Roll for the Galaxy (Wei-Hwa Huang, Thomas Lehmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: flowerus »

Wsparte :)
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
gyro
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2012, 09:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: gyro »

Twoja płatność tytułem ...... na kwotę 150.00 zł dla Wspieram.to - polska platforma finansowania społecznościowego została poprawnie zaksięgowana 2015-10-30 21:31:02

Teraz czekam na spóźniony prezent bożonarodzeniowy - czyli taka prawie gwiazdka .... wielkanocna :)
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: donPedro »

Szykujcie Stretch Gole :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Wspieram.to »

ramar pisze:
rattkin pisze:O kurczę, jakie tempo. Zdecydowanie nie doceniłem popytu :)
Czy to może być jakiś planszówkowy rekord na wspieram.to, czy np PLO był szybszy?

Obecnie osiągnięto (osiągnęliśmy) 51,43% głównego celu (w 6h). Czy to może być jakiś planszówkowy rekord na wspieram.to, czy np PLO był szybszy?
P.S A widzę, że jeszcze Warszawa nie ruszyła ze swoim zamówieniem.
Tak zrobiliście rekord otwarcia :). Poprzedni około 14k należał do Achai. Gratulacje i dzięki :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8788
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2698 times
Been thanked: 2373 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Curiosity »

Wsparte, a jakże.
Kurczę, mogłem zaproponować zakład rattkinowi :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Blacksad »

60% pękło, kropla drąży skałę, bardzo fajnie to wygląda :)
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Mikanit »

Blacksad pisze:60% pękło, kropla drąży skałę, bardzo fajnie to wygląda :)
To powiedzenie pasuje raczej do innych kampanii. Tutaj mamy charakter gwałtownego wzrostu. Mnie cieszy taka forma gdzie nie musze się spinać żeby zdążyć kupić tańszy pakiet. Wszystko jasne przed rozpoczęciem. Klarowne. Człowiek wraca po pracy na spokojnie
Rumia
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: mauserem »

Blacksad pisze:60% pękło, kropla drąży skałę, bardzo fajnie to wygląda :)
Mam nadzieję, że ta kampania wyznaczy nowy trend na wspieram.to - promocje czasowe, a nie ilościowe.
Dzięki temu zbiórki mogą mieć dynamikę bardziej podobną do krzywych wzrostu na KS.
Dotychczas sprawiało to wrażenie akcji dla krewnych i znajomych królika - pierwsze pakiety early birds rozchodziły się w kilka minut a potem kicha...
Trzeba podziękować GFP za przetarcie szlaku, gdyby nie ich doświadczenie nadal wyglądałoby to słabo - to jedne z lepiej organizowanych akcji - przemyślane, policzone, na pewniaka.
Dobra robota!


Tapnięte z Ciapciaka, albo odwrotnie?
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 230 times
Been thanked: 250 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: toblakai »

mauserem pisze: Trzeba podziękować GFP za przetarcie szlaku, gdyby nie ich doświadczenie nadal wyglądałoby to słabo - to jedne z lepiej organizowanych akcji - przemyślane, policzone, na pewniaka.
Dobra robota!
Ja jednak zaznaczę, że Portal podczas swojej kampanii na wspieram.to dotyczącej dodatku do Pośród Gwiazd zastosowali taki sam zabieg :) Tak więc możemy powiedzieć, że pewien trend już istnieje.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: adman »

To może ja trochę technicznie jako taki ciemnogrodzianin, bo też bym chętnie wewsparł:
co to jest transferuj.pl

czy tylko jakiś pośrednik płatności tak jak w allegro? tzn naciskam płacę i płacę ze swojego konta,
czy może jest to miejsce gdzie muszę najpierw zgromadzić środki a potem stamtąd przelewać?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: sztefyn »

adman pisze:To może ja trochę technicznie jako taki ciemnogrodzianin, bo też bym chętnie wewsparł:
co to jest transferuj.pl

czy tylko jakiś pośrednik płatności tak jak w allegro? tzn naciskam płacę i płacę ze swojego konta,
czy może jest to miejsce gdzie muszę najpierw zgromadzić środki a potem stamtąd przelewać?
Transferuj to pośrednik, który przeniesie cię na stronę twojego banku, wykonasz przelew i tyle.
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: rastula »

ja wciąż się waham, bo skoro mogłem żyć bez tej gry , to może mogę i dalej - do poniedziałku jeszcze chwila :)


natomiast bardzo się cieszę, z sukcesu formuły "czasowej dobrej ceny"...argument podany gdzieś na forum przez człowieka z w.to że to ryzyko, że się nie opłaca, że wydawca dopłaci ( nikt nie każe sprzedawać poniżej kosztów!) obalony!
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: noowy »

86% , możemy już chyba powoli uznać grę za ufundowaną :D
Race to dla mnie najlepsza gra na świecie, wieć Rolla po polsku i za tę cenę wsparłem bez chwili zastanowienia.
Wydawnictwu bardzo dziękuję za wybór gry i cenę, gratuluję pobicia rekordu i życzę kolejnych sukcesów.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Gromb »

Może i Portal był pierwszy z czasową ideą wsparcia, ale ... kochani, czy ktokolwiek widział to co wsparł. Podobno będzie w grudniu, hm... tego zawsze obawiam się podczas wsparcia- gruszek na wierzbie i obietnic bez pokrycia.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Wspieram.to »

sztefyn pisze:
adman pisze:To może ja trochę technicznie jako taki ciemnogrodzianin, bo też bym chętnie wewsparł:
co to jest transferuj.pl

czy tylko jakiś pośrednik płatności tak jak w allegro? tzn naciskam płacę i płacę ze swojego konta,
czy może jest to miejsce gdzie muszę najpierw zgromadzić środki a potem stamtąd przelewać?
Transferuj to pośrednik, który przeniesie cię na stronę twojego banku, wykonasz przelew i tyle.
Dokładnie. Transferuj (obecnie Tpay - zmienili brand z tydzień temu) to bodajże drugi największy operator płatności w Polsce (po PayU, które działa na allegro). Wszystkie środki przetrzymywane są na ich koncie, a nie naszym i przelewane do autora projektu (w przypadku sukcesu) lub zwracane (w przypadku zwrotów). Cała transakcja jest w 100% bezpieczna obwarowana certyfikatami SSL etc.
rastula pisze:ja wciąż się waham, bo skoro mogłem żyć bez tej gry , to może mogę i dalej - do poniedziałku jeszcze chwila :)


natomiast bardzo się cieszę, z sukcesu formuły "czasowej dobrej ceny"...argument podany gdzieś na forum przez człowieka z w.to że to ryzyko, że się nie opłaca, że wydawca dopłaci ( nikt nie każe sprzedawać poniżej kosztów!) obalony!
Nie obalajmy na podstawie 1 z 20 kampanii ;). Bardzo bym chciał, aby ten model EB się sprawdził u nas bo jak widać póki co po tej kampanii cieszy się popularnością, jednak wg mnie powinniśmy poddać go ocenie dopiero po zakończeniu Roll i 2-3 innych kampanii z tak działającymi EB.

Póki co wg mnie jest on bardzo eksperymentalny, być może (oby nie!) okaże się, że zdecydowana większość, która jest zainteresowana grą kupi teraz w tej bardzo promocyjnej cenie, a później po zakończeniu promocji wsparcia drastycznie spadną. W takim przypadku bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla wydawcy będzie ograniczenie EB do kilkudziesięciu sztuk, a później sprzedaż po normalnej wspieraczkowej cenie niż wyprzedanie gry z mała marżą. Temat rzeka. Czas pokaże. Ja mocno kibicuje by ten model się sprawdził :)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: GFP »

Nic dodać, nic ująć!
Może tak ufundowanie w 24h :) ?

Obrazek
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 480
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 17 times
Been thanked: 103 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Zaan84 »

Wspieram.to pisze: Póki co wg mnie jest on bardzo eksperymentalny, być może (oby nie!) okaże się, że zdecydowana większość, która jest zainteresowana grą kupi teraz w tej bardzo promocyjnej cenie, a później po zakończeniu promocji wsparcia drastycznie spadną. W takim przypadku bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla wydawcy będzie ograniczenie EB do kilkudziesięciu sztuk, a później sprzedaż po normalnej wspieraczkowej cenie niż wyprzedanie gry z mała marżą. Temat rzeka. Czas pokaże. Ja mocno kibicuje by ten model się sprawdził :)
Raczej oczywiste jest to, że po zakończeniu promocji ilość wspierających spadnie, niemniej jednak mam nadzieje ze wydawca nie jest na tyle pazerny i krótkowzroczny żeby nie widzieć innych kozysci z takiego podejścia. Przede wszystkim to przecież nie jest tak że z pieniędzy ze zbiórki produkuje się tylko tyle kopii gry ilu było wspierających. Sprzedaż produktu nie kończy się 2 listopada ani też wraz z końcem kampanii wspieram.to, wiec zyski z normalnej sprzedaży na pewno się pojawią.
No i poza tym a może i przede wszystkim wydawca zyskuje bardzo wiele w oczach klientów, którzy (co wynika z komentarzy powyzej) chętniej wespra kolejne projekty.
Moim zdaniem jest to bardzo dobre wyposrodkowanie między chęcią zysku i chęcią wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klienta.
giventofly
Posty: 99
Rejestracja: 28 maja 2014, 08:21
Has thanked: 55 times
Been thanked: 29 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: giventofly »

Wydawca zyskuje w oczach klientów, którzy owszem wesprą kolejne projekty ale tylko pod warunkiem, że będą podobne promocje.

Innymi słowy jest to psucie rynku.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: kaszkiet »

Wydawanie gry to psucie rynku? Do tego takiej, której nikt inny za bardzo nie chciał wydać?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: ramar »

giventofly pisze:Wydawca zyskuje w oczach klientów, którzy owszem wesprą kolejne projekty ale tylko pod warunkiem, że będą podobne promocje.

Innymi słowy jest to psucie rynku.
Idąc dalej tym pseudotropem: owszem wesprą kolejne projekty ale tylko pod warunkiem, że będą podobne uznane gry. Jest to psucie rynku? (natomiast kajzerki po 25gr to dopiero musi być psucie rynku)... :shock:
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Drakkainen »

Gra jest tylko po angielsku? Krzyk bo nikt jej nie chce wydać.
Chcą wydać po polsku? Marudzenie o tłumaczenie, marudzenie o dodatki.

Kampania nie ma early bird? Krzyk i obraza dla wspierających.
Kampania ma early bird? Krzyk że za mało.
Kampania ma early bird ograniczone czasem nie liczbą? Marudzenie, że to bez sensu bo potem wsparcie spadnie.

Gra wydana po cenie rynkowej? Krzyk bo drogo.
Gra wydana tanio? Znowu marudzenie.

LUDZIE!!!! :evil:
wirusman
Posty: 1980
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: wirusman »

Chyba też swoje 3 grosze dołożę, nie mam jeszcze w swoich zbiorach gry opartej tylko na kościach.
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: adamo »

Polacy uwielbiają marudzić oj uwielbiają, ktoś robi coś fajnego dla nas graczy, a tu krzyk i biadolenie (dotyczy pewnych ludzi tu na forum).
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: kaszkiet »

Wsparłem i ja. Niech się psuje rynek!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Roll for the Galaxy

Post autor: Gromb »

Pamiętajcie o przyjaciołach królika. Przy ograniczonej liczbie egzemplarzy zanim pomyślisz hop, część ekipy od kicy juz będzie w powietrzu, a część zdąży już opaść. Dlatego ograniczenie czasowe jest bardziej fair dla wspierających.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ