Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Toldo
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:42

Re: Mare Nostrum

Post autor: Toldo »

Proszę, możecie sobie zobaczyć jak inni cieszą się z gry :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=KVza1Y1S3TE&app=desktop
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

ozy pisze:Asyncron twierdzi, że gry opuszczą Chiny do końca przyszłego tygodnia.
Phalanx, coś może wiadomo? Nazwa statku? Data? koniec tygodnia za dwa dni...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: janekbossko »

Na ks jest i nazwa statku i strona do sledzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

janekbossko pisze:Na ks jest i nazwa statku i strona do sledzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy to ten statek?

https://www.vesselfinder.com/?imo=9410741
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

To nie ten. Aquila targa na grzbiecie gry anglojęzyczne przeznaczone na Europę. Ja czekam na wersję po polsku :) Jak i chyba większość...
O naszej wersji jest tyle:
I still have no definite date on when the other language games will be shipped, but will post all information given to me by the other language publishers.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2016, 13:03 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

AkitaInu pisze:
janekbossko pisze:Na ks jest i nazwa statku i strona do sledzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy to ten statek?

https://www.vesselfinder.com/?imo=9410741

ten statek wiezie wyłącznie "English Language European Shipment"


wersji z dzikich krajów jeszcze nikt nie widział i zapewne jeszcze długo nie zobaczy...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Ok dzieki

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bdjl »

Cała ta sytuacja z tą grą to jedna wielka kpina. Zazwyczaj nie należę do upierdliwych klientów ale w przypadku tej gry najzwyczajniej w świecie czuje się wydymany. Gracze w USA już dostali, ang wersja dla graczy europejskich w drodze, a o naszej ani widu ani słychu. Komunikacja jest żenująco słaba. Jest to moja pierwsza i ostatnia zabawa we wspieranie jakiegokolwiek projektu realizowanego przez tych wydawców.

Skoro inne wersje językowe nie są gotowe to dystrybucja ang powinna zostać wstrzymana inaczej mamy sytuację w której pół Europy jest wydymana bo zrzuciła się na grę, którą gracze w USA mają kilka msc wcześniej. Żenada.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Bdjl pisze:Cała ta sytuacja z tą grą to jedna wielka kpina. Zazwyczaj nie należę do upierdliwych klientów ale w przypadku tej gry najzwyczajniej w świecie czuje się wydymany. Gracze w USA już dostali, ang wersja dla graczy europejskich w drodze, a o naszej ani widu ani słychu. Komunikacja jest żenująco słaba. Jest to moja pierwsza i ostatnia zabawa we wspieranie jakiegokolwiek projektu realizowanego przez tych wydawców.

Skoro inne wersje językowe nie są gotowe to dystrybucja ang powinna zostać wstrzymana inaczej mamy sytuację w której pół Europy jest wydymana bo zrzuciła się na grę, którą gracze w USA mają kilka msc wcześniej. Żenada.
nie no bez przesady... ja nie jestem za ograniczaniem komuś zabawy bo sam nie mam dostępu... nie jestem księdze ;)...

mamy po prostu naukę, żyjmy powoli, grajmy w gry sprzed lat, peace & love...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Mi przeszkadza strasznie nie tyle opóźnienie gry PL, co brak komunikacji i informacji od wydawcy (Asyncron, nie Phalanx).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Mnie tak jak misioooowi nie pasuje to, że niewiele wiemy, wydawca nie komunikuje się z nami, ani ze wspólnikami, coś tam kręci... To był mój pierwszy Kicstarter i od tego czasu nie wiem, czy się zdecyduje na jeszcze jakiś. Głównie dlatego, że już we wstępnych założeniach większości projektów (o dostarczeniu gry) jest kłamstwo, a ja nie lubię być okłamywany jako klient. ;)

Fakt udostępnienia anglojęzycznych wersji gry graczom mnie nie boli jako tako, ale to, że inne kraje zostały potraktowane jako trzecia kategoria już owszem. W tym sensie, że gry zostały posłane później (wydrukowane pewnie też) itd.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

Błysk pisze:Mnie tak jak misioooowi nie pasuje to, że niewiele wiemy, wydawca nie komunikuje się z nami, ani ze wspólnikami, coś tam kręci... To był mój pierwszy Kicstarter i od tego czasu nie wiem, czy się zdecyduje na jeszcze jakiś. Głównie dlatego, że już we wstępnych założeniach większości projektów (o dostarczeniu gry) jest kłamstwo, a ja nie lubię być okłamywany jako klient. ;)

Fakt udostępnienia anglojęzycznych wersji gry graczom mnie nie boli jako tako, ale to, że inne kraje zostały potraktowane jako trzecia kategoria już owszem. W tym sensie, że gry zostały posłane później (wydrukowane pewnie też) itd.
To wspieraj kampanie Stonemaier Games. Tam terminy są realne, a nawet wcześniej gry są (patrz Scythe). :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

Re: Mare Nostrum

Post autor: Bdjl »

rastula pisze:
Bdjl pisze:Cała ta sytuacja z tą grą to jedna wielka kpina. Zazwyczaj nie należę do upierdliwych klientów ale w przypadku tej gry najzwyczajniej w świecie czuje się wydymany. Gracze w USA już dostali, ang wersja dla graczy europejskich w drodze, a o naszej ani widu ani słychu. Komunikacja jest żenująco słaba. Jest to moja pierwsza i ostatnia zabawa we wspieranie jakiegokolwiek projektu realizowanego przez tych wydawców.

Skoro inne wersje językowe nie są gotowe to dystrybucja ang powinna zostać wstrzymana inaczej mamy sytuację w której pół Europy jest wydymana bo zrzuciła się na grę, którą gracze w USA mają kilka msc wcześniej. Żenada.
nie no bez przesady... ja nie jestem za ograniczaniem komuś zabawy bo sam nie mam dostępu... nie jestem księdze ;)...

mamy po prostu naukę, żyjmy powoli, grajmy w gry sprzed lat, peace & love...
Nie chcę być księdzem ;) ale chciałbym być poważnie traktowany. Mam wrażenie, że w przypadku tego projektu tak nie jest. Jedną z zalet wspierania czegoś na KS jest to, że można otrzymać grę wcześniej. Na stronie projektu na KS możemy przeczytać:

"If you back us on Kickstarter, you will receive the game several weeks before the games arrive in any other retail outlets!"

"Several" - jak kiedyś nauczyłem się grając w Herosów znaczy kilka. Jak wiadomo, ten warunek nie został spełniony w przypadku części graczy. Fajnie byłoby gdyby wydawca pomyślał o jakimś bonusie.

Ponadto jak już wspominaliście - komunikacja. Jest ona na zerowym poziomie tylko potęgując wrażenie, że nie traktują nas poważnie i generalnie mają to w dupie kiedy i czy otrzymamy tą grę.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Niestety komunikacja z winy Asyncron jest fatalna. Wciąż nie otrzymaliśmy żadnej nowej informacji na temat odbioru gier PL, DE, SP i IT. Nie wiemy na co tym razem czekamy. Jesteśmy gotowi sami je ściągnąć zza oceanu, ale nasza oferta zbywana jest milczeniem. Będę informował gdy tylko dowiem się czegoś nowego.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Banan2 »

ozy pisze:Niestety komunikacja z winy Asyncron jest fatalna. Wciąż nie otrzymaliśmy żadnej nowej informacji na temat odbioru gier PL, DE, SP i IT. Nie wiemy na co tym razem czekamy. Jesteśmy gotowi sami je ściągnąć zza oceanu, ale nasza oferta zbywana jest milczeniem. Będę informował gdy tylko dowiem się czegoś nowego.
No wiadomo, my to dziki kraj na obrzeżach Europy :wink: Ale Asynchron olewa też DE, SP i IT?! Może razem byście się skrzyknęli i kogo trzeba naprostowali?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

po prostu zastosowali technikę na strusia...

Zapewne wyglada to tak, że spoźnili się z dostarczeniem plików do produkcji, Chińczycy robią już coś innego i gra trafi do produkcji na św. Niewiadomego.


a ja ponowię pytanie / niepokój.... Phalanx macie już gadżety/ inne tytuły AG zamówioje przy okazji kampanii?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

ozy pisze:Niestety komunikacja z winy Asyncron jest fatalna. Wciąż nie otrzymaliśmy żadnej nowej informacji na temat odbioru gier PL, DE, SP i IT. Nie wiemy na co tym razem czekamy. Jesteśmy gotowi sami je ściągnąć zza oceanu, ale nasza oferta zbywana jest milczeniem. Będę informował gdy tylko dowiem się czegoś nowego.
Hej, ale nie macie możliwości eskalowania tego wyżej, albo zadzwonienia "na górę"? Cokolwiek? Wiem, że to dosyć głupie pytania, ale ostatecznie jesteście partnerami Asyncronu, prawda? :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: krecilapka »

W tym przypadku to asyncron jest górą; )

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
ribik
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:39
Lokalizacja: Jasło
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ribik »

Błysk pisze:
ozy pisze:Niestety komunikacja z winy Asyncron jest fatalna. Wciąż nie otrzymaliśmy żadnej nowej informacji na temat odbioru gier PL, DE, SP i IT. Nie wiemy na co tym razem czekamy. Jesteśmy gotowi sami je ściągnąć zza oceanu, ale nasza oferta zbywana jest milczeniem. Będę informował gdy tylko dowiem się czegoś nowego.
Hej, ale nie macie możliwości eskalowania tego wyżej, albo zadzwonienia "na górę"? Cokolwiek? Wiem, że to dosyć głupie pytania, ale ostatecznie jesteście partnerami Asyncronu, prawda? :)
Partnerstwo z naszej strony sprowadza się do dawania kasy, i siedzenia cicho, bo my jesteśmy ci gorsi, a tamci to elyta.
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: warran »

ribik pisze:
Błysk pisze:Hej, ale nie macie możliwości eskalowania tego wyżej, albo zadzwonienia "na górę"? Cokolwiek? Wiem, że to dosyć głupie pytania, ale ostatecznie jesteście partnerami Asyncronu, prawda? :)
Partnerstwo z naszej strony sprowadza się do dawania kasy, i siedzenia cicho, bo my jesteśmy ci gorsi, a tamci to elyta.
Ale co w tej sytuacji można zrobić? Nie mam pojęcia jak wyglądają umowy podpisane z partnerami/lokalnymi wydawcami, ale nie sądzę, że da się wiele uczynić w tej kwestii.
Zażądasz zwrotu kasy? nie dostaniesz pudełek.
Zażądasz informacji? wszyscy partnerzy/lokalni wydawcy już to robią, a mimo tego dostają to, co dostają od Asyncronu
Zaproponujesz pomoc? spójrz na posty wyżej

Ja, z ogromną przykrością, nie widzę innego wyjścia jak czekać, pisać, mieć nadzieję. O informowaniu wspierających nie mówię, bo ozy już to robi.
A po skończonej kampanii zapamiętać, nie podchodzić blisko.

Wiem, że może jestem strasznym człowiekiem, ale mam nadzieję, że Asyncron zszarga sobie imię do tego stopnia, że następnym razem ciężko mu będzie znaleźć jakichkolwiek partnerów.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: krecilapka »

A ja wolę mieć nadzieję że na końcu wszyscy będą mówili: długo bo długo ale asyncron to zajebista gierę wydał :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: misioooo »

krecilapka pisze:A ja wolę mieć nadzieję że na końcu wszyscy będą mówili: długo bo długo ale asyncron to zajebista gierę wydał :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Tak swoją drogą, to całościowo za Mare Nostrum chyba odpowiada Academy Games. Asyncron dostał działkę produkcji/dystrybucji na Europę :) Ale to AG pracowało nad grą jako taką. Więc jak będzie zajebiaszcza (a jest bardzo dobra - grałem ;P ) to dzięki AG, nie Asyncronowi...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Nie, grę wydał i opracował Asyncron. Academy Games wydało ją na licencji Asyncron. Tak jak i cała reszta.

Co do elementów dodatkowych - spokojnie, są wyprodukowane.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

warran pisze: Ale co w tej sytuacji można zrobić? Nie mam pojęcia jak wyglądają umowy podpisane z partnerami/lokalnymi wydawcami, ale nie sądzę, że da się wiele uczynić w tej kwestii.
Zażądasz zwrotu kasy? nie dostaniesz pudełek.
Zażądasz informacji? wszyscy partnerzy/lokalni wydawcy już to robią, a mimo tego dostają to, co dostają od Asyncronu
Zaproponujesz pomoc? spójrz na posty wyżej

Ja, z ogromną przykrością, nie widzę innego wyjścia jak czekać, pisać, mieć nadzieję. O informowaniu wspierających nie mówię, bo ozy już to robi.
A po skończonej kampanii zapamiętać, nie podchodzić blisko.

Wiem, że może jestem strasznym człowiekiem, ale mam nadzieję, że Asyncron zszarga sobie imię do tego stopnia, że następnym razem ciężko mu będzie znaleźć jakichkolwiek partnerów.
Też nie wiem jak wyglądały umowy i czy były przewidziane jakieś kary czy coś za niedotrzymywanie ich postanowień itd. tylko intuicja podpowiada mi, że mogły istnieć jakieś zapisy na temat "W przypadku gdyby Asyncron dał zawalił na całej linii to Phalanx ma prawo do bla bla bla.....". Jednak to tylko gdybanie. :) Nigdy więcej Asyncronu, nawet jak w sklepię już zobaczę pudełko z ich grą.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

ozy pisze:Asyncron twierdzi, że gry opuszczą Chiny do końca przyszłego tygodnia.
Opuściły? :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ