Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Rage

Post autor: mgladecki »

Czy ktoś wie którego czerwca będą rozsyłane kopie przedpremierowe?
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

Dołączam do pytania 8)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: crsunik »

Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Blood Rage

Post autor: Banan2 »

Tak przy okazji. W ostatnim podcaście 2 Pionki (nr 98) Trzewik poinformował, że cały nakład Blood Rage z magazynu Portalu został wyprzedany. Dodał, że w sklepach oczywiście gry są (czytaj: będą,bo jeszcze jest przedsprzedaż), ale gdyby sklepy chciały później domówić kolejne egzemplarze to nie domówią, bo ich nie będzie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Banan2 pisze:Tak przy okazji. W ostatnim podcaście 2 Pionki (nr 98) Trzewik poinformował, że cały nakład Blood Rage z magazynu Portalu został wyprzedany. Dodał, że w sklepach oczywiście gry są (czytaj: będą,bo jeszcze jest przedsprzedaż), ale gdyby sklepy chciały później domówić kolejne egzemplarze to nie domówią, bo ich nie będzie.
Pozdrawiam
Taa, chwalili się na FB, że nakład dla sklepów poszedł w 8 minut. :) Ciekawe, kiedy ruszy wysyłka do owych sklepów.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 402
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 377 times

Re: Blood Rage

Post autor: Ciuniek »

Recenzja w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

cohlerc1 pisze:Lol chyba nie mają tej karty fizycznie w ręku tylko wzorują się grafiką z internetu, bo wersja ks daje tańsze jednostki a nie boost do siły.
Edit: ostatni post wtym temacie rozwiewa wątpliwości, skoro Thiago twierdzi że potwory invaduja za darmo to taka karta tylko jest a poprzednia byla tylko "prototypem" ;)
Potwierdzamy, "nasz Troll" jest identyczny z tym wysyłanym do wspierających na KS - czyli zeruje koszta najazdu dla twoich figurek w prowincji w której się znajduje.
mgladecki pisze:Czy ktoś wie którego czerwca będą rozsyłane kopie przedpremierowe?
Tu sytuacja była o tyle skomplikowana, że gry oraz bonusowe figurki były wysyłane osobno. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu będziemy w stanie podać dokładną datę wysyłki (raczej wcześniej niż później - na tę chwilę jedynie tyle możemy powiedzieć).
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: Qlaqs »

No to wielka szkoda... Bo sugerowałem się własciwościami figurek.
Gdybym wiedział to wcześniej wybrałbym Trolla ... :(
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Karty i tak warto zakoszulkowac więc może sobie wrzuć w koszulkę takie działanie jak wolisz ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

Hmm a mi tak ostatnio przyszło do głowy, po kilku rozgrywkach.

Nie uważacie że wszelkie strategie na "przegrywanie" są dużo łatwiejsze niż inne? Graliśmy już kilka ładnych razy to pomimo tego że np. wszystkie staty miałem na maxa (60 pkt na koniec gry) to podczas gry, żeby to zdobyć zostawałem w tyle za innymi.

mówie o sytuacjach kiedy dostajemy punkty za figurki w walhalli, za figurki zniszczone w bitwie itp.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Mnie też się wydaje, że wszelkie efekty i bonusy dla przegrywających są łatwiejsze w obsłudze i dające lepszy zysk. Ale największy bonus u nas dawały bezdyskusyjnie questy.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Blood Rage

Post autor: Wothan »

Sklep z liczbą 3 w nazwie wspomniał na fb, że wysyłka wersji PL zacznie się 10 czerwca.
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Rage

Post autor: mgladecki »

Wothan pisze:Sklep z liczbą 3 w nazwie wspomniał na fb, że wysyłka wersji PL zacznie się 10 czerwca.
No to powinno być lada dzień, bo na początku przedsprzedaży Portal informował, że osoby, które zamawiają w przedsprzedaży dostaną grę około tygodnia wcześniej.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

krecilapka pisze:Mnie też się wydaje, że wszelkie efekty i bonusy dla przegrywających są łatwiejsze w obsłudze i dające lepszy zysk. Ale największy bonus u nas dawały bezdyskusyjnie questy.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Hmm nawet jeżeli zrobisz tych questów dwa, za 11 punktów czyli dostaniesz 22 to jak weźmiesz jedną kartę która Ci daje 3 za każdą figurkę w valhalli to wystarczy mieć tam 8 figurek żeby było to bardziej opłacalne.

A 7 figurek w valhalli to nie taki straszny problem :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Ale za każdy quest podnoszę statystykę dodatkowo. To jest zysk :). Questy też są liczone coraz więcej za każdy w kolejnej erze. Nie pamiętam w tej chwili kto/ co dawało w ostatniej erze zdolność, że punkty z wypraw liczyły się podwójnie. To już można licznik przekręcić ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

krecilapka pisze:Ale za każdy quest podnoszę statystykę dodatkowo. To jest zysk :). Questy też są liczone coraz więcej za każdy w kolejnej erze. Nie pamiętam w tej chwili kto/ co dawało w ostatniej erze zdolność, że punkty z wypraw liczyły się podwójnie. To już można licznik przekręcić ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Racja, zapomniałem o statach :)

No i fakt, jest karta która pozwala zbierać podwójne nagrody z questów, to wtedy rzeczywiście jest masakra :) Ale jak dobrze uzbierasz to masz 6 punktów za figurkę w valhalli - to wtedy też jest masakra ;)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Na mój gust nie ma wiodącej taktyki, udawało mi się wygrać zarówno poprzez porażki jak i przez questy czy dominację. Fakt, że pierwsze gry raczej ze względu na pierwszą taktykę, jednak najlepsze wyniki osiągałem dzięki dominacji, ale to dopiero po zapoznaniu się z kartami i odrobinie blefowania, ewentualnie przy lekkim połączeniu z 1 questem na rundę.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Lubel »

Flogiston pisze:Na mój gust nie ma wiodącej taktyki
Ufff, bo już myślałem, że gra jest "zepsuta" ;)
olsszak
Posty: 1826
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 20 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Pytanie:
czym jest spowodowany Waszym zdaniem fakt, że Odyn nie jest oryginalnie przyklejony do swojego tronu? Kwestią związaną z malowaniem? czy może jest inny powód?, bo w wyprasce oryginalnej mieścił się bez problemu chyba.

pozdro
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Blood Rage

Post autor: Flogiston »

Malowanie, bo cóz innego? Zawsze można go przykleić na amen :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Gra wydaje mi się że na etapie produkcji została wymyślona z 3 wiodącymi taktykami. Na przegrywanie, na punkty z walki, realizację wypraw. Wokół tego wszystkie combosy są skonstruowane. Odruchowo chyba każdy kombinuje na początku z punktami za walkę, dopiero poznając grę dostrzegamy inne ścieżki. Granie na lokiego i jego sztuczki dla przegrywajach to taki kolejny etap. A gra się w to co uda zebrać z kart ;). To sytuacja i gracze tworzą strategię najlepszą w danej rozgrywce. Póki co już 3 razy uznaliśmy że gra jest ze słabym balansem po czym jednak musieliśmy to zweryfikować. Póki co to dla mnie fajna luzacka napierdzielanka :).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: pan_satyros »

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.
Gram zazwyczaj w 2 osoby, czasem w 3 i bardzo sporadycznie w 4. Zakładając, że z taką właśnie częstotliwością będę grywał w Blood Rage rozumiem, że tytuł ten raczej się nie sprawdzi, gdyż średnia poznania gry będzie stale działać na niekorzyść osób nowych lub grających sporadycznie (zapominających o działaniu kart), umniejszając ich szanse na wygraną?
Wpadłem w pułapkę pięknych figurek i staram się racjonalnie podeprzeć rezygnację z preordera.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.
Gram zazwyczaj w 2 osoby, czasem w 3 i bardzo sporadycznie w 4. Zakładając, że z taką właśnie częstotliwością będę grywał w Blood Rage rozumiem, że tytuł ten raczej się nie sprawdzi, gdyż średnia poznania gry będzie stale działać na niekorzyść osób nowych lub grających sporadycznie (zapominających o działaniu kart), umniejszając ich szanse na wygraną?
Wpadłem w pułapkę pięknych figurek i staram się racjonalnie podeprzeć rezygnację z preordera.
@Pan_Satyros

Jeżeli masz ochote przetestować w takich kombinacjach Bloor Rage'a to zapraszamy do nas :) możemy pograć we 2 i trzy osoby i sam ocenisz:) Masz w końcu blisko :)
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Jeśli do gry bedą siadać ludzie ograni w planszowkach to po 1 - 2 grach kombosy możliwe do wykręcenia stają się dość czytelne. blood rage to nie jest szczególnie zawiła gra. To co można zrobić ma się na kartach które trzymamy w rękach. Ale faktycznie, osoby mające ten tytuł ograny będą miały łatwiej. Na 3 osoby bym się nie wahał kupić. Na 2 to niekoniecznie, mimo tego że nie grałem w takim zestawieniu ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Blood Rage

Post autor: tekknoboy »

pan_satyros pisze:Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.
Gram zazwyczaj w 2 osoby, czasem w 3 i bardzo sporadycznie w 4. Zakładając, że z taką właśnie częstotliwością będę grywał w Blood Rage rozumiem, że tytuł ten raczej się nie sprawdzi, gdyż średnia poznania gry będzie stale działać na niekorzyść osób nowych lub grających sporadycznie (zapominających o działaniu kart), umniejszając ich szanse na wygraną?
Wpadłem w pułapkę pięknych figurek i staram się racjonalnie podeprzeć rezygnację z preordera.
skoro ja wpadłem w te sidła, a miałem dokładnie te same obawy to nie zostawiaj kolegi samego :)
ODPOWIEDZ