Nie wiem jak zatytułować :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: ShareAze »

Witam serdecznie!
Po raz kolejny chciałbym zasięgnąć waszej rady!
Szukam gry planszowej która da mi miłą odskocznie od takich tytułów jak ArkhamHorror czy Robinson. Oba tytuły są świetne a AH to mój faworyt. Ale... czasem nie mam już ochoty na to aby rozgrywka ciągnęła się długimi godzinami. Nie przedłużając moje "wymagania" względem Gry:
*Fajnie by było gdyby ta gra była grą z rodziny Euro(takiej jeszcze nie mamy)
*Aby rozgrywka pochłaniała od 1-2h
*Aby zarazem oferowała ciekawe mechaniki
*Aby dobrze działała na 2 osoby!!!
*Aby miała świetne wydanie
*Aby czytając zasady nie pękała głowa (Tak jak przy AH :P)
*Aby liczba elementów była dużo
*Aby miała ciekawy i mocno odczuwalny klimat
*Może być w niej motyw współpracy z innymi graczami

To są luźne wymagania. Rzecz biorąc chodzi mi o to aby odpocząć nieco od ciężkich tytułów.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: splocki »

Spróbuj Osadnicy: Narodziny Imperium.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: Tomzaq »

Pupile podziemi - nabyłem niedawno i jestem zachwycony. Jest klimat i jest główkowanie. :D
Poza współpracą między graczami spełnia pozostałe wymagania
Who is John Galt?
Posiadam
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: repi_1 »

Lewis&Clark. Chyba spełnia wszystkie wymagania.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 480
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 17 times
Been thanked: 105 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: Zaan84 »

A może Pandemia? Spełnia wymagania. Teraz w wersji Legacy jest bardzo ciekawa. Do mnie właśnie jedzie pudełko. Do tej pory grałem z moją najlepszą połówka w Robinsona i było fajnie ale trochę przytłaczały zasady. W Pandemii jest trochę prościej i klarowniej. Jak wyjaśniłem mojej lubej o co chodzi z modyfikacją gry w wersji Legacy to była zachwycona.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: Nadis »

Euro i klimat? Ciężki orzech do zgryzienia, też tylko Pupile mi przychodzą do głowy. Popatrz na gry Felda - Trajana, Zamki Burgundii, Brugię. Może o klimat tam ciężko, ale mechaniki są ciekawe, dobrze działają na dwie osoby, są ładnie wydane. Główkowanie jest.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: louiscyphre »

Sprawdź Alchemików i wspomniane Pupile Podziemi.
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: genek »

Tzolkin albo Bora Bora
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: detrytusek »

Nadis pisze:Euro i klimat? Ciężki orzech do zgryzienia, też tylko Pupile mi przychodzą do głowy. Popatrz na gry Felda - Trajana, Zamki Burgundii, Brugię. Może o klimat tam ciężko, ale mechaniki są ciekawe, dobrze działają na dwie osoby, są ładnie wydane. Główkowanie jest.
Zamki ładne? Uch... :)

Od siebie dorzucę Alchemików. Wydanie śliczne, pudełko wypchane po brzegi, najlepiej chodzi na 2 osoby, z klimatem jak na euro też nie jest źle, mechanika bardzo oryginalna (potrzebna apka). Głowa Ci nie pęknie od instrukcji - dla mnie średnia + jeśli chodzi o ciężkość.
Sprawdź sobie jeszcze Rosyjskie Koleje - też spełniają wymogi.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: bukimi »

Nadis pisze:Euro i klimat? Ciężki orzech do zgryzienia, też tylko Pupile mi przychodzą do głowy. Popatrz na gry Felda - Trajana, Zamki Burgundii, Brugię. Może o klimat tam ciężko, ale mechaniki są ciekawe, dobrze działają na dwie osoby, są ładnie wydane. Główkowanie jest.
Gry Felda są najczęściej koszmarkami graficznymi :P
Do tego "główkowanie jest" moim zdaniem aż zbyt przekombinowane. Zanim przebrniesz przez zasady zastanie Cię noc i będziesz miał dość. Może w samej rozgrywce się tego aż tak nie odczuje, ale w każdej z tych gier trzeba spędzić sporo czasu nad instrukcją przed pierwszą rozgrywką, a i tak co pewien czas pojawiają się wątpliwości co i jak.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: Tomzaq »

Nadis pisze: Gry Felda są najczęściej koszmarkami graficznymi :P
Do tego "główkowanie jest" moim zdaniem aż zbyt przekombinowane. Zanim przebrniesz przez zasady zastanie Cię noc i będziesz miał dość. Może w samej rozgrywce się tego aż tak nie odczuje, ale w każdej z tych gier trzeba spędzić sporo czasu nad instrukcją przed pierwszą rozgrywką, a i tak co pewien czas pojawiają się wątpliwości co i jak.
No bez przesady
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: detrytusek »

bukimi pisze:[Gry Felda są najczęściej koszmarkami graficznymi :P
Do tego "główkowanie jest" moim zdaniem aż zbyt przekombinowane. Zanim przebrniesz przez zasady zastanie Cię noc i będziesz miał dość. Może w samej rozgrywce się tego aż tak nie odczuje, ale w każdej z tych gier trzeba spędzić sporo czasu nad instrukcją przed pierwszą rozgrywką, a i tak co pewien czas pojawiają się wątpliwości co i jak.
Chcesz powiedzieć, że instrukcja do Zamków spowodowała "nieoczekiwane nastanie nocy" i miałeś dość?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: bukimi »

Może "Zamki" akurat są lżejsze, za to są brzydsze :twisted:
Jednak taka Brugia ma mnóstwo mini-mechanizmów z kartami, ich sposobami wykorzystania, kolorami pracowników, itd. Pamiętam, że kilka razy różnym graczom zdarzyło się zaplanować (lub wykonać) ruch niezgodny z zasadami, bo człowiek zapominał, że tu kolor ma znaczenie, a tam już nie (lub coś innego).
Jak dla mnie nie jest to gra ani specjalnie wcelowana na 2 osoby, ani ładna, ani z lekkimi zasadami. To jednak tylko moja opinia i macie prawo się z nią nie zgadzać.
Nie chcąc przemilczeć "Trajana", to mechanika wykonywania ruchów i planowania akcji jest unikalna i ciekawa, ale przez to też trzeba czasu żeby ogarnąć, że "w tej, ani w następnej turze nie możesz wykonać akcji X, bo masz zły układ pionków na swoim kole". Gra jest dobra, ciekawa, owszem, ale mi nie pasuje w kryteria podane przez autora wątku :|
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: detrytusek »

bukimi pisze:Może "Zamki" akurat są lżejsze, za to są brzydsze :twisted:
Jednak taka Brugia ma mnóstwo mini-mechanizmów z kartami, ich sposobami wykorzystania, kolorami pracowników, itd. Pamiętam, że kilka razy różnym graczom zdarzyło się zaplanować (lub wykonać) ruch niezgodny z zasadami, bo człowiek zapominał, że tu kolor ma znaczenie, a tam już nie (lub coś innego).
Jak dla mnie nie jest to gra ani specjalnie wcelowana na 2 osoby, ani ładna, ani z lekkimi zasadami. To jednak tylko moja opinia i macie prawo się z nią nie zgadzać.
Nie chcąc przemilczeć "Trajana", to mechanika wykonywania ruchów i planowania akcji jest unikalna i ciekawa, ale przez to też trzeba czasu żeby ogarnąć, że "w tej, ani w następnej turze nie możesz wykonać akcji X, bo masz zły układ pionków na swoim kole". Gra jest dobra, ciekawa, owszem, ale mi nie pasuje w kryteria podane przez autora wątku :|
Napisałeś ogólnie o grach Feldowskich stąd moje zdziwienie. Brzydkie (zamki) to one są bez 2 zdań ale wynagradza to grywalność i generalnie właśnie prostota.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Nesmeer

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: Nesmeer »

Alchemicy, spelniaja wszystkie wymogi poza wspolpraca, dedukcja i worker placement, swietne i bogate wydanie za +|- 100
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: Chaaber »

A moze Five Tribes, klimatu za wielu nie uswiadczysz, ale jak to pieknie dziala i ile opcji oferuje. Jedna z lepszych gier zeszlego roku bez watpienia :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Nie wiem jak zatytułować :)

Post autor: misioooo »

Nie znacie się ;) Rodzimy biznes trzeba wspierać - Exoplanety!
Tłumaczenie zasad 5min może... Rozgrywka wymaga pomyślunku, czasami sporo!
Wydanie bardzo ładne, zwłaszcza kryształki :) Sporo elementów. Dużo sposobów na łapanie punktów (i odbieranie ich przeciwnikom). Współpraca? Czemu nie - zgadam się z sąsiadem, aby liderowi zrobić kuku na jego super-planecie... Potem wbiję nóż sąsiadowi w plecy (albo on mi).

Klimat... Jak sobie zrobicie to będzie :) Ja myślę o podmianie znaczników gatunków na jakieś zwierzaczki, dinozaury czy co tam znajdę i będzie dużo klimatyczniej na pewno. Nie będziemy grali kolorami, a krowami, świniami etc!

Dla mnie świetna pozycja euro, takie entry-level nieco wymagające od mózgownicy.
Obrazek

Obrazek
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ