Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

Kampania w aplikacji.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
zax123
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2016, 01:24

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: zax123 »

Sorry, jeśli pytanie pojawiło się wcześniej ale mógłby mi ktoś wysłać skana z polskiej księgi przygód? Kupiłem sobie dziś tę planszówkę ale po angielsku. Instrukcję po polsku już znalazłem.

Mail: ziuber18@gmail.com

Z góry dzięki.
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: elprzybyllo »

Chciałem się podzielić, że dostałem w sobotę Descent: Zapomniane Dusze Druk na Życzenie i muszę powiedzieć, że jakość jest przyzwoita. Szału nie ma, ale jest okej.
Ciekawe jak się będzie w to grało.

I jeszcze mam pytanie czy ktoś słyszał coś, żeby aplikacja z kampaniami miała być przetłumaczona na język polski?
maziol88
Posty: 24
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:31

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: maziol88 »

Hejo mam pytanie odnosnie chowanca jak najłatwiej sie go pozbywac z gry ? I czy on stoi na planszy tak jak normalni bohaterowie czy na koniec tury boohaterow zlazi z planszy ? Pytam bo jest on dla mnie najbardziej poroniona jednostka u bohaterow a teraz jeszcze skoksili go na tyle ze zuca trzema koscmi i zdarza sie ze na raz bierze smoki :/ pomocy jak zyc !!!??

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30H przy użyciu Tapatalka
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

Stoi na planszy, az nie zginie albo przywolywacz go nie powola w innym miejscu. Wtedy niszczy starego i powoluje nowego gdzie chce.
Dobrze wypasiony chowaniec to koszmar OL'a :)
KamKow
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2016, 13:57

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KamKow »

Chowaniec przy koksowaniu może bronić się maksymalnie tylko brązową kostką, więc nie ma aż tak źle, dobry rzut i go nie ma.
Ogólnie pamiętajcie o zasadach dla chowańca ;)
maziol88
Posty: 24
Rejestracja: 31 gru 2013, 12:31

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: maziol88 »

KamKow pisze:Chowaniec przy koksowaniu może bronić się maksymalnie tylko brązową kostką, więc nie ma aż tak źle, dobry rzut i go nie ma.
Ogólnie pamiętajcie o zasadach dla chowańca ;)
A jakie to zasady i gdzie moge znalezc info o tej brazowej kostce ?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30H przy użyciu Tapatalka
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

KamKow pisze:Chowaniec przy koksowaniu może bronić się maksymalnie tylko brązową kostką, więc nie ma aż tak źle, dobry rzut i go nie ma.
Ogólnie pamiętajcie o zasadach dla chowańca ;)
Nieprawda, nie siej zametu.

Na przyklad: Geomanta, zdolnosc Mowa kamieni - kamienie maja szybkosc 3 + dodja szara kosc do obrony
Nekromanta: Mroczny pakt - ozywieniec +1 brazowa kosc do obrony

Nie pamietam kart wilka, ale jak stal przy bohaterze to doawal szara kosc do obrony, a bohate rprzy ktorym stal wilk rowniez.

Da sie ich wykoksic.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

kucyk pisze:
KamKow pisze:Chowaniec przy koksowaniu może bronić się maksymalnie tylko brązową kostką, więc nie ma aż tak źle, dobry rzut i go nie ma.
Ogólnie pamiętajcie o zasadach dla chowańca ;)
Nieprawda, nie siej zametu.

Na przyklad: Geomanta, zdolnosc Mowa kamieni - kamienie maja szybkosc 3 + dodja szara kosc do obrony
Nekromanta: Mroczny pakt - ozywieniec +1 brazowa kosc do obrony

Nie pamietam kart wilka, ale jak stal przy bohaterze to doawal szara kosc do obrony, a bohate rprzy ktorym stal wilk rowniez.

Da sie ich wykoksic.
Szczególnie kamienie geomanty - rzucają dwoma koścmi szarymi, plus chyba jeszcze jakiś upgrade na dodatkową brązową jest ale nie jestem pewien :)

Generalnie chowańcy rzucają taką obroną jaka jest na karcie chowańca plus skille.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: gregvip »

elprzybyllo pisze:I jeszcze mam pytanie czy ktoś słyszał coś, żeby aplikacja z kampaniami miała być przetłumaczona na język polski?
Zapytałem i dostałe odpowiedź:
Dnia 22.06.2016 o godz. 07:59 Mateusz S................ .....@galakta.pl> napisał(a):

Panie Grzegorzu,

aktualnie trwają rozmowy dotyczące możliwości przygotowania polskiej wersji aplikacji. Jeśli tylko będziemy znali jakieś nowe szczegóły w tej kwestii, z całą pewnością będziemy informować o tym za pośrednictwem naszej strony internetowej.
Born to play
Moja kolekcja
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: dragonkce »

Witam, wlaśnie dziś zakupiłem Descenta, więc moje pytania mogą się wydawać "idiotyczne" na początek. Pierwsze pytanie z "idiotycznych" to takie:
Na początku gry wybiera się klasę, wybieram Wojownika i mam dwie talie kart z tym symbolem (rycerz i berserker). Wybieram na całą grę jednę z tych talii np. rycerz, czy też wybieram obie talie?
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: wilczur »

klasę jedną możesz zgodną z ikonografią na karcie.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: dragonkce »

Czy dobrze rozumiem.
Wybrałem Syndrael (wojownik), wybieram jedną klasę Rycerz, i biorę początkowy ekwipunek Drewniana tarcza i Żelazny długi miecz oraz umiejętność Przysięga honoru (nie ma symbolu doświadczenia, te cyferki symbolu doświadczenia to chyba dotyczy ewentualnych kampanii).
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: kucyk »

Po pierwsze - tak, masz racje

Po drugie - pisz w watku pytan o zasady
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 42&t=19596
dragonkce
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2015, 18:05
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: dragonkce »

ok
Awatar użytkownika
Overseer
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2015, 12:41
Has thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Overseer »

Czy companion app jest w języku polskim?
Wherever the Overseers go, common folk tremble, and brother accuses brother.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: cohlerc1 »

Jedah pisze:Czy companion app jest w języku polskim?
Masz odpowiedź 6 postów wyżej ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

Galakta zbiera zamówienia do druku na żądanie m.in. cześć lieutenant packów i H&M do descenta. Termin składania zamówień - do 22.08., dostawa w listopadzie.

http://galakta.pl/druk-na-zadanie-zbieramy-zamowienia/
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

ariser pisze:Galakta zbiera zamówienia do druku na żądanie m.in. cześć lieutenant packów i H&M do descenta. Termin składania zamówień - do 22.08., dostawa w listopadzie.

http://galakta.pl/druk-na-zadanie-zbieramy-zamowienia/
Ale cena hero & monster packów zabija ...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

Ale cena hero & monster packów zabija ...[/quote]
Nie wiadomo czy scenariusze HMów będą drukowane czy do pobrania i samodzielnego wydruku. Jeżeli będą drukowane to w zasadzie cena byłaby odpowiednia.
HMy są raczej dodatkiem luksusowym stąd cena zawsze będzie powalać. Starczy porównać małe pudełko z dodatkiem i pudełko HMa. Cena ta sama a zawartość drastycznie się różni.
Ja biorę wszystko. Nie lubię mieć mieszanych wersji językowych, więc tłumaczone karty do podmiany są dla mnie na wagę złota.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

No 30 zł - z kupieniem angielskiej wersji z plastikiem cena oscyluje w granicach 150-180 zł. Dobre dojonko. :?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

c08mk pisze:
Ale cena hero & monster packów zabija ...
Nie wiadomo czy scenariusze HMów będą drukowane czy do pobrania i samodzielnego wydruku. Jeżeli będą drukowane to w zasadzie cena byłaby odpowiednia.
HMy są raczej dodatkiem luksusowym stąd cena zawsze będzie powalać. Starczy porównać małe pudełko z dodatkiem i pudełko HMa. Cena ta sama a zawartość drastycznie się różni.
Ja biorę wszystko. Nie lubię mieć mieszanych wersji językowych, więc tłumaczone karty do podmiany są dla mnie na wagę złota.[/quote]

Gdybym miał descenta też bym brał ale za:

● 4 arkusze bohaterów ● 1 karta mrocznego władcy ● 6 kart potworów ● 1 karta przygody ● 1 karta pogłosek ●

życzą sobie 30zł? Szczególnie że to raczej jest na cyfrze drukowane ... no to wciąż jest przesada ;) Szczególnie że scenariuszy tu nie widzę :)

A czy są dodatkiem luksusowym - możliwe, choć dodatek jak dodatek, jest po prostu dodatkiem :) W sumie nic luksusowego tam nie widzę.
Porównując mały dodatek i HM to w małym dodatku jest chyba mniej plastiku ;)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ariser »

W większości HM wychodzi +/- 10 zł za figsa + scenariusz + karty itp. czyli dla większość zakręconych cena do zapłacenia (ale i tak drogo). :P
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

ariser pisze:W większości HM wychodzi +/- 10 zł za figsa + scenariusz + karty itp. czyli dla większość zakręconych cena do zapłacenia (ale i tak drogo). :P
Tak, pewnie gdybym miał descenta to kupiłbym w końcu wszystkie HM'y ... ale przesiadłem się na imperiala i w sumie ciesze się że tak zrobiłem :P CHociaż tam też jest dojonko, ale przynajmniej kupuje angielskie i nie ma z tym żadnego problem :)

A co mnie najbardziej cieszy to to że będzie apka i że nie będe musiał czekać na polską wersję apki, jeżeli w ogóle wyjdzie ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: c08mk »

AkitaInu pisze:ale przesiadłem się na imperiala i w sumie ciesze się że tak zrobiłem :P CHociaż tam też jest dojonko,
Jeżeli nie zwolnią tempa z IA to za jakiś czas przegoni Descenta z dodatkami. Biorąc pod uwagę grupę docelową czyli fanów Star Warsów to na pewno jest bardziej dojny tytuł niż Descent.
ODPOWIEDZ