This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Tycjan pisze:Naprawdę rozumiem waszą niecierpliwość, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że nie robię tego celowo. Pewne decyzje są poza ZP i my również musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać. Pamiętam o forum i jak tylko będę mógł coś napisać to tak zrobię :)
A czekam na to, bo gra jest genialna, ale aż prosi się o lokalizację.
Tycjan, mnie nie interesuje co napisze ZnadPlanszy... Mnie interesuje co na to wszystko jeden ze sprawców zamieszania - Michał Oracz na przykład, który to wstępnie obiecywał info, renegocjowaną umowę i "dobre wiadomości" już tydzień temu... Kampania ma się ku końcowi i dla mnie to wygląda na celowe zwodzenie "niech wesprą angielską, bo i tak myślą, że coś się zmieni i dostaną polską". Ja to tak widzę, to moje zdanie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: Kisun »

A może ta aplikacja mogła by tłumaczyć to czego ewentualnie nie dało by się zlokalizować? Księga skryptów - ma być przecież. Może też, jak ktoś w komentarzu na kickstarterze zaproponował, można by wrzucić tłumaczenie kart - wpisuje się nr karty i wyskakuje po polsku lub w innym języku. To było by jakieś rozwiązanie. Przecież żetony mogły by być i po angielsku patrz HoN. Jak jest łopata to widzę że to łopata, prawda? Tylko te skrypty, instrukcje i karty są najbardziej zależne językowo.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: kamron6 »

Karty nawet nie są zbyt zależne językowo, zazwyczaj spełniają proste funkcje czy pokazują możliwe zdobycze / niebezpieczeństwa / karty większego wpływu.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: KrzysiekL »

Najlepsze jest to, że najpierw robią podpisy"łopata" na narysowanej łopacie, a później mówią, że nawet tokeny są zależne językowo i druk wielojęzyczny się nie opłaca.;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie (i pisałem to już wcześniej) to tokeny, żetony etc nie muszą być spolszczane. Wystarczy książki + karty po polsku zrobić. Dodatkowo będzie walor edukacyjny - nauka kilku słówek po angielsku (w manualu może być napisane przecież "Weź żeton łopaty ("Shovel")"...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine The Boardgame

Post autor: elbruus »

Kisun pisze:A może ta aplikacja mogła by tłumaczyć to czego ewentualnie nie dało by się zlokalizować? Księga skryptów - ma być przecież. Może też, jak ktoś w komentarzu na kickstarterze zaproponował, można by wrzucić tłumaczenie kart - wpisuje się nr karty i wyskakuje po polsku lub w innym języku. To było by jakieś rozwiązanie. Przecież żetony mogły by być i po angielsku patrz HoN. Jak jest łopata to widzę że to łopata, prawda? Tylko te skrypty, instrukcje i karty są najbardziej zależne językowo.
Jeśli tak by to miało wyglądać to z mojego symbolicznego 1 funta zrobi się konkretne 0 :wink:
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

Na szczęście jeszcze nikt nikogo nie zmusza do wspierania ;) Niestety i ja chyba spasuję. Za dużo niewiadomych. Jeżeli coś się wyjaśni przed końcem kampanii to ok, jak nie to też płakać nie będę.
"Errare humanum est"
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: mia123 »

Niestety jest tylko 200 chętnych z Polski, troszkę za mało żeby wydać polską wersję. Dlatego nie wierzę już w to, że wydadzą polską wersję.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2676 times
Been thanked: 2357 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

mia123 pisze:nie wierzę już w to, że wydadzą polską wersję.
A mi mocno dały do myślenia słowa Tycjana, wyrażone w trakcie grania na żywo (transmisja w YT). Powiedział, że ta gra musi ukazać się po polsku. Zważywszy, że Tycjan reprezentuje serwis ZnadPlanszy, który objął grę patronatem, rzucenie takich słów było mocno ryzykowne. Trochę jak krytyka gry, zanim ona jeszcze wyszła. Zakładam, że Tycjan ma dużo większą wiedzę na ten temat niż my (forumowicze) i skoro coś takiego powiedział, to chyba coś jest na rzeczy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: akahoshi »

Też nie sądzę, aby udało się ufundować wersję PL na KS.
Jedyna nadzieja (i wnioski z całej tej burzy wokół gry), to to, że jakieś wydawnictwo skusi się na wydanie jej w rodzimym języku.
Zapewne trochę wody w Wiśle upłynie, ale polska wersja będzie. To chyba zbyt dobra gra, żeby jej nie wydać u nas.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 178 times
Been thanked: 139 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: woytas »

Curiosity pisze:A mi mocno dały do myślenia słowa Tycjana, wyrażone w trakcie grania na żywo (transmisja w YT). Powiedział, że ta gra musi ukazać się po polsku.
Też to słyszałem i tego się trzymam :) O ile dobrze pamiętam, to wspomniał coś o dobrych wieściach po weekendzie, ale jak na razie, żadnych nie ma, a za kilka dni koniec kampanii :?
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Szaweł pisze:Poproszę o info od autorów, czy wspierając za £1 będę mógł w późniejszym czasie przy ewentualnym tłumaczeniu wesprzeć pełne wydanie gry?
Padla gdzies odpowiedz na te pytanie? Jesli ominelem to przepraszam ale nie potrafilem tego znalezc. ;€
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: mia123 »

Odpowiedz nigdzie nie padła (albo o tym nie wiemy, że gdzieś padła ;) )

Zastanawiam się tylko czy faktycznie tak mało osób chce kupić tą grę czy po prostu nie wspierają bo czekają na decyzję. Wydawało mi się, że był większy hype niż wyniki jeśli chodzi o polskie wsparcie.
Vuduf
Posty: 27
Rejestracja: 21 paź 2015, 12:29

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Vuduf »

Tych wspierających wcale nie jest tak mało. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze, że część wspierających jest liczona jako pojedyncze zamówienie, jednak jest to grupówka (no chyba, że się mylę i jest liczona każda jedna sztuka gry, a nie liczba wspierających). Jeśli mam rację, to może się okazać, że na Polskę idzie, strzelam, 350 sztuk (czyli pi razy drzwi 170 pojedynczych egzemplarzy i 30 6-paków)

Ja osobiście jednak jestem w grupie czekającej na decyzję, więc zakładam, że takich osób również może być sporo.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Ludzie nie wchodza w akcje na KS i nie zakladaja konta bo czekaja na edycje PL i widzac licznik sie wstrzymuja.
I obieg zamkniety, wszyscy czekaja, nikt nie podbija licznika..
Pewnie spowodowane jest to niewiedza o wsparciu za 1£ (brakiem inf o pozniejszym dobraniu gry) i podbiciu licznika a pozniej ewentualnym mozliwym wycofaniu sie.

To tak z mojego wywiadu ;/

#czekam.

Co do tego wsparcia za 1£ i dobrania gry to moze gdzies padla odpowiedz w komentarzach na KS jednak nie sledze ich.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Bary »

Vuduf pisze:Tych wspierających wcale nie jest tak mało. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze, że część wspierających jest liczona jako pojedyncze zamówienie, jednak jest to grupówka (no chyba, że się mylę i jest liczona każda jedna sztuka gry, a nie liczba wspierających).
Z tego co pamiętam, padła odpowiedź, że każda sztuka jest liczona osobno, nawet w grupówkach.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

Tak, można zmienić pledge. Sam w tej chwili mam za 1£ i czekam na info. Też bardzo czekam na info bo w razie czego bym chciał szybko ogarnąć grupowe zamówienie z Wawy.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Kisun »

W Polsce ludzie gadają po polsku to i chcą grać po polsku. Nie wspierają ks bo również i zarabiają w polskich złotówkach a nie angielskich funtach. Powtórzę się ale i tak te 200 osób, a pewnie jeszcze trochę przybędzie, to duży sukces jak na ks. Jak by ta akcja była na wspieram wtedy WoM zebrało by bez problemu 500 chętnych indywidualnych a może i drugie tyle od sklepów. Widać że nie chodzi tu o cenę tej gry. 290zł? Przecież i 365zł ludziska wydają bez opamiętania ;) jednak warto zauważyć że na grę wydaną po polsku. Jeżeli ta gra okaże się tak dobra jak się wydaje to i tak kiedyś wyjdzie po polsku i dodatki również. Proste? Bardzo proste. ;)
"Errare humanum est"
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Banan2 »

Kisun pisze:W Polsce ludzie gadają po polsku to i chcą grać po polsku. Nie wspierają ks bo również i zarabiają w polskich złotówkach a nie angielskich funtach. Powtórzę się ale i tak te 200 osób, a pewnie jeszcze trochę przybędzie, to duży sukces jak na ks. Jak by ta akcja była na wspieram wtedy WoM zebrało by bez problemu 500 chętnych indywidualnych a może i drugie tyle od sklepów. Widać że nie chodzi tu o cenę tej gry. 290zł? Przecież i 365zł ludziska wydają bez opamiętania ;) jednak warto zauważyć że na grę wydaną po polsku. Jeżeli ta gra okaże się tak dobra jak się wydaje to i tak kiedyś wyjdzie po polsku i dodatki również. Proste? Bardzo proste. ;)
Ja się z Tobą w 100% zgadzam i to co napisałeś to jest oczywista oczywistość :wink: , ale zaraz dostaniesz kilka postów, że albo się nie znasz, albo skąd wziąłeś takie wyliczenia i czy weźmiesz za nie odpowiedzialność, albo ile wydałeś gier, że podajesz takie liczby, albo że wydawanie gier to bagno :wink: A na końcu, że jak się nie podoba obecna oferta to nie musisz wspierać :wink: A jak kupisz/wesprzesz i podstawkę dostaniesz PL a SG po EN i będziesz trochę kręcił nosem to przeczytasz, że "widziały gały co brały" :wink:
Podsumowując to szkoda czasu na pisanie, bo wydawca, autorzy, patronat medialny wie lepiej, cała akcja była zapięta na ostatni guzik i już :wink:

Dla mnie cała ta sytuacja budzi jedynie uśmiech politowania. A w przyszłym tygodniu rozpoczyna się przedsprzedaż Seafalla z terminem realizacji bodajże na jesień. Szybciej, pewnie w podobnej cenie, wersja PL. Proste? Bardzo proste. ;)

Pozdrawiam
P.S. Obym się mylił i rzeczywistość okaże się inna niż ta, która jest kreowana dotychczas :wink:
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: mia123 »

Temat już był wałkowany milion razy. Na Kickstarterze pieniądze są pobierane PO ZAKOŃCZENIU akcji. Więc można wesprzeć i się wycofać przed zakończeniem jeśli nie będzie polskiej wersji. Sprawa jest bardzo prosta - chcecie polską wersje? - WSPIERAJCIE TERAZ! :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: sewhoe »

Chciałbym polską wersję, ale po sposobie prowadzenia akcji na Kickstarterze nie zaufam wydawcy i odpuszczam sobie ten tytuł.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Banan2 pisze:...
Podsumowując to szkoda czasu na pisanie, bo wydawca, autorzy, patronat medialny wie lepiej, cała akcja była zapięta na ostatni guzik i już :wink:
Proszę nie wprowadzaj niepotrzebnych (negatywnych) emocji tego typu stwierdzeniami, bo nigdy nie padły takie słowa do wymienionych stron. Sytuacja i tak jest nerwowa i nie ma sensu jej jeszcze bardziej podkręcać.
Logiczne jest że wydawcy/autorzy chcą żeby gra sprzedała się jak najlepiej, dlatego wszystkie głosy mówiące o lekceważeniu jakiś grup są bezpodstawne, bo to przecież strzelanie sobie samemu w stopę.
Czy tego chcemy, czy nie, to obecny rynek nie jest już hobbystycznym podchodzeniem do tematu, tylko zwykłym biznesem. Oczywiście autorzy/wydawcy robią gry dla graczy, ale chcą też je jak najlepiej sprzedać żeby móc nie tylko żyć, ale również móc robić spokojnie kolejne. W tym wypadku wchodzą w grę umowy, które muszą być sprawdzone i podpisane, takich rzeczy nie robi się na kolanie i wymagają one czasu.
Przyznaje wszystko miało być już ogłoszone, ale tego typu rozmowy biznesowe mają to od siebie, że czasami trzeba coś jeszcze umówić, a to wpływa na czas.
Mogę tylko w imieniu wszystkich zaangażowanych w ten proces przeprosić. Nie określam już terminów, żeby nie robić niepotrzebnych spięć.
Uwierzcie, wszyscy chcą jak najlepiej.

Edycja:
ObraneOrzechy pisze:
Szaweł pisze:Poproszę o info od autorów, czy wspierając za £1 będę mógł w późniejszym czasie przy ewentualnym tłumaczeniu wesprzeć pełne wydanie gry?
Padla gdzies odpowiedz na te pytanie? Jesli ominelem to przepraszam ale nie potrafilem tego znalezc. ;€
Będzie odp. na to w FAQ 2

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
zyndram
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2016, 15:41

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: zyndram »

sewhoe pisze:Chciałbym polską wersję, ale po sposobie prowadzenia akcji na Kickstarterze nie zaufam wydawcy i odpuszczam sobie ten tytuł.
A co takiego zrobił wydawca, że nie chcesz mu ufać?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

Pozwolę sobie przerwać dyskusję o tym, czy wydawca jest fair, czy nie, żeby wrzucić swoją recenzję This War of Mine: the Board Game.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
bobi21
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:09

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: bobi21 »

Przeprosiny przyjęte :) i cierpliwie czekamy dalej na info o PL miejmy nadzieje że przed zakończeniem akcji :D
Ostatnio zmieniony 25 maja 2016, 09:58 przez bobi21, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ