Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Gromb »

U mnie wciąż cisza. Czekamy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Witajcie koledzy naukowcy!

Przepraszamy Was za ciszę, ale praca wre - skaczemy po różnych światach, zbierając próbki :) dzisiaj np. Bartek kończył pakowanie o 3 nad ranem :)
Pierwsze Paczki wyszły przed weekendem. Kolejna, największa tura wychodzi dzisiaj po 16 - kurier odbierze je koło 17 z naszej nowej siedziby na Krakowskiej 90 we Wrocławiu.
O tej godzinie będzie tam Irek więc jeśli ktoś z Wrocławia chciałby wpaść po swoją kopię - zapraszamy.
Ponadto możecie odebrać swoje kopie w GeekSzopie - Kuba zadeklarował pomoc, więc jeśli macie bliżej do GeekSzopu za Pasażem Grunwaldzkim, możecie śmiało wpadać.

Generalnie po dzisiejszej wysyłce 99% polskich pre-orderów wychodzi w Wasze ręce.
Do końca tygodnia chcemy wysłać już wszystkie zamówienia (worldwide) :)

Co do statystyk. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że przez miesiąc naszej akcji, czyli przedsprzedaż oraz UK Games Expo, portale wciągnęły ponad 700 naszych gier, które właśnie teraz wędrują w ręce nowych właścicieli :) (wyprodukowaliśmy 2000 egzemplarzy)

Wszystkim, którzy nas wspierają, nie tylko zakupem, ale i ciepłym słowem, serdeczne dzięki!
Pozdrawiam,
Irek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Dobra dobra... Do 3 nad ranem to chyba na festiwalu dobrego piwa urzędowaliście :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:Dobra dobra... Do 3 nad ranem to chyba na festiwalu dobrego piwa urzędowaliście :twisted:
W tym roku nie udało nam się odwiedzić tej imprezy :(
Chociaż ponoć nic nie straciliśmy...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

No nie wiem - mi się tam podobało. Trunki były wyśmienite i niespotykane w sklepach naszych :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:No nie wiem - mi się tam podobało. Trunki były wyśmienite i niespotykane w sklepach naszych :)
Wystawcy nie bardzo są zadowoleni i nieco punktują organizatorów...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Oj tam... Z tego co wiem to w niedzielę wieczorem spora część wystawców już miała... pivne spojrzenia ;P
Mnie tylko zabolało, że w piątek dopiero od godziny 12 wpuszczali na teren imprezy... Kilkadziesiąt osób warowało pod bramami (w tym i ja) od godziny 11 z hakiem. Nigdzie nie było info, że będzie zamknięte. Za to BAD daliście radę :) Multiuni odebrałem w piątek, jak Bartek w końcu dotarł z dostawą ;P Oczywiście wcześniej nie omieszkałem zagrać na miejscu i (znowu) skopać Kubie doope, heh :) I to pomimo mej wcześniejszej wizyty na festiwalu i "pivnemu" spojrzeniu :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:Oj tam... Z tego co wiem to w niedzielę wieczorem spora część wystawców już miała... pivne spojrzenia ;P
Mnie tylko zabolało, że w piątek dopiero od godziny 12 wpuszczali na teren imprezy... Kilkadziesiąt osób warowało pod bramami (w tym i ja) od godziny 11 z hakiem. Nigdzie nie było info, że będzie zamknięte. Za to BAD daliście radę :) Multiuni odebrałem w piątek, jak Bartek w końcu dotarł z dostawą ;P Oczywiście wcześniej nie omieszkałem zagrać na miejscu i (znowu) skopać Kubie doope, heh :) I to pomimo mej wcześniejszej wizyty na festiwalu i "pivnemu" spojrzeniu :twisted:
Cieszę się, że finalny produkt "się sprawdził" :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Darboh »

Ja się przyznam że nie mogę się napatrzyć na karty :)

Przetestowane dopiero w gronie dzieciaków i siadło :) Tak jak się spodziewałem, bardzo sprytna mechanika dająca dużo opcji, w świetnym klimacie :) Myślę że jak w tygodniu zagram w mojej dorosłej grupie to zobaczę pełnię gry :)

Kiedy dodatki? ;)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: KamradziejTomal »

Witajcie koledzy naukowcy!

Przepraszamy Was za ciszę, ale praca wre - skaczemy po różnych światach, zbierając próbki :) dzisiaj np. Bartek kończył pakowanie o 3 nad ranem :)
Pierwsze Paczki wyszły przed weekendem. Kolejna, największa tura wychodzi dzisiaj po 16 - kurier odbierze je koło 17 z naszej nowej siedziby na Krakowskiej 90 we Wrocławiu.
O tej godzinie będzie tam Irek więc jeśli ktoś z Wrocławia chciałby wpaść po swoją kopię - zapraszamy.
Ponadto możecie odebrać swoje kopie w GeekSzopie - Kuba zadeklarował pomoc, więc jeśli macie bliżej do GeekSzopu za Pasażem Grunwaldzkim, możecie śmiało wpadać.

Generalnie po dzisiejszej wysyłce 99% polskich pre-orderów wychodzi w Wasze ręce.
Do końca tygodnia chcemy wysłać już wszystkie zamówienia (worldwide) :)

Co do statystyk. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że przez miesiąc naszej akcji, czyli przedsprzedaż oraz UK Games Expo, portale wciągnęły ponad 700 naszych gier, które właśnie teraz wędrują w ręce nowych właścicieli :) (wyprodukowaliśmy 2000 egzemplarzy)

Wszystkim, którzy nas wspierają, nie tylko zakupem, ale i ciepłym słowem, serdeczne dzięki!
Pozdrawiam,
Irek
Podziękował za aktualizację :)

Życzę owocnej sprzedaży i oby więcej gier :D

P.S. Mam nadzieję, że nie trafiłem na bycie tym 1% ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Gromb »

Mój InPostowy manager paczek potwierdził niestety moje obawy. Jestem w 1% niewysłanych paczek. :cry:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Adar »

Do mnie dotarło dziś :) Razem z matą do Exo :D

Czy jest możliwość przerobienia tudzież ściągnięcia niektórych grafik w celu ustawienia sobie tapety na pulpit?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Adar pisze:Do mnie dotarło dziś :) Razem z matą do Exo :D

Czy jest możliwość przerobienia tudzież ściągnięcia niektórych grafik w celu ustawienia sobie tapety na pulpit?
Jak tylko ogarniemy przesyłki, pomyślimy i o tym elemencie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze:
Adar pisze:Do mnie dotarło dziś :) Razem z matą do Exo :D

Czy jest możliwość przerobienia tudzież ściągnięcia niektórych grafik w celu ustawienia sobie tapety na pulpit?
Jak tylko ogarniemy przesyłki, pomyślimy i o tym elemencie :)
Koniecznie w jak najwyższej rozdzielczości. Jak dla mnie grafiki są świetne na ścianę.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: kudlacz135 »

W jakiej liczbie graczy gra wam się najprzyjemniej? Ile czasu mniej więcej trwa partia dwuosobowa? :)
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Adar »

Rozumiem, że przy 5 graczach gra się również kończy w momencie wyczerpania 3 stosów? Bo w instrukcji jest tylko mowa o 3-4 graczach...i wolę się upewnić
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Adar pisze:Rozumiem, że przy 5 graczach gra się również kończy w momencie wyczerpania 3 stosów? Bo w instrukcji jest tylko mowa o 3-4 graczach...i wolę się upewnić
Potwierdzam.
Pozdrawiam,
Irek
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Pan_K »

W ogóle na pudełku mowa jedynie o 4 meeplach w środku. Wygląda na to, że piąty gracz został dodany w trakcie prac nad wydaniem i nie wszystko zostało do niego dostosowane... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Board&Dice »

Pan_K pisze:W ogóle na pudełku mowa jedynie o 4 meeplach w środku. Wygląda na to, że piąty gracz został dodany w trakcie prac nad wydaniem i nie wszystko zostało do niego dostosowane... 8)
Są dokładnie dwa małe niedociągnięcia dotyczące tego 5 gracza. 5 gracz został dodany przed grudniowym pionkiem, więc nie w ostatniej chwili.
Bład pisarski pojawił sie na pudełku gdzie mowa o 4 meeplach a jest 5 i w manualu, gdzie powinno być zakończenie dla 3-5 graczy a nie 2-3.

Pozdrawiam,
Ireneusz Huszcza
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: bukimi »

Wczoraj odebrałem paczuszkę i od razu zabrałem się za koszulkowanie tych pięknych kart.
I od razu mała uwaga i rozczarowanie - wypraska ma dwie "wnęki" na karty. Po zakoszulkowaniu karty wchodzą tam "na wcisk" i praktycznie przestają się tam mieścić :( A wystarczyło zrobić 2mm więcej miejsca na szerokość, szczególnie, że środek oddzielający te 2 wnęki jest dość szeroki :?

Nasuwa mi się też pytanie: jak wygląda czas oczekiwania na swoją turę przy grze w 4-5 osób? Każdy ma 3 akcje i wiele możliwości (jeśli pójdę tam to wtedy to, a potem tamto, a może jednak inaczej...). Do tego myślisz nad swoim ruchem z wyprzedzeniem, ale pozostali gracze mogą w międzyczasie zepsuć plany i trzeba myśleć od nowa. Chętnie dowiem się jak wyglądają Wasze wrażenia w tym aspekcie.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

bukimi pisze:Nasuwa mi się też pytanie: jak wygląda czas oczekiwania na swoją turę przy grze w 4-5 osób? Każdy ma 3 akcje i wiele możliwości (jeśli pójdę tam to wtedy to, a potem tamto, a może jednak inaczej...). Do tego myślisz nad swoim ruchem z wyprzedzeniem, ale pozostali gracze mogą w międzyczasie zepsuć plany i trzeba myśleć od nowa. Chętnie dowiem się jak wyglądają Wasze wrażenia w tym aspekcie.
Ja mam za sobą raptem kilka rozgrywek w gronie 2/3/4/5 osób. Z doświadczenia dotychczasowego - pierwsze gry idą dosyć wolno, jest downtime. Ale po 2 czy 3 grach idzie to nad wyraz sprawniej. Często tura gracza trwa kilka(naście) sekund. Jak się zagra te kilka razy to dużo łatwiej "widzieć" możliwości.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: Muad'Dib »

Mam to samo co bukimi. Tzn niezadowolenie z wypraski. Wczoraj zakoszulkowałem karty i oczywiście musiałem użyć nożyczek, wykastrować władkę i dopiero weszły karty :( Ech, tyle razy poruszany temat na forum i dalej wydawcy nie biorą pod uwagę koszulkowania ich tytułów.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: misioooo »

Ja ten środkowy przegródek po prostu zgiąłem na płasko. Wkładka nie uszkodzona i wszystko wchodzi.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Multiuniversum (karcianka od Board&Dice)

Post autor: akahoshi »

A ja tam nic do pudełka nie mam.
Zakoszulkowałem i wszystko mieści się idealnie.
Może dlatego, że używam cienkich koszulek? Te grube (np. FFG) są dla mnie niewygodne.

Co do samej rozgrywki.
Mam na razie za sobą jedną partię sam ze sobą w celu nauki. Dziś może uda mi się żonkę nakłonić do partyjki.
Wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Tak jak misioooo napisał - im bliżej końca partii, tym lepiej się gra, min. przez przyswajanie ikonek na kartach.

Tu taka mała uwaga.
W instrukcji opis ikon z kart akcji i transformatorów mogły się znaleźć na jednej stronie. Przy pierwszych partiach, gdy się jeszce ich nie pamięta, co chwilę trzeba przerzucać kartkę w celu zorientowania się w możliwościach wykonania ruchu.
Ew. można było zrobić osobną kartę pomocy.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ