Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: josiu »

U mnie to jak narazie gra tego półrocza... Od zakupu (styczeń) gramy w nią 3-7 razy w tygodniu. Emocje są zawsze od początku do końca. Pięknie chodzi na dwie osoby. Marzę o dodatku.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Yavi »

Wspieram.to pisze:
Yavi pisze:
Wspieram.to pisze:w zasadzie nigdy się nie nudzi ;)
NIE! NIE! Trzeba pisać, że się już powoli nudzi, żeby Lacerta przyspieszyła rozmowy i załatwiła nam ten dodatek :P
Za dodatkiem stoję murem, ale to chyba mocno zależy od nas - kiedyś Michał z Planszóweczki pisał, że jest to do rozważenia. Ja kibicuje bez znaczenia czy wspieram.to czy nie, bo gra mnie wciągnęła na wiele wieczorów :)
Z tego co widziałem ostatnio, to trwają rozmowy, bo oryginalny wydawca ma jakiś problem z naszym pięknym wydaniem :P
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Ustawię chyba na automatyczne pisanie w wątku co jakiś czas (mam nadzieję, że już niedługo)

Ciągle walczymy nad dodatkiem. W międzyczasie powinna wyjść inna gra od Beziera, już z logiem Lacerty na pudełku, może to trochę przyspieszy rozmowy.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4115
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2667 times
Been thanked: 2576 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Gizmoo »

A ja tylko dodam, że gra awansowała na pierwsze miejsce w moim TOP wszech czasów. Ma dla mnie cechy planszówki idealnej. Dlatego kupię KAŻDY dodatek. :wink:
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Gizmoo pisze:A ja tylko dodam, że gra awansowała na pierwsze miejsce w moim TOP wszech czasów. Ma dla mnie cechy planszówki idealnej. Dlatego kupię KAŻDY dodatek. :wink:
Takie posty należy zebrać, przetłumaczyć i wysłać Tedowi - może to (oprócz $) skutecznie połechce jego ego. ;)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Dobra. Przycisnąłem Przemka (szefa wszystkich szefów) i wiem na czym stoimy.

TLDR: Przez długi czas (8-10 lat!) nie będzie opcji zrobienia dodatku z nowymi grafikami.
Spoiler:
Tadam. Tak to na chwilę obecną wygląda.
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: hrachubi »

:( ale jak kryzys finansowy do mnie nie przyjdzie, to podstawka będzie czekać te 10 lat :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Yavi »

tokage pisze:Dobra. Przycisnąłem Przemka (szefa wszystkich szefów) i wiem na czym stoimy.

TLDR: Przez długi czas (8-10 lat!) nie będzie opcji zrobienia dodatku z nowymi grafikami.
Spoiler:
Tadam. Tak to na chwilę obecną wygląda.
Smutek i żal :(
No i nie lubię już Beziera.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

tokage pisze:Dobra. Przycisnąłem Przemka (szefa wszystkich szefów) i wiem na czym stoimy.

TLDR: Przez długi czas (8-10 lat!) nie będzie opcji zrobienia dodatku z nowymi grafikami.
Spoiler:
Tadam. Tak to na chwilę obecną wygląda.
ale amerykańskie buractwo, niby jak ktokolwiek ma kontrolować sprzedaż poza Polską. Na kampanii było wyraźne napisane, że wydawca nie będzie wysyłał za granicę, a jak ktoś na własną rękę sprowadza no to już nie winna wydawcy. Żal im dupę ścisnął, że gdzieś w europejskiej dżungli mają lepiej
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: hutriel »

Jak oni niosą innym narodom demokrację to jest w porządku, a spróbuj im pokazać, że ich wydanie gry nie jest najładniejsze... :D.
Twardzi Ci Jankesi - dla ładniejszej oprawy graficznej znosili polską wersję językową?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4115
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2667 times
Been thanked: 2576 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Gizmoo »

Dobrze, że poszkodowanym estetycznie nie był ktoś z Pentagonu. Jeszcze skończyłoby się nalotami. Tym razem nie za demokrację, ale za Zamki. :lol:

Uwielbiam gości, którzy płaczą z powodu tego, że ktoś ma lepiej/ładniej/taniej.

No cóż 10 lat to jednak sporo i powyższy żarcik, to raczej śmiech przez łzy...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Muad'Dib »

Cóż, nadeszły takie czasy. Nie jestem do końca pewien ale przy takich licencjach może powinna być zawierana specjalna umowa ze sklepami? Że taki produkt może być sprzedawany jedynie na terenie Polski.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ramar »

Proponuję (całkiem poważnie) zorganizować się, pokazać swoje niezadowolenie i "niesprawiedliwość" poprzez zapchanie skrzynki mailowej amerykańskiego wydawnictwa oraz zrobienie zamieszania na BGG. Znajdą się chętni? ok. 40 osób powinno być w stanie poruszyć internetami :twisted:
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3414
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Lothrain »

Muad'Dib pisze:Cóż, nadeszły takie czasy. Nie jestem do końca pewien ale przy takich licencjach może powinna być zawierana specjalna umowa ze sklepami? Że taki produkt może być sprzedawany jedynie na terenie Polski.
To i tak nie powstrzymałoby osób prywatnych. Żeby domknąć zamówienie grupowe musiałem wziąć dodatkowe 3 egzemplarze. Dwa poszły do Stanów, a jeden do Włoch. Ale taki jeden egzemplarz nie powoduje przecież złamania umowy.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: espresso »

Ja się dziwię, że ci inni wydawcy nie chcą pozyskać polskich grafik, tylko się upierają przy tych swoich brzydalach (btw jakby polska wersja wyglądała tak, jak angielska, to pewnie by do mojej kolekcji w ogóle nie trafiła).
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kwiatosz »

A gdyby tak ufundować "pakiet naklejek upiększający dodatek"? Ja bym mógł kupić angielską wersję i sobie ponaklejać ;) Albo można zrobić prywatne kampanię "ilustracje komnat zamkowych". A że później ktoś niecnie wykorzysta ufundowane grafiki do wydrukowania sobie kafelków to przecież nie autora wina.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: romeck »

I nagle z wielkiej radości posiadania tej gry w najładniejszej wersji przeskoczyłem na nieodpartą chęć jej sprzedania.

Nosz urwał nać.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Coen »

ramar pisze:Proponuję (całkiem poważnie) zorganizować się, pokazać swoje niezadowolenie i "niesprawiedliwość" poprzez zapchanie skrzynki mailowej amerykańskiego wydawnictwa oraz zrobienie zamieszania na BGG. Znajdą się chętni? ok. 40 osób powinno być w stanie poruszyć internetami :twisted:
Jestem za :)
kwiatosz pisze:A gdyby tak ufundować "pakiet naklejek upiększający dodatek"? Ja bym mógł kupić angielską wersję i sobie ponaklejać ;) Albo można zrobić prywatne kampanię "ilustracje komnat zamkowych". A że później ktoś niecnie wykorzysta ufundowane grafiki do wydrukowania sobie kafelków to przecież nie autora wina.
I tu też jestem za :twisted:
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

kwiatosz pisze:A gdyby tak ufundować "pakiet naklejek upiększający dodatek"? Ja bym mógł kupić angielską wersję i sobie ponaklejać ;) Albo można zrobić prywatne kampanię "ilustracje komnat zamkowych". A że później ktoś niecnie wykorzysta ufundowane grafiki do wydrukowania sobie kafelków to przecież nie autora wina.
Jestem za :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Yavi »

ramar pisze:Proponuję (całkiem poważnie) zorganizować się, pokazać swoje niezadowolenie i "niesprawiedliwość" poprzez zapchanie skrzynki mailowej amerykańskiego wydawnictwa oraz zrobienie zamieszania na BGG. Znajdą się chętni? ok. 40 osób powinno być w stanie poruszyć internetami :twisted:
Nie wiem czy czymś poruszymy, ale Zamki uwielbiam i chyba nie powstrzymam się przed napisaniem do Beziera...
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: romeck »

Też jestem za inicjatywą obywatelską i chętnie do niej dołączę.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: BartP »

Nie pozwalamy zrobić polskiej wersji, bo jest za ładna i nasi potem narzekają, że mają brzydką. Co za pies ogrodnika! Wstyd, panie Ted, wstyd! Zamiast pomyśleć, jak problem rozwiązać konstruktywnie, to najlepiej usunąć problem: nie ma dodatku i tyle. Sory, no ale do członków Mensy to on chyba nie należy.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Muad'Dib »

Lothrain pisze:
Muad'Dib pisze:Cóż, nadeszły takie czasy. Nie jestem do końca pewien ale przy takich licencjach może powinna być zawierana specjalna umowa ze sklepami? Że taki produkt może być sprzedawany jedynie na terenie Polski.
To i tak nie powstrzymałoby osób prywatnych. Żeby domknąć zamówienie grupowe musiałem wziąć dodatkowe 3 egzemplarze. Dwa poszły do Stanów, a jeden do Włoch. Ale taki jeden egzemplarz nie powoduje przecież złamania umowy.
To, że to by nie powstrzymało to zdaję sobie sprawę. Zresztą myślę, że wszyscy o tym wiedzą. Prywatna sprzedaż to jedna sprawa, nikt nic na to nie poradzi. Chyba, że wprowadzą zakaz wwożenia do USA takich gier ;) Bardziej mi chodzi o sklepy, myślę, że to o to się rozbiło. Pewnie, udzielając licencji, nie spodziewali się, że polskie sklepy będą sprzedawać amerykańskim klientom ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Yavi »

Zastanawia mnie, czy w ogóle istnieje możliwość podpisania ze sklepem takiej umowy, żeby nie sprzedawał danej gry klientom z zagranicy.
Tak czy inaczej, wylałem swoje żale na Facebooku i nie omieszkałem oznaczyć Beziera, niech mają :P
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: kamron6 »

Ograniczenie sprzedaży do terytorium i również drugiego obiegu :lol: A to o Polakach są opinie, że są głupi i zacofani :evil:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ