Wielka Wystawa Dinozaurów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Pozwolę sobie założyć temat o grze, którą szykujemy na Wspieram.to

Obrazek

W grze wcielicie się w paleontologów prowadzących wykopaliska, rywalizujacych o najcenniejsze skamieliny, publikujących efekty swych działań. Ale co najważniejsze - będziecie rekonstruować szkielety dinozaurów, by wystawiać je w muzeum. Możecie przy tym bazować na prawdziwych gadach, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby puścić wodze fantazji i pokazać światu okazy o jakich nikomu się nie śniło.

Ale w tej rywalizacji wszystkie chwyty są dozwolone - możecie kraść znaleziska rywali, zastawiać na nich zasadzki czy używać niszczycielskiego dynamitu, by dotrzeć do cenniejszych skamielin. Musicie jednak uważać, by nie przesadzić z brudnymi zagrywkami, bo jeśli wyjdą na jaw, wasza reputacja legnie w gruzach niezależnie od wielkości waszych okryć.

Poniżej znajdziecie link do filmiku, w którym trochę o grze, a już niedługo na znadplanszy tekst opisujący zasady.

Film wprowadzający: WIELKA WYSTAWA DINOZAURÓW

Tekst o mechanice gry: WIELKA WYSTAWA DINOZAURÓW - Z CZYM TO SIĘ JE?
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, 16:01 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 2 razy.
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: bulaxyz82 »

Witam Krwawisz,

czy jesteś w stanie zdradzić już przybliżoną kwotę zakupu na wspieram.to??
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Wincenty Jan »

Każda gra o dinozaurach wskakuje w moje zainteresowania :D
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: TTR_1983 »

bulaxyz82 pisze:Witam Krwawisz,

czy jesteś w stanie zdradzić już przybliżoną kwotę zakupu na wspieram.to??
+1
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: romeck »

Bardzo mnie ciekawi jak to działa na dwie osoby.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Jeśli chodzi o cenę, to robimy wszystko żeby - wzorem naszych przedsprzedaży była jak najniższa w stosunku do scd - choć na ten moment dokładnie nie jestem w stanie jeszcze podać. Mysle ze w okolicach 120zl w kampanii

co do gry na 2 osoby to ja praktycznie tylko tak gram i skaluje sie bardzo dobrze we wszystkich konfiguracjach. Dwuosobowo jest zawężone pole gry przez co walka o kości wciąż jest intensywna i jest nad czym kombinowac
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Wincenty Jan »

Kiedy pojawią się recenzje lub przykładowa rozgrywka?
Widziałem już filmik u Wookiego https://youtu.be/FEyIGKdRBvk ale troszkę mało konkretów. Szykujecie coś więcej przed startem?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Będzie jeszcze pełna instrukcja video + tekst z opisem mechaniki + recenzja na znadplanszy
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Wincenty Jan »

Krwawisz pisze:Będzie jeszcze pełna instrukcja video + tekst z opisem mechaniki + recenzja na znadplanszy
Super
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Pod poniższym linkiem możecie zapoznać się z krótkim opisem mechaniki Wielkiej Wystawy Dinozaurów na ZnadPlanszy :-) Przypominam, że start kampanii już w najbliższy wtorek! :-)

WIELKA WYSTAWA DINOZAURÓW - Z CZYM TO SIĘ JE?
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: piogal »

Dinozaury w euro? chyba pierwszy raz cos wespre :-) Krwawisz mozesz powiedziec ile jest tych paleontologow roznych, jak bardzo wplywaja na roznorodnosc potyczek i jak wyglada kwestia ich balansu (najbardziej mnie interesuja rozgrywki 2-osobowe)?
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Zachecam :-)

Jesli chodzi o paleontologów to z bazy jest ich 15 - każdy oczywiście prawdziwie kiedyś żyjący i z własną notką biograficzną. Jeśli chodzi o ich wpływ na grę to powiedziałbym, że jest w sam raz. Zdolności nie są ani przepakowane, ani zbyt "niewyraźnie" żeby nie zauważyć pomiędzy nimi różnicy. Każdy na swój własny sposób zmienia nieco grę czyniąc ją bardziej różnorodną, ale nie ma żadnego zbyt silnego, czy zbyt słabego, który psułby rozgrywkę kierującemu nim graczowi. Liczba graczy nie ma w tym przypadku znaczenia, bo jak powiedzialem wczesniej gra bardzo dobrze sie skaluje.

ps. co więcej, jeśli kampania pójdzie dobrze to planujemy pare niespodzianek związanych z naszymi rodzimymi odkrywcami dinozaurów - a też takich mamy/mieliśmy :D
gburia.furia
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2012, 01:12
Has thanked: 1 time

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: gburia.furia »

Tematyka fascynująca, zwłaszcza dla moich małoletnich, więc wygląda na to, że chyba też po raz pierwszy coś wesprę. Zastanawiam się tylko jak wysoki jest poziom negatywnej interakcji i od jakiego wieku się nada- na bgg widzę, że od 10 lat.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Jesli chodzi o negatywna interakcje, to rzeczywiscie jest, ale dzieciaki z ktorymi gralem nie mialy z nia problemów (wiek 8-10), bo ona raczej dokucza niż realnie "masakruje" przeciwnika ;-) Poza tym w grze zaimplementowany jest tez wariant rodzinny, w którym zrezygnowano zupełnie z negatywnej interakcji (wariant ten nie korzysta w ogole z akcji forteli oraz punktow zlej slawy) a w zamian dorzucono dodatkową akcję pozwalającą na nieco badziej swobodne poruszanie się po planszy. Myślę, że w tym wariancie gra jest spokojnie do ogarnięcia dla 6-7 latków
gburia.furia
Posty: 36
Rejestracja: 11 maja 2012, 01:12
Has thanked: 1 time

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: gburia.furia »

Wychodzi na to, że nie mam wyjścia ;-) - czekam w takim razie na pełną instrukcję.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Wincenty Jan »

Cholercia... A dorosły znajdzie frajdę w tej grze? Bo mój synek jeszcze za mały na gry, a jago tata uwielbia dinozaury... :D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

jestem dorosly i mam cholernie wielka frajde grajac w te gre :twisted:

generalnie jest i full interakcji, i sporo kombinowania, i kreatywnosc - wszystko co lubie :-)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: yosz »

Jak najbardziej. Wręcz gra zadzwiająco się świetne skaluje jeżeli chodzi o kombinowanie - jak nie chcecie to można grać casualowo, ale można tutaj sporo pomóżdżyć i pokombinować. Jak ktoś lubi być wrednym to też znajdzie coś dla siebie :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Na Znadplanszy recenzja, a już jutro start kampanii! ! ! !

RECENZJA
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: yosz »

Krwawisz szybszy ode mnie :P (recenzja w formie pisanej jak i krótkego wideo [3 minuty lub krócej])
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: orzeh »

yosz pisze:Krwawisz szybszy ode mnie :P (recenzja w formie pisanej jak i krótkego wideo [3 minuty lub krócej])
Świetną robotę robisz z tymi filmami yosz!!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: yosz »

Dzięki! Akurat z filmiku do WWD jestem bardzo zadowolony (co u mnie jest rzadkością :D). Z innych też jestem, ale tutaj miałem jakoś dużo frajdy z robienia (i wyścigu z czasem żeby się zmieścić w 3 minuty :D)

A żeby nie był totalny offtop to wrzucę chociaż linka https://www.youtube.com/watch?v=rKay0plXXwI
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Startujemy o 12.00 :-)

Pierwsze trzy dni obowiązywać będzie najlepsza cena, więc wszystkich, którzy chcieliby pomóc nam ufundować dobre oryginalne euro - zapraszam do wsparcia od początku :D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: Krwawisz »

Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Wielka Wystawa Dinozaurów

Post autor: flowerus »

Chyba warto zacząć udzielać się w tym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 57&t=43093
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
ODPOWIEDZ