Stronghold

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
heardalis
Posty: 30
Rejestracja: 17 gru 2014, 19:02

Re: Stronghold-zasady

Post autor: heardalis »

heardalis pisze:Dobra, zasady już mniej więcej opanowalem ale pytanie, jeśli dobrze rozumie to po każdej turze atakujący przekazuje punkt chwały dla obrońcy jeśli nie wejdzie do twierdzy. Ale co po 6 turze gdy mam dwóch żołnierzy przy chorągwi? Atakujący po 6 turze rundzie przekazuje po 2 księgi, jedną za nie wejście do twierdzy i druga za straż przy chorągwi?

A drugie pytanie właśnie a pro po tur, jak je liczycie, bo przy któreś z kolei rundzie mogę zapomnieć czy jest to już 9 czy ostatnia 10 tura.
To jak pomoże ktoś?
msujek
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2015, 23:37

Re: Stronghold-zasady

Post autor: msujek »

heardalis pisze:Dobra, zasady już mniej więcej opanowalem ale pytanie, jeśli dobrze rozumie to po każdej turze atakujący przekazuje punkt chwały dla obrońcy jeśli nie wejdzie do twierdzy. Ale co po 6 turze gdy mam dwóch żołnierzy przy chorągwi? Atakujący po 6 turze rundzie przekazuje po 2 księgi, jedną za nie wejście do twierdzy i druga za straż przy chorągwi?

A drugie pytanie właśnie a pro po tur, jak je liczycie, bo przy któreś z kolei rundzie mogę zapomnieć czy jest to już 9 czy ostatnia 10 tura.

Co do Straży, atakujący nadal przekazuje tylko jeden punkt chwały, punkty za Straż obrońca dobiera z nieużywanych znaczników...

Co do tur, to ciężar pamiętania która to tura zawsze u mnie spoczywa na Najeźdźcy :)
heardalis
Posty: 30
Rejestracja: 17 gru 2014, 19:02

Re: Stronghold-zasady

Post autor: heardalis »

Czy w trakcie wymarszu MUSZĘ przesunąć jednostki czy tylko mogę. Chodzi mi o sytuację gdzie np. mam jednego orka na przedmurzach to czy muszę nim wejść na mury w trakcie wymarszu czy mogę poczekać na inne jednostki. Bo w sumie wejście jednym orkiem jest poslaniem go na straty,logicznej jest poczekać . Tylko czy jest to zgodne z zasadami?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1929
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Stronghold-zasady

Post autor: tomuch »

Możesz
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ