T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: crus221 »

Hej jakie kupujecie dodatki? Pytam aby w przyszłości było jak najprościej się wymieniać :) Sam przymierzam się na proroctwo
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

Ja spisałem swoje wrażenia po wszystkich trzech to może trochę pomoże: http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... ry-wybrac/

Mój ranking teraz jest taki:
1. Proroctwo smoków
2. Sprawa Marcy
3. Asylum i Co Kryje Maska

Ale jeżeli bierzesz wszystkie to radzę grać w kolejności wychodzenia :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: DarkSide »

365zł za pakiet czyli gdyby odkładać złotówkę dziennie, to po roku nieprzestępnym... 8)

Drogi Rebelu! Obetnijcie cenę wczesnoptaszkową za pakiet do ładnej okrągłej kwoty... 350zł :roll:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: elprzybyllo »

yosz pisze:(...)

Mój ranking teraz jest taki:
1. Proroctwo smoków
2. Sprawa Marcy
3. Asylum i Co Kryje Maska

(...)
Dzięki za to.
Cena całości jest dobra, ale chyba zdecyduję się na początek na tylko jeden dodatek, dlatego ten ranking trafił do mnie idealnie :-)
I to "just in t.i.m.e."!
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ixi24 »

To co bierze ktoś całość od razu :D ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 52 times
Been thanked: 16 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: niwgnip »

Mam ochotę to zrobić.. Ale jeszcze się waham ;)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Jeśli chcecie się decydować na tylko jeden dodatek i nie grać w oryginalnej kolejności wydawania, to może się okazać, że stracicie troszkę z globalnej fabuły. Osobiście polecam grać w kolejności wydania.
Mój ranking dla kontrastu z yoszem:
1. Asylum
2. Marcy / Proroctwo
3. Maska
(nie oznacza to że Maska była najgorsza - była najmniej fajna ;) )
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: pan_satyros »

Kurczę w tej cenie to nawet ja, TS-sceptyk się waham ...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

donmakaron pisze:Jeśli chcecie się decydować na tylko jeden dodatek i nie grać w oryginalnej kolejności wydawania, to może się okazać, że stracicie troszkę z globalnej fabuły. Osobiście polecam grać w kolejności wydania.
Mój ranking dla kontrastu z yoszem:
1. Asylum
2. Marcy / Proroctwo
3. Maska
(nie oznacza to że Maska była najgorsza - była najmniej fajna ;) )
Mam bardzo podobne odczucia - biorą pod uwagę że Asylum i tak będziesz mieć z podstawką, to ranking mamy praktycznie identyczny (przez długo Marcy była moim numerem jeden, ale im dłużej myślałem o Proroctwie tym bardziej mi się podobało :) )

No i kolejność grania też ma znaczenie - gdybym zagrał w Marcy albo Proroctwo jako pierwsze, to Asylum podobało mi się troszeczkę mniej - stąd "tylko" 3 miejsce w rankingu. Tylko że to sa różnice na zasadzie Marcy i Proroctwo: 10/10, a Asylum i Maska 8 i 9 / 10 ;) (tak na oko)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:Kurczę w tej cenie to nawet ja, TS-sceptyk się waham ...
Bierz, bierz, bierz! :)

Sam też się skuszę z jednym dodatkiem. Mówicie, że warto jednak w kolejności ze względu na "globalną" fabułę. Nie wiedziałem, że takowa istnieje, ale ten argument upewnił mnie, co do wyboru dodatku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Tygrys69 »

Hmm 365 zł, za praktycznie 0 regrywalność... Trochę drogo. Chyba lepiej już pograć w TS w jakiejś kawiarni/pubie.
Focus!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Globalna fabuła istnieje, ale jest (póki co) dość mglista i w zupełności nie wpływa na rozwiązanie zagadek i zadań w samych scenariuszach. To coś na zasadzie smaczków, które łączą całość w jedną historię, choć w niektórych scenariuszach potrafią być dość znaczące.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1221
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 392 times
Been thanked: 266 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Mocno doradzam nie kierowanie się przy wyborze cudzymi rankingami (u mnie na przykład na pierwszym miejscu jest Marcy Case, chociaż przed rozgrywką zupełnie się tego nie spodziewałem), a raczej albo kupowanie i granie po kolei (w nastyępnych scenariuszach są smaczki nawiązujące do poprzednich) albo dobranie settingu według własnego gustu (również w oparciu o to czego szukasz: Asylum to głównie klimat, Marcy Case survival, a Prophecy of Dragons zawiera dużo walki).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
pchelasso
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:38

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: pchelasso »

Tygrys69 pisze:Hmm 365 zł, za praktycznie 0 regrywalność... Trochę drogo. Chyba lepiej już pograć w TS w jakiejś kawiarni/pubie.
Jest to jedyny aspekt, który powstrzymuje mnie przed wsparciem całego pakietu.
Oj dawno nie miałem takiego dylematu...
irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: irzykus »

Mam pytanie bo juz zglupialem. Ile jest dodatków? Rozumiem że jeden w podstawce. Trzy do kupienia, czy będą jeszcze jakieś czy to już zamknięta całość?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

irzykus pisze:Mam pytanie bo juz zglupialem. Ile jest dodatków? Rozumiem że jeden w podstawce. Trzy do kupienia, czy będą jeszcze jakieś czy to już zamknięta całość?
Tak jak piszesz + jeszcze dwa tworzą autorzy (wersja EN, jeszcze nie wydane, czy będzie PL to nie wiadomo).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: pan_satyros »

irzykus pisze:Mam pytanie bo juz zglupialem. Ile jest dodatków? Rozumiem że jeden w podstawce. Trzy do kupienia, czy będą jeszcze jakieś czy to już zamknięta całość?
Na wspieram.to, póki co nie będzie kolejnych (w tej akcji), natomiast po ANG szykuje się już kilka nowych.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Maszyna ruszyła. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

Do tej pory wyszła podstawka i trzy dodatki, ale kolejne są w produkcji. Na świecie kolejny wyjdzie w czerwcu / lipcu z tego co kojarzę. Kolejny na jesieni. Czy będą wydane po polsku pewnie też zależy od tego jak uda się ta kampania.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: xelos80 »

yosz pisze:Do tej pory wyszła podstawka i trzy dodatki, ale kolejne są w produkcji. Na świecie kolejny wyjdzie w czerwcu / lipcu z tego co kojarzę. Kolejny na jesieni. Czy będą wydane po polsku pewnie też zależy od tego jak uda się ta kampania.
A co to dokładnie może znaczyć "jak uda się ta kampania"? Ja bym rozumiał ze albo się uda albo nie.
Musi być np 300% kwoty bo inaczej się nie opłaca? 110% to za mało?
W sumie Rebel mógłby coś na ten temat powiedziec.
Wiadomo jak się nie uda kampania to i dodatków nastepnych nie będzie. Ale co musi się zdarzyc w tej kampanii zeby jednak zagwarantowali wydanie kolejnego dodatku.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

xelos80 pisze:
yosz pisze:Do tej pory wyszła podstawka i trzy dodatki, ale kolejne są w produkcji. Na świecie kolejny wyjdzie w czerwcu / lipcu z tego co kojarzę. Kolejny na jesieni. Czy będą wydane po polsku pewnie też zależy od tego jak uda się ta kampania.
A co to dokładnie może znaczyć "jak uda się ta kampania"? Ja bym rozumiał ze albo się uda albo nie.
Musi być np 300% kwoty bo inaczej się nie opłaca? 110% to za mało?
W sumie Rebel mógłby coś na ten temat powiedziec.
Wiadomo jak się nie uda kampania to i dodatków nastepnych nie będzie. Ale co musi się zdarzyc w tej kampanii zeby jednak zagwarantowali wydanie kolejnego dodatku.
+1
Taka informacja mogłaby być dodatkową zachętą dla potencjalnych wspierających.
pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: yosz »

Przepraszam źle się wyraziłem.

Oczywiście po osiągnięciu progu wszystkie trzy dodatki będą wydane.

Natomiast nikt nie obiecał wydawania dodatków które będą wydawane w przyszłości, ale też nie mówił że nie będą wydane. Ale jeżeli w trakcie kampanii rozejdzie się 2000 sztuk podstawki to myślę że Rebel przemyśli czy kolejne dodatki po prostu nie tłumaczyć i nie wydawać normalnie - to oczywiście tylko moje domysły i nie było żadnego stanowiska Rebela w tym temacie.

... właśnie przez takie posty jak mój rodzą się plotki ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: MgK1989 »

Ja tam biore całość bez mrugnięcia okiem :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

yosz pisze:Natomiast nikt nie obiecał wydawania dodatków które będą wydawane w przyszłości, ale też nie mówił że nie będą wydane. Ale jeżeli w trakcie kampanii rozejdzie się 2000 sztuk podstawki to myślę że Rebel przemyśli czy kolejne dodatki po prostu nie tłumaczyć i nie wydawać normalnie - to oczywiście tylko moje domysły i nie było żadnego stanowiska Rebela w tym temacie.
Też mi się tak wydaje. Rebel jasno określił, że tym tytułem bada rynek. Jak kampania sfinansuje się z dużą górką, to pewnie kolejne dodatki wyjdą w normalnym cyklu. Jak będzie na styk, to pojęczymy trochę i kolejne 3 dodatki wydadzą znowu na wspieram. Tak czy siak powinno być ok.
btw. 1/4 kwoty już się zebrała. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: warran »

Wacham się, ale myślę, że ostatecznie gra nie wyjdzie tak najgorzej - dodatki zawsze można spieniężyć na rynku wtórnym.
Na potwierdzenie: na chwilę obecną jest 72 wspierających na łączną sumę 16.287zł co daje (około) 226.21zł/osobę. Czyli średnio każda osoba bierze podstawkę i jeden dodatek.

Ja ze swojej strony zobowiązuję się, że jak już ogram, to będę sprzedawał w cenie ze wspieram.to ;) Można już złożyć zamówienia przez PW :P
ODPOWIEDZ