Dice Placement - co wybrać

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1362
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 163 times
Been thanked: 163 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Zet »

MisterC pisze:Kingsburg będzie coraz trudniej znaleźć, bo został 'przetematowiony' i poprawiono mechanikę, więc teraz wypiera go nowa wersja - Favor of the Pharaoh. Jest droższa, ale faktycznie zmiany na plus.
A ja myślałem, że Kingsport Festival był przetematowieniem (podobno bardzo nieudanym) Kingsburga? Z tego co widzę na BGG, Favor of the Pharaoch to nowa wersja To Court the King. To jak to w końcu jest?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: BartP »

Zet słusznie prawi, Misterowi coś się pomerdało.
Ale Waggle Dance to nie jest jedna z pierwszych gier, jakie chcesz pokazać niegrającym. Nie prezentuje się jakoś wybitnie, jeśli chodzi o jakość komponentów lub grafik. Tematu też tam za bardzo nie ma. Nawet planszy nie ma, tylko karty odpowiednio poukładane. Po prostu nie robi pierwszego dobrego wrażenia, jeśli wiesz, o co mi chodzi.

Jest jeszcze ja-dzielę-ty-wybierasz kości w rodzimej Andromedzie.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Wincenty Jan »

Wlasnie w tym problem że jak oglądam zdjęcia lub filmiki z Waggle Dnace to nie przekonuje mnie to. Wręcz odpycha. Orientujecie się może czy Troyes od Rebela wyjdzie w kwietniu?
Co do Alien Frontiers , jak uważacie czy jest na tyle duże zainteresowanie gra aby któraś z rodzimych firm zainteresowała sie wydaniem gry? Moze przez wspieram.to? Jestem szalenie ciekaw jak ta gra smakuje! :) chłopaki z gradania zachwalali grę a i wsród geekow wiele dobrego słyszałem. Z tego co pamietam na Dice Tower tez wychwalają grę.
A jak Waszym zdaniem wypada trudność Troyes? Do jakiej gry moglibyście ją porównać ? Pod względem trudności.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: BartP »

Troyes to dość trudna gra imo; jeśli chodzi o eurogry. Zarówno jeśli chodzi o złożoność zasad jak i granie tak, by wygrać. Coś jak Agricola, Terra Mystica, Tzolkin czy Keyflower.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Wincenty Jan »

BartP pisze:Troyes to dość trudna gra imo; jeśli chodzi o eurogry. Zarówno jeśli chodzi o złożoność zasad jak i granie tak, by wygrać. Coś jak Agricola, Terra Mystica, Tzolkin czy Keyflower.
Brzmi super!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Bea »

Wincenty Jan pisze:
BartP pisze:Troyes to dość trudna gra imo; jeśli chodzi o eurogry. Zarówno jeśli chodzi o złożoność zasad jak i granie tak, by wygrać. Coś jak Agricola, Terra Mystica, Tzolkin czy Keyflower.
Brzmi super!
Przed kupnem grę można wypróbować online tutaj: http://pl.boardgamearena.com/#!gamepanel?game=troyes
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Wincenty Jan »

Dzieki Bea. Wiem, że można zagrać tylko oprócz Race For The Galaxy wszystko co jest online mnie odpycha. Niesty. Co żywy gracz to żywy gracz. Jaki on byłby nie był :D
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: sztefyn »

Odkrycia Lewisa i Clarka to ciekawy dice placement.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
kmd7
Posty: 1020
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 30 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: kmd7 »

Kilka moich przemyśleń na temat Waggle Dance (można wziąć poprawkę, że mam za sobą tylko ok. 12 partii w trzy dni i bardzo rzadko gram w ciężkie euro). Kwestia grafik to rzecz gustu. Mojej grupce (ja, dwójka nastolatków i żona) akurat podeszły. Temat jest obecny - nadzorujesz rój pszczół, zbierasz nektar i produkujesz z niego miód. Karty królowej potrafią namieszać w rozgrywce. Rzeczywiście, najlepiej grać w wariant długi, gra wtedy rozwija skrzydła. Naprawdę trzeba mocno pomyśleć, jak rozdzielić wynik rzutu kilkunastu kostek, aby przyniosły jak najwięcej korzyści.
Graliśmy w 2, 3 i 4 osoby - moim zdanie gra dobrze się skaluje.
Podsumowując - zasady do wytłumaczenia w 5-10 minut, a myślenia i kombinowania mnóstwo. Oczywiście, to nie ta waga, co Troyes.
Grałem też w Znak Starszych Bogów - mi się podoba, ale reszta towarzystwa określiła ją jako "takie sobie turlanie". Zagraliśmy 3-4 razy. I już więcej nie chcą :( .
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Skryty Planszoholik »

jest jeszcze nasz rodzimy Thrash n Roll - który niedługo wyjdzie zaktualizowany jako Thrashing Dice :)
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: ma_rio »

Podpisuję się pod Troyes. Naprawdę świetna gra, a na dodatek bardzo dobrze się skaluje.
romancef
Posty: 82
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:00

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: romancef »

Polecam Troyes.
Jak już kupisz to pozostałe gry kościane możesz wtedy sprzedać.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1727
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Tomzaq »

romancef pisze:Polecam Troyes.
Jak już kupisz to pozostałe gry kościane możesz wtedy sprzedać.
Bez przesady :!:
Who is John Galt?
Posiadam
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Wincenty Jan »

Skryty Planszoholik pisze:jest jeszcze nasz rodzimy Thrash n Roll - który niedługo wyjdzie zaktualizowany jako Thrashing Dice :)
Ktoś z Was w to grał?
Póki co widziałem tylko grafiki i delikatnie mówiąc raczej odstraszają mnie niz zachęcaja. Zreszta jak niestety wszystkie grafiki tego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Skryty Planszoholik »

Wincenty Jan pisze:
Skryty Planszoholik pisze:jest jeszcze nasz rodzimy Thrash n Roll - który niedługo wyjdzie zaktualizowany jako Thrashing Dice :)
Ktoś z Was w to grał?
Póki co widziałem tylko grafiki i delikatnie mówiąc raczej odstraszają mnie niz zachęcaja. Zreszta jak niestety wszystkie grafiki tego wydawnictwa.
mnie tam grafiki zdecydowanie zachęcają choć fakt, że są dość specyficzne i niektórych mogą zrazić - myślę że bardziej trafione byłyby mniej "odblaskowe" barwy.

co do samej gry: grałem raz jakiś czas temu w 3 osoby w wersje std i dla mnie jest bardzo przyjemne dice placement, z dużą dawką klimatu, gdzie wszystkie kości są równe i w zasadzie każdy rzut daje ci dużą swobodę do wykonywania różnych akcji (co jest dużym plusem w stosunku do takich gier jak choćby Kingsburg czy Dice Brewing gdzie złe rzuty bolą). Podczas gry jest sporo kombinowania, bo nie dość że 8 lokacji to jeszcze 3 różne karty gdzie każdą możesz użyć na kilka sposobów - w sumie naprawdę sporo możliwości więc raczej nie jest to gra dla początkujących :D (no chyba że w wersji podstawowej gry -ale tej nie próbowałem)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2016, 09:04 przez Skryty Planszoholik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: detrytusek »

Skryty Planszoholik pisze:gdzie wszystkie kości są równe i w zasadzie każdy rzut daje ci dużą swobodę do wykonywania różnych akcji (co jest dużym plusem w stosunku do takich gier jak choćby Kingsburg czy Dice Brewing gdzie złe rzuty bolą).
Oglądałem tylko gameplaya ale nie wydaje mi się, że wszystkie rzuty są równe. Gra bonusuje ciągi lub takie same wyniki, więc jak ich nie wyrzucisz to masz gorsze bonusy. Żeby pojechać w trasę to trzeba mieć szczęśliwy rzut. No chyba, że coś źle pamiętam. Co do samej gry to kolorystyczna masakra nijak nie pasująca do tematu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Dice Placement - co wybrać

Post autor: Skryty Planszoholik »

detrytusek pisze:
Skryty Planszoholik pisze:gdzie wszystkie kości są równe i w zasadzie każdy rzut daje ci dużą swobodę do wykonywania różnych akcji (co jest dużym plusem w stosunku do takich gier jak choćby Kingsburg czy Dice Brewing gdzie złe rzuty bolą).
Oglądałem tylko gameplaya ale nie wydaje mi się, że wszystkie rzuty są równe. Gra bonusuje ciągi lub takie same wyniki, więc jak ich nie wyrzucisz to masz gorsze bonusy. Żeby pojechać w trasę to trzeba mieć szczęśliwy rzut. No chyba, że coś źle pamiętam. Co do samej gry to kolorystyczna masakra nijak nie pasująca do tematu.
rzuty oczywiście nie są równe - ale kości już tak. Rzuty dają dużą swobodę bo prawie zawsze masz jakieś ciągi albo sety + możliwość dodania sobie wirtualnych kości dzięki kartom

jak już miałbym się do czegoś przyczepić to brak polskich filmików recenzenckich i tłumaczących jak grać w grę (pamiętam że posiłkowałem się Rahdo)
ODPOWIEDZ