrow downs czy też old forest jak i Prancing Pony także i Belegost. Trzeba brać bo nie wiadomo kiedy Galakta łaskawie sprowadzi ponownie.
Kupię: Playmaty do LOTR LCG (inne niż z wiosny 2014)
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Pomyliłem z Treason of Saruman Saga, mój błąd. W końcu i tu Isengard i tu ;) Bo tylko Sagi póki co mam po angielsku, właśnie dla nightmare decków, ale chyba ślepa uliczka teraz widzę. Rebela śledzę na bieżąco, dzięki. W mejlu napisali mi, że nie wiedzą czy i kiedy będą dostępne. Ale dostają co jakiś czas te angielskie, tak jak wspomniałeś o Ringmakerze, więc myślę, że się kiedyś pojawią do reszty Sagi:)

Mimo wszystko mam nadzieję, że Galakta będzie ciągnąć polskie małe dodatki.

@Ayaram. Tak w niektórych sklepach są pojedyncze sztuki, jednak to nie jest pełen asortyment. Szkoda, jak na polską (?) firmę, chociaż nie dziwię się, że poszli na zagraniczne rynki od razu.
gregee123
Posty: 24
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:43

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gregee123 »

Treason wyszło 2 tyg temu. Nie załapało sie na tą partie. pewnie bedzie za jakis miesiac.
Kupię: Playmaty do LOTR LCG (inne niż z wiosny 2014)
eucharystiusz
Posty: 22
Rejestracja: 02 mar 2015, 14:56

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: eucharystiusz »

tomb pisze:
Ayaram pisze:A ja dalej nie ogarniam jakim cudem Galakcie się opyla wydawanie dużych dodatków bez wydawania jednocześnie małych...
Nie wiem, ale strzelam, że Galakta woli zdecydować z góry, że wydaje duże pudełko wraz z drukiem oryginalnym, licząc na wyprzedanie się tytułu w ciągu kilku następnych lat. W przeciwnym razie pozostaje czekać na nieznany termin dodruku (co grozi niedopuszczalną dla tej gry dziurą w serii) lub zrezygnować definitywnie z polskiej edycji.
Deluksy są ważniejsze, bo dają szanse na sprzedaż następujących po nich sezonów. I choć musimy długo czekać na kolejne scenariusze, to i tak dobrze, że wydawca ciągnie całe przedsięwzięcie.

Gdyby plotki o Arkham Horror LCG okazały się prawdą to już w polską edycję bym nie zainwestował, ale za stałe podtrzymywanie WP LCG przy życiu Galakcie dziękuję i wspieram portfelem, jak tylko mogę.

Z tego co pamiętam, galakta napisała kiedyś czemu wydają deluksy. FFG Wymaga od wszystkich partnerów aby zadeklarowali się czy będą wydawać dany deluks w rodzimym języku w momencie dowiedzenia się, że takowy produkt będzie. Bez wydania Deluksa razem z międzynarodowym drukiem nie ma możliwości wydania dodatków z cyklu do tego deluksa nawet w formie DnŻ. Dlatego Galakta jest zmuszona aby wszystkie deluksy wydawać w 1 druku międzynarodowym. Dlatego u nas Deluksy pojawiają się razem z premierą wersji angielskiej. Np. Piaski Haradu - nie minął tydzień od informacji na stronie FFG, że taki deluks będzie a już galakta poinformowała nas, że będzie po polsku i będzie miał premierę w tym samym czasie jak wersja ANG. Jeżeli by Galakta w tej chwili zrezygnowała z tego deluksa, z automatu by to oznaczało, że nie dostalibyśmy tego cyklu w ogóle.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Sol pisze:
Cześć. Oni mają jakąś polską wersję strony z polskimi cenami? W jednym ze sklepów karcianych spotkałem plastikowy podajnik na karty powiedzmy w normalnej cenie około 29 złotych, gdzie na ww. stronie koszt był jakieś 3 razy wyższy. Więc jakieś źródło z normalnymi cenami musi być..
Ceny mają, jakie mają. Czasem można negocjować. Drewno jest drogie. To jednak zdecydowanie najlepsze pudło na dużą ilość kart.
Spoiler:
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Ładnie to wygląda. :D Twoja kolekcja?

Chodziło mi raczej o to, że na ich stronie mamy europejskie ceny, gdzie w polskich sklepach niektóre ich produkty (bo tylko niektóre są dostępne), są już bardziej urealnione cenowo. Co innego wydać 30 złotych a co innego 18 Euro, za ten sam ich produkt.

-edit-
Odwołuję co napisałem wcześniej, widzę, że w Onyksie mają chyba wszystko od tego Raptora, to chyba ich polski sklep. Dzięki za link wyżej Ayaram. Teraz się przyjrzałem :)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2016, 15:15 przez Sol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Moja.
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kendzikk »

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dzisiaj stałem się szczęsliwym posiadaczem Władka i w zwiazku z tym mam pytanie, czy wiadomo coś o dodruku Starcia u stóp Samotnej Skały?
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Teraz już tylko w trybie DnŻ będzie się pojawiać więc trzeba się czaić na następną falę zamówień lub dorwać egzemplarz z drugiej ręki.
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kendzikk »

No wiem, że DnŻ, wczoraj zamówłem polowanie na golluma, bo też pewnie szybko zniknie :?
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Cześć, czy ktoś jeszcze zauważył że zarówno poprzednia fala dnz z ringmaker jak i obecny jego ciąg dalszy oraz te dnz do Sagi maja poucinane karty wypraw? Przynajmniej po jednej stronie, częściowo lub całkowicie.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Jeżeli mówisz o Dark Riders Nightmare to faktycznie, karty wypraw delikatnie ucięte, przy samej cyfrze lub samą cyfrę w połowie. Jakoś przebolałem. Old Forest i Fog też tak mają. Polskie DNŻ wyglądają trochę lepiej niż te angielskiej wyżej wskazane przeze mnie, ale może to tylko wrażenie.
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ja napisalem do Galakty. W sumie zatsrzezenia do 5 dodatkow. Nie po to płacimy 60+ pln, Aby dostawać wybrakowane karty...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Ja w sumie się jeszcze przyjrzę swoim. Jak będziesz mógł, to daj znać co Ci odpowiedzieli.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ja tam z DnŻ się wyleczyłem. Kupiłem tylko 2 dodatki do Sagi, czyli "Mgła na Kurhanach" i "Stary Las". Cykle polskie w przyszłości nabędę w wersjach angielskich, bo różnica w cenie jest spora, o jakości kart nie wspominając. Broniłem się przed takim rozwiązaniem, ale ostatecznie nie jest to przecież jakiś duży problem. Na razie mam tyle do grania, że w ogóle nie myślę o kolejnych dodatkach, nawet nie skusiłem się na najnowszy deluxe. Zamierzam dokończyć Sagę i wtedy zamykam (być może zawieszam na dłuższy czas) zakupy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Ja mam też starsze DnZ ale to z ostatnimi dwoma, trzema falami jest problem i jakości wykonania i materiału. Ja to pewnie przeżyje, bo mam fanów gry nie znających dobrze jezyka, więc coś kosztem czegoś

EDIT:

Odpowiedź z Galakty:

"Witam,

Niestety nie będziemy mogli pomóc w tej sytuacji. Wszystkie dodatki, które drukowane były w systemie DNŻ są docięte w podobny sposób. Niestety nie posiadamy innych.

Będziemy starali się dowiedzieć u producenta dlaczego pojawił się taki problem, żeby uniknąć go w przyszłości, jednak z tymi już nic nie zrobimy."
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ravenone »

Skusiłem się wreszcie na zakup, trochę późno w porównaniu z postami sprzed 4 lat, ale zawsze coś:P
Pierwszy scenariusz szedł dość zmiennie w zależności od wyboru drużyny.
W 2 osoby gra się lepiej, zawsze to więcej emocji niż rozgrywka solo.
W drugi scenariusz, ponoć trudniejszy, udalo mi się wygrać za pierwszym razem składając drużynę z dwóch Duchów i jednego krasnoluda i sukcesywnie podgryzając trolla, zanim dostałem 30 zagrożeń. No i swoją robotę wykonali też zwiadowcy pchając scenariusz do przodu.
Ogólnie gra się świetnie, pewnie skuszę się na 2-3 dodatki (mam nadzieję, że na tym poprzestanę:P).

Jedyne niejasnosności jakie mam to:
1. Czy efekty cienia daję jednorazowo gdy wróg wchodzi w zwarcie, a gdy nie umrze i walczymi z nim w następnej rundzie to już nie?
2. Gdy ja atakuję wroga w sferze przeciwności, to on mnie nie atakuje? Czyli to jest tak jakby taka partyzantka;)?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1575
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 603 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

1. Nie tylko każda tura, ale każdy atak (to możliwe by ten sam wróg atakował więcej niż raz). Zawsze dajesz kartę cienia.
2. Normalnie nie możesz atakować przeciwnika w strefie przeciwności, chyba że Dunhernem i za pomocą kilku specyficznych gracz. I wtedy owszem przeciwnik tylko patrzy jak go lejesz ;)
3. Niestety, kupisz więcej dodatków.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

Ravenone witaj w drużynie! Nie przejmuj się, że późno, wazne że przybyles. :) Na razie sugeruję powstrzymać się przed kupnem dodatków i maksymalnie rozegrać podstawkę. Następnie wydrukuj sobie scenariusze Ninjadorg- świetnie uzupełniają core.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Uf, przeczytałem 129 stron i jestem na bierząco... ;)

Kilka spraw mi się nazbierało do skomentowania, może niektóre rzeczy były już tu wspomniane, jednak dla nowych graczy, lub tych co coś przegapili warto o nich jeszcze raz wspomnieć :)

Poziom trudności przygód
Ktoś napisał o tym, że wraz z większą pulą kart gra robi się zbyt łatwa. Polecam tym graczom Progression Series. Pozwala ona tylko na dobór kart z cyklu, który do danego czasu wyszedł (NP. Jeśli chcecie Zapolować na Goluma możecie dobrać karty tylko z podstawki z PnG). Świetna zabawa, aktualnie kończymy z dziewczyną cykl mrocznej puszczy ;) Następny przed nami Khazad Dum i Hobbity.
Granie w ten sposób pomaga ograć się nowym graczom z kartami i poznanie wszystkich uroków LotRa, które nam zaoferował, a nie tylko Power Gaming w budowaniu Decków :)

Mało tego, na kanale THE TENTH NAZGUL możemy zobaczyć jak dwóch gostków ogrywa wszystkie scenariusze po kolei w bardzo przystępnej formie na OCTAGONie :) Świetny tutorial dla nowych graczy, nie tylko w kwestii budowania decków, ale też zasad i ogólnego porządku gry i tur. Dodatkowo, przed każdym scenariuszem opowiadają o każdej karcie gracza, która znajduje się w pakiecie, co bardzo poszerza horyzonty :) Dla lubiących sobie czasem czegoś posłuchać nada się idealnie (zwykle słucham tego do poduchy).
Tutaj link https://www.youtube.com/watch?v=tHHOLzy ... N3PBZR476A

Ale to wciąż nie wszystko. Niedawno ten sam gostek ruszył z drugą serią Progression na swoim drugim kanale THE HIVE TYRANT :)
Dla nowych graczy (znających angielski) to idealne miejsce na naukę gry, gdzie prócz normalnie wrzucanej całej serii i analizy kart, jest też samouczek w formie pierwszego scenariusza. Jedyna wada, że bardzo wolno nagrywa materiał i ciężko jest wyczekiwać ;) Ale od czego jest drugi kanał, na którym już wszystko jest.
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... C52XKgWWVp

Co do strony z deckbuildingiem używam ringsdb.com. Poza tym, że jest bardzo przystępny i wygodny. Zapisane decki można łączyć w pary, mamy pełno wykresów (proporcje kart, ich koszt) oraz nawet można sobie robić symulację dociągu. Bardzo wygodne i praktyczne :)
ODPOWIEDZ