Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Wincenty Jan »

Z wielką chęcią kupię M44 po polsku
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rastula »

Wincenty Jan pisze:Z wielką chęcią kupię M44 po polsku

To zostaje jeszcze jakieś 9999 egzemplarzy do opchnięcia :P...
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 33 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: the_ka »

rastula pisze:
Wincenty Jan pisze:Z wielką chęcią kupię M44 po polsku

To zostaje jeszcze jakieś 9999 egzemplarzy do opchnięcia :P...
Tak samo było z Fields of Arle... niby nie opłacało się wydawać a kampania na wspieram to pokazała coś innego
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

the_ka pisze:
rastula pisze:
Wincenty Jan pisze:Z wielką chęcią kupię M44 po polsku

To zostaje jeszcze jakieś 9999 egzemplarzy do opchnięcia :P...
Tak samo było z Fields of Arle... niby nie opłacało się wydawać a kampania na wspieram to pokazała coś innego
W punkt :mrgreen:
Poza tym nie można rynku oceniać przez pryzmat tego forum.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: mikeyoski »

Kampania pokazała, że wsparcia udzieliło mniej niż 500 osób + kilka sklepów. Cały nakład pewnie wysoki nie będzie. DoW z pewnością nie lubi niskich nakładów i stąd taka a nie inna decyzja biznesowa Rebela.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------
AKTUALIZACJE:
-------------------------
Dokonaliśmy wstępnego podziału drugiego kwartału 2016 roku na pierwszej stronie wątku. Zapraszamy do odwiedzenia i zapoznania się z nieco bardziej precyzyjnymi przewidywaniami n.t. dostępności.

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=40321

-------------------------

Uruchomiliśmy przedsprzedaż na dwie małe gry, które w kwietniu trafią do sprzedaży: Gra o Tor oraz Szeregowy Pingwin.

Obrazek Obrazek

-------------------------
NOWE ZAPOWIEDZI:
-------------------------

Via Nebula
Obrazek

Oto po wielu wiekach dolina Nebuli wyłoniła się z mrocznych odmętów historii. Osnute gęstą mgłą łąki i lasy, dawno temu zamieszkane przez nieprzyjazne istoty, czekają dziś na dzielnych odkrywców, którzy bez strachu przemierzą zapomniane ścieżki, zbiorą bogactwa ziemi i wzniosą nowe budynki na ruinach zdewastowanych miast. Czy zostaniesz bohaterem doliny i pomożesz odzyskać jej świetność i spokój?

Sugerowana cena detaliczna: ok. 189,95 - 199,95 zł
Szacowana data premiery: połowa 2016 roku

Więcej o produkcie na stronie wydawnictwa.
Instrukcja do pobrania.

-------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------
Vester pisze:Tak z ciekawości: jakim cudem nie opłaca się wydać Memoira44?! Nie znam innej gry, którą mógłbym polecić 10-latkowi, którego kręcą militaria. Są żołnierzyki, są proste zasady, są dodatki. (...)
Days of Wonder samo odradza wybór tego tytułu z portfolio jako gry do lokalizacji z uwagi na świadomość jak duże jest to obciążenie. Mają na uwadze zarówno swoje dobro jak i dobro partnerów, sugerują, aby jednak wydać inny tytuł czy skupić się promocji innej serii. I mają w tym słuszność, bo widzą, że tytuł nie jest nowy i jego popularność cały czas maleje od kilku lat będąc na progu opłacalności. Jest kontynuowana dlatego, że wydanie angielskie i francuskie DoW pokrywa całe USA, Europę oraz Kanadę i przy takim zasięgu nadal opłaca się mieć ten, skądinąd bardzo dobry tytuł, w dalszej dystrybucji.

W przypadku młodego człowieka interesującego się militariami polecamy zachęcić go do nauki języka angielskiego, aby samodzielnie mógł grać w Memoir'44 angielskimi kartami. Nawet jeśli w chwili obecnej nie jest on świadomy, że to działanie w przyszłości bardzo mu się przyda, to na pewno gdy dorośnie to będzie wdzięczny za to doświadczenie :)
gybefan pisze:Hej, już drugi rok czekam na dodatek do Ucieczki - świątyni zagłady. Wybraliście już który będzie dostępny?
Jeszcze nie, druk dodatku jest planowany na 3 kwartał 2016, najprawdopodobniej będzie to "kolejny" czyli pierwszy dodatek.
keet pisze:Czy Rebel rozważa wydanie Forbidden Desert w tym roku?
Nie, Rebel nie ma jej w planach.
rattkin pisze:
REBEL.pl pisze:Temat T.I.M.E Stories jest cały czas w toku. Czekamy na odzew z działu produkcyjnego wydawcy n.t. możliwości produkcyjnych dodatków według naszego pomysłu. Niestety nie mamy żadnego wpływu na przyspieszenie tej decyzji, możemy jedynie się im przypominać.
Domyślam się, że Rebel nie chce/nie może wydawać TIME Stories w "normalnym" układzie, bo to by pewnie było nierentowne. (...) Chociaż, patrząc na to, jak się sprzedają pojedyncze pudła z scenariuszami, raczej pewnie trudno tam w środku znaleźć argumenty na "w innym modelu sprzeda się lepiej, a ten się nie sprawdza", bo chyba jednak się sprawdza, pomimo wstępnych utyskiwań.
A jak się sprzedają? Są gdzieś jakieś ogólnodostępne dane, które moglibyśmy przeanalizować? ;)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

Kwiecień przeżyję- gorzej z majem i czerwcem :mrgreen:
Można u Was odrobić jakoś? :mrgreen: Mogę myć podłogi i nosić pudła np. :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rattkin »

REBEL.pl pisze:
rattkin pisze:Domyślam się, że Rebel nie chce/nie może wydawać TIME Stories w "normalnym" układzie, bo to by pewnie było nierentowne. (...) Chociaż, patrząc na to, jak się sprzedają pojedyncze pudła z scenariuszami, raczej pewnie trudno tam w środku znaleźć argumenty na "w innym modelu sprzeda się lepiej, a ten się nie sprawdza", bo chyba jednak się sprawdza, pomimo wstępnych utyskiwań.
A jak się sprzedają? Są gdzieś jakieś ogólnodostępne dane, które moglibyśmy przeanalizować? ;)
Liczb oczywiście nie mam bo i skąd, ale ekstrapoluję z tego jak szybko znikają ze sklepów i jak dużo jest dyskusji o każdym nowym dodatku na BGG oraz liczbach own/played podawanych przez ten serwis. Oczywiście to pierwsze może być równie dobrze efektem tego, że sprowadzane jest tylko parę pudełek. To taka gra, że jak ktoś raz zagra i "łyknie" ten sposób zabawy, raczej godzi się na dokupowanie scenariuszy bez większego żalu, bo frajda jest przednia.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: warlock »

Ciekawe, czy Lacerta miała takie rozterki przed wypuszczeniem Pandemic Legacy ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: misioooo »

rattkin pisze:wiście nie mam bo i skąd, ale ekstrapoluję z tego jak szybko znikają ze sklepów
Tylko czy wiesz, po ile egzemplarzy te sklepy miały? Bo mogło to być po 20 jak i po 1... Szybkość znikania ze sklepów o niczym nie świadczy przy tak niepełnych danych ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

misioooo pisze:
rattkin pisze:wiście nie mam bo i skąd, ale ekstrapoluję z tego jak szybko znikają ze sklepów
Tylko czy wiesz, po ile egzemplarzy te sklepy miały? Bo mogło to być po 20 jak i po 1... Szybkość znikania ze sklepów o niczym nie świadczy przy tak niepełnych danych ;)
No po jednym raczej nie, bo jak kupujesz w hurcie to pewnie min. jeden karton trzeba brać czyli 6 szt.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rattkin »

misioooo pisze:
rattkin pisze:wiście nie mam bo i skąd, ale ekstrapoluję z tego jak szybko znikają ze sklepów
Tylko czy wiesz, po ile egzemplarzy te sklepy miały? Bo mogło to być po 20 jak i po 1... Szybkość znikania ze sklepów o niczym nie świadczy przy tak niepełnych danych ;)
rattkin pisze:Oczywiście to pierwsze może być równie dobrze efektem tego, że sprowadzane jest tylko parę pudełek
Gier w hurcie nie kupuje się "na kartony". Sklepy robią w hurtowni zamówienia, ale zamówienie (z tego co mi wiadomo), może zawierać po jednej sztuce danego pudełka. Więc, oczywiście, to że ze sklepów gry szybko zniknęły o niczym nie świadczy, bo tych pudełek mogło być mało. Ale przy zestawieniu ze wszystkimi pozostałymi danymi, coś tam już widać, że jakiś traction na pewno jest i pomysł "nie zdechł".
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ChlastBatem »

TTR_1983 pisze:
misioooo pisze:
rattkin pisze:wiście nie mam bo i skąd, ale ekstrapoluję z tego jak szybko znikają ze sklepów
Tylko czy wiesz, po ile egzemplarzy te sklepy miały? Bo mogło to być po 20 jak i po 1... Szybkość znikania ze sklepów o niczym nie świadczy przy tak niepełnych danych ;)
No po jednym raczej nie, bo jak kupujesz w hurcie to pewnie min. jeden karton trzeba brać czyli 6 szt.
Sklepy mogą i bardzo często kupują po jednej sztuce, szczególnie stacjonarne. Tylko sprawdzone tytuły zamawia się w dużych ilościach.

IMO za bardzo co niektórzy tutaj się wymądrzają nie mając pojęcia o tym biznesie. Trochę cierpliwości ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Wincenty Jan »

Ej Rebelu... Chciałbym Wam pogratulować kontaktu z fanami/klientami. Znam takie konkurencyjne wydawnictwo z naszego kraju, które poprzez nieumiejętność/ brak kontaktu z fanami/klientami po prostu traci w ich oczach. Świećcie przykładem aby światło tej nauki dotarło do Gliwic...
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Wincenty Jan »

A czy wiadomo kiedy Troyes wroci na sklepowe półki?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: warlock »

Wincenty Jan pisze:A czy wiadomo kiedy Troyes wroci na sklepowe półki?
Z tego co widziałem w aktualizacji to w maju ;).

Chyba nie wytrzymam i kupię polską wersję - z kolekcjonerskiej przyzwoitości...
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Wincenty Jan »

warlock pisze:
Wincenty Jan pisze:A czy wiadomo kiedy Troyes wroci na sklepowe półki?
Z tego co widziałem w aktualizacji to w maju ;).

Chyba nie wytrzymam i kupię polską wersję - z kolekcjonerskiej przyzwoitości...

Ja juz wiem ze nie wytrzymam :D
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Marx »

Rebel, jestem pod ogromnym wrażeniem stosunko cena/jakość waszego wydania Klubu Utracjuszy. Pełne pudło kartonu, meepli i kart (edit. tylko ta wypraska psuje torchę efekt :P). Chapeau bas. Również podzielam opinię o bardzo świętnym PR w Waszym wykonaniu. Dzięki!

Na Troyes sam niecierpliwie czekam :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: karawanken »

Czy na Pyrkonie będziecie prezentować jakieś niewydane jeszcze przez was gry? Chetnie zobaczył bym Wybuchową mieszankę.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: moonman »

karawanken pisze:Czy na Pyrkonie będziecie prezentować jakieś niewydane jeszcze przez was gry? Chetnie zobaczył bym Wybuchową mieszankę.
dopytam o Pyrkon - czy będą do zdobycia jakieś promki (tak jak na Festiwalu Gramy) - np. karty promo do Dixit itd.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2373 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Curiosity »

moonman pisze:
karawanken pisze:Czy na Pyrkonie będziecie prezentować jakieś niewydane jeszcze przez was gry? Chetnie zobaczył bym Wybuchową mieszankę.
dopytam o Pyrkon - czy będą do zdobycia jakieś promki (tak jak na Festiwalu Gramy) - np. karty promo do Dixit itd.
A ja zapytam do DeLoreana do gry Colt Express. Ja akurat mam, ale kolega pytał.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: karawanken »

Curiosity pisze: A ja zapytam do DeLoreana do gry Colt Express.
O to to to to. Całkowicie zapomniałem. Będzie?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Nataniel »

Niestety nie mamy już Deloreanów :-(
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

kiery ruszy preorder Wybuchowej?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

Wincenty Jan pisze:Ej Rebelu... Chciałbym Wam pogratulować kontaktu z fanami/klientami. (...)
Marx pisze:(...)Również podzielam opinię o bardzo świętnym PR w Waszym wykonaniu. Dzięki!
Dziękujemy :) Mamy jeszcze kilka pomysłów jak poprawić dostępność niektórych informacji (precyzyjniejsze daty druków i dodruków, czy jeszcze sprawniejszy przepływ informacji o pracach nad danym tytułem, etc.). Liczymy na to, że już niebawem część z nich ujrzy światło dzienne. Liczymy wtedy na wasze komentarze :)
Wincenty Jan pisze:
warlock pisze:
Wincenty Jan pisze:A czy wiadomo kiedy Troyes wroci na sklepowe półki?
Z tego co widziałem w aktualizacji to w maju ;). Chyba nie wytrzymam i kupię polską wersję - z kolekcjonerskiej przyzwoitości...
Ja juz wiem ze nie wytrzymam :D
Marx pisze:(...)Na Troyes sam niecierpliwie czekam :-)
Tak, planowana data premiery to okolice połowy maja, pewnie pod koniec kwietnia będziemy wiedzieć coś więcej. Jest to łączony druk międzynarodowy, niestety dość podatny na opóźnienia, ale będziemy informować na bieżąco gdyby coś miało się przesunąć.
Marx pisze:Rebel, jestem pod ogromnym wrażeniem stosunko cena/jakość waszego wydania Klubu Utracjuszy. Pełne pudło kartonu, meepli i kart (edit. tylko ta wypraska psuje torchę efekt :P). Chapeau bas.
W imieniu CGE - dziękujemy :)
karawanken pisze:Czy na Pyrkonie będziecie prezentować jakieś niewydane jeszcze przez was gry? Chetnie zobaczył bym Wybuchową mieszankę.

Jeśli chodzi o niewydane gry to będzie Domek - tutaj gorąco namawiamy do spróbowania. Bez owijania w bawełnę stwierdzamy, że jest świetna, co przy debiutach nie tak często się zdarza.
Dodatkowo działowi handlowemu udało się wcisnąć jednemu z reprezentantów wydawnictwa do ręki Route 666 Martina Wallace'a. Gra ta nie będzie miała swojego stolika przy którym będzie można w nią zagrać, ale może da się ją chociaż obejrzeć, a jest na czym zawiesić oko.
karawanken pisze:(...) na Pyrkonie (...) chetnie zobaczył bym Wybuchową mieszankę.
TTR_1983 pisze:kiery ruszy preorder Wybuchowej?
Wybuchowej mieszanki na Pyrkonie raczej nie będzie, głównie dlatego, że dysponujemy wyłącznie egzemplarzem z pierwszej edycji z wadliwym dyspenserem do kulek, a nowa edycja będzie miała poprawiony. Możliwe, że Fundacja "Zagrajmy" która również udostępnia gry na tę imprezę będzie miała swój egzemplarz. Preorder zostanie uruchomiony gdy tylko otrzymamy informację, że produkcja jest na ukończeniu. Wstępne szacunki to był 14 kwietnia, czyli za tydzień. Na razie , na szczęście, nie ma informacji o żadnych opóźnieniach.
moonman pisze:dopytam o Pyrkon - czy będą do zdobycia jakieś promki (tak jak na Festiwalu Gramy) - np. karty promo do Dixit itd.
Niestety, tym razem nie będziemy mieli żadnych promek. Ale będzie mnóstwo innych atrakcji! Więcej po kliknięciu w program wydawnictwa Rebel:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2016, 12:13 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Zablokowany